List/Grid

Arkivi Vjetorë: 2017

Këshilli i prindërve i shkollës fillore të vendosur, vazhdojnë bojkotin! (VIDEO)

Këshilli i prindërve i shkollës fillore të vendosur, vazhdojnë bojkotin! (VIDEO)


Pas vendimit të marrë nga Këshilli i prindërve të Shkollës fillore “Mahmut Leqkiq” në Tuz për bojkotin e mësimit deri në zgjidhjen e kërkesave të tyre, situata vazhdon të jetë… Lexo më shumë »


JUNÇAJ: GJERGJ KASTRIOTI-SKENDËRBEU – SIMBOL I SHQIPTARËVE

JUNÇAJ: GJERGJ KASTRIOTI-SKENDËRBEU – SIMBOL I SHQIPTARËVE


Nga Mark Junçaj, Profesor i Historisë  Nuk është hera e parë, e besoj as e fundit, që disa pseudoshqiptarë i sulmojnë figurat më të ndritura kombëtare. Shumë është interesante se… Lexo më shumë »


Ujkaj jep dorhjekje nga LDnëMZ, nuk duam te mbetemi opozitë!

Ujkaj jep dorhjekje nga LDnëMZ, nuk duam te mbetemi opozitë!


Të nderuar Malësorë, dashamirë të Malësisë, Në këtë moment historik për vendlindjen tonë, Malësinë, ku koha nuk pret dhe duhet të veprohet me dijeni dhe guxim, unë si aktor politik… Lexo më shumë »


Ish kryetari i FDI-së Anton Lulgjuraj paralajmëron pjesëmarrjen në Zgjedhjet lokale në Malësi

Ish kryetari i FDI-së Anton Lulgjuraj paralajmëron pjesëmarrjen në Zgjedhjet lokale në Malësi


Ish kryetari i Forumit Demokratik për Integrim, Anton Lulgjuraj, përmes një postimi në FB ka paralajmëruar pjesëmarrjen e tij në Zgjedhjet lokale në Malësi. Zgjedhjet do të zhvillohen më 26… Lexo më shumë »


Të ndihmojmë 15-vjeçaren Gjuliana Gojçaj në luftë për jetën!

Të ndihmojmë 15-vjeçaren Gjuliana Gojçaj në luftë për jetën!


Gjuliana (Lucë) Gojçaj nga Tuzi – Malësia, është vetëm 15 vjeçe dhe vuan nga sëmundja e kancerit. Pas intervenimeve të pasuksesshme në Beograd ajo duhet të vazhdojë trajtimet në Zvicër,… Lexo më shumë »


Gurakuqi: Kulla e Prek Calit duhet te shpallet Monument Kulture

Gurakuqi: Kulla e Prek Calit duhet te shpallet Monument Kulture


Nga Prof. Dr Romeo Gurakuqi             Drejtuar Keshillit te Ministrave dhe Ministrise se Kultures! Kulla e Prek Calit duhet te shpallet Monument Kulture. Rindertimi i kulles… Lexo më shumë »


Këshilli i prindërve i IPSHF “Mahmut Lekiq” në Tuz shpallë bojkot të mësimit nga dita e hënë deri në realizimin e plotë të kerkesave të veta

Këshilli i prindërve i IPSHF “Mahmut Lekiq” në Tuz shpallë bojkot të mësimit nga dita e hënë deri në realizimin e plotë të kerkesave të veta


Prindë të dashur, siç jeni në djeni, këtyre ditëve është folur e përfolur mbi problemet e shumta të akumuluara në Shkollën fillore “Mahmut Lekiq” dhe mbi kërkesat legjitime të prindërve… Lexo më shumë »


Shembja e kullës së Prek Calit, Tom Doshi: Do ta rindërtojmë

Shembja e kullës së Prek Calit, Tom Doshi: Do ta rindërtojmë


Prisha e një ndërtimi në vendin e njohur si kulla e patriotit  Prek Cali në Vermosh ka ngjallur debate politike, por dhe reagimin e banorëve.  Bashkia  thotë se prishi një… Lexo më shumë »


Pjeter Lajçaj: Nuk do t’ja arrijnë që të hedhin në errësirë figurën e Prek Calit

Pjeter Lajçaj: Nuk do t’ja arrijnë që të hedhin në errësirë figurën e Prek Calit


Shkruan: Pjeter Kolë Lajçaj As sllavët, as turku, as Zogu me Pashiqin, as Enveri me Mugoshën e Popoviqin dhe as këta që edhe ditën e sotme ende nuk u zgjuen… Lexo më shumë »


Shkatërrohet kulla e Prek Calit

Shkatërrohet kulla e Prek Calit


Një rast i pa precedent ndodh në Vermosh të Malësisë së Madhe. Fadormat e Bashkisë së Malësisë Madhe kanë prishur  Kullen e Heroit Kombëtar Prek Calit, mbrojtësit të kufijve të… Lexo më shumë »