Ilir Camaj largohet nga Deçiqi, shkon në Oman të Azisë

Sulmuesi i Deçiqit, Ilir Camaj, largohet nga ekipi jonë dhe tashmë do të luaj në ekipin Dhofar të Omanit.

Iliri është një ndër lojtarët më të mirë të Deçiqit. Ai ketë sezon shënoi 7 herë në kampionatin e Malit të Zi, ndërsa ka luajtur 13 vjet për Deçiqin.

Ekipi i ri i Ilirit aktualisht gjindet në vënd të parë në kampionatin e Omanit. /MALESIA.ORG/