Manifestimi tradicional për Lumturimin e Nënë Terezes

shoqata dede gjon luli hotShoqata “Dedë Gjon Luli” nga Hoti, në bashkëpunim me famullin e Tuzit, organizojnë një manifestim kushtuar, të Lumes Nënë Terezes.

-Manifestimi fillon në 12:00 ora, me Meshën Shëjte në Kishën e Shna Ndout – Tuz,
Mbas meshës do të behet Vendosja e luleve te shtatorja e Nënë Terezes,
Kurse Programi Artistik do të vijoj ne shpin e kulturës me fillim në Ora14:00.
Ku fjalen e rastit do ta ketë Dom Lush Gjergji, pastaj programi do të vazhdoj me duetin më të famshem tenorin Shkodran Tolaj dhe mezosoprane Besiana Mehmedi. Një duet në këngë dhe jetë, fitues i shumë çmimeve.
Në program do të jetë edhe një pjes nga monodrama për Nënë Terezen, pregaditun nga teatri i Shna Ndout.

Ju mipresim
Shoqata “Dedë Gjon Luli” nga Hoti