Rita Ora ndez Tiranën më 28 Nëntor

Rita Ora do te jete me 28 Nentor ne Tirane, per nje koncert te dedikuar festes se shqiptareve, 100 Vjet Pavaresi. Kjo informate eshte konfirmuar ne emisionin “Zone e Lire” te Arian Canit. Mesohet gjithashtu se Rita Ora do te jete kengetarja kryesore, e cila do te cele festen qe do te mbahet ne sheshin kryesor te kryeqytetit te Shqiperise.

Festimet e 100 vjetorit te Pavaresise do te kulmojne ne datat 28-29 nentor, nderkohe qe nje nga befasite e festimeve, tashme e bere publike, do te jete ylli britanik me origjine shqiptare, i showbizit boteror, Rita Ora. Mesohet se koncerti i madh festiv  do te nise rreth ores 21:00 te dates 28 Nentor dhe pritet te mbaje ndezur atmosferen deri ne oret e para te mengjesit te dates 29 Nentor, duke shenuar nje nder evenimentet me festive sidomos per rinine.

Rita Ora eshte bere vitet e fundit e famshme per kenget e saj dhe bashkepunime me yje te tjere te muzikes boterore. Ajo ftohet dendur ne koncerte ne te gjithe boten dhe turet e saj nuk kane te sosur. Se fundi, Rita Ora ishte edhe ne Kosove ku ndezi Prishtinen me nje koncert qe bashkoi mijera fansa. Turet e metejshme kane perfshire jo vetem ato ne Britanine e Madhe ku jeton, por edhe shume qytete te ndryshme te Europes.