Futbollisti Driton Camaj vazhdon karrierën në Hungari

Futbollisti Driton Camaj ka nënshkruar një kontratë të re me klubin hungarez FC Kisvarda.

Djaloshi nga Malësia, është transferuar nga Iskra, ku ka luajtur sezonin e kaluar në Ligën e parë të Malit të Zi dhe ka shënuar 5 gola.

Klubi i ri i Camajt, FC Kisvarda është në Ligën elitare të Hungarisë.

“Me futboll merrem nga mosha 5 vjeçare. Hapat e parë i kam filluar në Shkollën e Futbollit “Malësia” me trajner David Camaj dhe Pal Dreshaj”, shprehet Camaj për Malesia.org.

Sulmuesi njëzetetre (23) vjeçar ka luajtur për KF Deçiq, FK Lovcen, Buducnost dhe Iskra, në ligen e Malit të Zi. Ai gjithashtu ka luajtur për Inter Zapresic në Kroaci.

“Gjithë jetën kam ëndërruar një transferim në Evropë, dhe ëndrra u bë realitet. Jam i gëzuar dhe po ndjehem shumë mirë”, shprehet nga Hungaria futbollisti nga Malësia.

Kalimi në Hungari është një mundësi e mirë dhe një hap më afër për të ardhmen e Camajt në rrugën e tij drejt klubeve më të forta evropiane.

Camaj shprehet se nga FC Kisvarda ka mundësi më të madhe të dëshmoj kualitetin e tij e që një ditë të luaj për ndonjë nga emrat e mëdhënj të futbollit evropian. /MALESIA.ORG/