Së shpejti mund të ndërrohet qeverisja në komunën e Ulqinit, PDS përsëri në qeverisje?

Udhëheqësi i PDS-së (DPS) për Ulqinin Loro Nrekiq ka deklaruar se janë duke biseduar për një rikompozim në skenën politike të qytetit të Ulqinit.

Përveç PDS-së, Unionit  Demokratik të Shqiptarëve dhe Partisë për Prosperitet Demokratik sipas projektimit të Nrekiqi, në qeverinë e re do të jenë Partinë Demokratike e Fatmir Gjekës e cila është e pakënaqur me raportet në qeverisjen aktuale me Forcën, shkruan Vijesti.

Nrekiq poashtu ka shtuar se PDS do të kërkoj pozitën e kryetarit të komunës së Ulqinit.

Llogaria për Nrekiqin është e qartë pasi 7 këshilltarë të partisë së tij, nga 4 të UDSH-së dhe PD-së së Gjekës, 2 të PSD-së dhe 1 i PPD në parlamentin e Ulqinit janë të mjaftueshëm për të ndërruar qeverisjen.

Po sipas Vijestit, ndërrimi i qeverisjes mund të bëhet pas zgjedhjeve parlamentare të 14 tetorit./Ulqini Online/

14 Comments

 1. Bravo!!!!!!!!
  Krejt kto levizje politike po bahen per “popullin” hahahahaah
  e zot na ruej.
  DPS prap me qeveris me Ulqinin, aty bashk me UDSH dhe PD e Gjeks chi para 2-3 ditve jan shkap prej UDSH e bashkua me Alternativen Shqiptare.
  Politika vertet asht e flliqt, por sigurisht jo sa kta “njerz”

 2. Genjeshtra parazgjedhore qe ti grigesojne votuesit e forces se shumica e votuesve te DPS ne ulqin kan shkeua me forc (ata bojn interesin, kush t jet ne pushtet I japin voten) kshtu DPS menon se muj me ndikua gja. Por keto jane pollavra t kota mediatike.

 3. Kemi nje kombinim kush kanin do ta mashtroj, ne fushe jane lojtatari( rrenci ) ma i madh i ulqinit Nazif cungu dhe lojtari ( rrenci ) ma i madh i Malesise Vasel sinishtaj, kush do fitoj dhe kush kujt do tja rrasi. Fatmiri ka gabua si nuk ka ndegjua ferhatin. se me cunga e vasela qe diten shiten shqiptare e ne mremje japin raporte, ska buk. e ka kuptua dhe ti kthehet me udsh se seshte vone.

  • qe kta asht me te ba me qesh.
   Jo se jan fort burra tmir krejt sa jan en tana parti por UDSH-ja me quajt dika se shiten shqiptar e napin raporte asht pertimet e mjerueshme. UDSHja qe diten i rrin ne prehen Gjukanoviqit e naten e perkun ne gjum.

 4. Dinoshjan , kishit dashur t keni edhe nji her pushtetin ne ulqin por larg jeni me at pune. Ate edhe ti e din por po nxierr genjeshtra ketu edhe per cungun edhe per vaselin..u tregon puna atyre. E ty te ka mbet vegem te trillosh per ata. Ju vjen keq dhe inat qe ata arriten koalicion. C te beni ju te UDSH-s u heqen gjithkund tani ne keto zgjedhje as minister nuk do t keni me ather u mbetet vetem t freskoheni ne cem.

 5. jo besa e ke gabim se na deputet e minister po, e ju te vasit e forces gishtat goje ne ulqin.
  se UDSH shkon me prosperitet dhe me ndonje parti tjeter nga malesia shohim
  ashtu qe 100% do kemi edhe ministrin

  • Ju kini me pa ministrin veç ni shkoshi me PDS e ater asht ministri për Malazes e jo për Shqiptar.

 6. Kujdes ti gjokaj se te kam than se kan met tradhetua vllaznit, plase pas tyne e kam lexua si te shajn e te shpifin e prap nuk nzen met. he kungull. ktheju ku jane shqiptaret e vertet

 7. Shpresa vdes e funit po deri kur durim ???ta njerz banala ne parti mos zot makeq per neve,

 8. UDSH ishte partia shqiptare me e forte ne zgjedhjet e fundit dhe do te kthehet edhe me te forte..kot tana rrena qe i flasin kunder saj,rrnosh Ferhat sa malet !!

 9. Dinoshjan, tsh qe u ka shkua Ferhati kishi me dasht Muhamedin , por nuk po ju vë faj se keni të drejt me zgjiedh
  Me ba me ardh Muhamedi me ju do të ishit pëseri ma të fortit në Malsi dhe kishte me kjen zgjiedhje e ëndrrave tuaja
  Kush e din noshta edhe vjen ju, por dini diçka ma shum se na të tjeret dhe jeni ne avantazh
  Në zgjidhjet e fundit parlamentare votat e tij e bane Bardhin deputet dhe sja rriti nderin ndonjeher
  Kush e din noshta edhe aje eshte lodhur nga tē padrejtat qe jane bērë ne llogari të tij
  Ashtu qe aji ka të drejt të vendos per fatin e tij dhe të trupit votues qe ai perfaqson
  Shifet qaertas se me parti politike tjera ska gjë për fill se çdo here e lane në rendin e tret si ata te Malsis ashtu edhe ata te diaspores qe pat plas mbas tyne

 10. Të nderuar/a komentues/e, për derisa nuk jeni në gjëndje të bëni debatë të paster, si njerëz me kulturë (nuk është fjala për të gjithë komentuesit, por një pjesë e tyre), edhe ky artikull mbyllet për komentim.
  Gjithashtu ju paralajmëroj se disa nga komentuesit veç janë në listë të largimit, dhe po vazhuan në këtë mënyrë, do të ju merret mundësia të komentojnë në të gjithë artikujt por edhe mundësia për ta lexuar portalin.
  Keni arsye për kritika edhe ndaj stafit, por është gati e pamundur që çdo ditë, 24 orë në ditë të përcjellim çdo koment veç e veç.
  Mëndoj se duhet tjemi në gjëndje të debatojmë edhe me tjetrin i cili ka mëndim/opinion të kundert pa ofendime, sharje e fyerje!

Comments are closed.