Edi Rama nesër në Mal të Zi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, nesër (14 tetor) në Podgoricë do të takojnë Kryeministrin e Malit të Zi, Milo Djukanovic.

Vizita zyrtare e Kryeministrit Rama në Mal të Zi, fillon me takimin me Kryeministrin Djukanovic në Vila Gorica në ora 11:00, shkruan në faqen e Qeverisë së Malit të Zi.

Bisedimet në mes dy kryeministrave fillojnë në ora 11:30, kurse në ora 12:15 ata do të japin deklaratat për media.

Rama do të takohet edhe me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanovic dhe Kryeparlamentarin Ranko Krivokapic.

Nga burime tona mësojmë se Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk do të zhvillojë ndonjë takim zyrtar në Tuz. /MALESIA.ORG/

27 Comments

 1. malesia.org mos shkruani palidhje. Nuk ka mundsi qe Rama tkalojn per Tuz e mos te bajn takim zyrtar me shqiptart e Malsise. Bile ata do ta bajn si Papuliasi qe niher takoi Zevendskryetarin e Kuvendit te Shqipnise grekun Vangjel Dule, pastaj takoj grekun tjeter kryepeshkopin e Kishes Ortodokse Shqiptare Anastas Janullatos e pastaj i takoj zyrtaret shqiptare. Edhe ai niher do te takojn shqiptart ne Tuz, perfaqsuesit shqiptar dhe perfaqsuesit fetar shqiptar.
  Ne te kunderten kjo do te ishte nje shuplak e madhe ndaj shqiptarve ne Malsi e sidomos ndaj A. L. i cili flet se si me Ramen pin kafe kur ja ka qefi.

 2. Antonin rueje Zot se asht i yni e atij ja pift dreqi ne barke psikopatit te keq. Edhe ni gja, n’se keni prit ndonje te mire prej tij, jeni gabim, nuk krmi pase as nga ata qe pritshim, e sa per ket te shthururin as qe pritet ndonje e mire.

 3. Un jam i bindun chi Kryeministri Edi Rama do te takohet me kryetarin e F D I Anton Lulgjuraj para se te shkoj te kryeministri i malit te zi Edi Rama ni asht shok i ngusht i Anton Lulgjuraj aj do ta maj ni mledhe me Antonin me prjashtim te disave chi jan ne favor te cetis Anton te ka arl koha me hi ne histori te Malsis ni te nimoft Edi me e bind gjukanoviqin me na e dha komunen chi na e muern qysh ne vitin 1957 jemi pa Komun sukses Anton ✌

 4. Nese ja piqni nji ferlik ne Troja,ai do te ndalet,perndryshe do te kaloj Tuzin 80km n’ore.

 5. Mos folni marrinase nuk ini femi Aj ne se ka kush e pret edhe ne tuzi te malsis dote ndalet nese malsoret nuk e ftoj aj dote kalon pa ndal

 6. Vet kam informata ci A.L. e ka takua Ramen edhe para dy ditsh. Ku besoj se ja ka kallxua problemet tona. Bela Rams i ka than mos nalo en Tuz se si me i takua kta politikant shqiptar si me e takua Millin isoj asht, sepse Milli i ka tan en xhep. Kshtu qe A.L. nuk ka asnji humbje.

 7. Edhe n’se ndalon, chka mendoni se do te baj, do te mundohet gja te mire ? Po aj qe nuk ka ba nje te mire per familjen e vet, a ka me ba per nje grusht shqiptar te humbur? Keni me thane familja asht gja private, por duhet dij se kush nuk asht per familje te vet, pse kite ma kene per tjeret ?

 8. Uno momento, s’il vous plait! E cka prisni ju zoterinje? qe Edi Rama te behet stil vehejak si Enver Hoxha e te mbydhet hermetikisht? apo te filloj lufte me shtete si Sadami? mos valle a mendoni se Edi Rama ka munges deshire dhe prireje kundra drejtave tona? beni pershendetje babait tuaj Sali Berishes! une kam nje memorije elefanti e me kujtohen mire vitet 95,96,97,gjere sa bandat gjakatare te Arkanit dhe tanket e Millosheviqit,sterpiknin Kosoven me gjakun e saj,gjeresa cetniko-komunistet malazias me mjekrra te zeza te ngjeshur me karikatore fyshekesh e kaleshnikova kishin vendos postoperativet neper rrugat e Malesise,atehere kur Bullati e Sllobodani I bijeshin borise se vdekjes dhe kishin shpalle “posmertnicen” e Kosoves dhe Malesise……..

 9. …sharllatani dhe pirati juaj,krimineli,profani e bajraktari,bartesi i cdo te keqe qe mund te kete njeriu,pra S-Ali Baba dhe mishengrensit shqiptaro-malesore me kompanite e tyre famekeqija te kontrabandes si “Shqiponja” “Shped-rrok” etj,bejshin orgji e pasunoheshin me gjakun e shqipetarit ne kurriz te dobteve e ne ortaci me grupin e S-Ali Babes me kusare qe i prune kaq dem vendit sa qe litari asht pak per keta kriminela.Keta ishin pra spekulatoret e kohes se gjakderdhjes qe treguen haptas miqesine me Millosheviqin,Kostiqin,Arkanin e Bullatoviqin.Keni durim se Edi Rama nuk do te parashtroj fletearrest per S-Ali Baben me hullduma,as nuk do te paraqes kushte konkrete per drejta tona deri sa te miratohen ca procedura me Bashkimin Evropjan.

 10. Si perfundim,Malesia,Kraje,Ulqin e Plave-Gucija duhet vete te bahen katalist e te zgjaten perpara.Le te dalin nga trupi i tyre amorf dhe me lokomotiven e tyre te plandosur te dalin nga stacioni i tyre i skrapit duke leshuar shtellunga avulli e duke ua helle tymin ne sorrat malazezeve eeedhe Edi Rames.Vetem atehere kur trojet tona te mbajne qendrim luftarak,vetem atehere kur te dalim nga landa e akuzimit akustik,vetem atehere kur ti celim syte e buhavitur per gjume,vetem atehere kur situata te ziej e valoj,kur te levizin guret e kur tu meshohet fort rremave,vetem atehere kur Malesia,Ulqini,Kraja e PlaveGucija tua vene karrikat ne zjarm Fran Lulgjures,Ferhat Dinoshes,Lubo Shkreles,Nakoll Geges etj.vetem atehere kur keto troje t’ua prishe…..

 11. ..rrezoj,e hell per dhe pllanet e tyre ogurzeza e tradhetare,vetem atehere kur shtazet meshengense malazeze,xhipat e blinduara te milicise,ushtrise e speciallcave te tyre vertiten neper Malesite Tona nen tingellimin e armeve ruse.Vetem atehere kur Malesite Tona te mbledhin doren e te ngriten ne forcen e kraheve ne hekur,kur te behen spirometer,pulezhe punues me ulluk e me zinxhire,vetem atehere kur xhipat e blinduar t’fillojne te rrexohen shemben e derrmohen,kur te ndalen me rrota te plasura”pulover”prane trotoarit.Vetem atehere kur okupatorit dhe tradhetareve tu qesin syte xixa-xixa.Vetem atehere Edi Rames,Ramushit,Cekut etj do u terheqet vemendja e do te jane tere sy e veshe.

 12. Duket qe serbo-malazezo-dhe shpirtat e shitur na kane diktue qe moti se ne shqipetaret nen okupimin e Malit te Zi nuk kemi rrahje pulsi Ju lumte! dine t’na e blejne mendjen e te na terheqin per hunde………dikush i pat thene Ibrahim Rugoves me 1990 ne sallen e kishes se ShenPalit……”zoti Rugova,ju te LDK-se jeni te gjithe njesoj si makinat e Chryslerit,mos valle ti pret qe Serbija tju sjelle lirine me tren nga Beligradi,ju zoterinje tentoni te na bindni se jeni ne udhe te drejt! pash Zotin keni kujdes e mos rrini gjate ne ate udhen tuaj te drejt se mund tju shkeli ndonje kamion serb” ashtu…. edhe…. ishte …..gjeresa u ngit ne kembe UCK-ja e lavdishme……

 13. Selisht smudukt se shkrova marrina Kryeministri me u takue me Antonin asht edhe pr Malsi ni plus une e di chi Antoni ja ka diftue problemin chi kem me gjukanoviqin vet nuk e di ni malsuer chi asht takue ma shum se Antoni me Edi Ramen Lirie aj mos naloft ne qender te Tuzit aj kryeminister nuk lodhet per ne Lirie e ke gucimin me than tan liderat ta chi i ken ne Malsi midhi i ka ne chep ty mos te pacha gja borch ✌

  • Pse Martin cilla parti shqiptare nuk asht me Millin pervec FDI???? A munesh me mu pergjegj?

   • Liri zemer FDI asht organizat joqeveritare e jo parti 😉
    ka marr pjes ne vota si iniciativ qytetare dhe ka marr 190 vota ne Malsi. Ti Liri vetem i kishe marr 210 vota.
    Tash per tash ne qeveri jan PD, Forca edhe ASH. LD dhe IQ nuk merr pjes ne qeveri ne asnje post dhe nuk ka de mandat.

 14. A.L. , si po e pagzoni disa prej juve, edhe nese e ka vella Edi Ramen situata e shqiptarve ne mal te zi nuk do te ndryshoi.

 15. E Rexha me ate te veten, si krraba ne skrop, por nje nga keto te shumtat qe i shkruo ketu, ja hjelle pertoke te gjitha. Ky na kenka, simbas tij trimi i trimave, kurse Rugova na paska pa kene nje kurrkushi, nje frigacak, nje pacifist, jo po nuk asht hera e pare qe ketij legeni i del ren te qese gur ne te madhin Ibrahim Rugova. Edhe ni plast pika Rexha Balen e ni dekt e ni lind me qinda here, as i pare as i mram i tij, te gjith mej ba bashke nuk e vijejn nje gisht te vetem te Ibrahimit. Edhe datat e shitjes se naftes i paske ngatrrua, po nuk asht chudi, se kur don me leberat shume, asht normal me ba gabime e ngatrresa, sidomos edhe kure jane te sajueme shumica nga ato. Po duket se psikopati Rama e paska gjet shokun komunist Rexhen.

 16. Martin sekam pas gja personale my Ty je krejt gabim por e pac ne pergjithsi se kryeministri I shqipris apo I dreqis mallkua Aj duhet te dal me thirrje se aj nuk asht coban e ne malsi as qe e ka thirr kush por edhe nese nalon nuk ka kush e pret ?te gjithe ata zyrtar malsor te cilet I kemi perkrahur tash 20 vitet e fundit minds te them ga ti tegjithe aty me milin e kan prit sebashku

 17. Shum i kenaqur per sot. Mbeturinat shumevjecare te Berishes dhe aleateve te tyre ne Mal te Zi nuk mund te i pastroj Rama per nje dite. Por per te paren here pas shume viteve Rama nuk deklaroje se shqiptaret e kane poziten e mire, dhe se eshte i kenaqur me ate pozite.
  Faleminderit Rame.

  Me vone me teper

  • O po si jo, po perse faleminderit ? Jo nga ana eme dreqi ja rrit neren. Do ta falenderoj kore te jape ndonje deklarate ne favor te Melesise e jo me ju falenderue heshtjes se tij. Me fjale tjera flm qe nuk na shave…. O zot chfare injorancet, bash sikure asht psikopati injorant

 18. Mos u habit Rexhe, nuk kam asnje dallavere me ty, por kam me keto postimet tua qe nuk pikojne gja tjeter vetem ideal komunist ne vete palcen enveriane, te trashigueme nga ky idioti psikopat. Nuk ka mundesi me ken Rexha normal me mbeshtet nje njeri qe qet per faqe te zeze familjen e vet. Kush u korit si ajo familje, dhe sot aj na drejton shtetin tone ame, apo si e quejm na nanen e madhe. Thirrni pak mendjes e kqyrni kan mbeshtetni. Nuk kam than asiher se paraardhsi i tij ishte perfekt, por ky ja ka kalue gjithkuj, vetem i jan lyp edhe jekto plehrat qe po i bjen ne Shqiperi. Plehrat te plehi, por ankoj popullin e shkret qe kurr nuk u mesue men me dijt kan me zgjelle, por tue u shite gjate gjith historise

 19. Po’ kush asht ai f… Antonit,ci kryetari Rama te tekohet me te….hahaha mir va ban ci u kalon se ju ini … si hane e njerz te shitun

 20. martin uli. pas zotin na e chave kruet me kto bekime tua. a je ti frat a chka je zotni?

 21. Martin Uli me dvet Antonin aj tan eliten intelektuele e politike shqiptare i ka miq. Aj asht djal chi nuk priton me ju ul dikujt ne tavlin ose me nal en rrug e me ja nis biseda, e ni mos e refuzoft ater Antoni gjithkuj i thot se e ka mik. Vec ni kapa rast me insistim tij me pi i kafe ose me bisedua 5 min. Njerzit intelektual nuk e refuzojn se kan kultur, ater Antoni thot se i ka miq te ngusht. Aj mundohet perllun me shty vetin me dal ne sken. Jashtu pra mik e ka edhe Thacin, Bamir Topin, Koco Danaj, Kreshnik Spahiun, Ramen, Rrucin.. Adem Jasharin o imet ater sa kapas nis me ec Antoni e ket bela nuk e ka mik

 22. Cemi ni ke problem me dikan tjetr mos me ofendo mua se vet nuk kam bekue kurr kanin as vojue as ofendue e sidomos frat nuk jam as menoj ty as kujt me ja cha kryet more dai

Comments are closed.