Hamdi Hasani në vend të Ferhat Dinoshës

Hamdi Hasani dje u zgjodh në krye të ministrisë për të drejtat e njeriut dhe pakicave.
Hasani , në këtë funksion e pason Ferhat Dinoshën, i cili është zgjedhur ambasador i Malit të Zi në Tiranë.

Ministrin e ri në këtë funksion e ka propozuar Kryeministri , Igor Luksic, i cili pas emërimit të tij dha betimin në Kuvendin e Malit të Zi. /Malesia.Org/

53 Comments

 1. E mjera Malesia me keta tradhetar!!!! Njeni mbas tjetrit.

  Zgjohuni nga gjumi , oooo Shqipetar oooo Malesor, mos i votoni keto fetyra negative.

  Per ndryshe fajin e kine ju!!!!

 2. E mjera Malesia me keta tradhetar!!!! Njeni mbas tjetrit.

  Zgjohuni nga gjumi , oooo Shqipetar oooo Malesor, mos i votoni keto fetyra negative.

  Per ndryshe fajin e kini ju!!!!

 3. Urime zoti minister. Posti mos te beje kryelarte. Per mue ma i mire ke qene, deri sa nuk je marre me politike ,dhe ke qene thjeshte ; Hamdija Lulanaj, profesor i gjuhes Angleze. Nderrove mbiemrin sikurse Ferhati , por nuk e bene Dinosha, po zgjolle Hasani, Tingllon mire dhe jep shqipetareve jashte Malesise ,qe ste njofin me mendua se ke afersi me shkrimetarin e madh ; Sinan Hasanin. Mos u mundo me ua kalua ;Ferhat Dinoshes…Nikolles Gegaj… e Luviq Shkreles.. se ata a dy perqinde te shqipetareve nuk va shtrijne doren.Jane tyrpi i malesise…Bindi shqipetaret se nuk i takon kesaj kategori njerezore.Po te kishin perkrahe partite tjera shqipetare do te thoja bravo. por kur te vendosi dhe propozoj Lukshiqi, sdi si me thane , ishalla sherben me faqe te barlle. E ne qe kryem se bahkut shkollen e mesme me 1982.ne Tuze u lavdroshim me ty, ZOTI MINISTER.

 4. Pozitat e larta ne Mal te Zi fitohen permes trashigimise?? Shofim si dot vazhdojne dinastija e Lulanajve..

 5. Ni fjal popudhore thot cka te mbiedhsh dot korrish
  Ferhati dikur thote QI M** E BA M** SKA CKA LIND VEC M**
  keta jan ata Ministra.

 6. Shoferi i UNHCR u be minister !
  Kusheriri i Ferit u be minister !
  Edhe nje Dinoshjan minister !
  Edhe nje qe tyrperohej(se perndryshe nuk do e ndrronte mbiemrin) me farefisin e tij u be minister!

  Urime Malesi e Shqiptar ne pergjithesi,se ne (UDB) po luejm jasosh me ju 🙂

  • Edhe Harapt ja lëshojn vêtin e funkcionit brêz pas brêzit..Vet kâmpa dvet iher kur kame kên Ministri për pakica e drejtat e Popullit i Malësor,ose prej jâj tjetër parti Shqiptare.? Përse duhet me kên gjimon prej UDSH-it?Përse nuk muj me kén i njeri i pavarruor,jasht partijet,ose funi i funit pse mos me kên i Malazes se belda kime kujdesua mamir se Dinosha,Nimani, Nimanbegu e si u kan tha tan ministret nuk dij.E kempa dikur edh kryetarin e Jugoslavit S (Q)inan Hasanin,e kempa edhe Murinën e nuk dij se çka don Shqiptari mashum.Ashtu thot kollajt Mali Zi se i kem tana drejtat

 7. Kam menduar se Gjokajt jane ma te fuqishem! Do te vije dita kur nga hisoria do te mesohet se shqiptaret kane themeluar Malin e Zi, sikurse flitet per Greqine.

 8. Shani shani sa te doni,
  Nuk merzitem cka me thoni,
  Ose shpejt ose se voni,
  Ne kjosha turk, do ta pagoni.
  ( Ferhati)

 9. Po si behet që çdo njeri që punon në organet shtetërore të quhet tradhtar?Po dikush duhet edhe atje me punuar pra,por duhet me ditur si dhe çka punon.Mos me harrua kën përfaqëson ( kam fjalën sidomos për deputetët).Nuk e njoh Hamdi Hasanin,
  por deri sa e ka propozuar Fehrat Dinosha që nuk ka
  zë të mirë te shqipëtarët,disi më behet me dyshua në kualitetet e tij.Po Ferhati pse shkoi ambasador në Tiranë?Ky dikur (në kohën e tij pu
  noi në Prishtinë në Lidhjen Socialiste të popullit punonjës të Kosovës LSPPK.Kosovarisht kishte përkua thënja:-Lueja Fehrat lueja! Ose lueje macë kryet e buallit,ni mujsh e e luejtë!

  • Mark nuk quhet cdo kush qe punon per te miren e popullit Tradhtar por ata qe paguhen e kurr ni send se bejn per popullin dhe vendin !!! si mos te marrin shembull aspak ne Rrok Pjeter Gilen Gojcaj qe gjithcka beri beri per te miren e Malsise dhe te popullit te tij prandaj aj qe meriton duhet mja tregua meritat e ktyne LUPISAVE qe hane e majen ne kurriz te populit skan tjeter emer mat bukur mjav ngjit se TRADHTAR ,… kerkoj ndjes se permenda emrin e nji te Ndjerit por meriton qe te permendet gjithmon…

 10. Nuk eshte mire kur ndokush ofendohet se i perket besimit te njejte.e masandaj mundohen me te be me besua se besimtaret katolik i urrejne lideret musliman dhe anaielltas, kjo ahte larg te vertetes posacerishte ne Malesi. Malsoret te besimit kristian nuk jane aspak te kenaqur, dhe turprohen edhe me shume, per prezentimin qe ua bejne ;z. Nikolla Gegaj , Luviq Shkrela e disa te tjere. Pra nuk ka fjale per percarje fetare . Por nuk i don gadi akushi per veprimet e tyre . Nuk thot kush se Ferhat Lulanaj nuk eshte i zoti , por nuk vepron per te mire te Malesise…Ne Tuze ka punuar gjate Imam Rexhep Lika .Te krishteret e duan dhe e respektojne edhe sot se aj e meriton respektin. Po te votohej ne Malsi do te fitonte cdo kend. Per me qene musliman i mire ska nevoje malsori te rregjistrohet musliman, apo edhe ma keq boshnjak me kombesi. Se ne Kosove apa Shqiperi te qithe shkruhen shqipetare , epo i pyete te cilit besim i takojne ta tregojne…

  • Musa Mehmeti ju jeni ata qe i bani keto dalliime ,edhe bile po e teproni me percarjen me nji fanatizem qe asht turp i madh,jeni dhan mas fese kinse se ju vetem jeni shqiptar kurse Luigji e Nikolla nuk quhen Hasab e Musa e per keta po ju pengojn,gjithmon kan than qe kombi asht ma i fort se feja por vet nuk mendoj ashtu se sot feja asht ma e fort se kombi,e at ju jeni tu e keqperdor ,ne cdo njiqin meter ne Ulqin ka ka nji xhami ,hoxha e ka zanin e ngritun sa qe kurrkun ne bot nuk asht ashtu,punsohen vetem muslimant,myllni zyhret me shkua mu fal,edhe per kete te ju ka faj Luigji e Nikolla te keni turp.

 11. malesori, gabimi juve qe komentoni ketu eshte se prekni elementin fetar. Nese keni kete logjik shtir se ka bashkim ashtu qe nese te pengojne xhamite ater ti nuk ke lidhje me njeri,
  Ti urrej malesoret musliman bashke me dodegjeken se jeni tye ba burrni,, tyrp.

  pavaresisht se kemi pas dy ministra

  • Jo veç dy ministra por jeky tash asht i katërti e prap pot thom mos e përmêt dodgjekën por diskutoje temëm.Tema nuk asht antari por Hamdi Hasani e Ferhat Dinosha.Kuptoni iher se jekta jân politikana e jo Hoxha as Fritna

 12. Kurr skem me u pjek po kjoshim shnosh, e allahu e krishti en nim ishalla…

 13. Të nderuar këto jan fakte që ne Malësoret i kem punët si i kem njani me tjetrin.. Me të vertet mjerisht eshte ti shofish keto dhoj komentesh te tilla ne mes njani tjetrit , jo Katolik jo Mysliman TURP asht per ne se si nuk e shofim boten e civilizuar se si jetojn por mirremi me pune kote dhe ne fund ne qofte se don te dalish per te pire nji kafe me nji shok ske shans mos me u nesh ose ne nji Katolik Apo ne nji Mysliman pra kjo do te thot se duhet te jetojme se bashku .. ta logjikojm pak dhe te zgjellim se cfar flasim nemes njani tjetrit e mos te qeshin qen e njeri me nevet… Pershendetje

 14. Kush na e ka inat te ta kene se ka per cka se jem me te Fort se gjithkushi.
  Jam krenare qe i kam fqinj si Ferhatin si Hamdin.
  LULANAJ pergjithmone!

 15. Askush nuk va çon ujin ne mulli te lulanajve sa disa fanatik te konfesionit katolik (po e kufizoj ne disa persona se shumica jane patriot dhe te ndershem). Po e them kshtu, se per politkan si ferhati kto ndamje i kan konvenua. Aj ka dite të perdori situata ndarese dhe te mobilizojnjaren njarën ane kunder tjetres, fale disa injorantave ne konfesionin musliman dhe injorantave ne konfesionin katolik. mjeshter i vertet i zanatit. Une te pytesha nuk kisha me lan disa me pseudonima si dode gjeka e disa malsora e ajatollaha qe shfryjne urrejtje ndaj cdo shqiptari qe nuk eshte katolik jo me shkrua ma por me ja ndalua kompjuterin. per arsye se sa te ketë ksish ferhati dhe shume shokt e tij do gjejne arsyetim per votë.
  pra paçi faqen e zezë e kurr mos bashi hajr brez pas brezi ju që urreni vëllaun ne konfesion tjeter, pa u ba gja vetëm pse nuk eshte si ju.

 16. O vellezer e motra Malsor dhe Malsore,leni keto pecamje fetare se nuk kan lidhje me realitetin e njerzve te urte qe duhet te udheheqin malsin.Dikush par tha se mundesh me ken musliman i mire,dhe katolik i mir. Esht me randesi vellezer e motra te jemi njerez te mir.dhe per kombin shqiptar te mire. Nuke ka ndollur ne histori qe te ket mbetur burre,apo burreresh injoftur per ceshtje kombetare duke mbjedhur urrejtje fetare,katolike apo muslimane. Duhet te kuptojm se jemi ashtu si jemi te dy konfesioneve,dhe si te tidhe do te mbetemi.sepse Malsin e kemi njedhoj si aje i fese islame apo katolike. Prandej ju bej apel qe te bashkohemi se bashku per Komun te Plot te Malsis si dhe te drejta te tjera qe na takojn ne Mal te Zi, me shpres se nje dit do te bashkohemi edhe me Shqipni. Komentuesi me lart qe tha se ujku don mjegull,jam dakord sepo,edhe Ferhati ka lundrue ne gabimet e katolikeve,dhe pater Pashku,Luigj Shkreli e te tjer ne gabime te muslimaneve. Mos tu japim rast askujt qe te lavrojn ne ket fushe,ne duhet te jemi nje dhe te pandar, vetem te tidhe mund te fitojm. Ju e dini se armiku jon gjitheher e ka perdorur ket loje permes extremeve fetare. Po ne si po debatojm edhe ne ket forum vetem shqip,pra kjo duhet edhe te na bashkojn dhe ne ket 100 vjetor te pavaresis shqiptare. Ju bej apel qe se paku fetarisht mos te kundershtohemi por te vazhdojm trugen e Pater Gjergjit dhe Rexhep Likes qe cdo jave rrini dhe pinin kafe se bashkut dhe bisedonin pwr nevojat e Malsis,per ata do te jetojn vepra e tyre gjithmon neper shekuj,kurse ata qe na percajn ne ket aspekt mos bafshin hajre. Urime

  • Sipas tejet cka paska ba Pater Pashku ne dem te Muslimanve hajde na trego ama me argumente edhe mos i berziej kleriket me politikanet e ndyre se po del pak qesharak mos te them ndryshe o safet butka

 17. pater pashku dhe shumica e klerikve fetar si katolik ashtu edhe islam jan te damshem ne ceshtjen kombtare.

  • Po mos te kishin qene Kleriket Katolik sot do flitshe Arabisht ne mes te Europes mor ti ”shqip” , prandaj ne qofte se ke dijeni se paku duhet te kesh te ditur se Libri i Pare ne gjuhen Shqype pikrish i titulluar MESHARI I GJON BUZUKUT , cilet klerik kan qen te demshem nuk e di apo ndoshta kleriket per 40 vite Komunizem qe u persekutuan nga i panjeri Enver Hoxha gjakpirsi me mi madh i gjakut arberor Shqiptar, ni e mbrojti kush kombin dhe e ruajten Kulturen ather patjeter vendi i pare u takon Klerikeve Katolik , kush asht i damshem po shifet qart edhe sot por fajin mos tua leme klerikeve sepse ata kan fjalen e Zotit e populli shpesh rrugen e Djallit prandaj kujdes se cfare deklaron —shqip…

 18. tegjithe keta malsor deri me sot qe punojne per shtetin malazez ,as ni prej tyre nuk ashte i paste por te gjith i ke tradhtaret e malsis ,si u konvenon atyre asata para ketune te njejten kang kan kenua .pervec se tash i kan 20 partina i kan perca eikan coptua malsin jata kan godit pokta coptofti zoti po kta burra te mir po na dalin seicili emaj keq se tjetri.akini sy ne balll me pa tegjith bota e civilizuar shkon drejt perparimit e drejt bashkimit e malsoret tane te uret shkojne mrapsht dret asimilimit,conju malsor prej gjumit conju te gjith zbashkut ,niher epergjithmon bashkohuni ni parti te gjithe nese doni te shifeni ne gjete perbashket nje jetete mate lumtur nje komune te plote te malsise ,mendoni pak edhe per te drejtat dhe perparimin e femijve ton ejo vec site bjen mamir karrika ,leni marrinat ebashkohuni ejo ni nda ni 100ffena 100 parti edreqi su merr bvesh mosni se nidit dote pedoheni.

 19. preci fjala kje per te tashmen. tlutem Gjergj Fishten, Pjeter Bogdanin, Ndre Mjeden , Nikolle Kacorin … mos i fut ne tnjajtin kallup se ata jan ken klerik por para se gjithash jan ken patrioit te mdhenj me merita shum te medha ne sherbim te kombit.

 20. e kta sot jan be sherbim te shtetit dhe percharjes. si katolik ashtu edhe musliman, perpos nje shumice shum te vogel

 21. Me keni kuptua shum keq apo sdini me lexuae logjikuashqip skam kurgja asnji feje por li dinosha shqip,dhe safet pse ferhati nuk e propozoj ndonji katoik per minister por vuri kushrinin e vet.e ju qe po nemni ,nemt tuajasi bjen kurrkuj se nuk jeni fetar gjyshse po nem edhe pse demek njinon,nu me pengojn xhamia as hoxha por sjedhja e disa personave qe ofendojn e etiketojn tjeter kend e ne te vertet ata jan tradhtatr e kombit shqiptar se jo ata qe i perkasin partive qytetare e jo nacionale,po na k allzon puna sa bukur jem tu perparua dhe percamjet qe jan tu u ba ,sa te punsuem katolik ka e komune e ulqinit ju qe namni e shani me tregoni,cili konfesion pusohet cdo dit ne uqin a thua ska katolik te shkolluar e teafte e ti zef lulgjuraj kur tekomentosh mos komento me zemer por me fakte.jam kunder percarjes kjo gja me cgenjen shum por per fat e keq percarjet jan katastrofale edhe kam frig qe ky asht vec fillimi.

 22. SHQIP , Kur thua shumica ather kuproht 90 % por sdi a thua e din a jo apo nuk te konvenon me dit se mos me pa ken jeta shumica qe e the ather un e ti me siguri kishim komunikuar Arabisht , prandaj kujdes se o kan sakrifikuar per Shqypni kleriket Katolik o kurrkush gjer me tani , prandaj kush jemi ne qe te kritikojm Kleriket Katolik jemi shum te vegjel o “SHQIP” edhe ju lutem qe mos ti gruponi kleriket dhe politikanet sepse eshte mekat dhe turp …pershendetje

 23. Preci leje pash zoten e shkruaj ma.
  Kuptoje si te duesh, por shumica asht qysh ne 50.1% e lart.
  Ske nevoj me i persrit ato qe i ke shkrua se i kuptuem edhe aksush nuk po i kundershton ato gjana sa i perket klerikve ne te kaluemen dhe gjuhen.
  Arabisht bela edhe nuk kishim fol e bela edhe kishim fol turqisht por nejse… asht merit kolektive dhe jo vetem e vetem e klerikve, megjithse ata kan ba shum.
  Nese ty te duket vetja e vogel ater mos shkruaj, por kleriket jan njerez ne sherbim te popullit dhe fese dhe duhet kritikuar ne cdo moment kur kan pse te kritikohen. Ata nuk jan zoti qe ti po thua se jem te vegjel me i kritikua.

  Dinosha e vertet se feja ska lidhje me politik por njerzit e ne krye me shum klerik fen e politizojn dhe e perdorin si mjet percarjes dhe jo bashkimit

  • Mos tishin qene disa malsor dhe klerik sot kim me shkrua me ALFABET ARAB e fol turqish apo arabce i njejti M..

 24. Na e plase mdhanin o Dinosh, se vet ministri dinosha dhe do fanatik te konfesionit katolik hapin ktu paragjykime dhe urrejtje. uu raftu pika e zez. Preci .. mos ha.. ba…..la se skishte fol kush ktu arabisht kush, se spo flet 70 % e shqipnis me konfesion muslimane as 95 % e kosoves me konfesion musliman, te lutem mo shit po***a fanatikut por prenoje se nga kto deklarata tua po nenkuptoheka se ma te afer e ke cdo kan qe ban kryqin- qoft edhe srb se shqiptarin musliman…. e kshtu e paska malsia e mjere( dikush hiq nga meka dikush ka vatikani… o kukuj te papjekun se ato do ekzistojn edhe pa ne, e ju plasni e u raft mortaja per to……

  • Kte pe deklaron ti edhe paji per veti se kurr skam deklarua se kam ma afer nji serb apo amerikan se nji shqiptar te besimit islam por kjo ne shumicen e rasteve interpertohet dhe prenohet nga ata te paditurit une vetem i pergjigja ne disa komente qe u munduan ti bejn tradhtar Klerikt por kjo vlersohet nga njerzit qe sjan cobana si puna e disave qe komentojn palidhje …dhe cka mendon ti ci keke i mecim nji i fisit itm qe asht ba musliman para me se ni shekullit ,aj sot e quan veten dhe te afermit e ti jan deklarua BOSHNJAK prandaj sipas tejet a jam un Fanatik apo aj apo i dua un ma shum Boshnjaket Apo ATA qe se pari ndryshuan besim e tash pas nji shekulli edhe Komb , prandaj kur te flasim te flasim si na ka hije dhe jo me INATE…
   Sot nuk flasin fal GJERGJ FISHTES , LUIGJ GURAKUQIT , NDRE MJEDES ,FAN NOLIT , FAL ketyre sot kemi ne shqiptaret Alfabetin Latin se mos te kin kemngul keta VIGANA lart qe i permenda sot do ishte ne funksion ALFABETI Arab ose I STSMBOLLIt sic e kan quajt para 130 + vitesh

 25. Dinoshjani edhe une ata ci e kuptuen mir komentin tim ju thash te njejten gja. Ky Preci po ja fut kot se nuk flitet ma shqip en Hot se ne Dinosh apo Milesh dhe aty ku jan te konfesjonit musliman. Tye me dal ne Triesh atje ne Delaj mbi nje gur e kishin vu nje kryq njaj 5 metra te nant,une se kuptoj se cka kan dasht me than me ate pun ase ata qe e kan vu aty,ase ata qe e kan sponsorizua. Keto jan ato qe ju thashe feja fe,dhe kombi komb d he mos ti perziejm gjerat. Te

  • PO pse pot pengon aj Kryq ne Delaj apo HELMIC kur edhe te paret tuaj jan betuar ne at Kryq ma mir shife Medresen ne mes te Mileshit dhe Malsise Madhe qe po msojm nga ata qe 500 vjet na kan lan mas gjith botes te kan penguar shkollimin gjuhen shqype , ndryshua kulturen e shum e shum gjera tjera ”te kqija ” kjo nuk pot pengon e Kryqi po ..!!! leni se kuj cka i pengon po ma mir ti kqyrim punet se cdo dit e ma shum asimilimi po e perpin Malsine e Madhe fale Ferhatit me Shok o safet butka…

   ”Ni mos din pot pergjegji un se pse e kan vu aty kryqin sepse pikrisht 500 vjet ska muj mej ckatrrua turku as ne gjuh e as ne besim dhe Trieshi fal kti kryqit qe u ka nimua e ka mu nimua se se kan tradhtuar kurr dhe kan dhan mas shumtit Intelektual dhe poashtu e kan vu se As SHKJAU SKA muj mu ba gja fal kti Kryqit ata kan ruajt Gjuhen, Besimin dhe Kombin cka ska ndodh me KUÇ dhe ne shum troje shqiptare sepse njari element ka ndryshuar siç e dim te gjithë”

 26. Pra te jemi real se keto dhoj dasirash nuk i sherbejn Malsis dhe Malsoreve. Pse keta zoteri nuk ven ndonje Shqiponje te madhe apo simbol tjeter kombetar por kryqa apo ylle e han. Ti lam keto vellezer se nuk na cojn kun keto pune. Une per Pashke e Bajram me kujtohet qe luenim bashke dhe festonim me njani tjetrin si katolik e musliman pa dallime,tani per bes shum ma pake se di pse bahen keto pune. Ndoshta une jam gabim..tung

 27. duen me kaxua se sa fetar jan, sa njerz te zotit jan, sa njerz tmir jan… e ne te vertet kaxon tjeter cka. me krijua urrejtje e percamje.
  tana kto bahen me dije apo pa dije por me direktiva te shtetit e me ndihme te klerikve ton si katolik ashtu edhe musliman. e per ata nuk vendoset shqipja.
  ne ket shtet demokratik demek, kem lirin e religjionit por harroje at kombtare

 28. Mos u merzite Safet Butka. Se si gjithekund tjeter edhe ne Malesi, ka te mire dhe me pak te mire. Asish qe kupojne me lehtesi ,dhe te tille qe kuptjne me keq, Ti je burr i vjeter dhe i mencem.. Ne Malesi kan dhe do te vazhdojne te kendojneme te njejtin vrull per ; Dede Gjon Lulin, Cun Mulen ,Prek Calin,Smajl Martinin , Baca Kurtin, Tringe Smajlen ,Mehmet Shpendin , Gjelosh Gjoken ,Isa Boletinin e shume te tjere . Malesija eshte kompakte. Eshte imune ndaj nji numri te pakonsideruashem njerezish , per te cilit gjithemone dikush ju pengon te jete i mire , ti thuret ndoje kenge…Ka te tille qe as nane Tereza nuk ka vlera per ta . Prandaj mos u lodh ,rri demokrat , se procesi i emancipimit ne Malesi ende nuk ka perfunduar. Pershendetje te gjitheve. Bafte zoti qe nje dite , kto polemika te na afrojne …

 29. Shpresoj se po,thon nje proverbit popullor,fjalet tua ne vesh te zotit. Aje qe mundohet me na perca ne ket menyr fetare mos baft hajr. Prift a hoxhe dhe kushdo qoft,qe ban punen per te huje,mos u ngift ase uje. E pyeta ni dit nje gjoja atedhetar e mban veten,a ma par ja jep vajzen nje shqiptarit te fes tjeter,apo nje italiani por te njejtes fe. Aje mu pergjegj se italianit mapar,e ty mos te ruejt zoti shnosh i thace. A besoni se ka raste te tidha mjaft,te dy konfesjoneve pa dallime. Ky kancer duhet te ndalet o vellezer. Keto jan te damshme dhe deshpruese,shpresoj te mos jen shum te atidhe.

 30. Safet butka po ti a ma par ja nep vajzen nji katoliku apo arabit apo boshnjakut ma par besa atynve se katoikut,bile e di rastin qe e ka perza vajzen e vet per jet edhe lan familjes baba amanet qe edhe kur te vdesin mos me i i shkua ne hater,e ti po mi ban katolkt fanatik jo zotni e ke gabim ma fanatik jeni ju pergjithdit e ma shum mos me shit urti se cillat kang i knoni tana jan ato pralla,feja asht fe e k ombi asht komb ,e vertet qe feja muslimane ne mal te zi asht dominuese edhe te drejtat po i keni ma shum se tjert po te knaqun spo jini,edhe ambasador po jau vejn mirsadin se jo katoliku,u shtoshi e perparoshi por mos ofendoni e percanise cdo klerik katolik ka shkoll te madhe dmth jan inetelktual,e tuajttash kan nis mu shkollua hoxha asht ken me tet vjet shkoll te flasim real,mos i merrni punt me zemer por te jem real.

 31. Ti Malsia ci po i thua vedit,ti me sa duket spo kupton apo spo don me kuptua. Une thac si ka raste si katolik apo musliman qe ma par ja napin vajzen apo merrin vajzen nje te huajit me te njajten fe, se nje shqiptarit qe ka fe tjeter. Por ti spo din se cka flet. Mos u ban fanatik se ska randesi je i ciles fe,a je njeri i mir,familjar i mir dhe shqiptar i mir njata njifet ne kyte jet. Ste ka pyetur kush se sa shkolle kan fritnit se e dime se cpo bajn sidomos ata ne malsi. Ma fort e duen ni Kryq ne maje te njaj malit,se nje shqiponje. Kush i ndalon me vu nje shqipe dikun si simbol kombetar. A thua se Malsia nuk esht vendi o shqiponjave apo vec i yllit me han dhe kryqave. Une nuk jam ase kundet atyre por ato jan te gjith botes kurse simboli yne asht i joni e askujt tjeter. Pse nuk i lane simbolet kombetare neper institucjone fetare ne malsi. Une nese zoti nuk e done kombin ton,e simbolet tona kombetare,aje mua sme duhet gja,le ta majn njanin cifutet e romaket, e tjatrin Arabet e Turqit,por une nuk besoj se asnje njeri i madh i kombit, apo hyjnit nuk thon mos me i dasht dhe me perdor neper institucjone simbolt tona kombetare. Kyt e bajn vetem prisat tone dhe askush tjeter. Polaket, Kroatet,Arabet,Turqit e te gjitt e te

 32. Ti malesia qelbeke prej fanatizmit, por njaren ane je i sakt edhe ashtu si mendon, por kukulan ku don me kto teori a don me u integrua ne mal te zi serbi apo don me shqiptare, pra ni don me ne shqiptare ske vend ti me ne. se na jem pasardhes te gjergj fishtes, skenderbeut adem jasharit, nene tereze ibrahim rugove e ismail qemali, pashko vase, cheriz topulli etj etj. ti kput qafen ne vatikan por as atje skishin met lan se ksi budallesh si don kush.

 33. Ha ku ja lat he burra te dheut !
  Mos u merrni more me keso marrinash thaftu krahi!!!
  Tash e keni zbulua se jem fanatik a?
  Po na gjithmon e jets jem ke e kem me ken,si katolikt si muslimant( na latin e ju turq tan jeten ),metaman kishte ba mir Miloshi te ne e kite tret faren te tanvet,se na jem llomi i ballkanit e europes-debata qe po zzhvillohet ketu tregon ma se mirit.
  Nje Dinoshjan ma par e ze mik isoj baktiet prej Ivangradit vec se a musliman se mua tshuemin prej mali Hotit se ashtu e kan msua qysh se ka le e ai do zoti priton me menua pak me krye te vet se a zet e plus edhe agjeron e ejha…
  E ma jaj prej mali Trieshit,prej Muzheckut ma par thot e pres vajzen se ja nap atij turkut prej Dinoshet,ma mir thot ne Vasojeviq me dhan dikun,se ata se han mishin e thiut djal,paramene ata ?!
  Ater na duem me shit toleranc,patriotizem,me u shti si Europian e te civilizuar-na jem kurrkushi edhe pik !

 34. Edhe i sugjerim per stafin,ju lutem disa njerz qe po postojn ketu me nofka te ndryshme futvani 1 ban a bllok a si i thoni,se e lat namin se per bes bodh zi e kem punen edhe pa shtua percarje ma shum keta psikopat ketu,keta fundrrina te qelbeta se me ke ne staf ksiha me ti bua si zagart !
  Nese nuk e ndaloni pak ket tyrp ci po u zhvillohet n web faqen tuaj atehere ju po u konvenon ky muhabet edhe paski qellime aspak te mira.

 35. Ministri i ardheshem do te jete Fadil Kajoshaj. U ba dinosha fabrike ministrash!

 36. Ti me nofken UDB-a po edhe ti po shkrua me pseudonime,prandej mos i kritiko te tjeret. Disa mir po shkruejn,dhe le te shkruejn,por disa qe po shkruejn me urrejtje fetare ndaj njani tjetrit ata spo bajn aspak mir.

 37. Ban vaki edhe ata siç po thua ti Fadil kajoshaj minister, se kur kan mujt me ken gzim hajdinaga si ma budall tjetri skulet en kam, e kur ka mujt me ken Met zenga, mjafton e sheh e ske komente- total i qitun, per luvigjin junçaj e hamdi hasanin spo folim se e kan do ne kok, por byth e medha. Pra per kta të udsh-së që janë kenë me funkcione, Fadili eshte At Gjergj Fishta.
  ………
  Nje pyetje Katolikve e Muslimanve
  spari për Musliman—- A ka ndo nje njeri i mirë në fe Katolike qe kishit me vu Minister?
  Pyetja për katolik—– A ka ndo njeri i mirë në fe Muslimane që kishit me votua?

  Sdi kur i lexoj do komente ktu, ja rrasin e shajn e kritikojn vetem pse i “shkreti” ka tollë në njaren prej feve që su konvenon ose turqve ose rromakve. O va tjesha t”zezen o fanatika

 38. Ni duom fetart me xgijell ater kem me xgijell hoxhat e fritnit e jo politikanat.Ti pona da prap ater ja len fajin dikuj tjeter.Shqiptarvet u duhet i njeri me luftua per drejtat e popullit e jo si kan ba deri tash.Ministri per pakica e drejtat e popullit nuk guxon me ken i lidhun me partija e maspaktit me partija Malazeze se ater edhe ni don -nuk guxon.

Comments are closed.