“Gëzuar shqipja jonë” kënga më e re e Liria Dedvukaj – Sinishtaj (foto+video)

“Gëzuar shqipja jonë” titullohet kënga më e re nga Liria Dedvukaj – Sinishtaj, këngë e cila është kushtuar 100-vjetorit të shpalljes së pavarësisë së shtetit shqiptar.

Video klipi është inçizuar në Malësi, në Bratilë, te shtatorja e heroit tonë Dedë Gjon Lulit dhe pranë Liqenit të Shkodrës.
Teksti i këngës është shkruar nga Sokol Marsi, kompozimi nga Luigj Dedvukaj, orkestrimi nga Aleksandër Taminxhiq kurse video klipin e ka realizuar Pjetër Dedivanaj.

Kënga më e re e këngëtares së suksesshme nga Malësia i takon zhanrit muzikor rock dhe tashmë është bë ndër këngët më të kërkuara nga publiku. /Malesia.Org/

35 Comments

 1. Kompozimi dhe muzika perfekt, gjithashtu orkestrimi dhe teksti, por ma i miri nder ta vokali. Bravo shqiptare !!!

 2. Shume bukur, shije e kendeshme per sy e veshe, te lumte Lirija.

 3. Bukur forte po ndigjojm i kang te bukur, po shofim Lirine, gjithashtu te bukur, dhe boren ne Malesi !!!!!!!

 4. E NDERUARA LIRIA DEDVUKAJ!- SINISHTAJ JU JENI HYLLI DHE DRITA E KËNGES SHQIPËTARE. ME JU JEMI KRENAR URIME! URIME! URIME! shtjefën ivezaj LEKAJ MALËSIA E MADHE.

 5. Urime Liri, video e persosur, ju lumt te gjithve qe e kane punue, por me se shumti ty bukuroshe.

 6. As pak Mir! Ni Mmoment me flamur an dor per gjat heroit fill mas pa costume. Ljupet me di me I dalua rastet. Kur kandon kanga patriote filoe e perfundoe me respect! I ke rastet t’a tjera me tregua talentin. Tipik!!

 7. Shihet se lajmrohen ata qe nuk ju pelqen Se ku asht i vendosun busti, ater vetem per me krijue mjegull gjejne “mungesa” aty ku s’jane. Kaq bukur ka dale e nuk asht chudi qe e kundershtojne, si gjithmone xhelozija e ban te veten. Edhe duen disa te tregohen ma Ded Gjon Lula se aj vet. Por vetem ne ket portal se ne front asht “tjetra”.

 8. Asht chudi pse disa njerzve u pengon suksesi i te rijve te Malesi. Per Lirijen thot njeni se nuk asht mire aspak, per Adrian Lulgjuraj, tjetri, muzika asht e vjellun, na kallzoni burrat e dheut chka asht e mire. Mire kane thane se shqiptari te gjitha ti fale por suksesin asqysh.

 9. shum bukur urime krenari kur rinia jone shume e bukur ec perpara gjithkush shiqon nga kendi i vet kritika duhet te jet e mirseardhur per gjith ke po ne qoft se eshte pa vend shumica fiton besoj liria fiton urime.

 10. Besoj Koja se do te vazhdoi Lirija me suksese se ajo e meriton se asht nje vajze e respektueshme, asht ne martese te lumtun, ka krye shkollen e nalte, ka nje kariere, respekton dhe respektohet dhe keto arritje nuk duhet t’i pengojne kurrkuje.

 11. Jo vetem ke nje ze te mrekullushem por edhe nga pamja je si shtojzavalle. Hit-kenga jote “Bukurosh malesor” eshte nje nder kenget me te bukura dekaden e fundit. Talenti qe ke te jep potencial per suksese te reja. Urime dhe pune te mbare!

 12. Hulli e nadjes ju e that se noshta busti asht I vandosun an vat chi si tokon,une nuk e thach as ni here,na trego ku e ka vatin chi I tokon ma shum? Une nuk jam kunder iliriet an fact un e preferoj vetem gicka asht me dalim. T’a gith e shohim kur kangetart American apo prej kado, kur kandojn kanga patriote kan shum respect, kur se na a bajm t’a kuderten ele I bajm dor trokitje!!

 13. Kenge e mire, por reklame e tepruar, z. Ivezaj. E kuptoj deshiren Tuaj te jeni ne sherbim te prezantimit te vlerave, por kaq hapesire nuk eshte mire t’i jepet asnje vepre komerciale. Ju e keni te drejten te vendosni, por – sa e di une, eshte hera e pare qe dikuj i eshte dhene kaq publicitet ne kete portal.

 14. i drejti, kur don me kritikue, pramoj edhe ti kritikat. Mue vetem me ra ne sy kure thua per ket kange aspak e mire, kurse ne tjeret u knaqem tue e ndigjue, besa edhe tue e pa. Kurse ju plusi sikur po e ekzagjeroni pak, kemi pa reklama edhe me pare, por a din ku asht puna, e mira e reklamon vetin.

 15. vet ket webportal e lexoj tash ma shum se 10 vjet dhe mka tokua me i pa kangat e Nikoll Nikprelaj, Lindon Gjelaj, Gjek Dushaj, Lindon Camaj e tjer kengtarve malsor. Shkrimi tek asht pa kurrfar reklamet e spo di pse po u duket reklam kjo? Pertimet fotografi paska ma shum e kurrgja tjeter ma shum spo shoh se kur i qesin kangt e tjerve.
  Mua spom duket reklam e teprueme apor bela vet nuk e kam synin sic e keni ju i disa.
  Mua pom pelqen dhe me pelqen ideja qe me u perkrah cdo kengar malsor

 16. Nuk di kend po pengon kjo kange, por ne u knaqem tue nigjue dhe tue shikjue Lirijen sikure tha njeni ma nalt si shtojzovallet. Urime Liri !!!

 17. Ska po Malsorja duhet me tregua vehten me gjithcka e sidomos me videoklipe te tilla!!!! , “heroi Kombetar dhe SHorcet” hahhaha cfar ironijet e turpshme …!

  • a e ke pertimet pash besen? se parit cka ka te tyrpshme nga shorcet e se dyti kur shihet heroi nuk paraqitet pran aty as me xhublet e as me dimija. Po njerzit ne mesh te Vatikanit shkojn ne shorce e nuk i paraqet kuj problem ajo pun po cka jan kto fjal “e verteta” ?
   jo por ka viejt me u blua si ne fiset e prapambetura te lindjes sic jan talibant.
   mir thon se ma fjal zes, kuvechar e gjeloz se na malsort nuk ke ne bot. e per ata edhe i kem punt si i kem

   • Ne mes te Vatikanit ka edhe Prostituta ndoshta e din edhe ato jat profesion kan !

    • a je normal pash besen?
     Vatikani ka rreth 800 banor prej tyne rreth 60 Kardinala, 300 Klerik tjere, 100 ushtar te gardes zvicerrane qe jan aty per sigurin e Papes. E ti po shkruan per prostituta ne Vatikan. TYRP per ty.

    • Sa i mechim, ku i ke pa ti ato ne meshe, bile ne Vatikan. hahahaha

 18. Do te doja te dija kush te ka lind ty “e verteta”. I pune e ke ba te mire, e ke shti ne thojza nofken tende. Njesoj si mos te kishe fole hich, ketij videoklipit nuk ja ke ule vleren. Me ket ke perule nanen tande se tjera malsore nuk di a ke ne shtepi, sepse ke thane se malesoret e “kallzojne” vetin. Shume mire qe jane jekto nofka.

  • Ti muc me hager asit ci nuk permetet , tash ske nevoj me nderhy ne famile e ske nevoj me permet nanen kuj kqyre tenden edhe sa ken puna per nena po per videoklipin qe esht turp prap po thom ” me shorc edhe para permendores se heroit ” nuk tka dvet ty kush as sje avokati i videoklipit me mbrojt , u jap mendimin tim dhe sasht e nevojshme ti me u berzie ne famile te kuj , prandaj kij kujdes se ke edhe ti nane!

   • edhe mos rrej ktu se nuk asht me shorce para permendores. bile nuk shihet askush para permendores.
    ti sigurisht je i smut ose je talibanc

 19. Simbas disave, ne Malesi nuk duhet te kete te sukseseshem. Pse ? Sepse u pengon. E muer vendin e pare Adrian Lulgjuraj dhe do te prezentoje Shqipnine ne Eurovizion, dhe malsoret vet thane te paret, asht muzika e vjellun prej bajaget. Mua pra zemra mu gezua per suksesin e tij. Prap per ket videoklip te Lirijes jo nuk asht si duhet. Po simbas jush, si duhet te jene qe tu bahet qefi ? Ketyne te rijve u deshiroj sukses, ndersa paranoisteve, sherim te shpejte.

 20. Liria kendon bukur dhe ashte shume simpatike me pelqejn kenget e saj. Nuk di sa asht i kenaqun Babai i saj kur femija i kendojn kenget patriotike dhe marrin Flamurin Kuq e Zi ne dore.

 21. Ska randesi sa asht i knaqun babi, besoj se nuk ka gja kundra kure e sheh bijen si yll, por mos harro se shume qe jane “patriota” te betuem e duen flamurin, nuk kane ba per Malesi as nuk kane me ba me krejt fare e fis sa ka ba babi i saje.

 22. Urime Liri se shum bukur.
  kta 2-3 vet qe shkruajn negativisht ose kan gjelozi ose jan te smut.

 23. Ti e verteta ske nevoje me kcye, por tjeterher mos u prek kur nuk te thuhet gja personalisht. Natyrisht qe nuk te njoh ty as nanen, por kur thue malsoret e kallzojne vetin, pse nuk pyet kan po perulin? te paren nanen time n’se asht malsore, megjithse nuk jam i sigurt. Sa per te pavertetat e Smundjen tende mos me akuzo mue se ta thane Ivezaj e malsorja. Sa ma pak xhelozi do te jesh ma i shendetshem. Urime vitin e ri !

 24. Tash per tash po i lame anesh talibanet e keta qe u ngjajne e po ndigjojme Lirijen, mejde edhe po e shofim se mashalla kemi chka me pa.

Comments are closed.