Kosova dërgon në Vlorë flamurin kombëtar 150 m²

Me rastin e 100-vjetorit të krijimit të Shtetit Shqiptar, në qytetin e Durrësit ka arritur nga Kosova flamuri ynë Kombëtar, më i madhi që është përdorur ndonjëherë në të gjitha trojet shqiptare.

Është ky flamuri që ka një sipërfaqe prej 150 metrash katror, ndërkaq destinacioni i tij nuk është qyteti i Durrësit, por ai i Vlorës ku do të valvitet në kremten e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Sipas portalit Albeu.com, ky është flamuri më i madh kombëtar pas flamurit që ishte ekspozuar në ndeshjen e kombëtares shqiptare në futboll kunder Ukrainës në vitin 2005.

18 Comments

 1. Do te ishte mire te dergohej nje flamur i qendisur nga vajzat e Malesise qe do te nisej nga Maja e Deciqit per ne Vlore. Ky Flamur do te shoqerohej deri ne Vlore nga 101 malesore te veshur ne kostume kombetrare ne shenje simbolike qe do te evokonte evenimentet e Deciqit dhe te Vlores, dy vendet ku u ngrite flamuri yne kombetar.

  • Fort mu begenis komenti i Vrojtuosit e besoj se kan meja bush qefin Malësort.T’lumt goja edhe për at nr.”101 Maslëore” se Malësija e ka festua ditën e Flamurir kaher.Jâta kime kên spektakëll i paharruom i neruoshimi Vrojtuos e shum t’neruoshimit Malësor. Me 28 nântor asht 100 vjetori i Shqipnis,6 prill,dita e flamuri i tan Shqiptaris.

   Mamir kite bâ Ashim Thaqi mei blua muret e parlamentit t’Kosoves me flamur Kuq e Zi se poe çon ën Vlor, Vlora ka both flamura Kuq e Zi.

 2. Pasi qe nuk mund ta valvisin ne Kosove kan ba mire qe e derguan ne Shqiperi!

 3. Shoku Robert , Bravo qe bere te munshem publikimin e artikullit te botuar dje nga “Tema” te Aleances Kuq e Zi. Ne demostrate kunder ministrt serbe ne Tirane. Nuk shof asenji komentator per ket pune a thue se u ka hi frika ? Erdhi pra dita jone “Brohoritni” pra mos te hutohen mos shkoni ne Vlore , “Vloren e keni aty ne vendlinje tuaj” Beni si Roberti qe nuk e njof por gezon admirimin tone te gjithe shqipetareve me pune i pa lodhur dhe prape duhet vleresuar ato sakrifica
  qe ben.

 4. Sum Gruda, e shoh se s’ta mbushim syrin, por një gjë ta dishës- Ne nuk frikohemi aq që kemi ndermend të kemi frikë.. Po të kishim do ta bratktisnim sikur edhe Ju Por pasi qenke kaq guximtar dhe i mencur hajde ne truadhin e të parëve se këtu mund të kontribuosh më mirë.. Nese ne qenkemi frikacak, atëherë e mjerë Malësia e shqiptarizmi nën Malin e Zi nese mbrohet nga Ti

 5. Pra i nderuari Sum Gruda, Shqipërin ka kush ta mbrojë, edhe Kosovën ka kush ta mbrojë , por ajo që Ty e të gjithë neve duhet të na shqetësojë, është se-Kush po i mbronë dhe ka po shkojnë shqiptarët nën Malin e Zi. Pra mos na shit demagogji patriotike, ta them në mënyrë vllazërore,,,

 6. o sa mir me qen shqiptar 2013 po vjen koha e shqiperis natyrale ideat e endrrat e te gjith shqiptarve qe mendojn shqip dhe jetojn kuq e zi gezuar festat komtare ci po vin

 7. Pajtohem me Ty Sinqerisht 100% – me dale me protestua eshte leht – sikur Shqiperia te ishte ne gjendje te vetvendos do te nderprente mardhanjet me serbi deri ateher kur serbia ta pranoi pavarsine e Kosoves. Sa per neve qe e kemi braktise vendlindjen ke te drejt, asht leht me kene patriot me fjale..Tung!

 8. Sinqerisht: Nuk po shitem demagoge munt te jesh ti Dmagoge qe u shtjen friken shqiptareve duke thene se nuk ka kush ti mbrojne ! Keto jane propaganda te UDBes dhe asekujt tjeter , nese je shiptar ater provoje vehtin mos u meshef si qyqe (fjale popullore) por hapu se eshte koha . Keshtu nuk ka si te ndigjojne ase nje njeri nuk munesh me krijua as shoqeri . Vetem huton njerezit si dikur “Zadrima” teshti betet “Martini” . Eshte koha qe te zhdukeni keto genjeshtra nuk u hecin, beni shume zhurme dhe ajo ndoshta eshte dhe misioni juaj por ka meju dale bosh. Nuk mundeni te sabotoni shqipetaret…

 9. Sum Gruda… me habi i lexoj secilen here komentet tuaja… Dhe secilen here e me shume bindem, se me keto lloj kualifikimesh qe jep duke i ‘veshur’ gjithkujt etiketen e bashkepunetorit te UDB-se, ti duhet te jeshe shume i afert me keta te fundit, ose ke probleme me shendet! TI je ai qe shtjen pyjka, percarje dher trillon ate qe vetem neper filma thriller mund ta gjejme!

 10. E mjera Malesi me ty… Po ty stë pyet familja e jo kush tjeter
  Ti mund të jesj u UDB, Ti mund të jesh tradhtar, Gjithcka mund të jesh por jo me na shit mend neve..
  Ti thua se ne po frikohemi me komentua protestat në Shqipri…
  Ne sna ka frikua as policia me fluturiimin e shqiponjës e jo ma ti me këto demagogji

 11. Nese jeton në Malesi mund të flasësh por jo nga atje qe me siguri as femija nuk të din të flasin shqip..
  kISHA ME TU LUT MOS OFENDO SE NUK TË KA HIJE
  . aTDHETARIZEM MOS NA SHIT NGA PËRTEJ ATLANTIKUT, POR HAJDE ATY KY TË KA LINDË NËNA MALËSI.. Ti akuzon se po mbiellim frikë… eke gabi or zotëri,, frik e demagogji po mundohesh të mbillësh ti, por stë han bukë tek ne,,, provo shite gjetiu, me shoket tu të udb..

 12. Dhe sa për dieni o Sum Grudaa… Guri i rëndë pesho në vend të vet… me fjalë nuk mbrohet shqiptaria, por me vepra… Andaj veri gishtin kokës e mos shpif e mos ofendo… nëse vazhdo kështu atëherë vërtetë vetëm tregon karakterin dhe kulturën tuaj…

 13. Ky “Sume patrioti” para ca vjetesh ka patur cele nje argjendari ne Podgorice me nje partner malazez sepse i preferon malazezet per partnere dhe ne faktat jane edhe parteneret e tij te perhershem.

 14. “Flutirimi i Shqiponjave” ndoshta keni punuar kunder tyre se antaret e Fluturimit te Shqiponjave i njo po thuej te gjithe ty nuk te kane frigue se ishe duke i ndjek ose arrestue punue kunder tyre noshta ose ndermerr sa vepra pompose se nuk frigsohesh . Kam nje familje te shendoshe dhe me admrojne te gjithe dhe nese po don me dijte shoqeria shqiptare me respekton ajo nuk eshte qellimi te mbushi menden per te kundert, por shkrimet tuaja nuk jane shume kurajuese . Ne nje mendyre ashtu eshte propaganda malazeze, pastaj ne se paraqitet me e diskredituar armikun. Ecuria, Luani keta nga…

 15. Sinqerisht:
  Nuk shof se ke bere ndryshime me komentet tueja dhe te shokeve qe ke perbri ne Tuze qe mendoj si ti me nejte ne heshje! Ju nuk e sundoni “Faleminderit” qe nuk e Int. vetem per Tuze apo Podgorice se atehere do sundojshe vendi kollaj.
  Ata faqezi shpifsa Ecuria dhe Luani i krijove ti vete? Nese nuk punoni me teper per “Malesi” qe me u pare haptaz me “emer e mbiemer” kemi me i keput komunikimet m.gj.s. nuk kemi pase nje moment per tu kenaqur me mendime . Shkruej kot hup kohen se ndoshta paguhesh per ate pune.

 16. JU Sum Gruda gjith akuzoni te tjeret se mshefen pas pseodonimesh dhe shkruajn, po na thuaj pse mshefi ju pasi kenkeni aq burr na e trego identitetin tend te vertet dhe jo paraqitesh si sumgruda 🙂

Comments are closed.