List/Grid

Arkivi: Faqe 1

Cungu: E panevojshme deklarata e Ramës për bashkim me Kosovën (Video)

Cungu: E panevojshme deklarata e Ramës për bashkim me Kosovën (Video)

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Nazif Cungu, e sheh si të panevojshme deklaratën e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për bashkimin me Kosovën nëse BE nuk hap dyert për këto… Lexo më shumë »

Zenka, Gjokaj dhe Dukaj në vizitë zyrtare në Prishtinë

Zenka, Gjokaj dhe Dukaj në vizitë zyrtare në Prishtinë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë të Kosovës, Arsim Bajrami, ka pritur sot në takim ministrin për të Drejtat e Njeriut dhe pakicave në Malit të Zi, Mehmet Zenka, i… Lexo më shumë »

Vujoviq: PDS nuk heq dorë nga votat e dyfishta të Tuzit

Vujoviq: PDS nuk heq dorë nga votat e dyfishta të Tuzit

Siç shkruan e përditshmja “DAN”, Statuti i ndryshuar i kryeqytetit, i cili është duke u shkruar që nga marsi i vitit të kaluar, është hequr nga rendi i ditës, në… Lexo më shumë »

Antologji të Poezisë Shqipe (“Me pushkë e pen për mëmëdhenë!”)

Antologji të Poezisë Shqipe (“Me pushkë e pen për mëmëdhenë!”)

ANTOLOGJI E POEZISË SHQIPE (“Me pushkë e pen për mëmëdhenë!”) Organizator: Ali Daci Njoftim: Populli shqiptar, si popull liridashës, ka dëshmuar se e drejta për liri, është një e drejtë… Lexo më shumë »

Njoftim: Ansambli Shqiponja feston jubileun e parë

Njoftim: Ansambli Shqiponja feston jubileun e parë

Ansambli Shqiponja feston jubileun e parë, 10 vite pune, 10 vite sakrific, 10 vite suksese deri ne rangun e festivalit botërorë. Koncerti organizohet në bashkpunim me Qki “Malesia”. Në këtë… Lexo më shumë »

Gjergj Camaj zëvendës-drejtor i Postës së Malit të Zi

Gjergj Camaj zëvendës-drejtor i Postës së Malit të Zi

Gjergj Camaj, kryetar i Alternativës Shqiptare, është emëruar zëvendës-drejtor gjeneral i Postës së Malit të Zi. Alternativa Shqiptare është pjesë e koalicionit “Shqiptarët të vendosur” (Forca-UDSH-ASH), ndërsa sipas informatave jozyrtare,… Lexo më shumë »

Thaçi përkrahë deklaratën e Ramës. Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

Thaçi përkrahë deklaratën e Ramës. Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti… Lexo më shumë »

Në Malësi zbulohet kisha pesë shekuj e vjetër

Në Malësi zbulohet kisha pesë shekuj e vjetër

 Në kuadër të programit për mbrojtjen dhe ruajtjen e pasurive kulturore për vitin 2017, një ekip arkeologësh posa përfunduan gërmimet e gërmadhave të kishës së vjetër katolike në Qafë Kishë,… Lexo më shumë »

Labinot Kastrati i vrarë nga forcat serbo-malazeze në Husaj të Rozhajës me 18 prill 1999

Labinot Kastrati i vrarë nga forcat serbo-malazeze në Husaj të Rozhajës me 18 prill 1999

Në Husaj të Rozhajës sot përkujtohet vrasja e refugjateve nga Kosova më 18 prill të vitit 1999. Nga Ali Daci Mali i Zi po heshtë krimin tash 18 vite Sot… Lexo më shumë »

Vasel Sinishtaj: Gjykata Kushtetuese mund të anulojë ligjin përmes të cilit Tuzi fiton statusin e komunës

Vasel Sinishtaj: Gjykata Kushtetuese mund të anulojë ligjin përmes të cilit Tuzi fiton statusin e komunës

Funksionari i Iniciativës Qytetare Vasel Sinishtaj thotë se mund të pritet nisma në Gjykatën Kushtetuese për anulimin e ligjit përmes të cilit Tuzi fiton statusin e komunës. Ish deputeti Sinishtaj… Lexo më shumë »