Formohet klubi i ri i deputetëve – Gjeka dhe Nimanbegu

Forca, Partia Demokratike, Iniciativa Qytetare Kroate dhe Partia Liberale formuan klubin e përbashkët të deputetëve në përbërjen e re të parlamentit. Klubin e përbëjnë deputetet e Genci Nimanbegu, Fatmir Gjeka, Lerka Dragicevic dhe Andrija Popovic.

Klubi ka njoftuar kryetarin e parlamentit, Ranko Krivokapic se ata çdo tetë muaj me rrallë do të ushtrojnë funksionin e kryetarit të klubit, kurse i pari në këtë pozitë do të jetë, Fatmir Gjeka. /Malesia.Org/

12 Comments

 1. ne perberjen e kaluar 4 deputet shqiptar gati dy vite kan vonuar mu marr vesh me formua klubin shqiptar e dikur me ne fund e paten formua amiri, genic e bardhi, ndersa tani pa me pas as edhe nje seanc parlamentare kenkan ngut me formua klub me parti te huaja interesant ë 🙂

 2. Ku jeni shiptarellat e bashkimvllaznimit,
  Klub taman, po per para a rat dakort,he ju mos pritshi bukur startuat.
  Po ku je o Vasel Sinishtaj o gjys deputetit po gjysmen tjeter chka po o ke,
  Se Gjergjushen e kemi nje cherek burrit,te lumet ne me ju

 3. pash zoten!!!! a jeni normal??? po cka asht tuj me ndodh me ju t cilet gjithcka te mire e shani, fyeni e percmoni??? a jeni te vetdijshem se keto dhoj komentesh kaq budallaqe na demtojne vec ne se kurrkan tjeter-na percajn ma zi se Turqia dikur??? he ju u placin syt!!!

 4. Keta te 4 deputet ni dishin me luejt lojen e bukur, e kan shansin me ba disa ndryshime te nevojshme ne te miren e shqiptareve, dhe te pakicave te tjera qe ata reprezentojn. Mos u gutni vetem me shamje e me nencmime, se mir po ju thot ky pasha zotin, e une po ju thom edhe pasha zotin, e krishtin e muhametin, se bela po guteni pak. Le te presim se cfar te zeze po bajn njeher ateher tu turremi e ti bajm teneqe. Ju e dini se aty jetojn kta njerez se jo ne Tiran as ne Prishtin. Prandaj nese jan te zgjedhurit e popullit dhe duen me prezentua popullin duhet me shkua me Pozit(pra ne parlament)ose ne

 5. Opozit me ata tjeret Cetnik qe se deshten me pranue ase Kosoven e Pavarur. Tani kemi me zgjedhe ne mes ketyre dy te kqijave, dhe keta deputet shqiptar aty vendosen me shkua me kyt dreqin ne Fuqi se ndoshta me te fitohet dicka. Njekjo esht kushti i vetem pse keta u futen ne ate tollovi bashk me pushtetaret. Por ju disa spo doni me e kuptua gjendjen ase situaten e krijuar ne terenin e sotem te shqiptareve nen Malin e Zi. Ksaj i thon kce se te vrava e xhdryp se te preva, ater matnie juve qe po dini ma mir, na tregoni ju se cfar kishit zgjedhe.Dikush po thot asnjanen ateher me tej ne shpi me gra e

 6. po me pas ken shqiptar te bashkuem ne nje parti noshta edhe Dritan Abazovic dot ishte ne partin Shqiptare

 7. O Dode gjyka s’asht kene i vetmi chi ja ka fole Vaselit hakun, e se po ik nuk dime gja vech ni po na kuvet ti gja prej atej.

 8. Prej Malesijet ka ik kaher en Ulqin,masparit me Holaj e tash me Gencin, Fatmirin,Lerken e Andrin.Gjysa Ulqin e gjysa Podgoric.Aj vec pojau pan krahin se kurrkush nuk e permet se Malesorin kurrkush nuk e dvet gja

 9. Duket se kur plakesh edhe cplakesh nga truni,cka p[op ndodhe mer Mehmet Bardhin,dikur disident e avangardist e lider i shqiptarve nen Mal te zi , e tani bomb shjkatrruese qe pothuajse plotsisht e ka hupur kahjen e orjentimit, pa vetedije qe duket se ma as qe eshte ne gjendje te i korigjoj sielljet e veta.Kjo gjendje me se mirit e treguan zgjedjet e fundit parlamentare qe emrin e keti njeriu si dhe te partis se tije plotsisht u fshi nga skena politike dhe parlamenti malazez,.

Comments are closed.