Gjermani, 17-vjeçarja Ambra Meda pret jetë nga bashkatdhetarët e saj

Gazetari i njohur sportiv i TVSH-së, Dëfrim Methasani, i ka drejtuar një thirrje për ndihmë, kolegëve dhe simpatizantëve të tij në Fb, për 17-vjeçaren e sëmurë rëndë, mbesën e tij, Ambra Meda.

Duke publikuar në Fb një foto të adoleshentës së shtruar në spital në Gjermani, Methasani shkruan qartë dhe asnjë fjalë e tij nuk ka nevojë për koment:

“Të nderuar miq të fb! Vajza që shihni në foto është Ambra Meda, 17-vjeçarja që në vend se të ulej në bankat e gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë, është e detyruar të qëndrojë e shtrirë në këtë shtrat të spitalit në Mynih të Gjermanisë, ku po vendoset fati i saj me jetën!

Sëmundja e rëndë na ka mbledhur të gjithëve sëbashku për t’u bërë pjesë e kurimit të saj.

Prej 28 ditësh ajo vuan nga një diagnozë e vështirë duke shënuar rastin e 130 në të gjithë botën! Sipas mjekeve, ky është rasti i parë që ka mundësi shpëtimi, por kostoja është shumë e lartë!

Do t’ju lutesha të shënoni emrin tuaj në jetën e Ambrës, duke u bërë pjesë me një kontribut qoftë edhe modest.Ju keni në dorë që kjo buzëqeshje e saj të mos jetë e fundit!”

Ambra ka nevoje per ndihmen tuaj! Na kontaktoni Shqiperi : +355 698151070 ,Nr i kontaktit ne Gjermani , 004915145918491
Klinikum Schawbing,ne Munich ,Germany

Nr. i llogarisë në BKT është: NERILDA MEDA, në lek: AL8620511650708253CLIDCLALLF

dhe në euro: AL9120511650708253CLIDCFEURA.

Ose Deutsche Bank, PGK AG Kontonummer: 6159339 Bankleitzahl: 70070024 

Per ata qe jetojne jashte Gjermanise:

IBAN DE16 700700240615933900 BIC (SWIFT): DEUTDEDBMUC 

Per te gjithe dashamiresit qe duan te kontribojne nga jashte shtetit po ju jap llogarite bankare ne 3 forma,mos harroni SWIFT kodin sepse eshte shume i rendesishem.Faleminderit!

IBAN ne dollar : AL54205116507082253CLIDCFUSDD
IBAN NE EURO : AL9120511650708253CLIDCFEURA
IBAN ne leke : AL8620511650708253CLIDCLALLF
SWIFT: NCBAALTX

Ju keni në dorë që kjo buzëqeshje e saj të mos jetë e fundit!

Shuma për kimioterapine dhe operacionin e Ambrës e kalon shifrën e 180 mijë eurove.

Ndonëse po kalon një provë tejet të vështirë, Ambra me buzëqeshjen e saj të dëlirë ju fton të gjithëve që të kontribuoni për shërimin e saj.

Ftojmë bashkëatdhetarët tonë në SHBA të ndihmojnë Ambren!