Tjetër fitore e Deçiqit

Edhe përkundër kushteve jo të mira për një ndeshje futbolli, me reshje të shiut, djemtë e Deçiqit luajtën një lojë të mirë dhe arritën fitore 1-0 kundër ekipit Petrovac.

Golin e fitores e shënoi Kristjan Vulaj në minutën e 62-të.

Deçiqi vazhdon të ruaj vendin e dytë në Ligen superiore të Malit të Zi, ndërsa ndeshjen e radhës do të luaj kundër liderit të ligës, Buduqnostit.

/MALESIA.ORG/