KF Deçiqi kualifikohet në finalën e Kupës së Malit të Zi

Futbollistët e KF Deçiqi fituan sot 2-1 kundër Iskres në ndeshjen e gjysmëfinales të Kupës së Malit të Zi. Ky është viti i dytë radhazi që futbollistët e Deçiqit do të luajnë në finale të Kupës.

Golat për Deçiqin i shënuan Nikolic dhe Janketic.

Në finale Deçiqi do të luajnë me fituesin në mes Buduqnostit dhe Sutjeskes.

/MALESIA.ORG/