Sinishtaj kundër kandidimit të Vujanovic për president

Qëndrime të ndryshme brenda koalicionit “Forca për Bashkim”

Përpos mosmarrëveshjeve në mes të partnereve qeveritarë DPS – SDP rreth kandidaturës për presidentin e Malit të Zi, duket edhe përfaqësuesit e subjekteve shqiptare kanë qëndrime të ndryshme edhe brenda koalicionit.

Vasel Sinishtaj, përfaqësues i Iniciativës Qytetare e cila është pjesë e koalicionit “Forca për Bashkim”, njëkohësisht edhe pjesë e koalicionit qeveritarë, është kundër kandidatit të mundshëm nga radhët e DPS-it, presidentit aktual Filip Vujanovic, shkruan Dan.
Sinishtaj ka sqaruar se kjo është në kundërshtim me Kushtetutën e Malit të Zi. Ai sqaron se kryetari mund të marrë një mandat dhe një rizgjedhje, të cilat Vujanovic i ka shfrytëzuar.
“Kushtetuta në shtetet demokratike duhet zbatuar”, tha Sinishtaj.

Nga ana tjetër, Xhevdet Cakuli nga Forca e Re Demokratike e cila po ashtu është pjesë e koalicionit “Forca për Bashkim”, u shpreh se partia e tij do të përkrahë kandidatin e DPS-it, po të jetë ai edhe Vujanovic.

Lideri i Partisë Demokratike, pjesë e koalicionit “Koalicioni Shqiptar” (LDnëMZ, PD dhe ASH) e cila po ashtu është edhe pjesë e koalicionit qeveritarë, deputeti Fatmir Gjeka deklaroi se do të përkrahë cilin do kandidat nga radhët e DPS-it. /Malesia.Org/

53 Comments

 1. Besa, vaj halli per ne…….jekjo asht puna kur nuk i kem kta hukubetat e liderave tan en malsi bashke por jane da….cop cop

 2. Kam nje pyetje per ju deputet Sinishtaj dhe per te gjith te tjeret nese dikudh don, apo din me me tregua cfar randesiet ka a esht Vujanoviqi, a Gjukanoviqi, a Jovanoviqi, a Backovici apo Rakocevici, miliqi apo sidoqejau thon emrat ketyre shkijeve per ne. Cfar perfitimit kemi na nga kjo se cili esht ne pushtet, per mua mendoj se te gjith punojn bashk dhe jan antishqiptar. Un se gjeta nja ne pozit apo opzit, qe te punojn me shqiptaret sinqerisht dhe te mundohet qe te ua permirsojn te drejtat shqiptareve ne mal te zi. Biles more Vasel ndoshta me mir esht te jet ky kreyetar se dikush tjeter..

 3. E them ket sepse se pakut dihet se aje esht ne pushtet tashe disa kohe, dhe kongreistet amerikan atuje ju drejtuan me kerkesa per shqiptaret ne Mal te Zi si komunen e plot dhe te tjera. prandaj amerikanet e dine se ky i kishte premtua keto te drejta per shqiptaret.. dhe nese vjen dikush tjeter duhet me ta me fidhua nga e para.. kesaj here Vasel ste ka takua ty me jau permirsua malazezve kushtetuten e tyre, le te merren ata me ket pun se ne skem nevoj na me jau tregua kushtetuiten e tyre,, bela jam gabim me falni.. por keshtu mendoj une. Le te kqyrim punet dhe hallet tona se kemi mjaft me krye.

  • papapapa, po a e ke lexua textin? “Sinishtaj ka sqaruar se… me Kushtetutën… kryetari mund të marrë një mandat dhe një rizgjedhje, të cilat Vujanovic i ka shfrytëzuar.
   “Kushtetuta në shtetet demokratike duhet zbatuar”, tha Sinishtaj”..tash, ti e vet jetojm n ket shtet!! a do ti me pas ligje e mej zbatua ato n praktike apo nuk e don kta por don shtet t rrenuar-anarkik!! ti primet ke nis me ja fut muhabete kot kotit koheve t funit..e cka ka premtua e dime se ka rrejt edhe ka me rrejt prap e jo vec ky po cdo kryetar kur jem n pyetje shqiptart!! ska ransi si e ka emnin…

   • sa i takon asaj se amerikanet kan fol me ta-o pasqyre e thyeme: po ti a ke menua se udheheqsat botror vendosin marredhanje shtetrore me mua e me ty e me jata prej mileshit ci kie ardhia a??? hahaha cka tka gjet pash zoten???amerikant e dine se ka premtua komunen, e dine se ka rrejt, e dine se asht kriminel luftet…e dine…por ai me do shok prezanton ket shtet bile asht n krye te tij birooooooooooo….”edhe budalla e ka kryet si njeri”-thote nji fjal e urt!!! hegerte dreqi t keqt…prsh

  • Ke plot te drejt pasqyra e lajmve,kur thu se nuk asht puna jone me i korigjua na malazezt per konstituten e tyre,e poashtu per ne nuk ka ransi se kush asht ne pozit ne Mal te zi,se te gjith Jane antishqipter.Do te deshiroja te isham ne munsi ta thom te njaten gja edhe per perfaqsues shqiptare,por asht e pa mujtun.E sa i perket Sinishta se paktit ben kundershtime,sadopak e ka vleften vet edhe ajo.

 4. Te nderuar komentuas pershendetje,doja tju informoj,se ishliberali icetines nuk e perkrah kandidaturen e Vujanovic pavarsish se keto jane retorika te rrejshme te ti, edhe per nje arsye sepse Presidenti kerkon ta ndryshojn Himnin e Knjazit e kjo nuk i shkon per shtat ishliberalit, pasqyr eshte shume logjike kjo qe thoni ju se kongresistet i kane lidhjet me kete president e po te ndryshohej do te duhej te ja fillonim nga e para, po ata don ishliberali qe te zvarritet procesi dhe ceshtje shqiptare te mbetet e pa zgjedhur, po cka menon ishsherbtori i Kosit Maliqi qe do jet nimesministri i bujqsis.

 5. Besa Vaseli nuk po kallxon servilitet edhe perkunder koalicionit te tij “Forces per bashkim ” Menoj se Vaseli asht.i aft edhe din se pse i thot kto. I vetmi qe ka guxim me than nuk e perkrahi se nuk ka realizua te drejtat..por edhe nuk asht me kushtetut..

 6. …po e menoj me vetin reagimin e Besnikut!!! ju kundershtaret e Vaselit me kto komente deri tash krejt t dobet-asnji argument deri tash-por votimet tregojne realitetin;dobesine tuaj, forcen e IQ…kshtu ndodhi edhe ne tetor-keshtu ka me ndodh edhe ne zgjedhje tjera! PSE? -sepse jeni teper t dobet. ju rekomandoj qe: ose ndryshoni politikat, ose ndryshoni subjektin se gja perfill skeni jekshtu…kto jan mjaft mendime te shendosha nga une per ju…tash pju la rahat se dua me prit cka thot Besniku…se Vaselin kan pas kundershtarin ma te madh!

 7. S.Sinshtaj plot e drejt se demokracia jekshtu e ka por me siguri takimet ci I ke ba en USA duket mos të kan premtua noj sen por ater komuna ater se ka problem jo as toka en vuksanaj por pra sukses.

 8. I neruoshimi Vasel ti ke tha se po del prej koalicionit ni mos u shpalt referundumi per komunen e plot Malesis e nuk u shpall referundumi e nuk dole,e tash po kudrashtohej prap per vujanioviqin,akeme dal prap prej koalicionit ni kjoft Vujanoviqi prezident.Ti je si ata ci po thon se kameu bashkua komi Shqiptar me 2035.Hiqu prrallash pash ZOTIN.

 9. z FiX si munesh me thane se Vaseli nuk po tregon servilitet po a je mire met ti, po Vaseli nuk ka thane se eshte kunder kandidatit te DPS, por ka thane se eshte kundet Filip Vujanovicit, e une ti tregova arsyet pse.
  Ai asnjeher nuk ka thane se Presidenti nuk ka ba asgja per shqiptaret, por ka dasht si Jurist me sqarua se rikandidimi i Vujanovic eshte antikushtetuas,po kto gjana ju nuk i kuptoni, ju dini me lexua, por skeni tru me kuptua, anadaj ju rekomandoj lexoni me teper se nje her se ndoshta edhe keni me i kuptua, po ky e din se sa e amncipuame politikisht asht maca e dine se si duhet

 10. dine se si duhet me u siell me ta, ai me kto rrena po e con ujt en mulli te antishqiptarit me te madhe te te gjitha kohnave Millo Gj. Njeher doli e tha une kam menduar te jap dorhiekje nga posti i dep, Votuasi tha pasha besen asht patriot Vaseli, por ai nuk tha kam vendos te jap dorhikje e ju duhet ta kuptoni se mendimi e vendimi e kane pak ndryshim.
  Para pak kohesh prap tha une do dal nga qeveria mendova se e ka vendos me dal jasht shtetit per festat e fundvitit, keto jane ato demagogji te cilat i perdor Vaseli e per shkak te asaj se ju nuk i kuptoni, situata ne Malsi vjen e perkqsohet cdo…

  • Analisti 007
   Ksaj radhe krejt ja ke qellue.
   Une mendon se pa u formue nje Trup i Ri Shqiptar ne Mal te Zi edhe ne Malse per bes rrota e mullinit do te bluaj vetem e vetem drith per armikun shkja e boshnjak-shqiptar.
   Gjithcka po ec ne rrugen e mbrapsht kunder nesh, e jona eshte ti kundervihemi marrinave tona qe po na cojne ne asimilim.
   Asnje Shqiptare nuk mund te nxierri te drejta per polullin e vet nese punon direkt apo indirekt te pushteti.
   Deshmi e kesaj eshte vete Historia qe na meson se sa shqiptar qe kan punue per armikun i kan siell dobi vendit te vet.

 11. Vaseli e ka kao luanin per bishtit e sasht aj ci e pan as aj ci e lsho tan mala zest jan kudra ti sa Shqiptart se perkrahin as nimojn sa kite me vijej ni person i vetem nuk asht i zoti te baj sa dishron Vaselit i dishroj cdo te mir e sukses e shnet por kjo asht i pun e gjat e shtir Por ij krenar se je Shqiptar

 12. oj kuku….Dod gjeka po si tkam??? sasht shpall besa referendumi, as se ka n plan mduket, komuna asht fitua me a pa referendum, a do me ardh me votua Dod??? Analist-analiza jote ka karakterin e politikave te DPS: ata gjithmone na thoshin mos votoni Momirin se ka me nis lufta e luften e ka ba Milli!! Vaseli sguxon me dhan dorehekje se na si e mbeshtesim sja lejojme kete LUKS. se sa ti ja don t miren vendit e shoqerise shihet neper komente qe ban-sdin asnji argument me e qit vetem shpifje, trillime, anashkalime te ceshtjes-e ktojane elemente destruktive—banu konstruktiv ndonjihere.

 13. Analisti, sipas shkrimit vertet nuk po dukesh analist, ndoshta ne ndoni lemi tjeter sic eshte bujeqesi, sporti etj por jo sa i perket situates ne Malesi dhe ceshtjes politike e kombetare.
  Por, ndoshta edhe je!? Per the gjith na fole dhe na i pershkrove. Vetem nuk fole per ket partin ma te re e cila ne zgjedhjet e kalueme deshtoj shum keq!
  Si i sheh disa aty? Disa qe jane edhe themelues e bashkpuntor te asaj parti e tcilt ishin dikur ne partin e Stankoviqit e sot jan ne partin e Pajoviqit e njekosisht edhe ne ket partin e re, e ashtuquajtur shqiptare, por prap me nje shkja tjeter Kavariq.

 14. Ishin tfundit me vota, por ishin tpart ne promovimin e flamurit malazez neper Malsi.
  Deri atehere asnje parti shqiptare nuk punoj ne promovimin e flamurit malazez. Keta e valviten at flamur dhe na thane se malsort duhet ta valvisin flamurin malazez, megjithse malsort vazhdojn te festojn, si ne dasma e ne festa kombetare te festojne vetem me flamur shqiptar. Jane te pakt ata qe valvisin flamurin malazez, e shpresoj se do te jene dhe me pak.
  Hajde futja nje analiz o analist?

 15. Si more ti Pasha Zotin po ma vajton Dodgjeken, te paren fjale oj kukuuuuu 🙂 . Valla ndasht se bare kam qesh me lot, e ata na lypet shume se edhe halle u gime. Pa lejani iher Dods te rregulloi punen aj ater kini me pa. Por po besa, sa te merret aj me politik, dikush me ja kujdesua bagtin se muj Doda me vonua deri sa te rregulloi cheshtjen e Malsise e ato per at kohe i cofin unit….kujdes 🙂

  • jooooo, mos me keqkuptoni, nuk vajtova Doden por Analistin ci sdin cka flet as cka shkrua se e ka hum busollen e mduket edhe kohen ne cillen jemi…Vaseli ska cka i ban atij ci ja ka dhan voten Besnikuit-me gjuejt krap me to, as atij ci ka votua Fatziun-ci mshtet DPS-per at qellim asht ne politik, as atij ci votoi Gjergjushen-Niken;per biznes. Vaseli spakut asht korrekt dhe mundohet tbej dicka, dicka arrit-shume veshtire besa, e dicka smuj ta arrije me votues qe shiten per 4 konserva e 50 euro

   • A din pse kam qesh, ma perkujtove kangen e Mentor Kurtishit qe e ka per refren: oj ku-ku oj ku-ku. chdoher chi e ndigjoj fikem tye qesh.

 16. Une po tentoj te jap disa spjegime ktu ne disa raste, por nga njeher komentet e mia po fshihen, hajde die pse. Une as nuk perdori gjuhe te ashper ne komnikim.Kur stankovici ishte kundershtari ma i rrept i politikes Slobodanit Milloja juaj me te cilin hyt ne Koalicion ishte bashkpuntori ma i afert i ti icili nga aio qeveri merrte fletlavadata per sulmet ne dubrovnik. une edhe nuk dua te leshohem teper fort ne analiza me ju se ju nuk dini c flitni,por ju po i rregulloni do probleme me qeverin e re njerher e shtyt referendumin per 2014 qe eshte sukses i juaji tjerat do ti shohim pastaj ……

 17. Per sa i perket flamurit, aty as nuk dua te komentoj, e ju e perdorni shume shpesh kete gje se u kane thane me perdor, po kto gjana i di ju ma mire, keto gjana i dine edhe ata qe u fusin ju me sulmua ketu ne kete protal.Por ne Malsi ata qe erdhen me dy flamuj ne tuz ishin V sinishtaj e Novak Kilibarda e foli perovici kur dikush perdori flamurin shqiptar, Malit te zi nuk ka me i pengua flamuri shqiptar po ashti si shqiptareve nuk u pengon flamuri ne vrak e Nikoll Gegaj Vaseli, e do daji qe mundeni me i pa ne video ne you tube me pa a shpifem une a ju.

  • kjo analize asht me vend, absolutisht Analist. E PARA HER CI KE FOL DICKA SIC ASHT-por…por…sa tkan pagua DPS me perdor ket fakt kunder Vaselit??? Kjo asht retorika e DPS-mos votoni Momirin se do kete lufte-e Milloja udhoqi gjhitha luftat!!! Vaseli ishte Liberal-dhe si mos te ishte ajo fryme Liberale ne Mal te Zi kurr sdo kish ardhe DRITA POLITIKE-kurre…DPS ju vodhi programin dhe pastaj e ndryshoi sipas nevojave te tyne kriminele. Sot ska Liberal, ska Sllavko, as Novak…Vaseli u kthye aty ku duhet te jete, ne balle te shqiptareve ne Mal te Zi dhe tash skeni asnji argument vec ketij!!!

 18. mendoj se as TI ne vitin 1998 nuk ke votua per Gjergjushen, Antonin, Fatmirin, Cungun ose kta tjeret sepse nuk ekzistonin ne skenen politike, ishin vetem UDSH ne koalicion me kriminelat DPS, dhe LDMZ subjekt i shendrruar ne SERVIS te pushtetit-kte e them sepse asnje amandament smunden ta kalojne per 1o vite, pra sbene asgje per shqiptaret!!! tash Vaseli: normal ta sulmojne kundershtaret por asht e cuditshme ta sulmojne disa ktu qe shiten si shqiptare e ne fakt nuk jane asish por jane njerez qe per 50e do te shitnin gjithe shqiperine-si puna jote. kjo del ne baze te komenteve tua

 19. Analist, sigurisht je to me shkrua “analizen” se me kta cka shkrove nuk the asgja.
  Stankoviqi i mire po? I mire taman si Peroviqi. Aty gaboj Vaseli besa, e ju po vazhdoni prej Stankoviq te Pajoviq e Kavariq.
  Nuk po don me fol per flamur jo? Po cka ke me than? Por ju sic keni pas nis me u paraqit se shpetimtart e “patriotat” e mdhej. Malsia dvetet pse ju me flamur malazez en krah en mjediz te Tuzit kur as UDSH at gja nuk e bani!
  Iher pat than se u ka than Albin Kurti, por aj va tha ne sy se keni rrejt.

 20. sikur te mos ishin disa ISH-LIBERALE ne 2006 nuk do kishe bashkim te shqiptareve ne Malesi, nuk do kishte kryengritje politike ne ate kohe e as kurrma-ajo ishte hera e pare kur shqiptaret ne mal te zi hapur ngriten krye kunder pushtetit kriminel-duke i drejtuar Vaseli me disa shoke-ish LIBERALE, sepse ata kishin e kane nje VETVETE, mendojne me KOKEN e vet dhe veprojne me koken e VET. e jo si ti si ske koke aspak ose nese e ke nuk e perdor aspak.Vaseli Analist shume shpejt do fshije-spastroje skenen politike shqiptare ne Malesi e me pak fat edhe ne Mal te Zi.do ta shohesh shpejt kete situate

 21. po ka tash? nuk din besa. demek flitshi se mali i zi shtet antishqiptar e ktej promovoni flamurin e tyne neper Malsi. Jeni pionior, pra tpart qe e bat at gja. Per at gja keni me mbet ne histori. per at gja jau ka rrit neren Stankoviqi, Pajoviqi, Kavariqi e besa edhe Milloviqi.
  U krijuet per me bashkua shqiptart e partit shqiptare e ju i coptuat to me i quajt me gjithcfar fjalsh, e keni ndihmua edhe ne percarjen fetare.
  I muert 200 vota qe aq i kite fitua edhe Gj…. i g…. .
  edhe prap vazhdoni me prish edhe ata pak qe ka mbet.

 22. Me ardhjen ne skenen politike te ju ishliberalve qe mendoni me koka te sigurimit dhe prodhuat fluturimin e shqiponjes, qe lat Malsin pa komun se ju ishit ata qe te paret legjitimuat pushtetin e imponuar nga Dinosha e Mugosha, Eshte e natyrshme qe jeni kunder Stankovicit Pajovicit Abazit e te gjthe atyne qe jane kunder Gjukanovicit, edhe keni te drejt qe i delni zote se e keni shoke tash, po ashtu e shohe se ini te brengosur qe partia e re i muar 200 vota, por nuk ini te brengosur qe muar DPS 3100 por Malsia e ka pa se ata nuk jane te kqi sa jeni ba ju me ta nuk ini sherbtor jo partner thoni ju

 23. Analisti, dikush ish liberal, dikush ish stankoviq e tash pajoviq.
  Shqetsuese eshte votat e dps, gjithashtu shqetsuese se ajo partia qe ti po e perfaqson nuk u drejtua per ti marr votat dpsit por per ti djeg votat e vaselit, maliqit, nikolles, gjergjushes etj. edhe kjo ishte fushat haptasi pa pik tyrpi.
  e per aksionin mos ashtu. akuz teper e fort asht ajo.
  mundet met ardh koha qe me u pergjegj per kta qe po thua

 24. Leke sa mire e paske kuptua ti, edhe e paske perciell fushaten parazgjellore, a munesh mem kallzua ti ku e shef ndryshimin ne mes Fran L e Vaselit Nikoll gegaj e Maliqit,ne mes te Fadil Kajoshaj e Nikoll Camajne mes te Gjergjushes dhe Muhamedit bravo te kjoft ni dish, se po shihet se tek ie i kthiedht shume, une nuk kam asnje lidhje me parti te reja e as te vjetra ,por Vaseli asht demagog na e ka lane ni fjal te urt Sami Frashri i cili ka thane ai qe ta ben rrafsh,te del koder e ai eshte ba koder e penges e zgjedhjes se problemeve, ai eshte i futun me katrrua lashin ktu kur te kuptoni iku tre

 25. Kur ta kuptoni se cili ishte Misioni i vaselit ka me ken vone, ju duhet ta dini se ata qe i sherbejn DPS prej Partive shqiptare jane me te kqi se edhe ata qe jane ne DPS, sepse ka met aio shprehja e kahmotshme ma zi shtisi se dorasi, Vaseli NIkolla Gjergji Maliqi kane ba dam po aq sa keta ci jane sherbtore ne mnyre direkte, por po ju tregoj edhe ni gja sa ka shpiuna ne Malsi nuk munem mu kthye pergj tetanve, por kur te kem kohe kam me u munua mos me u kurrsye.

 26. Analisti nuk e kuptoj pse krejt kohen merresh me perfaqesuesit e partive shqiptare, sido qe jan ata, ata i voton populli. Nga ajo qe thua ti, te gjithe perfaqsuesit e partive shqiptare jane sherbtor e spijuna, e ater kush mbeti? DMTH del se ti direkt apo indirekt thrret popullin me votua DPS i cili edhe kshtu ka ma i shumti vota ne Malsi. Ti dhe shum shok tu , si “shqiptar”, shigjeten e sulmit e keni te drejtueme gjithmon drejt shqiptarve por jo drejt DPSit. E kujt i sherben kjo? Shqiptarve JO.

 27. A do duhet te punoni ne drejtim qe nese jane te shtremberuar, te i drejtoni, edhe ti kritikoni por jo te mundoheni per ti shkaterruar krejt.
  Ato subjekte e pan se si perfundoj UDSH me gjith ate forc e mbeshtetur nga DPS. Edhe ato do te perfundojn ashtu ose me keq nese do te punojn ne dem te shqiptarve. Mir qe ndodhi ajo, sepse eshte nje leksion i mire per kto subjekte. Fundi vjen per tgjith.
  Sa spijuna e kush jan ata ne Malsi vet nuk e di. I pata pyet niher por me than se ato gjana i din vetem ata qe jan vet spijuna.

 28. Edhe vet u pach tha iher te njajten gja po m’paten “bombardue”.Mendoj se n’se nuk je i kychun dikun, s’munesh me di.

 29. Po zemra eme por asht dasht me prit 15 vjet deri sa te eliminohet Unioni, tash me prit edhe 15 vjet tjera deri sa te leiminohen edhe sherbtort e tjere te DPS per Malsi ka me kene vone. Ti je shume gabim kur thua se une nuk e sulmoj DPS , por po i sulmoj edhe sherbtort tjere prej partive shqiptare qe i sherbejn, ati ne dam te pupollit e vetem per interes personal une nuk kam inad me kurrkan, por flas jashtu si asht. Ju keni me pa, edhe vet fakti se nuk i kuptoni gjnat asht se une u flas per nje gja e ju ma ktheni per dicka tjeter. lexoni me teper se njeher ato qe i shkruaj une se i kuptoni ater

 30. heheeh V… C…. po ti je i nivel i nalt hehehhe po ku met kuptua 🙂

  ti shkrua e shkrua e shkrua e ne fund nuk tkupton kush. po ku duen met kuptua katunart analfabeta qyqeja, gjynaf.
  i din aj kush jan spijuna tan me list e me numer

 31. Aaaaaaaaa bravo gangnam style ti po em vlersoke mua taman jashtu si asht , por skam fol vet per katunar, analfabeta, qyqana, e gjynafqar ata ti po thua. 🙂
  Por duket se em ke kuptua ti bajagi mire, ti i paske pa lexua, ma shume se i her komentet e mia te fala mi bane edhe Vaselit te mire e ka pas jata en viesti sot en lidhe me konfliktin en Dinosh, vetem ska viej me krahasua Vaselin S me Dinoshen, jaty ja ka teprua pak vadha, edhe nuk pajtohem me ta se Vaseli nuk asht aq i keq bela ëëëëëë.

 32. Analist 007
  Nje here mu dukt se e pate mire e te admirova por tash mbasi te perciella shkrimet e tua u vertetova se kisha qen gabim qe te perkraha te vetmen here.
  Populli thot “mos e dvet se tkallxon vete” edhe ty te kallxuen shkrimet e tua qe i shkrove vet.
  Ne Malsi ka spiuna por ma te kqi se spiunat jane ata qe punojn per spiuna.
  A……u e V….i ( bosat tu) cka jane ?!
  Une nuk due as te arsyetoj ata qe kan punue per liberallca as ata nuk jane te paster por te thirresh te gjithe spiuna e te lesh veten te paster eshte e pa pranueshme.Pune shume e fjal pak se edhe ato i ke te lodhura

 33. V…. C…. ska koh 🙂 aj asht reformist e tash asht me partin e paster malazeze pozitivna crna gora por edhe shef i partis re shqiptare. duket se i ka probatinua ato dy parti. partia ma e re malazeze me partin mat re shqiptare. qesharake

 34. O Detroit ty po te kthej prgj se kti Leks jo ma, une po te garantoj se jam i paster, se ti detroit nuk dine me kane je ka flet, por po te tregoj se nese e thote dikush i gja e nuk e ven emnin e autorit, thone mire tek asht i lumt goja cka paska pa thane, kur shkruan emnin e autorit ater thone qe ky spaska pa dite cka fol,kshtu asht te na shqiptart.
  Kur Sami Frasheri ka shkrua librin Shqipri Cka ishte, cfar eshte dhe cfar do behet, tha mos veni emnin e Autorit ne te,se kane me thane sasht gja ky liber , por per ata jem ktu ku jem te ndam ne 5 shtete sepse ka pas shume jesi qe po komentojn ketu

  • Shqipëria ç´ka qenë, ç´është e ç´do të bëhet
   Ky eshte titulli i librit jo ai qe po thua ti. Por merre lexoje, ose me mire merre shikoje kopertinen e lexoja, se nuk shkon me lexim ti ma poshte edhe pse eshte nje liber me shume pak faqe. Ater fol per librin e per Sami Frasherin.

 35. PO a bane meu dvet se kjo partia e re Pozitivna qe po e permendni tek asht , parti malzeze, Po kjo parti e Gjukanovicit qe jani ba ju pjes e koalicionit te saj a asht parti Kineze a cka asht. Aio asht partia ogurzeze , e faqezez po si nuk u vjen tyrp po ju keni ba tradhtin ma te madhe qe ka muj me ja ba kush votuasit, keni hi me anmikun me te madhe te shqiptareve me ate te cilin i ka mashtrua i disa her me rradhe.

  • Analisti 007
   Ti tash disa here e permend Sami Frashin,ti nuk din asgje per te as nuk ke lexue asnje veper te tij, as nuk din se pse i ka thene ashtu shoqrise shqiptare te Bukureshtit, as nuk din asnje nga fjalet e urta te tij as te thesarit popullor shqiptar, as nuk din me e shkrua si lypet kryevepren e tin “Shqiperia ceshte cka qene dhe cdo te behet” por e shkrue “Shqipri cka ishte cfar eshte dhe cka do behet”
   Ti nuk din me shkrue as me komunikue ne gjuhen shqipe, as nuk i din shenjat e piksimit kur duhet te perdoren e kur jo
   Ti manevron vete vehten dhe manipulohesh lehte nga te…

 36. pozitivna qe je ti ne ta eshte pjell e dpsit. pyeti ata qe ti japin informata se kush asht ne udb se ata ty ti japin infot

 37. tjeret.
  Ti nuk nuk kupton gjuhen e ndergjegjejes, ti fyen te gjithe qe komentojne me ty, ti ngreh vehten larte ne kohen kur fjalori yt tregon fytyren tende se kushe je ti.
  Ti nuk je as lojalist as karrierist por je endacak i Diaspores dhe Malesise qe perkrah cdo gje qe del e re tye mendue se ti duhet ta mesh vendin aty.
  Ti i thrret tjeret tradhtar kur ti ngre ne ajer flamurin e armikut perball flamurit tend.
  Ti u thue faqezez te gjitheve qe ty dhe shoket tu nuk u perkrahen te tjeret.
  Une nuk perkrahi ASNJE parti politike shqiptare e me te pakten tuajen qe 100% eshte anti shqiptare.

 38. Vetem shiheni nje gabim qe e bene Besniku ne shkrimin e tij “Koha ëshë aio që shëron çdo plagë”, AIO shkruan, ndersa ne shqip eshte AJO, te njejtin gabim e bene edhe Analisti 007, a mos jeni i njejti person, perderisa i bene gabimet drejtshkrimore te njetja. O besnik djali je shume i afte kur rrin me V…..n e me Antonin, se te tre jeni nje nivel, por tpakten ne komente kur shkruan me Nofken Analist 007 mos i beje keto gabime se eshte marre, je edhe Analist haha.
  Besniku aio, Analist 007 Aio, doni me i ndryshua edhe rregullat e gjuhes shqipe.
  Tash ndrysho nofken, se e hagre edhe kyt here

 39. Une deri ne diten e demostrates se flamurit qe organizuat ju isha ne perkrahje te forte tuajen, por dita kur ju u paraqitet aty ishte gjithcka befasuese per kerkesa te flamurit dhe te drejta te shqiptareve ne apo nen Mal te Zi.
  Une nuk jam antare apo perkrahes i ndonje partie politike shqiptare dhe as do te jem kurre deri da ato te kene programin e vete te qarte per ate popull dhe ato treva te coptuara.
  Une jam Anti Gjukanoviq,Bullatoviq,Peroviq,Mugoshe, Angjellko, Lulgjuraj,Dinoshe apo cdo njerit qe ceshtjen dhe problemin shqiptar e kerkon brenda Podgoricet.
  Shqiperia mbi te gjitha.

 40. Analist 007
  Me vjen shum keq por ta ka ftof Detroiti, aj qenka i rrezikshem e te tregoj se kush qenke ti e sa mir din.
  Pas atyj ta rrasi edhe Luli, kukeja a much me i durua tetana.
  Keke shurdhua kumar, mir vosh e udha e mare.
  Po pse me i hi ksaj pun pash tShnatonin kur ke muj me tej te shpia rahat.
  A e kepa tije at prrallen e vjeter:
  Qyqeja po ban mahalla na ka dal nusja si nana.
  Kshtu e ka politika more o Besniko dallap dallap e rrypa rrypa cpesh me hype e kurr sta hypa.
  Hera both fotr pot ankojm do gra jektej po spo mujm met dimua gja.

Comments are closed.