Abonohu tek Lajme

Lajme

Gjykata kushtetuese: Koalicioni “Me një qëllim” dorëzojë ankesën

Gjykata kushtetuese: Koalicioni “Me një qëllim” dorëzojë ankesën

Koalicioni shqiptar „Me një qëllim“ (PD-IQ-LDMZ-Perspektiva) dorëzojë ankesën në Gjykatën kushtetues të Malit të Zi, shkruan UL-info. Me këtë akt kërkohet përsëritja e zgjedhjeve në katër vendvotime në Ulqin dhe… Lexo më shumë »

Djukanovic, hera e tretë që tërhiqet nga posti i Kryeministrit

Djukanovic, hera e tretë që tërhiqet nga posti i Kryeministrit

Djukanovic ka njoftuar se nuk do të kandidohet për Kryeministër në qeverinë e re. Mediet në Mal të Zi, por edhe në rajon kanë shkruar në mënyrë sensacionale për tërheqjen… Lexo më shumë »

Nesër takim i ri i Koalicionit “Shqiptarët të vendosur“, Partisë boshnjake dhe Iniciativës kroate

Nesër takim i ri i Koalicionit “Shqiptarët të vendosur“, Partisë boshnjake dhe Iniciativës kroate

Përfaqësuesit e Koalicionit „Shqiptarët të vendosur“, Partisë boshnjake dhe Iniciativës kroate, në takimin e ditës së nesërme do të tentojnë në finalizimin e platformës së përbashkët, e cila do ti… Lexo më shumë »

Abonohu tek Sport

Sport