Abonohu tek Lajme

Lajme

U promovua sot “Platforma për Shqipëri të Bashkuar” në Bratilë (video)

U promovua sot “Platforma për Shqipëri të Bashkuar” në Bratilë (video)

“Platforma për Shqipëri të Bashkuar” e autorit Tahir Veliu i cili është edhe kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar është promovuar sot në Bratilë të Malësisë. Veliu tha se… Lexo më shumë »

Gegaj: Çështja e Komunës se Tuzit me kompetenca të plota është çështje jetike për banorët e Tuzit dhe Malesise

Gegaj: Çështja e Komunës se Tuzit me kompetenca të plota është çështje jetike për banorët e Tuzit dhe Malesise

Deputeti i DPS-së së Milo Djukanovic, Nikollë Gegaj vazhdon me retorikën e më shumë se dy dekadave të partisë së tij e cila vazhdimisht ka premtuar realizimin e statusit të… Lexo më shumë »

Abazoviq: Mali i Zi duhet të lëshojë pe

Abazoviq: Mali i Zi duhet të lëshojë pe

Dritan Abazoviq është shqiptari dhe deputeti më i ri në Parlamentin e Malit të Zi, i cili në intervistën për gazetën “Zëri”, ka folur për demarkacionin dhe opsionet e arritjes… Lexo më shumë »