Abonohu tek Lajme

Lajme

Reagim ndaj sulmeve të pabaza të deputetit Nik Gjeloshaj

Reagim ndaj sulmeve të pabaza të deputetit Nik Gjeloshaj

Deputeti në Parlamentin e Malit të Zi Nik Gjeloshaj, përmes një postimi në faqen e tij në facebook ka “reaguar” rreth artikullit të publikuar në portalin Malesia.org, të datës 25.06.2015,… Lexo më shumë »

Përfaqësuesit politik të shqiptarëve, bashkohen rreth Kongresit të DPS-së

Përfaqësuesit politik të shqiptarëve, bashkohen rreth Kongresit të DPS-së

Zenka, Cungu, Gjeka e Gjeloshaj mirënjohje dhe përkrahje për Djukanovic-in dhe DPS-në Javën e kaluar në Podgoricë u zhvillua Kongresi i 7-të i Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS), në të… Lexo më shumë »

Abetarja Kombëtare edhe në shkollat me mësim në gjuhën shqipe në Mal të Zi

Abetarja Kombëtare edhe në shkollat me mësim në gjuhën shqipe në Mal të Zi

Abetarja Kombëtare në gjuhën shqipe, e cila përdoret në shkollat në Shqipëri dhe Kosovë, si mjet mësimor do të përdoret edhe në shkollat me mësim në gjuhën shqipe në Mal… Lexo më shumë »

Abonohu tek Lajme

Lajme

Abonohu tek Kulturë

Kulturë

Abonohu tek Etnike/Rajoni/Bota

Etnike/Rajoni/Bota

Abonohu tek Diaspora

Diaspora

Abonohu tek Opinione/Editoriale

Opinione/Editoriale

Abonohu tek Sport

Sport

Abonohu tek Magazina

Magazina