Të bashkuar apo jo !?

Të përditshmet malazeze i kanë kushtuar vëmendje të veçantë aktiviteteve të partive shqiptare në Malin e Zi që në ditën kur ata filluan bisedimet për krijimin e një koalicioni të gjerë shqiptarë.

Si fillim në tryezë u ulën pothuajse të gjithë por me kalimin e kohës në takime ka gjithnjë e më shumë karrige të lira. Partitë shqiptare kanë rreshtur së foluri për koalicionin e gjerë, e siç duket ata kurrë as që kanë besuar në këtë gjë. E duket se populli ka besuar akoma edhe më pak.

Forca e Re Demokratike e Nazif Cungut ka hyrë në koalicion me Iniciativën Qytetare të Vasel Sinishtaj edhe pse kjo e fundit tashmë ishte në përfundim të negociatave për koalicion me Alternativën Shqiptare dhe Partinë Demokratike. Tani këto dy të fundit kanë mbetur vetëm me njëra tjetrën. Unioni Demokratik i Shqiptarëve i Mehmet Zenkës beson në fitore dhe mendon të dalë në zgjedhje i vetëm, megjithëse akoma nuk është përjashtuar koalicioni me Partinë e Prosperitetit Demokratik. Se ç’farë po bën Lidhja Demokratike në Mal të Zi e Mehmet Bardhit atë akoma nuk e kemi mësuar.

Kështu lajmi i fundit në të përditshmet malazeze është ai i paraqitjes së partive shqiptare në tri lista, të udhëhequra nga Forca, Alternativa dhe Unioni. Për Lidhjen dhe nga ajo vetë asnjë fjalë.

Me ndryshimin e ligjit zgjedhor i cili më nuk numëron zonat e banuara me shqiptarë si zona të veçanta zgjedhore por e sheh Malin e Zi si një zonë të vetme, partitë shqiptare duhet të kalojnë pragun e 0.7% si edhe gjithë të tjerat për të zënë një vend në Kuvend. Nëse në zgjedhjet e kaluara janë nevojitur rreth 2685 vota për marrjen e një mandati, tani nevojiten nga 3500-4000.

Në zgjedhjet parlamentare në vitin 2009 partitë shqiptare kanë fituar katër ulëse në Kuvend, kështu që deri në zgjedhjet e 13 tetorit shqiptarët do të vazhdojnë t’i përfaqësojnë nga një deputet nga radhët e Forcës, Unionit, Listës Shqiptare (Lidhja dhe Alternativa), dhe Koalicionit Shqiptarë Perspektiva.

Duke u bazuar në rezultatet e zgjedhjeve të kaluara dhe në situatën e tanishme parazgjedhore duket se vënd në Kuvendin e Malit të Zi mund të zënë më së shumti dy përfaqësues të partive shqiptare. Më optimistët janë Unioni Demokratik dhe Koalicioni Forca-Iniciativa Qytetare.

Ideale, sipas Genci Nimanbegut, deputet i Forcës në Kuvendin e Malit të Zi, do të ishte paraqitja e shqiptarëve në dy lista, gjë që më heret e kanë kërkuar edhe deputetët Mehmet Bardhi e Vasel Sinishtaj. Sipas Nimanbegut kjo do të mund të realizohej ashtu që një koalicion të jetë i përbërë nga Forca, Iniciativa Qytetare, Lidhja Demokratike, Partia Demokratike dhe Perspektiva kurse në listën tjetër Unioni Demokratik i Shqiptarëve me një pjesë të Partisë së Prosperitetit Demokratik. Nimanbegu ka pohuar se për momentin kanë ofertë për vazhdimin e bisedimeve me Lidhjen Demokratike. /SHnëMZ/

48 Comments

 1. Vec perpara, coni ne vend porosine e Kralj (Mbret) Nikolles..”Me pak pare e tue i ngerga…vllaun me vlla kem me i nda”..Me kete propogande na zaptuen shkijet dhe akoma vazhdojn te na coptojne me te njejten propogande.
  Udheheqesia e shqiptareve nen MZ eshte totalisht e pa afte te udheheqi me popull.
  Ata vetem punojn per fotele dhe rroga te majme ..per ceshtjen personale para atyne kombetare.

  • o prel ti nuk ke nevoj me u tregua se ata e dine ma mire se ti .ate pune e bajne per cdo gite me tradhtua me rrej me manipulua popudhin e me fitua noj fotele se jane vadite nate menyre hajde e hjekva i kene lidhjet e forta ene podgoric se punojn ne favore te tyne

  • Pash besën mos i përmêt as krajlin as Gjukanoviqin se ata nuk e kan fajin. por përmêti Shqiptart çi shiten për par EURA. A ka njeri ën Malësi çi muj mei kallzua popullit se kush jân ata.
   A ka njeri ëm Malësi çi muj mei prî Malësis pa Nimanbegun, Cungu,Zengën,Dinoshën,Holaj,Barrdhin,Gegaj Lulgjuraj e nuk dij se sa jân ma.Përse duhet gjithmon dikush meja trokat kryet Malësim kur kem aq Shum shkolltar me fakulteta.Pse kan marua aq shkolla kur u duhet meja bush kryet dikush tjetër,prej Malit Zi,Kosovet ose prej Ulqinit? Si nuk dijn mei marr punt e Malësis ën duort e veta.A din kush mem kallzua çka i mêgon Malësis.Liqênin me uj e kem,Cemin, fushën e kem,Malet për bakti i kem.Malësis i mêgojn veç mêdja e kres se tâna t’mirat çi i duhen popullit i ka.Malësis i duhet LIDERI

 2. Cdo here malazezet, para zgjedhjeve, u kushtojne kujdes shqiptarve. Ju premtojn shum, por sikur ceku edhe Prela, benefit kane vetem politikanet shqiptar the afermit e tyne.

 3. Prele , a t kujtohet fjalimin qe e ke pas mbajt me 2006 ne qender te Tuzit? T kisha qen une ne vend tandin nuk kisha pas ftyre tani t shkruaj keshtu ..

  • po ti i njohuri a paguhe mej mbrua( me u dale zote ne rrenat te tyne) ne cdo koment kta burra kaq te mire

 4. Shriptaret nen Mal te Zi po perqafohen nder vedi,sa te lumtur qe duhet te jemi.
  Ky eshte fundi i mjerimit,ky eshte fundi i robrise.

  SOT SHQIPTARET RANE NI FJALE
  QE ZOT VENDIT PER ME I DALE.

  Ne konventen e Demokrateve qe perfundoj dje,Kerry Washington nje artiste nda Holivudi qe ishte e caktue te foli ne emer Aktorve Amerikan,me te hypur ne podjum i drejtohet salles qe permbante mbi 10 mi vete dhe krejt 300 milion amerikanve me keto fjale:UN NUK JAM SONTE KETU TE FOLI SI AKTORE POR EDHE SI AFRIKAN-AMERIKANE.Kto ishin fjalet e nje vajze njezete vjecare.Ksaj vajze te re as nuk i rrahte syri qeprik te tregonte dhe ta mbronte identitetin e vet si e ardhur Afrikane.
  Ta kishte Malsia nje PATRIOT-E te tille Mali i Zi kishte me u drille para saj.

  Vllezer te nderuar une kame nje pyetje per gjithe shqiptaret? A ka njeri qe mund te dali para popullit te vete shqiptare dhe para gjithe botes te thot:

  -UNE JAM SOT KETU TE FOLI NE EMER TE POPULLIT TIM SHQIPTAR

  -UN KERKOJ TE DREJTAT E MIJA SI KOMBSI SHQIPTARE

  -UN KERKOJ TOKAT E MIJA TE OKUPUARA ME DHUNE

  UNE KERKOJ FLAMURIN E KASTRIOTIT TE LARE ME GJAK TE
  BABALLARVE TONE

  -UNE KERKOJ QE BOTES TI TREGOJ PADREJTSITE QE PO BEHEN NDAJ POPULLIT

  -UNE JAM KETU NE TOKEN TIME E JO ARDHACAK

  Ku jeni Kryelider politik.
  Ju po thirrni tradhtare disa shqipfolsa qe punojne per pushtet,po ju cka jeni kuj po i sherbeni,Ju po manipuloni me popull dhe pa pik medyshje as ju nuk jeni ma te mire se ata, EDHE JU JENI SHERBTOTET E PUSHTETIT

  • Aferim t’kjoft GRECHE TRIJESHI !!!! Prap poja vêm fajin dikuj tjetër e na po coptohena përdit e ma fort.Kush asht Mehmet Zenku çi nuk don me Shqiptar por don prap meju pështet Gjukanoviqit. O i neruoshimi Zenka e Dinosha hiqnije jât SH se ju ini MZ e boshnjak e jo Shqiptar,mos e koritni komin e Shqiptarit.

 5. Burgu , une asnjiher nuk I kam dal kuj zot pa argument. Nuk menoj une si ti E disa perreth per fat t mire. une nuk mundem me I quajt mehmet bardin , vasel sinishtaj dhe genci nimanbegu ashtu si po I qun ti me disa shoke. por nuk u degjohet zani per ata te cilet po na krrcnojne identitetin tone si psh: halili, nikolla , frani etj me kesi lloj nuk merreni ju por keni detyr bardhin, vaselin , gencin

 6. Njohuri:name jekta nierzit tan na duhet me u marr e mej kritikua,se prej votave tona jan aty,ta dish se kritika nuk demton as ni njeri,sa I perket nilolls ,franit ,halilit ata nuk deklarohen si shqipetar sa jan ne parti malazeze kshtu ci nuk kem cka ti kritikojm,ata mundet ti kririkojn ata ci va napin voten.

  • Suke, nuk jam kundra kritikes konstruktive por disa ketu cka bajn me komente eshte tyrp . Ti mua m akuzon se I mbroj … Une po t thom me pas ma t mire se ata kisha me than edhe me e pranua por me fol haptas ma t mire se forca ne ulqin e iniciativa ne malesi nuk ka sot per sot . FORCA-IQ

   • une nuke po kritikoj vetem forcen e iq pore te tane ci merrene me politik ne malsi se jane te pa afte e jane pere interesa personale ose te gushta me njeri tjetrin kat elle ju njohuri e dine pere ata vet i kritikoj dhe to ti kritikoj deri ci te jen ne politik mose u zemroni se ne tane bote kritika punone ne interes te popullit more djalo pore noshta ije frymezua e nuk she shum lark tung kaloshi mire

    • Burgu e suka qenke nji person : me shkrua per dikan ashtu e keshtu duhet me pas argumente konktete. Kshtu qe nese ke mundesi na jep ndonji argument konkret kur thue per ate apo per kete . Se ndryshe me ofendua ate e kete eshte gabim shume I madh. Tung

 7. hajde hajde shqiptare, ktu nuk ka tjeter vec se interese per grupe te ngushta njerezish, qe merren me te ashtuquajturen politike.

  • Dinoshjan , kur e shkrua kete per grupe interesash e njerz a mendon ne UDSH-n ?

 8. Te gjith keta jan njerz te shitun vaseli ka goditur 3 shpija 3 pllastenike maliqi isoj nikolla e tan ska ma malsor e etem interes e shpijuna

  • Vuksanlekaj ; po me duket se kenke krejt injorant . Malesoret mire shume e din se kush cka ka punua sa asht marr me politike. As Vaseli e as Maliqi por as Nikolla nuk kan godit.asnji shpi qe po thua ti . Shpi ka godit vetem Gjergj Camaj . Une nuk po them asnje gj e t keqe me kete e vetem me t kallxua ty se nuk ke te drejte.

   • z.njohuri.ti ci po kritikon neve pere fakte te atyne me i fjal malsore (haku ashte i ran .kushe flet hakune prite dajakun )ti neve ske nevije me na tregua kushe jane vaseli op maliqi .nikolla se kata tjerret nuke me befasojne sic ashte nikoll .g frani halili .ferhati e tjer se ata kane deklarua veten si antishqiptar pore keta si pajne vetin si shqiptare te verrtet se shesine vetin pere ni rrog e pere ni fotele nate menyre tradhtojne popudhine e vte vetin pore ni dite dote shkruajn edhe historija si pere shum tjer si TRALTARET E KOMBIT SHQIPTAR mose ki dert se dikush do te shkruajne pere ta ci gjeneratae e arshme te kene munsi me lecua pere ta pore ata nuk menojn pere pase arsit e tyne vetem pere vetin (pere B,,,, te vet )une juve ju reespektoj ne qofte se ke ni interese personal me keta buraleca tung e kaloshe mire mose u ba nervos=ze foret

    • Burgu , une nuk kam menim me te bind por une di nji gje qe shqiptaret ne mal te zi deri tani nuk kan pas deputet me te afte se vasel sinishtaj . Une mendoj se ne zgjedhjet e tetorit duhet perkrahur z. Vasel Sinishtaj ..

  • Përgjigjjuni

   Komenti juaj është në pritje të aprovimit.

   PaSSini
   09/09/2012 at 07:03

   Vuksalekaj, nuk te kuptoj cfare mendon ti dhe kun e merr tere ket liri more KAPITAN?!
   Vuksalekaj? Noshta je prej Vuksalekajve nese po,ater te dishe se vetem je tu ule vetvehten se jo ken tjeter.

   JU thoni; “vaseli ni din mir 2 shpija djelve 3 plastenika” Kun e more ti kyt lajme?
   Per bes vetem ni ka godit shpija ne Vuksalekaj e na vllaznija nuk jem te njoftuen. “Plastenika” i paska dhan shteti pare bolle e tash punon e merret “plastenika” vetem per sport se spaske nevoj me punua.

   JU thoni; “3 plastenik golf 5 4 fmi ne studime ”
   Qe Problemi tash e prak deres dikujna! Vaseli me Kurore marteset i ka 3 fmi ky i katerti me siguri qenka ndoni i afermi yti qe esht ne stidime e vaseli ja pagueka shpenzimet. Qe tash pak sa po e kuptoj perkenin punoj ato shpija qe po i din ti.hahaha

   Ne nje koment thua punoj 3 shpija kurse tash thua 2 shpija o biro po ti me ate emer aq te bukur kot e ke me manipulime e rrena, pasha besen Vaselit ma dem e problem i ban me hager mushkaja se sa ti me shokt tu.
   Une ty te falenderoj per cpifje dhe fjale banale per Familjen time sidomos per ata te vdekurit se keta qe jane ne jete mesiguri pote dishin kush jeni ju dote ju falenderohen ata personalisht.Dua te falenderoj edhe Malsia org per mundesin dhe lejimin qe jav japin juve, kurse disa tjerve i bejn “STOP” me pshisa…

   Zoti kjoft me ty dhe te drejtofte ne rrugen e drejte te njerzimit.

   TUNG,
   Pashko Pjeter miculit Sinishtaj

 9. njohuri mos ije prej pjeter miculaje se brez pas brezit kan rrej e tradhtua e per maliqin tan dim se chka jan ken tpart e ku kan punua maliqi e shoqnia e sa i perket gjegji e vertet se ka ndertua nje shtepi por vaseli ni din mir 2 shpija djelve 3 plastenika ele i golf 5 tri a thua me pun qe ka me rrog 300 eu pse sibleu ma perpara u kan dal punt en drit me vjen keq se elle kta po bejn si kur tradhtari i shekullit ferhat dinosha qe na tralltoj por me llemb ma shm kur t ben yti malsori

  • vuksalekaj ti i ke kalua tane kufijte se nuk shprehej ashtu ketu nuk ijem ne munyre familjare pore politike pra mose ofendo ka nate menyre se ije gabim forte

   • ata nuk nvije me ofedua te vdekurite pore elle ju kini gjane te kqija boll se kini vra ene base te zotit keshtu gjithe kushe ka me pshi para deres se vate se nuk ashte kushe pa gabime more vlla pra une kisha me lype falje pere keto komete te gabuashme

  • Vuksalekaj, nuk te kuptoj cfare mendon ti dhe kun e merr tere ket liri more KAPITAN?!
   Vuksalekaj? Noshta je prej Vuksalekajve nese po,ater te dishe se vetem je tu ule vetvehten se jo ken tjeter.

   JU thoni; “vaseli ni din mir 2 shpija djelve 3 plastenika” Kun e more ti kyt lajme?
   Per bes vetem ni ka godit shpija ne Vuksalekaj e na vllaznija nuk jem te njoftuen. “Plastenika” i paska dhan shteti pare bolle e tash punon e merret “plastenika” vetem per sport se spaske nevoj me punua.

   JU thoni; “3 plastenik golf 5 4 fmi ne studime ”
   Qe Problemi tash e prak deres dikujna! Vaseli me Kurore marteset i ka 3 fmi ky i katerti me siguri qenka ndoni i afermi yti qe esht ne stidime e vaseli ja pagueka shpenzimet. Qe tash pak sa po e kuptoj perkenin punoj ato shpija qe po i din ti.hahaha

   Ne nje koment thua punoj 3 shpija kurse tash thua 2 shpija o biro po ti me ate emer aq te bukur kot e ke me manipulime e rrena, pasha besen Vaselit ma dem e problem i ban me hager mushkaja se sa ti me shokt tu.
   Une ty te falenderoj per cpifje dhe fjale banale per Familjen time sidomos per ata te vdekurit se keta qe jane ne jete mesiguri pote dishin kush jeni ju dote ju falenderohen ata personalisht.Dua te falenderoj edhe Malsia org per mundesin dhe lejimin qe jav japin juve, kurse disa tjerve i bejn “STOP” me pshisa…

   Zoti kjoft me ty dhe te drejtofte ne rrugen e drejte te njerzimit.

   TUNG,
   Pashko Pjeter miculit Sinishtaj

 10. VuksanlekAj eshte tyrp t flitesh ashtu . MalesiA e din se Vaseli as maliqi por as nikoll nuk kan godit shpia . Gjerrgjusha e angjellku kan godit. Ti mos rrej se asht tyrp . kur t shkruash dh mos e shkruaj me ll se e ke pak shkolle e asht tyrp.

 11. O I njohuri u pik sparei nuk thac se ti po I mbron me gjithse po shihe se je I cmendur per ta dakort ti e ke mendimin ashtu dhe ke plotsisht te drejt.por prap pot thom kur nuk ke pulen han edhe sorren.

  • Askush nuk po ta ndalon me shkrua. Aty ku tjert mund te shkruajn, mundesh edhe ti.
   Por duhet ta dini se ne program automatikisht jan te ndaluara disa shprehje banale, dhe nese i perdor ne postim, shkrimi automatikisht te anulohet. Arsye tjera mund tjene lidhja juaj e internetit, kompjuteri, klikim i gabuar etj qe mund te shkaktojne qe postimi juaj mos te shfaqet.
   Edhe kujdes me kto shprehje. Na jem ne sherbim tuaj, por nuk jem sherbetort tuaj!

 12. i njohuri ma paten ndalua me siguri pjeter miculi se ka lidhje me shtet e vetem met than skan ka dalin se si kan pas as part as jan ata as kan paseardhesit e ma mir angjelkun maj keq se kta qe i kem pas ska me muj me dal e me sporvua pse jo me pa pare sa ka ternua vasi partia kim me ken rahat e 3 plastenik golf 5 4 fmi ne studime me socialni qe merr me siguri hahah qesharake i mechim aj e pa rrezikun e iku me ulqin ulqini kame dasht ma fort se malsort e kta jan qe po i luvdon ti e sa i perket ll e dh isor por pota tregoj se chka jan prej ka jan si kan pas dvete pak dhemb e kaluara por esht e verteta skam ma cme than por po tijn vasi e maliqi me lyp vota tash en malsi e vuksnaja mepa si kan mu da nuk dijn mu kthye mrapan ma si bajm

 13. MOS U NZENI SE PER VETIN E KAN ATA TA E KAN PER VETIN BURGU KY BELA VUKSAAJT TAN E DIJM U JAV KAM INAT POR JAV KUVES HAKUJ TAN DIM KUSH JAN E HALLAL U KJOFT SE MOS ISHIN KEN VUKSALEKAJT E DISA TRIMA DRUA AS SHQIP NUK KISHIM ME FOL SOT PER TUZ E KY ME SIGURI ESHT I RI EJ VOGEL E MOS PERMETNI TE KALUARE SE KAN NOLL SHUM RREZIQE JO VETEM VUKSANAJ POR TAN MALSI E SA PER KTA POLITIKANT I NJOHIM MIR KAN ME PA SA DO TE FITOJN TANI VOTA EDHE VASELI EDHE MALIQI E GJERGJUSHA E NIKOLLA BESA E BUKS DRUA SHUM PAK

 14. ti i vuksanaj po te drejtohem pere shprehjet e juaj banale se parit une nuk po mundohem me prua vaselin se aje merret me politik dometha kure meret me politik jav nepe munsin pere kritika ose pere cpifje ose ndoshta elle pere te sakta pore prap aje e dine te verteten se ku ashte me pune te tij ne qofte se ju kini noje faket pere ta ather ku po mbydhi si quqet ene big e sja tregoni publikishte pore pere ta nuk kini cka me fol se i ka ba tane malsise te mire ndoshta elle familjes sate jaf ka gjerre noni penzjon ose ni menyre tjeter dikuj prej jush kure se sote aje ashte maje miri prej tanve ci jane kandidate pere parlamet se bala ti pere ta nuk ke tije mire pore ne washington ne NY elle tane perfatsuasit e evropes me ceshtje te malsis jane te njoftuam kure se ju doni me marre gati .pra more burre ti dele me emen e me biemere se nuk me duket se dera e vuksalekes jan qyqe me u pshe ne pere biga se na me da me fole pere ju kem matrijal bodh pore nuk jem te pa njerq siju ci folni si gra te kqija e ajo ashte zanada juaj me leh vaseli ashte kushrini e prer cdo dite e ke pazarit e mose u trem he burre pore deli pere para ni te ka ba gja po edhe ni porosi e kame prer ty se une nuk kish me pa qef me pa ma kso fjale banale se une te paraqitem me emer e biemer dhe ti thom tana faktet e juve pra nuk kem nevoj me shkua ene ata se tan jem vdhazem e jem te lidhun me gjak ni menyre pere vaselin personal fol sa de duash se aje ashte ma izgjuat se ju e nuk bjen na to trika te juve lokalista .o ju bani cka te doni se edhe 4 vjete deputet e kini se ka le pere ate pune tung ju pershedes

 15. Vuksanlekaj , une nuk jam tipi qe shkruaj si “zagare” por ate qe them mundohem ta argumentoj. Eshte shume lehte me hedh poshte at qe thua ti..shpia nuk kan ndertua as vasel, maliq , nikoolle si pohon ti.ate gjithe malesia e din. Une e di se ty(juve) u dhemb koLicioni I vaselit me forcen se partia e vuksanlekajve ka mbet si krapi pa uj, keni mendu se vaseli ka me ua nxierr por kot. Votat ne vuksanlekJ shumicen I.merr DPS kshtu qe mos u merzitni shume se I ka marre gjithmone. Me ju shpif njerzeve si e ban ti une nuk jam ashtu. Le t presim zgjedhjet e do te shofim se kujt I beson malesia. me shpres qe t jete fushat jo e tenjsjonuar edhe t zgjedhin secili favoritin e vet .

 16. Te nderuar vllazer nga komentet e shumta per lider dhe perfaqsues te popullit shqiptar ne mal te zi.mun te ju them se nuk esht faji tek ata por tek populi ci ju ep te drejt qe disa persona te luejn me fatin e tyre!Keta individ qe ju i permendi nuk i njof personalisht por kem ndegjua per ta.Po te them edhe para 24 vite.Ishin koha te veshtira ne ish Jug.kur disa te ri edhe nder ta filluam levizjen per formimin e nje partije politike Shqitare.Me nji ide qe populli Shqiptar ne Mal te zi mos te jet ne erresi.Po kta individ apo te ashtu qujtur lider te sodit refuzujshin te bashkpunoj me ne,me arsye se esht rrezik per jet.Por jeta e jon a kishte vler???U mfshefshin pas nje libreze te kuqe te ish komunistave!!!forma e demokracis nuk lejon qe i njejti person te rrije ne fotele me 20 vite.Se esht rreziku i centralizimit.E bash kjo ka ndodhur tek ne shqiptart.Gjendja momentale ne Mal te zi pothuaj se esht e njejta si para luftes se nokshiqit.Por jo me arm por me maturi!slavet e kan nje fjal te urt qe sot e perdorin.”zavadi pa vledaj”Vllazer forca nuk esht ne krah! por forca igziston ne maturi.Ne nuk jemi nje popull i pa matur kem histori e kultur te lasht.Per at lideret nuk perfaqsojn veten e vet por popullin,per at arsye ju vendosni per fatin e juaj ju vet populli.Me respekt per ju dhe me shpres qe ne shqiptaret e melsis qe nji her e pergjithmon ti celim syt e mos te jem peng e disa individave qe e quajn veten udhheqs ne favor te popullit

 17. Jam dakord me njohurin qe te presim zgjedhjet perme gjykua kush esht ma i mir se tjetri ne gare. Dhe ju lutem mos te delni temet dhe te mos komentoni me fjal ofenduase per asken pasi ofedimet si bjen mire askujt asgje. Leni te vdekurit me te vdekur e te gjadhit me te gjjadhe, e se kujt do i besojn ne keto vota shqiptaret kem me vertetua ne zgjedhjet e ardhshme. Keshtu qe ju lutem kujdes mos ja teproni me komente qe skan vlere pasi sdo tolerohen, faleminderit ne mirekuptim./Stafi/

 18. po kan me kursye, vasel e maliq, per ner kombinim fantastik. si sa me cel e me shkrep me sy je i paditun e i hipnotizuam prej rrenave.

 19. ti po ma alunone kometi ti se atyne ci po shajne te dekunite e po shfrytezojne raste me fye nuk po ja ndalone pore e kuptoj se jane me gjak te aferm kjo ashte ajo pa dretsi ci bani ju

 20. Dinoshjan, nuk e paske punen mire sa t kan caktua me rrejt ketu ne forum. Ma mire kishe me ba me provua me fol me kojshi mos t votojne DPS . Se ket here edhe shume dinoshjan votojn dps. Per mandat te deputetit kem me pa , m duket jekyt here ka me u gjobit populli easnji mandat nuk e keni. Per minister mundeni me e vu fotografin e hamdis vjerrun n shpi dikun se ai minister kurr ma.
  Fatmir gjeka me an te malit u ka ik , gzim hajdinaga me perkrahes te tij nuk voton UDSH . Suli Beqaj ai kangtari..asht I fory ai ka me I pru DPS vota se asht ken gjithmone aty..

 21. Mos u ba marak more daji per udsh, se mundet me u befasua edhe keq, ju kujdes prej dps-it se tana votat e juve shkojne atje, ne ulqin pozitivna crna me dritan abazaj ja merr votat cungut. Kurse fatmir gjeka rrespekt per te, sdo flas gja per te se shpejt ka me u kthye ne voter ku e k vendin mu bashkua edhe ni here e ka pa se me rrenca si cungu e vaseli ska buk kombinim fatal, kurse per sula e thacim e te the, slodhena shume, kem boll sish, kete here skem me u lan me ba carap en dinoshe e milesh, ke me pa,
  nk i dihet se kush muj me ken me ne se hala ka parti te vogla qe munden me na u afrua pra loja ska marr fund.

 22. Alternativa e gjergjushes muj me ardhe me ju dinoshjan. Edhe kishi me korre sukses te madh se gati parti isoj jan me votues si ajo si unioni. As muhamedin nuk kishi me e pas t keq I ka 11 deri 20 vota ahahahahha e te mjere ini ba more ju te unionit kur u duhet me bashkua llomin e pllitikes e pra sjan 1 vjet qe bertitshi se jeni partia ma e forte shqiptare. E sot pritni me va shtri doren do parti qe nuk I kan kaj 100 vota. Ma mire me e lan politiken ju se me u lan poliyika juve , si ka nise.

 23. njohuri ma mir gjergjusha esht ata chka esht ejo si kta tut vasel e maliq se e dijm mir chka jan kuj jan e ku puoj ma mir 100 vota nga shpirti se 10000 me faqe te zez e me tyrp ok

 24. Kol grop shati ; po me vjen keq se ata nuk jan t mit si thua ti . Ata ajn te gjithe malesise se malesoret dhe votat e tyre I kan pru aty. Mos ua baj ti dertin Vaselit e Maliqit se ata jan te zotet me e baj vet edhe me marre vota ma shume se ti e gjergji bashke. Hjeku marrinave kol gropa se taman menimet si grop I paske.

 25. jo e kan tradhtua malsin si e kan tradhtua ata para tyne por skan me muj ma se u kan dal en drit vet me siguri marr ma shum se gjergjusha se aj nuk asht per at pun por esho se en favor te vasin e maliqit keme pa sa kan me fitua tash por mechim ata iken me ulqinin se pan chka pi pret e menimet i kem si kem sjem me menchuri si ti e shokt tu edhe shifemi pas votimeve se per minadin e shokeve tu e njerzve qe jan si ju do te fitoj dps me shum bindje ater vasi e maliqi kan me shit speca me mua en pijac po jo vasi aj mechem e ka menua me koh tung e kaloshi mir skam koh mu marr me ksi hajvanash si njohuria vuksanjat e kompania

 26. Kolgropa , e ke gabim , gjergjusha ka ik ma pare ne ulqin e ka ba marrveshje me PD e fatmir gjekes e ka dasht me e fut edhe vaselin me shkua me njerz t pa njoftun si Fatmir gjeka. E vaseli I mechim me njerz koti si fatmiri e gjergjusha shkon por e ka cungun ma t njoftun e ma t mire , e ma me shume vota. Duhet me ja prenua Vaselit se asht politikan edhe njeri qe e njef pllitiken ma mire se krejt ata qe thua ti..

 27. Perner me fol hakun mir e ka njohurija deri dikun se perbes sa i perket njohuris e dijes sot per sot ne malsi ske politikan ma te afte e te zot meja than anmikut ata cka e meritojne se sa vasel sinishtaj e nikolle camaj, por na malsort jashtu ekem zanad jata ci vije dicka munohna mej rrzua e mej perul. Tjeva se edhe fdi eshte ka bledh nenshkrime shpi per shpi meu kandidua, e dikush ua jep e dikush i bon e kshtu me radhe, po eshte cudi se deri me tani kan than se ne nuk do merrna me politik. Por sic ndegjova kin pas than na e kem me rendesi mej bledh jeto nenshkrime permej marr do pare nga Komisioni zgjedhor edhe sat mujm me digj jeso votash shqiptare e per tjeter kollaj, Nese kjo eshte e vertet ater tyrp per Antonin lulgjuraj qe e bene kete gje pasi kam menduar se sadopak eshte atdhetar edhe pse ika ata njerz te deshmuar pro malazez pas vehtes, kurr sdo e mendoja se do bjen kaq thelle ne kurthin e tyre e qe permej digj shqiptaret meu kandidua vet normal me direktiva te tjeter kuj edhe pse prej kti ska frik sesika ma shum se 100 vota. Por po mesiguri tash edhe atij i nevoiten paret me ndertua i shpi si angjellku ater psejo me provua me ba dam e me fitua lek : gja si kushton edhe pse digjet vet e eshte digj deri tash mjaft 🙂

 28. Të nderuar/a komentues/e, për derisa nuk jeni në gjëndje të bëni debatë të paster, si njerëz me kulturë (nuk është fjala për të gjithë komentuesit, por një pjesë e tyre), edhe ky artikull mbyllet për komentim.
  Gjithashtu ju paralajmëroj se disa nga komentuesit veç janë në listë të largimit, dhe po vazhuan në këtë mënyrë, do të ju merret mundësia të komentojnë në të gjithë artikujt por edhe mundësia për ta lexuar portalin.
  Keni arsye për kritika edhe ndaj stafit, por është gati e pamundur që çdo ditë, 24 orë në ditë të përcjellim çdo koment veç e veç.
  Mëndoj se duhet tjemi në gjëndje të debatojmë edhe me tjetrin i cili ka mëndim/opinion të kundert pa ofendime, sharje e fyerje!

Comments are closed.