Abonohu tek Lajme

Lajme

Çështjet rreth arsimit shqip drejt përmirësimit?

Çështjet rreth arsimit shqip drejt përmirësimit?

Një delegacion i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi, në krye me kryetarin Genci Nimanbegu, u takua sot në Podgoricë me ministrin e Arsimit, Predrag Boshkoviq, dhe bashkëpunëtorët… Lexo më shumë »

LD, fton subjektet tjera shqiptare për bashkëveprim

LD, fton subjektet tjera shqiptare për bashkëveprim

Lidhja Demokratike në Mal të Zi, Dega e Malësisë, ka ftuar për bashkëveprim subjektet politike shqiptare të cilat veprojnë në Malësi. Nga ky subjekt politik kanë porositur se janë të… Lexo më shumë »

Shkolla fillore “Boshko Strugar” njolloset përsëri

Shkolla fillore “Boshko Strugar” njolloset përsëri

Në muret e Shkollës fillore “Boshko strugar” në Ulqin dhe të disa shtëpive përreth, sot në mëngjes kanë gdhirë të shkruara me grafite me tematikë nacionaliste serbe. Hetimin në vendngjarje… Lexo më shumë »

Abonohu tek Lajme

Lajme

Abonohu tek Kulturë

Kulturë

Abonohu tek Opinione/Editoriale

Opinione/Editoriale

Abonohu tek Sport

Sport

Abonohu tek Të Ndryshme

Të Ndryshme