Kuriozitet – Flamuri në Ambasadën e Shqipërisë

Flamuri në Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Podgoricë është aq i zbehtë sa që në shikim të parë nuk dallohet se është flamuri kombëtarë shqiptar.

37 Comments

 1. kaher e kam vu re flamurin ne ambasaden shqiptare. duket sikur tishte 100 vjec i ruejtun ne muzej.
  me vjen mir qe e paski qit ket foto. bela gat u shkon en vesh ky shkrim e bela ater e vejn re edhe ata qe punojn ne at ambasad

 2. Përfaqësia diplomatike përfaqëson dhe prezanton Shtetin kurse Flamuri është simbol i cili identifikon kombin dhe shtetin prandaj një lëshim i tillë vërtet e prezanton shtetin si të zbehtë. Ministria e Punëve të Jashtme e Rep. së Shqipërisë nuk duhet të tolerojnë gabime të tilla.

 3. Kime dash meu shkrua Shqiptarvet ën diaspor mei blijeldh do dolar e meva çua,dete blejn i flamur t’ri.Mos u habitni se miliardat kan shkua n’për xhepa t’Atdhetarvet privat e gjeverija nuk ka Lek me ble flamura.

  • ky flamur tregon se ashte i vuajtun dhe njikohesisht karakterizon fatin e shqipetareve nen Male te Zi, ka domethanje te shumefishte!?
   ky ashte ART APSTRAKT qe masa nuk e kupton!?
   prandaj Dode, mos u ngut se ngjyra e flamurit percjelle situaten ne teren e fatkeqesisht momentii i kohes ja dikton kete ngjyre!

 4. Vjosa flamuri malazez asht i kuq me te verdh e jo ngjyr tjergullet e hinit.
  por ky asht clye se nuk e kan ndrrua kurr duket. nuk asht puna pse e ka qit fotoja ashtu se kqyre en pllak aty amblema si duket e kuqe taman por flamuri ngjyr tjergullet.

  Dod jarani mos u muno gjithkun me nencmua diasporen se nencmon vetin. Je i vogel ti me nencmua diasporen shqiptare ne amerik e cila asht lobi maj fort en amerik pas atij te izraelit.
  Qeveria e shqipnis ka pare me mbajt ambasaden e puna e flamurit asht vetem pun kujdesit. Flamurit duhet me u ndrrua cdo 3-4 muaj e me ken gjithmon i ri.

  • Me kurr i fjal nuk e nançmoj disporën por kam tha ni mos kan Lek me ble flamurin e ri ater deti lypin prej diasporet.Vet deshta me tha se si e barrojn vetin për par Lek. Nuk munesh kurr ato t’dy diaspora mei barazua se dispora e Izraelit investon miliardat e miliardat dolar për atdhe, për diasporën tân nuk kime tha njeri ashtu,sado i math llobi asht.

 5. O flamur o flamur
  ToninBeci tka vierr nmur
  O bajrak o bajraj
  Po i njajti tka pi gjak

  Si do qe je ma i bukuri je, e nuk ashte msua me pa kujdes, por me shlye, shky, psheh e tret, afer a larg cdo her nzemrat tona

 6. Kritika qe i keni be ambasades nuk eshte aspak me ven , edhe ti vij turp atij qe e ka shkrujt kete koment.Po pshtyj nelt e te bjen nkrye, po nuk po habitem fort se niveli i te shkruarit le shume per te deshiru per gjuhen shqipe, I dashur shko be nje kurs per gjuhen pastaj fillo e shkruj or ti shok ose shoqe.

  • kritika shume me vend. flamurin nuk duhet ta lejojne te rrijne aq gjate sa te ndrrojne ngjyrat. duhet te marrin shembull ne ambasadat tjera aty perreth qe gjithmone flamuri i tyre duket sikur ta kishin vendos ate moment.
   atyre qe jan kompetent duhet tu vijne tyrp.
   viola paske nevoje per shum kurse ti

  • Nuk muç as ti meu luvdua fort për shkrimin tât se i kam njeh çi i ke nât gabime n’shkrimin çi e prezentove,e neruoshime viola.A e shihni tash ka pona çon diskutimi kur kthehena mei kritikua do gjâna çi nuk kan lidhje me temën jektû.

 7. Ne rradhe te pare per ato kurse ke nevoj ti i dashur. E para sje kopetent ti per ate pune dhe nuk ke te drejt te besh komente te tilla .Dhe sa i perket flamurit lerja ne dore atyre qe jane kopetent per kete. Por mos e diskretitoni veten perpara Malazezeve duke shar ambasaden Shqiptare nese ke gjak shqiptari ne vena ti bashk me ato komentusit e tjere.

 8. Faleminderit zotit qe kemi te drejte te shprehim opinionit tone se pakut permes internetit. Deri me tani spakut kete nuk na e kan ndaluar, e edhe po te na e ndalonin sigurisht amabasada do te reagoj ashtu si “reagon” cdo here per te drejtat e shqiptareve ne kete shtet.
  Sigurisht se per flamurin ne ambasade nuk jemi ne asnje ketu kompetent (nuk e di per ju), por jan ata te cilet shifet sa bukur i kryejn kompetencat e veta.
  Asnje koment te vetem nuk po shof se po e shan ambasaden por kritik shume me vend.
  Ne ketu po shkruajm pikerisht per arsye se Flamuri yne kombetare eshte i shenjte dhe na pengon kur e shofim ne ate gjendje, e ju me duket po shkruani per arsye tjera, doni te mbroni dicka qe edhe ju vet do te duhet ta kritikoni.
  Viola nje kurs i drejtshkrimit sigurisht se do te me vynte, ke te drejte, por ju do te ju vyejne edhe disa kurse tjera.

 9. Or cem durim madhi sa kurse kam be une as ti nuk i numeron dot , ose do shpenzoje gjith ditet e jetes tende . Pershendetje , tashi skam kohe qe te merem me ty se me pret turni 2 ne fabrike . Nese ke qef me e zgjat komentin flasim neser kur te kthehem nga turni i dyte se kom 5 kalamoj me majt……ahahhaa

 10. shifet se kursin e gjuhes shqipe e paske kaluar, ndoshta edhe ato te fabrikes.
  pune te mbare o malsore 🙂 dhe mos e humb kohen kot se ku te marrim vesh ne 😉

 11. Vetëm në komentin e fundit të Violës fjalët “TASHI” – “KOM” që nuk i gjeta në fjalorin e gjuhës shqipe.
  Gjithashtu në komentin e parafundit “diskretitoni” shqip diskreditoni.

  Mos u merrni me drejtëshkrim por mbani simbolet kombëtarë ashtu si do të duhet të i mbani se malazezët kënaqën kur shofin sa kujdes i jepet flamurit tonë në ambasadë. Nuk ju duhet atyre ti lexojnë komentet, e shofin me sy çdo ditë.

 12. o profesorrrrrrrrrrrrrrrrrrr e paske maru shkollen me zorrrrrr, nuk ta kap sensori sensin e ironise, upsssss.

 13. Ashte e vetmja ambasad ne bote qe nuk reagon per gjendjen e pakices etnike sivendit qe i takon…as per qytetaret e saje…tgrehet Tonini sa tdon se si ai asht kollaj me ken…tfal me shnet o shqiptari

 14. Viola, si mund te punosh ne ambasad duke qene e martuar me nje jo shqiptar, duke patur shqiptare mjaft ketu ne mal te zi.

 15. O cemi a eshte tjegull a tjergull aeshte Ngjyre hirit a hinit?
  Dodge Gjeka mos u lodh se cemi kshtu e ka here I kthiellt e here I turbullt
  Por edhe shterron.

  • Prap erdhe o burrnesh e Shqipnis, po a u lodhe rrugës?
   Kshtu pra kan fol themeluesit e gjuhës çi po e flet edhe ti sot e kjo ka kën edhe gjuhë zyrtare deri në 1972. Po ti kto gjana sigurisht nuk i din. Nuk tka dal koha nga kurset e shumta.
   Na ktu i thom -hini e ju atje përtej Lumit Shkumbin i thoni -hiri.
   Ju i thoni hyri e na i thojm hyni.
   Tpërshëndes shoqja msuese 🙂

  • për kokë të mamas më befasove që e kuptove se çfarë doja të thoja. Unë e thash ngjyrë hini dhe ti e kuptove se e kisha fjalën për ngjyre hiri oboooooooooooooo
   E kupton ti çfarë do të thotë KE MUA? Në Tiranë e përdorin KE MUA, shqip dmth Tek unë.

 16. Ambasada e Shqipërisë në Podgoricë, përpos flamurit të vjetruar, është “bukë e djath” siç thotë një fjalë popullore në krahasim me Misionin Shqiptar pran OKB-së në New York, i cili është misioni më i keqmbajturi dhe më i shëmtuari (nga pamja dhe mirëmbajtja) nga të gjitha përfaqësitë në atë metropol botëror. Çdo herë kur kalojnë shqiptarët atypari neveriten kur e shofin atë ndërtesë të katandisur në atë gjendje dhe thonë me vete: çfarë shteti dhe pushteti kemi që nuk kujdesen për përfaqësitë e veta diplomatike që de facto duhen të jenë pasqyrimi i dinjitetit dhe krenarisë kombëtare.

 17. Berisha do të ju akuzonte si militant të opozitës. E keqja nuk guxon të kritikohet sado e keqe të jetë. Kështu punojmë ne shqiptarët.

 18. Vet e Dodgjeka sidomos nuk kemi te drejte te flasim per diaspore me tallje a perqeshje, (me duhet te jam i kujdeseshem me dialektin). Pse ? Sepse jami edhe na pjese e saje. Ska randesi ku jemi, Kroaci, Amerike, Europe, diaspore asht ajo. Noshta Doda nuk din se nuk asht punua rruge, rrjet elektrik, apo objekte tjera qe nuk ka marre ojese diaspora, (mos ti permes objektet fetare se tash po me bombardojne ateistat).

  • Jo e neruoshime Gjyka na çi nuk jem n’Amerik nuk jem diaspora por tradhtar se jem me Sllav megjithse e duom Malësin belda si ju atje.Belda edhe na jem i pijes diasporet por e dyta klas.Te na jekhâ nuk vin shoqatat kulturole,nuk vin politikanat ,nuk vin shkrimtart me promovua librin,nuk vin kangatart, na jem pak e nuk mujm me bashkua Eurat për ta.I Jâjti prej tynet, ka arrdh ën Zagreb,çi e dij vet, Sokoli Vulaj me Gjysten e kan pajt i koncert. Sa e dij vet rrjeti elktrik ka arrdh ën Këshev para se kapa Malësija diasporëv ën Amerik ashtû edhe asvallti,por nojsen vet kam tha se humanitare ka dimua Diaspora shum e shum.Zdi a e kepa lexua si kapa tha i Gjon,megjas i thon,te Malësija Forum: Popullit nuk duhet meja dhan peshkun, por veglat me mujt me zân peshkun.Popullit duhet mei dhan pun si po tijej diaspora ën Amerik ka both dolar me investua ni don.Objekte fetare nuk poi përmës se po hîj prap ën konflikt me ty.Tân diasporës i uroj shum e shum shnet e sukses e deti dimojn Malësis për mashum mot e jo veç për sot,mei dimua edhe majau pa hajrin nipat e strnipat e rinis t’sotme.Gjyka me respekt shum t’fala

 19. Me te vertet tek ika tret boja por prap da i bukure Me ni her ka mo valvit asajt iLIRE ASHTU KJOFT

 20. O Cemi po kush jemi ne e ju ,po a jemi ni popull me nje gjuh.
  Fjala eshte per gjuh zyrtare e Jo gjuhe rruge apo locale.
  Tung e ja Kalosh mire ,e keto po e mydhi komentin me Ty.

  • Po Vojsa, ti po thua gjuha zyrtare, por ti po shkrua pa shtypsa zyrtare .Kû t’ka tret “ë”.Ni mos din kû e ke,lype se vet e kam gjet

 21. Me dhimen e Shqiperis shteti Malezez ka sllavizuar Shqiptar sot kemi jet nje numer si kemi shpetua sllavizmit fal Kosoves shteti shqiptar edhe sot jau ndalon Shqiptarve jasht Shqiperis nenshtetsin Shqiptare

 22. Zbehja e flamurit tregon patriotizmin e zbeht të institucioneve shqiptare dhe zbehtësinë e madhe në përkrahjen, në mprojtjen dhe në kërkesat e qeverisë shqiptare tek qeveritë e Greqisë, Maqedonisë, Serbisë dhe Malit Zi ku shkelen me katër kambët të drejtat e shqiptarve. Për personelin e ambasadës së Shqipnisë në Podgoricë nuk asht me randsi a asht flamuri i dalun bojet por asht me randsi a punojn erkondishnat dhe nxeset dimnit…

 23. jomoj ashte e para her qe shkruaj se une sju perseris gjanat ,por thuani se sju konvenoj.

 24. Paj pasha besen malazezet kiahin me e koruptua edhe Barak Obamen e jo Tonin Becin.Ky ambasador asnje here nuk e nngrit zerin e paknaqsi e paknaqsise para faktorve malazeze per gjendje e mjeruar te shqiptarve nen MAL te

Comments are closed.