DPS aprovon platformën e pakicave

Platforma e përbashkët e nënshkruar nga koalicioni shqiptarë Forca për Bashkim, Partia Boshnjake dhe Iniciativa Kroate, është aprovuar sonte nga kryesia e DPS-it, gjë që krijon kushtet për formimin e qeverisë së re, lajmëron agjensioni Mina.

Platforma e subjekteve të pakicave ende nuk është bë publike, por sipas informatave jozyrtare në platformë përfshihen kërkesat si ajo e përfaqësimit autentik të popujve pakicë në sektorin publik, gjë e cila nënkupton qeverinë, institucionet publike, administratën lokale etj. Kërkohet zhvillimi i barabartë rajonal, çka nënkupton investime dhe zhvillime në rajone ku jetojnë pakicat, decentralizimi i pushtetit etj.

Pritet që Partia Boshnjake të fitojnë vendin e nënkryetarit të parlamentit si dhe një ministri, kurse Forcës për Bashkim do ti takonte vendi i ministrit për pakica dhe të drejtave të njeriut. /Malesia.Org/

75 Comments

 1. Po mire, ndihma e Zotit qofte me ne! Te shofim cfare cudiberse do te kemi nga ministri i pakicave ne mbrojtje te drejtave tona dhe ne avancimin e tyre. Nese nuk arrihet Komuna e Malesise gjate mandatit te tij (kushdo qofte ai -sigurisht Cungu), do ta denojme me internim te perjeteshem ne Siberi ne kampin e perqendrimit ku ishte i syrgjynosur Solzhenicin.

 2. Ju ka than pasqyra mos u ngutni se nuk eshte aqe keq sa thoni ju. E di se nuk esht krejt si duem ne por nuk esht pa zgjillje kjo pun. Aty ne ate projekt permendet decentralizimi i pushtetit lokal cka dmthan komuna e plot.

  • Jo more nuk ka lidhje me ate pun,po a mendo se njerzit nuk din se chka nenkuptohet me decentralizim qe permendet ne platform a?
   Boshnjaket kane qene te qarte,komuna e Tuzit nuk eshte ne rend te dites kane thane ata tani per tani sepse po e bllokojn disa njerez nga kryesia e kesaj parti(Dresheviqi me shok).
   Komunen mund ta harrojme lirisht !!!

   • Decentralizim nuk don te thote komuna te reja…por ma shume pushtet per ekzistueset…

    • Po de,por keta ose nuk e kuptojne ose kan qellim me i dezinformua ata qe zdin.
     Me dhimben keta patriota ne bateri,se vojvod Vaseli po u shkon perseri kah Cetina,duket i kujtohet se sa bukur ishte viteve 90 kur merrte pjese ne “nalaganje badnjaka ” 🙂

     • Po duhet arsyetuar verberisht cdo hap te gabuar…dhe cdo kush pret qe te heshtet deri sa edhe Vaseli te bahet si Ferhati….

 3. Une asnjeher se kam humb plotsisht durimin per Cungun e Vaselin e Gencin se besoj askurr se do ta shesin interesin kombetar. Nigjonje plakun nganjeher se smunden me ba gjana te kqija keta zotni,e kan pak pa koh ate pun tani. Presim marreveshjen e plot.

 4. E more Pasqyra e Ngjarjeve sa kisha me dasht te behen punt ashtu si po i deshiron ti, por tye shiqua pak mbrapa lehte mund ta shohim edhe te ardhmen tone.
  Ketu as nuk kemi shpresa as nuk kemi shansa.
  Nese gjithe keta shqiptare lider, gjithe keta intelektual te pamvarun,
  gjithe keta shkollare, nuk mujten dhe as nuk tentuan te perpjeken te bejne hapa drejt avancimit te drejtave te keti populli autokton, si atehere te kemi shprese ne keta LIDER endacak partiak qe po na rregullojne statusin tone .
  As per kete skemi cka presim, nuk due te jem pesimiste por as optimizmin nuk ka cka ma ngjet…

 5. E verteta ngadhnjen vetem nga dashuria, e kjo dashuri duket se eshte kaq larg sa neve nuk na pergjigjet sepse neve kurr nuk i bejme hysmet.

 6. Besa nuk do të jetë aspak e lehtë për koalicionin Shiptarët bashkë, për shumë arsy..Së pari DPS do të mundohet të veprojë sikur me partinë e Ferhat podgoricës…. Së dyti , po aq të vështirë do ta kenë përballjen me boshnjakët të cilët, përmes disa talibanëve që i kanë brenda, nuk do ta pranojnë komunën e plotë të Malësisë.. Por duhet shpresuar se Genci, Vaseli e Nazifi nuk do tu nënshtrohën, por përkundrazi, do të luftojnë për perbushjen e premtimeve; Komuna e plotë e Malësisë, rregullimi i çështjes së përdorimit të flamurit, problemin e pronave, të mirave detare etj….

 7. Komunen e siguron vetem Vasel Sinishtaj me Genci Nimanbegu kete duhet ta din te gjithe. Udsh-ja eshte dorzuar tash , tash shihet se Dps me Udsh e kan pas loje cestjen e komunes. Te vetmit qe jan angazhuar seriozisht jan Vaseli dhe Genci e ata mund ta deshmoj edhe puna e elaboratit . E Di se kjo nuk u konvenon kundershtareve te “Forces per bashkim” por cka me ba kjo asht e verteta . Por mbani mend jo vetem komunen por edhe shume ceshtje tjera per shqiptar kan me u rregullua . Kjoshim e pashim…

 8. H2O mos te baft mire ujt po si nuk te vjen tyrp me fol ashtu si te ishe pa pik tru…po si tash a duhet me prit me vite deri sa te bindesh edhe ti gomar se sasht gja jo pune me na e pru Vaseli komunen…ma mire ti bjete ty do met…po a se sheh more qorran se ku po na cojne kta persona tpa kontrolluashem…ni mos ke interes…ma mire hesht e ni ke interes…e interesi yte shkon mbi supet e kti vendit ater ne nadje u dashin pllakata per ty

 9. Me vjen shume keq per keto postime, jo vetem te pa vlera, por te demshme. Pse, ti Ujku tash mbas ketij postimi mendon se po na dukesh shume i menchure dhe i matur ? Nese nuk te perputhen mendimet me dikanin, duhet tash me mbush faqen fyerje ? TURP

  • Gjyk , ai kallxon edukaten qe ja ka dhan nana e baba . T shkruej cka te don se tipat e till i sjellin dam jo vendit por edhe brezave ne te ardhmen . E drejta u dhemb disave ktu cka me ba …

  • E neruoshime Gjyka ta lumsha por Stafi nuk e punon punën e vet se jekso komentash jan skandolloz.Mua pom dhêpet çi nuk i kam ruojt postimet e mija çi mi kan pëshi ater kishe me pa dadhimin e kriterjit.Me i tha dikuj se asht gomar kur e thot mênimin e vet,ater nuk dij pse nuk reagon Stafi.

   • Gomari ashte simbol partis Demokratike ne shume vende te botes…i kan met ne qaf se nuk eshte aq budalll sa i thone por ashte kokfort…qet shtjelba…ba shume…duron shume…a e kuptove Dod…e mos druaj se sa tvin ai qe mbajm te njatin emer ka me fshi se tremet se po ja trypnojm Vaselin

 10. Ujko , ti flet me inad e vet nik kam marak ashtu. Po pse kush don me ta pru komunen hajt kallxom anton lulgjuraj , angjellku besniku oqe nuk i kan 250 vota apo nikolle gega e gjon gjeli qe nuk ti dvet kush per brek te veta apo ferhati qe shkov per lesh?? Nuk ka met asnji tjeter vetem Vaseli kyt ta dish. Vet asnji lloj interesit nuk kam per Vaselin per mua e rroft dreqi ne djep por duhet me ja fol hakun….njeri qe din me u marr me politik . Ti urojme gjithe suksese ne punen e ti politike dhe puna e ti te jet ne te miren e Malesis dhe shqiptareve ne pergjithesi.

 11. Gjyka sa kohe te ka mbet ty qe me ne fund me hup durimin…komuna nuk eshte barka e Nojes qe duhen vite per tu ndertuar, por me nje akt e pak vullnetz e per 5 muaj e kemi te dera…ajo behet meni her… sa per tjeter sjemi ne mesh ketu ashtu qe disa fjal tolerohen…H2O veja vetit ne dijeni Vaselin se per mua ai kupton ne politik sa edhe Besniku…kete e ka deshmua se si ka dite me mbajte elektoratin e vet rreth tije nga 2700 ne 1000…edhe aty jane nja 100 te forces…por tuk e ke….por gjithsesi nuk duhet ti qe je uje me spjegua cka mendon ai…por le ta thone dhe deklaroje ai vet…

 12. Ujko, me humbjen e durimit nuk rregullohen gjanat, perkundrazi.

  • Gjyk zemer,e di se Vaselin e ke ne fis,por chka me ba,mos u lodh se nuk ije e re e me muj me perballua strese,just relax,mos e fut hunen gjithku,kur te kete ndonje teme per pater Pashkun atehere lajmeroju e luvdoje edhe ata si vaselin,se 1 kaliber jan !

 13. Largohesh nga kompjuteri per 2 orë dhe lajmërohën 100 komente… pothuaj gjysma e tyre në nivelin më të ulët që njeriu mund të jetë! Plot urrejtje, fyerje, sharje, ofendime e shprehje banale nga më të ndryshme!
  E si duem tash? A thua mundemi me komentua pro / kontra me njari-tjetrin pa kto që i përmënda lart apo duam që gjysmën e komentuesve ti përjashtojmë dhe mos të u lëjohet as leximi dhe as komentimi në këtë portal? Apo ndoshta më mirë të mbyllet krejtësisht mundësia për komente, pasi gjysma nga ne ende nuk e dijmë nivelin e kulturës të së shprehurit dhe lirin e fjalës!

 14. Robert Ujku, ke të drejtë të më kritikosh sa të duash, mua apo cilin do tjeter, por nuk ke të drejtë sharjet, fyerjet, ofendimet ndaj askujt.
  As nuk është njerzore me ja thanë mbas sysh ata çka nuk kishe me ja thanë dikujt në sy.

  • Robert, Shtir e ke ne vecanti me mua…kerkoje ndjes, por sherbimi i verber qe u bajm politikanve me qet taktit…per ty familjen e te afermit tu e punen e tyre e tanden vec respekt e nderim…por h2o mos i baft mir ujt qe thot prit gomar sa tdalin bar…e ne duhet me prit vaselin e cungun mu mshirua skam mirkuptim aspak… Tash 23 vjet pres une e shume tjere…per mua asht fyerja ma e madhe…kerkoj falje edhe nje her nese e ke kuptuar gja personalisht apo prite zot familarisht

 15. Sa interesant more komentues, shumica e juve ketu komentoni prej deshires qe keni per avancimin e te drejtat te shqiptareve etnik ne Mal te Zi.
  Me sa me duket mua kesaj pune nuk i vjen era e mire, Vaselit duket i ka hi vetja en qief qe edhe kur esht ne gabim aj e bind vehten se esht ne te drejt. Vaseli mendon ma shum per pensioni shtetnor qe e ka permend disa here se sa per Malesin dhe shqiptaret ne Pergjithsi. Me vaselin jan perafersisht nje gjenerat. E njof nga gjimnazi, Prishtina dhe ma vone. Si papagaj din mire me fole por edhe edhe i ushtruar nga strukturat e dikurshme e si me fole.

 16. Po a i keni syt ne ball a ku i keni?
  Po ti edhe me na e dhane komunen e plot a si dreqin me i than,e njejta gje do te jet.
  A e shihni sa vota ka partia e Millo Hajnit ne malsi, prap te njejtit do te udheheqin edhe ate komun. Prap keto fytyra negative kemi me i pas aty.

 17. Heh, bile edhe te fajsome se nuk punon mire, sikure na ta jepshim rrogen, ne ven se me u falenderue. Pune te mare Robert !

 18. Decentralizimi eshte proces i barties ose i delegimit te kompetencave te caktuara nga niveli qendror ne ate Lokal.
  Por une po ju them se kto marrveshje behen me direktiva nga shteti, Forca tani e ka me te let ta justifikoj se perse nuk eshte permend ne platform Komuna e Malsis sepse nuk kane lejua boshnjaket cka nuk eshte e vertet, por keshtu ka dasht shteti dhe jau krijon mundsin justifikim mos me i met faji as DPS as Vaselit por me ken te paster per sa i perket kesaj ceshtje.
  Nga ana tjeter Antoni Angjelli , e Besniku kane thane en BOIN se FORCA lufton per bashkim me DPS.

 19. Cka paska qen e vertet, ata jane shpreh se FORCA per bashkim lirisht mund te quhet per bashkim me DPS, edhe ashtu doli.
  Ata kane thane se kta kane nenshkrua viedhjen e buxhetit te Malsis Nga ana e mugoshes, kohet e fundit po flitet se mansi ka ngreh ni aktakuz per kete gje, edhe kjo na del sa paska qen e vertet.

  • Angjelli, Antoni, Besniku, a than ndonje gje se pse perfaqesuesi i tyre ne komisionin shtetror zgjedhor ishte Dalibor Kavaric.

 20. Hah. Suksese. Pas 23 vitesh. Me Gjuykanin. Me DPS. E, shkou Dinosha erdhi Mugosha. Tani u bete te mencur. Tani ini aleat me pushtetin. Me pushtetin pro-malazez, jo me ate pro srb. Te njejtit persona. Gjergjusha nje vit. Vaseli nje vit. Lum Malesia. Lqamtumire parti shqipetare. Si SDA. DPS do e japin komunen. partite shqipetare do persjetojne kollapse. Gjukanovici nuk don koalicipn me juvet. Don te ju perdorin. Si deti tani. Edhe me tutje. Meshilnje gojen. Meshilet syte. U verbuat. Jau rrasi gishtin para zgjelljeve. jau rrasi ….. pasw zgjelljeve. O qyqana. O diplomat. O Vasel

  • Une nuk e kuptoje akoma se pse ju Lamtumire II e ndryshoni emrin nga pentagoni ne Lamtumire II, por je i vetmi ketu “Doktor Shkencash” apo si e quan veten qe akoma nuk u mesove te perdoresh DH. Dh eshte pjese e alfabetit te gjuhes shqipe, Poul, shkruhet zgjedhje, jo zgjellje. Nuk e di se ja lejon vetes kete luks te japesh keshilla ketu, kur ekipi jot edhe kete here si gjithmon ne histori ja fali 300 vota DPS pa asnje kusht, as faleminderit nuk ju thane.

 21. na ke ndihmua, nake shpetua, na ke qite ne drite. Po i shofim rezulattet. tani jemi aleat. Te mirat e te keqijat bashke. Mekatet bashke. Torturat bashke. Asimilimin bashke. Tyrpin se bashku. E te gjithe kete ne emer te shqiptarizmit. Shqiptarizmit te formalizuam ne parti shqipetare.

  Tyrp ju qofte!!!

 22. Pata me dvet Drakullen a e festou mire hallovinen, masi qe per kostum s’besoj se ka pase problem. Pak llafe ! Kalo mire Drakulla me “debatet” tueja, n’se dini me debatue………se une qe nuk dij, vetem u tregoj gabimet atyne qe “debatojne”

 23. Ja filluat me Bosjnjaket. LD propozoj Medjedovic si kandidat. Erdhet ne pushtet me, dhe kur erdhi Djukanovici. Do shkoni se bnashku. Ne fund Boshnjaket ju ngriten flamurin ne Malesi. Tani ju kundershtojne komunen. Aleance e cuditeshme. Aleance kapitulluase. Alencev apo nenshkrim i kapitullimit. A thua e dorezuat malesine. E dime ku eshte burimi. Berisha i permtoj cungut bashkepunim te perbashket ne zgjedheje. Te njwejten gja Gjukanovicit. Te njejten gje Izetbegovic Boshnjakeve apo malazezeve me religjin musiiman. Kunder kuj do shprehni pakenaqesine. Aleanca tripartite slavo- islamike. Po Male

 24. Ndertohet permendorja Zogut, i cili verau Luigj Gurakucin dhe Hasan Prishtinen, shiti tokt shqipetare. Largoj nga pushteti te madhin Fan Nolin. Ate qe formoj pushtetin e pare demokratik ne Ballkan. Ded Gjon Lulit nuk i punohet permendorje as ne Malesi, e as ne Shqiperi. Duhet te mbahet ne mesheftesi ne obborrin e kishes, si me qene ne kohen e Tureqise. Anderra te fanatikeve. Pergaditje e dhimbeshme per gjeneratet e ardheshme. Shqiperia ndejti ne burg 40 vite. Nga Kosova u deportuan me teper se 1 milion shqipetaresh. E tani heshtin per torturen ndaj Malesise. Bejne intriga me parti shqipetare.

 25. E Gjukanovic shtjen konfliktet fetre. Malesoret “terroriste” deshten te rrexuan xhamite e shqipetareve, qe kurr ne histori nuk i rrexuan. tani nga burimet e larta deklarohet se ne shqiperi ekzistojne rruma te forta serbe, grake dhe islamike. E Gjukanovic po shpeton Kosoven dhe Shqiperine. Po edhe pa as nje pike ndiheme, edhe pa pranimin e Gjukanovic ishte formua Kosova. Edhe u formua pa ndihmen e tijj. I njejti person ishte qe deklaronte qe ” Albance treba protjerati preko prokletija”. I njejti person ishte qe i futu vrrakacoret ne pozita ne vend te shqipetareve. I njeti eshte qe ju…

 26. A eshte pjese e plateformes kethimi i tokave te plackitura. A eshte pjjee e palateformes kethimi i Valdanosit, krypores dhe shume e shume pronave shqipetare. A eshte pjese e plateformes denimi i atyre qe torturuan Malesine. A eshte pjese e plateformes qe te i kerkohet faleje Malesise per ate, qe per te paren here i shpalli terroriste.

  Cka eshte dasht te ju bejne me keq qe te i ngjateni jeten Gjukanovic. Cfare aktesh tjera jonjerezore. Kurr nuk do te mundet te i shperbleje mekatet per ate cka e i beri Malesise e jo tani po dashka me e shpetua Malesine.

 27. Deputete shqipetare. Koken e Vucinic. Veshet e Djukanovic. Shamine e Boshnjakeve. Hajteni ne medresen e malazezeve musliman dhe luani shoten.
  Si me qene ne mes te Avganistanit. Apo ne Ballkan

 28. Te gjithe doktoret jane te semure. Nuk e besoj se shjojne te sherohen te Gjukanovic. Nuk e besojne. Barem ashtu mendoj une. Njerezit pa principe. deri deje e shete secilin qe e perkrhi DPS. tani u bete aleat.
  Me te vertete doktore te semure me pacienta plot viruse.

 29. Dritani 25, nuk ishte i ri per te qene deputet i “pozitivna”. Ndigjoj qe edhe Anton Lulgjuraj do i bashkangjitet. Te tentojne te largohen nga Gjukanovic dhe mbeturinat e tij. Te mundohen te formojne nje parti qytetare. Te hillen poshte poshtersite e gjertanishme. A me mire eshte te e futesh nbrenda apo gjithmone, si Dinosha deri dje, e sot partite tjera shqipetare te rrijne te zvarura. Vjerrun por kurr mbrebda. Mbrenda marrin frytet, te varur vetem kecejne dhe defrejne ata qe futen mbrenda.

  Me vjen keq qe po eleminioni partite shqipetare. reliteti eshte i rende. Sjedhjet e tilla kurr…

 30. Pentagoni eshte i nxanun me Hurikanin ne SHBA. Te vertetat jane te renda. Eshte tyrp te beni aleance me Djukanovic pas sa e sa ckatrrimeve qe i beri ne Malesi. A ishit ju qe fajsonit te tjeret qe jane me DPS. NE DPS. Punojne per DPS. Bashkepunojne me DPS. Jane aleat me DPS.

  Do te ngeleni ne histori se po aprovoni ate cka ckaterroi Gjukanovici tash 23 vjete. Me ttregoni si mund te kritikoni gjukanovic. Qeverine qe do e formoje. Pjes e se ciles do ini. Decentralizim, nuk don me thane edhe komune. Don te thote dhenja e te drejtave me te medhaja njisive teritoriale, qofshin komunat…

 31. apo bashkesive lokale. Edhe me e pase premtua komunen, nuk e bej nje hap per dhe e Gjukanovic sepse rrene. Rrene si ka rrejte gjithmne. Pyetneni Bardhin se ka prakse me rrenat e tij. Por tani eshte ne moshe e ne pyetje eshte pensioni, te cilin nuk shpresoj qe e fiton me te madh, sepse Gjukanovic nuk do jete shume ne pushtet. Do ta largojne stuhite ekonomike.
  Berisha, Gjukanovic dhe Izetbegovic jame bashkepuntore ne plackitjen dhe shtypjen e qytetareve te vete.

  E keni pak vone te ju bashkangjiteni. Gjithesesi nuk do ju pranojne ne vadhen e tyre, po vetem, deris te i nevoiteni.
  Meadle…

  • Boll te lutem se na lodhe me keto komente qe nuk kane pike vlere.
   Me disa analiza te kota, qe tregojne simptoma te cmendurise.

 32. Zgjedhjet Presidenciale ne Republiken Federale te Malit te Zi me 9 Dhjetor 1990

  7. Dr. Paljoka Camaj – Savez reformskih snaga – 51152 vota.
  Kush muj me ken ky qe i paska marr perkrye 50 mij votash per President te Malit te Zi?
  Ky do tket edhe mir miq shkije sa prej 14 kandidatve ky i merr tana ato vota.
  Pse nuk vjen ky se kishte me na i fitua jaj 10 mandate te deputetve plus edhe votat e shqiptarve qe edhe 2 tjer deputet.

  • Nucullaj,

   Thuaj se 24h e ke te pranishem ketu ne forum, eshte komentuesi larte, qe ndyshon emrat, nga Pentagoni ne Lamtumire II, por i bene te njejtat gabime drejtshkrimore.

 33. nucullaj sa per sqarim nuk ishte kandidat per president por per kryesi te MZ, ashte paraqit lista me kandidat etj etj…se kam per qellim mi dal zot, se sidoqoft se ka pas vendin aty por thjesht per sqarim

 34. Po a e dini chka i ka punua vellau i Lamtumir ll ne Prishtin?
  Sa per dijeni po u tregoj: Kur te gjith shqiptaret , ne mbar Kosoven e kan bojkotue punen per shkak te masavet represale te srbis,ky burr e kryen detyren e prokurorit shtetror ne Prishtin, edhe ata deri kur ja filloj lufta.
  E doktori don me na mesua ne ne malsi si me votua .

 35. Ujku me fal se mir e ke. Nuk ishte per Kryetar por per Kryesi. Jo Obama por Hillary.
  Por nje Patriot i djegun Shqiptar me i marr perkrye 50 mij vota ne kohen e Sllobodanit ne Mal te Zi te Sllobodanit eshte nje sukses i papam deri tash.

 36. Nucullaj
  Personi ne fjal sesht kandidua si shqiptar, aj ka perfaqsue nje koalicjon me emer ” reformske snage” ne krye me kryeministri jugosllav te asaj kohe Ante Markoviq
  Keshtu qe ky si individ sesht kandidue per me dit sa vota ka pas.
  Per me hollesisht eshte kandidua per antar kryesijet ,qe ka dadhim me krahasim qe jep ti Nucullaj

 37. Po besa, tkishim pas fat me e marr reformistat e jo e mueren analfabetet e te paditurit…jekta ci kem edhe sot me gjith kta ci po ua bajm shumicen per fat tzi tonin

 38. Inteligjencen, mencurin e qellimet e reformistave nuk ua dim por u paraqiten si Milli pak ma von si ndrrim sistemesh e demokrat. Shkije ata e kta. Ata smujten e Milli mujti e diti. Qellimet e Reformske snage i kreu Milli kshtu qe reformistave u mbet pak merit per iniciativ.
  Doktori me 50 mij vota krijov parti tre ne Malsi me 200 vota.

 39. nuk asht kandidua si shqiptar? por si shkja? po se e paska Paljoka e jo Paloka.
  Paj jashtu si N Gegaj, F Lulgjuraj etj qe jan ne DPS . sigurisht as atij as ktyne nuk ua kan lyp certifikaten e kombsis. imet ajo nuk egziston por ije ata cka ije ose ata cka ke qef me ken

 40. Po duket se Dr Camaj mori vota me shume se te gjith shqiptaret se bashku ne votat e para antikomuniste ne Jugoslavi. Kontributi juaj: Kandidati i par i Partise shqipetare Medjedovic (Boshnjak) ne koalicion me SDA (partia e Izetbegovic). Tani ne koalicion me Boshnjak. I gezoshi. Tane kontributi juaj Karabushko Polje. Flamurin Boshnjak ne Malesi. E lypet i gjetet. Leke Lulegjuraj kandidat komunist ne parlament. Tere kontributi, i tha Jovanit Ovan. Bardhi ( i perngjan Gadafit) i ndan malazezet ne malazez te fese pravoslave, katolike e muslimane. kerkon lufte xhihadiste e jo kombetare.
  Vasel…

 41. Vasel Sinishtaj, me duket qesharake kur permendeni emrin e tije.
  Kure te e permendeni Dr Camaj, me mire eshte te i luteni zotit te ju ndihemoje per gabime. Sa per drejteshkrim, ketu shkruaj vetem per defrim, e as nuk e lexoj te bej korrekcionet, as teknike, as gramatikore. Nuk jam si Gjon Lulgjuraj qe te i lexoj 20 herna artikujt e nje portali.

  kamm fole sot me Pentagonin dhe me tha se bazen e ka ne malesi dhe se percillet nga New York. Por eshte ne interesin Tuaj te mos merreni shume me Pentagonin. Nevet nuk i kemi toknat e lira si ato te Karabushkos. I kemi fitua dhe do i mbrojme me…

 42. A e dini si me duken do te ashtuquajtur patriot Malesore. Ne cdo rast qe kan pase ndonje shanse kan marre ndonje fotografi me lider te ndryshem. E tani i paraqesin ne facebook. Si prostitutet kure plaken dhe rrethojne kokem me fotografi te djelmoshave te rinje te xhveshur lakuriq. E keqyrin vetem ata…

 43. Me falni qe po ju ofendoj per veprimtarine e Gjukanovic. Me ka thane Dr. Camaj, qe kure ka qene ne zgjedheje ka qene kunder tij. Mos e ndieni vehten te ofenduam. Ngadale te gjitha do te dalin ne drite. Do i qesin Gjukanovici vete.

  Duabte merrem me petriota vetem e vetem sikurese eshte Zoti VASEL SINISHTAJ. Pik e nuk ka diskutim. Do e kendojme ne qifte li si Fer hot Dinoshen

 44. prej shkijeve i ka marr doktori 50 mij vota. duhet me ken se i ka punt mir edhe tash me ata shkije. sigurisht kavaric ka ken koleg i doktorit por ai ja bashkov vetem 200 vota doktorit ksaj her.
  a din shqip aj doktori?

 45. bana chud se po te djeg aq shum veprimtaria malazeze e doktorit. po ti e paske shum tafert sapo flet me ta e po ja din pergjigjet

 46. Ne qote se ky me nofken LAMTUMIR II eshte doktori ,tyrpi i qofte,komenton si me ken gjysem analfabet.E ka tregua veten e vet.
  O doktor rrij b,,,,thes siper e mshele at se ste ka hije me komentua ne ket nivel. Rri rehat se eshte chua urrela e besa edhe mulliri po punon e munesh me rreshqit,doktoro e ta thurim nje kenge edhe ty.

 47. Jo duket se Paloka paska marr 50 mij prej shqiptareve se shqiptare jane tegjithe ata, por pasi e kane pa se sa force mund te jene shqiptaret gjysen i kan shperngul, do boshnjakizua, e do muslimanizua me kombesi malazeze edo ba kroat e malazez, keshtu qe Paloka kenka shum ne rregull, e ka leshua horave qe erdhe pas e qe shkatrruan cdo gje, madje edhe shpresat te cilat i patem na i pushkatuan, se me keta asgjaha asgja sfituam.

 48. Po, bera disa hulumtime. Dr Camaj kishte marre 12 mije vota ne Ulqin. Mos u nervozioni. Mbanje qetesine. Durim. Vetem gishtin e edhe ate ju ka dhene Djukanovic. E perseri me te. A mendoni se ndrron. Jo kurre. Por as nuk keni deshire te ndrroje. Komunen do ju japin. Pas zgjedhejeve te para lokale. I duhet. E ka dhunua diaspora. Po Joseph Dedvukaj. I pari shqipetar qe fute ne konference call me Malesore nje kngresman. Mos u lodheni. nevet nuk lodhemi. Me Antonin kemi bere vetem test. Punojme me mend. Nuk kemi formua parti politike. As aleance. Proven e kemi patur te sukeseseshme. Kemi zbulua

 49. kemi zbulua se ne krahun e Cungut kemi nje boshnjake ZANA, shqipetare e martuar per Boshnjak, marre mbiemrin Boshnjak. Boshnjake e konvertuar. Ne anen tjeter kemi Niken qe, sikurese ka thane dinosha, e ka bashkeshorten serbe. Mos u lodheni. Nevet punpjme ngadale. Veselin e kemi ne rrjete. Kur te duam i bejme ftese te dhuneshme te vizitojne SHBA. Pyetjeni nese nuk besoni. Edhe per te tjkeret nga dicka. Edhe nevet e kemi udben tone. Nuk jemi injorantet “enverist te dikurshem”. As Johm Lulgjuraj e Luigj Gjokaj. Kan kerye ato kohera.

 50. Nevet nuk e marrim ne qafe Malesine. Punojme me koordinim. Nuk lejojme te na shfrytezojne te tjeret. Nuk e kemi me rendesi a i themi Jovan apo Ovan. Nuk duam ta shofim ne Malesi.
  Mos e mbroni me Zemer Gjukanovic. E perdorim sa te na nevoitet. Pastaj do e mbyllim ne kafaz si Mubarakun. Ka bere shume mekate. Koalicioni e tij me “siptari” dhe “turcima” nuk eshte serioz. E dini sa forte i don. Nuk doni te na besoni. Nuk brsoni deri sa te e shifni. E nevet nuk mund te presim aqe gjate.
  Kot be keni. Nuk martohemi me Gjukanovic. E gezofshi. Shumica e malazezeve nuk duan me ja pa syte.

 51. po mir e ke, me Antonin keni ba test, manovra e eksperimente. edhe ata me sukses shum. kje larg doktori se aj pat me i bashkua 50 mij vota te muqve shkije si Stankovic e Kavaric e Perovic etj. Doktori & Co duhet me u mbyll e mos me ua pa kush ftyren se asht tyrp.
  ata mund tken respektin e shkijeve ashtu si ua dhan voten por jo te shqiptarve. as ferhati nuk promovoj flamurin malazez por doktorat e promovuan. doktorat punsuan Kavaricin me i perfaqsua ne komsionin zgjedhor. edhe nuk u vjen tyrp me fol per Ferhatin. ai asht Skenderbe per ju

 52. Wooo fantashkenc,shikova nja film me mason, alkapone , lamborgina e doktora…sa andrenalin cmenduri e imagjinat e bujshem…shitja kete den braunit e titullin veja si e msyni angjelli vaselin

 53. Qetesi, qetesi. Durim. durim. E di se ini ne emocione kur ju ofendoj Djukanovic. Mos u lodheni. Dr”s kurr nuk duan te lidhen me Djukanovic. As ne Malesi e as ne SHBA. Mos qaj. Don e kesh edhe pak ne Malesi. Ku ishe kur ta futi gishtin e mesem. As me qajte nuk te la. Pas gishtit e perkrahe. Perse nuk i dole ne demonstrata. Jo nuk pate guxim. U frigove Boshnjakeve. Po ateherna perse nuk demonstrove me cilindo flamur. Friga. Kush te ndaloj te ja kethesh edhe ti gishtin. Jo u frigive. Ja ketheve shpinen. E tani ja shtrine edhe doren. Ja kape gishtin e mesem. U bete miq. Te kuptoj. Nuk eshte…

 54. Nuk eshte dashte te frigohesh. Diaspora nuk udheheqet ma nga shpijunet. Mos ju frigo Fluturimit te shqipponjes nr. 2. Edhe nese nuk don te i beshe resistence Gjukanovicit-frigohesh apo nuk ke guxim, barem flej si pula. Ne shtrat mbuloje me cfardo flamurit qe te duash. Turk apo Shqipetare. Ne dhomen tende nuk te shef kush.
  Nuk do merrem me me ty, e me shoket tu. Nuk me intereson a ije Ovan apo Jovan. E di se ije aty ne Karabushko Polje. Kenaqu para kompjuterit. Me flamur shqipetar para koket. Por dukr ndegjua muziken: ” Oj lijepa majska Zora…”.

  Kthehu mbrapa. Lexoji 100 here cka kam…

 55. Per pake kohe te kam dhane material te mesofsh dicka. Apo parem te shiqosh e te mos ngelesh i verbet. Nese nuk don, patsh vehten ne qafe. Nuk kemi kohe te humbim ma kohe me ty e me shoket tu. te tille kemi mjafte tash 23 vjete. Nese nuk shef Ije i verbet. Shiqoje Malesine sot dhe pare 23 vjetesh

  Do ju vajtoj se bashku me Gjukanovic

 56. nese dikush mund te msoj dicka nga ti ater vaji halli per ta pervec smundjes qe tka kaplua.
  doktori keshillon me e promovua flamurin qe ai nuk arriti me 50 mij vota, ai poashtu keshillon Kavaricin ne krye te komisionit. sigurisht ua kishte borxh shkijeve per 50 mi vota.
  millit bashk me shkijet e doktorit, stankovic, perovic, kavaric e shum tjer va tret zoti faren. kurse doktorit shendet dhe sherim te shpejt. gjithashtu sukses ne detyren e konsullit te nderit te reformistave crnogora.

 57. kurse doktorat ne malsi ishalla nuk rrahen rrugash per llogari se kush i mori $$$.

Comments are closed.