List/Grid

Sport Subscribe to Sport

Shqipëria barazon 1-1 në Maqedoni

Shqipëria barazon 1-1 në Maqedoni

Një barazim të vyer ka mundur të rrëmbejë Shqipëria në fushën e vështirë të Strumicës ndaj maqedonasve, pavarësisht se ishin kuqezinjtë tanë që kaluan të parët në avantazh. Pas një… Lexo më shumë »

Shqipëria fiton edhe kundër Lihtenshtejnit, Panucci e nis me fitore

Shqipëria fiton edhe kundër Lihtenshtejnit, Panucci e nis me fitore

Kombëtarja shqiptare ka shënuar fitoren e dytë radhazi në kualifikimet për Kupën e Botës, duke mposhtur Lihtenstejnin me rezultat 2:0. Të dy golat për Shqipërinë në këtë takim i shënuan… Lexo më shumë »

Ndeshje miqësore në mes Malësisë dhe Diasporës, organizuar nga Klubi i futbollit “Malësia 2010”

Ndeshje miqësore në mes Malësisë dhe Diasporës, organizuar nga Klubi i futbollit “Malësia 2010”

  Më 25 dhjetor 2017, në fushën e futbollit në Vuksanlekaj, Klubi i futbollit “Malësia 2010”, në bashkëpunim me diasporën shqiptare, për të parën herë në Malësi, organizoi ndeshje miqësore… Lexo më shumë »

Bombastike: Skënderbeu në grup me Partizanin e Beogradit

Bombastike: Skënderbeu në grup me Partizanin e Beogradit

Skuadra e Skënderbeut nga Korça ka mësuar kundërshtarët me të cilët do të takohet në grupe të Europa Ligë. Skuadra shqiptare do të takohet me Paritzanin e Beogradit, Young Bojsin… Lexo më shumë »

Nuk mposhtet dot krenaria e shqiptarëve, Skënderbeu përsëri në grupet e Ligës së Evropës

Nuk mposhtet dot krenaria e shqiptarëve, Skënderbeu përsëri në grupet e Ligës së Evropës

E mrekullueshme ajo që ka bërë skuadra shqiptare, Skënderbeu nga Korça. Ish-kampionët e Shqipërisë kanë barazuar pa gola në shtëpi 0-0 ndaj Dinamo Zagreb dhe falë barazimit në ndeshjen e… Lexo më shumë »

Natë e skuadrave shqiptare, pas Shkëndijës, kualifikohet edhe Skënderbeu

Natë e skuadrave shqiptare, pas Shkëndijës, kualifikohet edhe Skënderbeu

Pas Shkëndijës së Tetovës, është edhe Skënderbeu i Korçës skuadra që do të luaj në fazën “Play-Off” të Liga Evropa, pasi sonte në “Elbasan Arena” arriti që të eliminojë skuadrën… Lexo më shumë »

Maqedonasit u tremben tifozëve shqiptarë, “zhvendosin” stadiumin nga Shkupi në Strumicë

Maqedonasit u tremben tifozëve shqiptarë, “zhvendosin” stadiumin nga Shkupi në Strumicë

Frika se mbështetja e tifozerisë shqiptare do të mbizotëronte gjatë ndeshjes Maqedoni-Shqipëri, ka bërë që Federata Maqedonase të organizojë duelin në stadiumin e vogël të qytetit të Strumicës. UEFA ka… Lexo më shumë »

Me lot në sy, De Biasi: Nuk jam më trajner i kombëtares

Me lot në sy, De Biasi: Nuk jam më trajner i kombëtares

Dje tranjeri i Kombëtares Gianni De Biasi, konfirmoi se pas eliminatorëve për Botërorin “Rusi 2018” largohet por sot ka marrë një vendim të papritur. Në një konferencë bashkë me Presidentin… Lexo më shumë »

Shqipëria hakmerret, e mund Izraelin 3:0 në shtëpi

Shqipëria hakmerret, e mund Izraelin 3:0 në shtëpi

Shqipëria i është hakmarrë Izraelit për humbjen në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin Rusia 2018, duke e mposhtur me rezultat të njëjtë si mysafir. Armando Sadiku realizoi dy gola… Lexo më shumë »

E pabesueshme: Federata malazeze e futbollit nis procedurë disiplinore ndaj Otrantit për shkak të flamurit shqiptar

E pabesueshme: Federata malazeze e futbollit nis procedurë disiplinore ndaj Otrantit për shkak të flamurit shqiptar

Flamuri shqiptar nuk sanksionohet në stadiumet e Spanjës, Italisë, Gjermanisë, por sanksionohet në trojet shqiptare në MZ? Komisioni për gara pranë Federatës malazeze të futbollit do të nis procedurat disiplinore… Lexo më shumë »