Lekë Dedvukaj vjen me këngën e re “Moj Dashni”

Këngëtari i mirënjohur nga Malësia, Lekë Dedvukaj, ka sjellë për fansat e vet edhe një projekt të ri muzikor. 

“Moj Dashni”, mban titullin kënga e re e Lekës, e cila vjen në kuadër të xhirimeve për festat e fundvitit. 

Tekstin e këngës e ka shkruar Kreshnik Avdiu,  muzikën Lekë Dedvukaj, kurse është orkestruar nga Senad Dreshaj. 

Lekë Dedvukaj, është një nga këngëtaret më të dashur dhe më të pëlqyer të publikut malësor dhe më gjerë. 

Albert Camaj