Nikollë Gegaj – Të drejtat e pakicave nivel evropian

Mali i Zi nuk e ka zvarritë njohjen e pakicave, gjuhën e tyre dhe ka standardizuar të drejtat e tyre në Kushtetutën e Malit të Zi. Kështu që, ka vullnet dhe gjithashtu qëllimi i qeverisë të këtij shteti është që të drejtat e popujve pakicë të rregullohen dhe ngritën në nivelin më të lartë, sipas standardeve që Evropa i kërkon.

Ky është qëndrimi i zyrtarit të lartë të DPS-së, dhe ish Kryetarit të Komunës urbane të Tuzit, Nikollë Gegaj, dhënë për të përditshmen DN.
Ai shtoi se është posaçërisht i gëzuar për fitoren e opsionit qytetarë të Malit të Zi, në zgjedhjet e fundit. /Malesia.Org/

32 Comments

 1. Qendrim taman si te ka hije ty Nikoll
  Po chka me prit me shum prej teje,more q***** i sh****** lir

 2. ndoshta te drejtat e boshnjakve dhe croatve se shqiptart nuk kan kur far drejtash por edhe ato qe i kempas po na i marrin

 3. E mole trijeshan i sh***** me respekt per trijeshan se i kem elle grud sh***** (vaseli) hot (maliqi) e ka plot kot e ke se kurr nuk dot harrohen gjanat qe kini ba malsis ti me shoket tu !!! rrnoft malsia rrnoft shqiperia 100 vjetorin kamu ardh dita edhe shpijunae e t********

 4. Pse nuk e qitni lajmin qe ditve te funit asht ne gjitha mediat?
  Te gjitha partit qe kan marr pjes ne zgjedhje i kan marr nga 23 mi evro para zgjedhjeve e pjesen tjeter mbas zgjedhjeve.
  Ato pare jan dhan per harxhimet e fushates zgjedhore. E vetmja parti qe nuk e ka dorzua raportin se ku dhe si i ka harxhua paret asht Aleanca Rinore.
  Ne raport duhet me i arsyetua paret se ku kan shkua e nuk munden me u arsyetua nese i kan fut ne xhep ata 2-3 udheheqes. Afati i dorzimit te raportit ka kalua e Aleanca nuk e ka dorzua. Interesant eee?

 5. Mileshi as skan me i raportua aspak more djal, ata kan hy ne ket loj me marr njato pare dhe me e ndalua marrjen e nje deputetit ma teper. Ky ishte edhe qellimi i tyre, po shifet. Ky Nikoll Gegaj shum i poshter dhe antishqiptar, TYRP TYRP te ket, ska me randesi a esht nga Trieshi,Hoti,Gruda <apo Koja se tan kemi sishe por cka po ban ky sesht e lejueshme.E di une cka don ky por hajde demokraci hajde…. se ky lyp…q……

 6. Nikolle Gegaj kur ta fusin Bosin en burk kemena tregua per nivelin evropjan dot ju nodh sic poj nodh Kroacis skini ka me ik

 7. KUT NIKOLLEN GEGOVIĆ DUHET ME NXAN E ME RR*** MIR E ME BUA PREJ MALESIET SE KU NUK ASHT SHQIPTAR SE TITE SHQIPTAR NUK NA E KITE BA KTA CKA NA BAN KU ESHTE T******* NR 1

 8. Me cilat vende europiane po e krahason kete?
  Nese jane kto standarde europiane, atehere ‘ku ku’ per pakicat ne europe!

 9. nikolla me shoke ti t gushte, po i kushtezon edhe malsort e nershem ci kan krye shkoll per me hi ne pune
  tan kta te dps nuk akna s famile si duhet
  nuk kan as ner
  as gjak malsorit
  skan as ftyr
  se ma per kom ata jam komi i m****

 10. Mir boll ky Miloja nga nje her poja lshon pstin tjerve sa ms me u dukt diktator po ky Salija nuk ja lshon kujt as Jozes nja nga nje pooj ikin nga PD vetem me do Sosjalista po mbahet ne post

 11. Nikoll Gegaj nje dite do te pergjigjesh mos ndryshe para Zotit per te gjitha keto TRADHETI qe po i bene kombit dhe popullit tand, kjo u ndolli te gjithe tradhetareve te tjereve deri me sot, asnjeri nuk shpetoj dot pa e marre denimin e meritueshem ne nje fare menyret.
  Nje anekdote thote: Femrat duen vere te kuqe dhe qirinj kurse tradhtaret ngjyre te kuqe dhe qirinj.

 12. Nikolla Gegaj eshte perfaqsuesi i3000 votave ne malsi .
  Se kam per qedhim ta mbroj Nikollen por keto qe po ja thoni jepni me argumente eshte e madhe ti thuesh dikuj tradhtar.
  Ne qe e kritikojm jemi me pak se ata qe e kan votua
  Ndoshta Nikolla nuk ka dit ta perdorin masken ,sich e perdorin keta te subjekteve shqiptare
  ps.nuk jam votues as simpatizues i Nikolles as partis qe aj e perfaqson.
  Po me befason edhe moderatori qe po i publikon keto fyerje kaq te renda

  • Me trego z. Grech, kush na qenka ma i mire se ai, qe ka pas pushtet? Pa pushtet, ne opozite, secili duket i mire dhe premton, por kur vjen dhe ulet ne fotele, harron.

 13. Moderatori nuk mundet me na edukua. Nese vet nuk jemi aq te ngritur qe te filtrojme diskursin fyes, cka ka me na ba ai? Nikolla eshte transparent, me emer dhe mbiemer eshte i rreshtuar ne nje parti, por ata, more Leka36 qe fshehen pas nik-ut e shajn, te garantoj qe e kane votua dhe e votojne. Kjo hipokrizi eshte pjese e jetes tone dhe nuk me habit fakti se ne kete portal e gjejne mundesine te hedhin gurin e fshehin doren. Une, nuk e kam votua kurr, por as sha nuk e kam askurr.

 14. Paj jeky Nikolle Gegaj ,nuk asht ma pak e as ma shume tradhtare se jekta tjer LIDER malsor qe jan paketua ne zorr te prame te partive slave DPS e UNION , pac me pa qef me va kallxua edhe nji te vertet tjeter se ne Mlesin e DEDE GJON LULIT pa kene ish spiun i komunzmit apo votus aktual i DPS nuk gezon kurrfar autoriteti ne masat e gjana popullore,te jesh shqipter i paster del se je edhe budalle i math.Deshte apo nuk deshte duhet ta pranojme se jeky eshte realiteti sot ne Malsi.

 15. hahahahahaha,per kete arsye edhe Flamurin na e kan ndalua!

 16. E chka te themi:kur vellau(trieshjan) i drejtohet vellaut me akuz per tradhtar,
  Kenaquni vllezer kenaquni!

 17. Suka
  Nje thanje thot,kush qesh shum ,jeton gjat
  Por edhe tjetra thot, budallet qeshin shum,prandaj kujdes Suka mos u ngut per ket titull

  • Poti lek I sheh komentet si I ke ne parin koment e qua nikollen me nje emer jo te bukur ,ater kthehe e kritikon ata qe e qujn tralltar po si mos me qesh me kto komente qe I ban ti,perbes lekutan megja ty tek tjan berzije antenat hahaha

 18. Ej moj Samire cka po ndegjoj nga goja jote vesht e mi,para se gjithash me trego ssa vjecare je,ti po thua se Nikolle GEGAJ eshte i rreshtuar vetem ne nje parti,eshte e vertet,por a di me trega sa parti ka ndrrua para se me u antarsua ne DPS,Ne mos dini ju po ju tregoj une se pari ka qene ne lidhjen komuniste si i ri e pastaj Samire ne LDKM,as aty nuk i ka peqye e kalon ne Lidhjen liberale e tani per tani sigurisht perkosisht gjindet ne PSD .Samire shume pershendetje e po te them se njerzit qe rrotulohen si luleja e diellit vendin e kan ne gomilen e berllogut .

  • I nderuari Gjelosh, te flnd per sqarimin. Mirepo, une nuk mendova per karjeren e tij, por per rreshtimin e tij momental. Sodoqofte, po pajtohemi se eshte nje kuader qe s ‘do koment, por sharjet dhe fyerjet nuk jane te mira – sidomos per ata qe i bejne. Ne, kemi pase nje fat, z.Gjelosh, qe zakonisht i kemi prijesit laramana. Ndoshta, kjo nuk ka te beje me karakterin tone, por me fatin e pakicave. Kalo mire. S

  • Sa per informate, jam 25 vjecare dhe kam mberri edhe une te shoh, e edhe ndegjoj mjaft per historite e liderve dhe aktivisteve tone politik. Sidoqofte, flm per informacionin.

 19. Vellau Trieshjan i drejtohet vellaut Shqiptar njejte sikur te ishte H Qamili,F Dinosha,L Shkrelja,A Shukriu apo kush tjeter qe deklarohet se pakicat kane te drejta ne kete shtet qe na ka okupue tokat me dhune, na ka debue dhe djege shtepiat tona,na ka marre tokat,na kane pushkatue baballaret dhe prifterint tone,na mohon cdo liri dhe te drejt Autoktone/qytetere,na merr te drejten e perdorimit te Flamurit tone te shenjte dhe me ne fund mbas te gjitha ketyre mohimeve na kerkojne te jemi sherbetor te tyre kunder interesave tona.
  Vella Trieshjan Tradhtari eshte tradhtar nda do qoft aj.

 20. Vella Trieshjan Bajraqet e tjera te Malesise nuk po i mohojne tradhtaret e tyre qe jane nga Hoti, Gruda dhe Koja ashtu si te gjithe ne po krenohemi me Dede Gjo Luli,Smail Martinin, Ivanajt, Herojt e Kojes, Dasho Shkrelin, Prek Calin,Dod Preci etj.
  Nese kemi tradhtar nuk duhet te krenohemi me ta por duke bertite me te madhe TRADHETAR duhet qe te friksojme te tjeret qe mos te marrin udhen e tyre.
  Ne jemi keq dhe pak dhe me e pakta na nevoitet qe dikush nga te dali publikisht dhe te kushtrimoj para mediave nderkombtare se ne paskemi te drejta te nivelit Evropjan.
  Ky eshte turp mjerimi.

 21. Gjelosh Nika
  A din me ja numrue partit,Vasel Sinishtes.
  Per sekretar te partis komuniste ne bashkesit lokale te 4 korrikut e sukruqit po ti tregoj une,tjerat lufto e gjej ti.ket post e mori nga Nikolla Camaj,e Nikolla e pat marr prej Vaso Gjeket Camaj

 22. Nje fjal thot: vellau kah shkon te rrezon,por ka kthehet te chon,
  Por tjetren vellau kah shkon te rrezon e kah kthehet te fundos,kam shpres se do te perdoret e para.

 23. Suka
  Per me i then dikuj,” tradhtar” duhen argumente, fakte ,shembull,qitni,shkruani,jepni ndo nje e jo si po…..lla,tradhtar,tradhtar ,
  Chka dhe ken ka tradhtue?Delni tregoni se keta e keta , ke tradhtue Nikoll Gegaj.
  Suka lexoj te gjitha komentet e mija ateher me pyet.
  Une jam deklarua per mendimet dhe bindjet e mija per Nikollen e partin qe aj e perfaqson,por ti ke problem edhe me lexim duket ,se ende sma sqarove ,
  A shkruhet QELLIM A GJELLIM?

 24. Po chka me prit ma shum prej pitejet more q…..i sh……lir! Na trego pash besen cka ke da me than,se po e shoh se tek ije I chmendur per nikollen e per partin e ti .

 25. More LEKA 36 eshte shume e vertet se per fate te keq Nikolla nuk eshte vetmi politikan malsore qe lupi prej njanit e ne tjetrin sahn por ka shok,e per mua te gjith jane te njejet,,historija na meson se te tillet e ka vendin ne koshin e mbeturinave.

 26. Te nderuar komentuas po ju tregoj se eshte tyrp me ne te komentojm tekstin e keti njeriu, e po ashtu edhe tja permendim emrin.Por ma e keqja eshte se as keta te tjeret nuk jane me te mire se ky te gjithe nisoj. Edhe Vaseli, Maliqi,Fran L,Gjergjyshja, Nik Gj, ma i miri Nikoll C :))))).
  Ai po din me ruaj bishtin ma i miri,ndrsa ti Milesh mos vu shpif ketyne te rinjeve bashk me pasqyren se e kane dorzua raportin en DRI se ku i kane shpenzua te hollat, se ka ken en mina dje.
  E ma i madhi problem asht tash se vet nuk di ku me ankua per te drejtat tona , se tane kane hi en Dps mozomakeq.

Comments are closed.