Deçiqi fiton Sutjesken në Nikshiq

Me ketë këtë fitore KF Deçiqi ka siguruar daljen në skenën evropiane, dhe kjo për  herë të parë në historinë 95 vjeçare të klubit.

Deçiqi fitoi sot Sutjesken në Nikshiq me rezultatin 2-1.

Të parët shënuan vendasit në pjesën e dytë, në minutën e 59-të për 1-0.

Vetëm dy minuta më vonë, golin e barazimit për Deçiqin e shënoi Kristjan Vulaj nga penalltia për 1-1.

Golin e fitorës (1-2) e shënoi Admir Adroviq në minutën e 68-të.

Me këtë fitore Deçiqi kalon në vendin e dytë të Ligës superiore të Malit të Zi, ndërsa Sutjeska ulët në vendin e tretë.

/MALESIA.ORG/