List/Grid

Lajme Subscribe to Lajme

Cungu: E panevojshme deklarata e Ramës për bashkim me Kosovën (Video)

Cungu: E panevojshme deklarata e Ramës për bashkim me Kosovën (Video)

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Nazif Cungu, e sheh si të panevojshme deklaratën e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për bashkimin me Kosovën nëse BE nuk hap dyert për këto… Lexo më shumë »

Zenka, Gjokaj dhe Dukaj në vizitë zyrtare në Prishtinë

Zenka, Gjokaj dhe Dukaj në vizitë zyrtare në Prishtinë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë të Kosovës, Arsim Bajrami, ka pritur sot në takim ministrin për të Drejtat e Njeriut dhe pakicave në Malit të Zi, Mehmet Zenka, i… Lexo më shumë »

Vujoviq: PDS nuk heq dorë nga votat e dyfishta të Tuzit

Vujoviq: PDS nuk heq dorë nga votat e dyfishta të Tuzit

Siç shkruan e përditshmja “DAN”, Statuti i ndryshuar i kryeqytetit, i cili është duke u shkruar që nga marsi i vitit të kaluar, është hequr nga rendi i ditës, në… Lexo më shumë »

Gjergj Camaj zëvendës-drejtor i Postës së Malit të Zi

Gjergj Camaj zëvendës-drejtor i Postës së Malit të Zi

Gjergj Camaj, kryetar i Alternativës Shqiptare, është emëruar zëvendës-drejtor gjeneral i Postës së Malit të Zi. Alternativa Shqiptare është pjesë e koalicionit “Shqiptarët të vendosur” (Forca-UDSH-ASH), ndërsa sipas informatave jozyrtare,… Lexo më shumë »

Vasel Sinishtaj: Gjykata Kushtetuese mund të anulojë ligjin përmes të cilit Tuzi fiton statusin e komunës

Vasel Sinishtaj: Gjykata Kushtetuese mund të anulojë ligjin përmes të cilit Tuzi fiton statusin e komunës

Funksionari i Iniciativës Qytetare Vasel Sinishtaj thotë se mund të pritet nisma në Gjykatën Kushtetuese për anulimin e ligjit përmes të cilit Tuzi fiton statusin e komunës. Ish deputeti Sinishtaj… Lexo më shumë »

Diskutimi  mbi komunën e Tuzit  më 27 prill në Parlamentin e Malit të Zi

Diskutimi mbi komunën e Tuzit më 27 prill në Parlamentin e Malit të Zi

Siç njofton e  Përdishmja “Dan”, Parlamenti i Malit të Zi,  më 27 prill, do të diskutojë, për ndryshimet e propozuara të Ligjit për organizimin territorial, të cilët përcaktojnë që Tuzi… Lexo më shumë »

PDS-së, Tuzi vetëm për zgjedhje i nevoitet

PDS-së, Tuzi vetëm për zgjedhje i nevoitet

Siç shkruan sot gazeta ” Vijesti”, disa nga liderët opozitarë të komunave urbane kanë reaguar në deklaratën e kryebashkiakut të Podgoricës rreth statusit të komunave urbane, i cili dje kishte… Lexo më shumë »

Gjeloshaj i bindur se do të fitohet Komuna dhe do të respektohet Marrëveshja me DPS-në

Gjeloshaj i bindur se do të fitohet Komuna dhe do të respektohet Marrëveshja me DPS-në

Nënkryetari i Alternativës Shqiptare, Nik Gjeloshaj, në një intervistë për portalin tonë flet për Marrëveshjen e koalicionit “Shqiptarët e Vendosur” me DPS-në, rreth marrjes së statusit të Komunës së Tuzit… Lexo më shumë »

Zgjedhjet në Tuz do të organizohen më së largu deri me 1 dhjetor të vitit 2018

Zgjedhjet në Tuz do të organizohen më së largu deri me 1 dhjetor të vitit 2018

Zgjedhjet në Tuz do të organizohen më së largu deri me 1 dhjetor të vitit 2018 rezulton nga ligji për ndryshimet dhe plotësimet e ligjit për organizimin territorial të Malit… Lexo më shumë »

Dritan Abazoviq, u zgjodh Kryetar i ri i Lëvizjes Qytetare Ura

Dritan Abazoviq, u zgjodh Kryetar i ri i Lëvizjes Qytetare Ura

 Deputeti i Lëvizjes Qytetare Ura, Dritan Abazoviq, sot, në Kongresin e dytë zgjedhor të Ura, në Podgoricë, njëzëri u zgjodh Kryetar i Kësaj Lëvizje poltike, duke u bërë kështu shqiptari… Lexo më shumë »