Koha ëshë aio që shëron çdo plagë – Besnik Gjonaj

I nderuari z. Zenka, pasi që e mora të drejtën nga kolona e katërt siç e quani Ju, po ju përgjigjem shkresës Tuaj “Ra kjo gjamë e u pamë”. Do t’ju përgjigjemi edhe pse në shumë nga këto pyetje që po i shtroni Ju në këtë tekst, u prgjigjem gjatë kampanjës së kaluar. I nderuar çështja kombëtare nuk mbrohet me muskuj, sepse për nga muskujt Shvarsenegri ishte shumë i njohur, por muskujt nuk i ndihmuan të jetë i suksesshëm në politikë. , Nuk e kemi të qartë nëse Ju e kuptoni se biznesi me të cilin jeni duke u marre kohët e fundit quhet “politikë” e politika është një zanat shumë serioz, më tepër se sa mendoni Ju. Në bazë te tekstit që e lexuam, krijojmë përshtypjen se Ju ishit të sigurtë në monopolin politik që kishit krijuar për t’u shërbyer politikave antishqiptare. Jo zotri, sikur ti kishe hapur veshët dhe ta dëgjoje kampanjën Tonë, ne ju paralajmruam konkurencën nga të dy koalicionet tjera të ashtuquajtura shqiptare, në vend që ta dëgjoje me vëmendje Kryetarin e Aleancës Rinore, i cili të paralajmëroi se edhe këta të tjerët janë sherbëtorë sikurse ishit edhe Ju, Ju e sulmuat Atë duke bërë një gabim fatal strategjik sepse u krijove hapësirë këtyre dy koalicioneve të tjera të konkurojnë Ty, duke garuar drejt PDS-së. Ishte ky gabim që bëtë sepse Ne nuk ishim pjesë e asajë gare, përkundrazi Ne ishim dhe mbetëm kundërshtarët e vetem politik të PDS-së nga ana e shqiptarëve në Mal të Zi.
Tani do të mundohemi t’ju përgjigjemi disa pyetjeve të cilat juve po iu krijojnë paranojë!*
Shtroni pyetjen: “përse u paraqit kolona e katërt në zgjedhjet e kaluara”: kolona e katërt nuk ishte krijesë e CIA-së as e SHIK-ut, por as e ANB-së dhe Boro Viçiniqit për të cilin Ju keni votuar. Kolona e katërt doli në skenë pas një pune shumë të gjatë të patriotëve dhe intelektualëve, si këtu, po ashtu edhe në Diasporë të cilët kishin për qëllim eliminimin e kolonës së pestë, të cilës si pas mendimit Tonë i takonit Ju dhe të cilës iu bashkangjiten edhe këto dy koalicionet tjera.

E vërtetë është se Aleanca Rinore nuk arriti sukses në këto zgjedhje për sa i përket numrit të votuasëve, por Ajo humbi zgjedhjet duke fidhuar betejën e cila do të zgjasë, por populli shqiptar do t’a kuptojë se kush po i mbronte interesat e tij dhe rezultatet e para të betejes janë eliminimi Juaj nga posti i deputetit që e kishit rezervuar për PDS-në. Koha po e tregon se kush ishte i sinqertë. Neve ishim të vetmit që zhvidhuam kampanjë kundër PDS-së dhe kundër të gjithë Juve që i shërbyet dhe po i shërbeni atij. Sa për sqarim tani PDS u ka lodër në dorë të gjithëve dhe ai çdo herë do të ju japë përparësi demagogëve që dinë të manipulojnë masën e kjo ishte edhe arsyeja përse PDS i themeloi partitë “shqiptare”. Ta themi të vërtetën, Ne kemi simpati ndaj jush sepse të përjetojmë si një patriot të manipuluar, këtë patriotizëm e treguat disa herë në parlamentin e Malit të Zi dhe kjo është e mjaftueshme që PDS të orientohet nga këto dy koalicionet tjera që e dëshmuan të kundërten duke u shëndrruar në servil jo – kurrizor. Përsa i përket suksesit për të cilin folët Ju gjatë qeverisjes suaj me PDS, ju tregojmë Ne se cili ishte: ju e patët ministrin e pakicave në qeveri për ti treguar Bashkësisë ndërkombëtare se Mali i Zi ishte shembull për respektimin e të drejtave të pakicave. Duket se ju sikur të mos jetoni në Mal të Zi kur kishit postin e ministrit sikur ti mbydhnit sytë e të mos shifni gjendjen e mjerueshme të Ulqinit, Plavës e Gucisë, Malësisë, harruat që ky pushtet po na plaçkiste pronat; na ndalonte flamurin; diskriminonte në arsim; na burgoste si terrorista; ndalonte të drejtën e vetëqeverisjes lokale dhe me praninë Tuaj në qeveri u zvogëlua numri i përfaqësuesëve shqiptar në Parlament.
Për dallim nga Ju z. Zenka, koalicionet tjera nuk po lavdërohen që janë pjesë e pushtetit antishqiptar, por po mundohen të gjejnë mënyra që ta arsyetojnë veten se për se hynë në këtë koalicion qeverisës, por Ne jemi më se të sigurtë se përgjigja më e mirë do të jetë ajo që do të vijë nga populli, e populli do t’i dënojë së shpejti edhe këta sikurse ka filluar t’ju dënojë edhe juve.

Besnik Gjonaj Kandidat në listën e ARSHsë dhe zëdhënës i FDIsë

71 Comments

 1. Ky djali eshte shembulli me i mire se ne cilin nivel eshte politika shqiptare ne Mal te Zi. Kur ne debat vendosen Besnik Gjonaj dhe Mehmet Zenka, per te fol per politiken shqiptare dhe jo vetem. Te pakten Mehmet Zenka eshte ne nje nivel me te larte, se duket politiken e ka pas disa kohe si profesion. Por Besniku ka nje profesion tjeter qe e dim te gjithe ne, qe jo vetem se ska lidhje me politiken, por me asigja tjeter pervec bujqesise dhe gjuetise. I sigjeroj Besnikut te flas here tjeter per nje plan per zhvillimin bujqesore, edhe pse nuk eshte kompetent por fizikisht me afer.

 2. Pash zoten Leka i Madh cka po kuvet? sdua mej dal Besnikut as kuj zot me muhabet por cka po bajn kta politikant tier per Malesi deri sot? cka kan godit 1 gja ma kuvet deri sot si duhet,por me rrena e kacharrena po munohen me kalua e me marr noj vot per me mujt me e pas jat rrog te mire se pas atyjtena spo bahen fort marak per kanin.Besniku asht patriot edhe munohet per Malsi jaq sa din e sa muj e na tash mujm me kuvet cka te dom.

  • Nuk thash se te tjeret jane me te mire apo me te keqinj. Por Besniku nuk eshte kompetent me fol per disa gjana. Besniku mundet me kene patriot sa te dojne, por nuk i dij frytet e patriotizmit te tij, pervec se humorin, recitimet sa do amatore qe i ka pas tpakten kane pas efekt dhe shije. Se mund te jesh nje humorist, bujk, gjuetar amator, por politikan jo, se per fakt se te politikanet si Besniku me shoke qe nje liber nuk e kane lexua ne jeten e tyre per sa i perket politikes, ater smundet me dal me ba analiza politike. E patriotizmin mund ta tregoj ne fusha tjera

 3. t lumte Besnik. e ke ba Zenken me fol me vetin e me u tremt prej jush. ma merr mendja se pas reagimit tand UDH ka me u shua pergjithmone.

 4. Per çudi si mbeti FDI jasht parlamentit, me keso kokash si, psh
  autori i ketij tekstit qe se meriton te publikohet ne ket portal.
  OJOJOJ paramendoni me na perfaqsua keta d….la o pluralizem sa idiot ije
  po si lejohen analfabetet te merren e ty.
  “Autori” vesh kostumin me kemish te bardh e ven kollaren fotografohet,e shiqon fotografin,i hyn vetja ne qef,dhe e nenshkrua ket tekst,merrni me mend titullin e tij”KANDIDAT NE LISTEN E ARSH DHE ZEDHENES I FDI
  Per çudi se cek se e posedon edhe patenten e shoferit.

 5. Ti Leke po flet me inad se une edi shume mire se perse, ti nuk ke gja kunder Besnikut por kunder kryetarit te shoqats ti.
  As ti nuk je kompetent me kritikua as me analizua tekstin e kurrkuj se ti tjeter en jete ske dite me ba vetem me mih me krrab,edhe me sha dynjen, politikisht je ken i sukseshem po aq sa ky Zenka, ke marr Malsin en qaf e sot Besniku po mundohet me i eliminua politikisht ata qe jane si ti,
  Besniku se paku ka krye shkodhen e mesme edhe ka ken nxans i mire ti ka ken njohes i hatashem i historis e ti ske krye gja edhe diplomen qe e ke ta ka fal Fran Lulgjuraj kushrini yt.

  • fillimisht e ke shume gabim se vet nuk jam ai Leka ci po mendon ti. Niku im nuk ka te beje me ate Leken por me nje Leke tjeter. E Lek Lulgjuri, Fran Lulgjuri, Anton Lulgjuri, e Kole Lulgjuri jane kushernje. Te gjitha jane prej nje rrenje.
   E une politikisht nuk kam kene asnjehere i sukseshem as i pasukseshem, per arsye se asnje here nuk jam marre me politike. E per Besnikun e di se ne nji klas kem kene e ja di rezultatet. Tpakten per ate mos em fol edhe pse ndoshta e ke afer, ma afer se cka jane kola, leka, antoni e frani.

 6. Besa Malesija e shkrete me te maparshmit e te tashmit, por mirboll se kemi jekto komentet e “vlefshme” jektu. Bare mujm me perule njeni tjetrin e Malsija ndasht, pune e madhe, kemi pune dershe vetit. Kta asht si puna e Krishtlindjes. Festohet ditelindja e Atij ne te cilin ma se pakti mendohet tue u pregadit dhuratat e festa, e me na dvet dikush nuk dijm mej fole tri fjale per ngjarjen e para dymij viteve…..por te cilen e festojme……

 7. A din kush cka kerkon ky sah…lypis ne kete portal? keta te FDI nuk dine tjeter vetem me sha dhe me u cpife te gjitha partive shqiptare ne Mal te Zi sepse jane themelua pikerisht per me ckatrrua partit shqiptare me Mentoret e tyre. Besniku harron se koka e FDI V.C. dhe te tjeret u kane votua Pozitivna crna goren. Turp u kjoft.

  • 1. Shvarcenegeri! ka arrit ne politike por TI SDIN CASHT ATA: asht bashkiak ne kaliforni!
   2. politiken e quan BIZNES!- e dime se me lupi noj sahan je aty, je i paafte per biznese tjera!
   3. ta dëgjoje kampanjën Tonë! me degjua “genjeshtrat” tueja!
   4.“përse u paraqit kolona e katërt në zgjedhjet e kaluara”?-sepse eshte krijesë e… ANB-së…per kete do tju dal nje ite me fakte…qe vete ju disa i keni nen shkruar…MBAJE N MEND BESNIK…
   5.Kolona e katërt doli në skenë pas një pune shumë të gjatë të patriotëve dhe intelektualëve!!! cilet jane ata na i thuj me emen??!!

   • 6.kolona e peste-PETA KOLLONA!!! CILA JENI JU???7.Aleanca Rinore nuk arriti sukses në këto zgjedhje -edhe ata qe u kan votua jane plotesisht “te cmendun”!
    8.Neve ishim të vetmit që zhvidhuam kampanjë kundër PDS-ndoshta mendon per protesten per flamur kur e ngritet ate te malit t zi dhe genjyet se u kishte rekomanduar Albin Kurti!…
    9.”përgjigja më e mirë do të jetë ajo që do të vijë nga populli”-a je normal?

    .nfund une kto marrina do ti titulloja “RA KJO GJAME E MOS JU PASHIM MA”

    -Fran me fal qe e bera komentin ktu por kishin me than se kenkena per Vaselin..hahaha, kjo asht ma…

 8. Paramendoni ky Besniku i thot Zenkes pergjigja me e mire erdhi nga populli ne votime. Ky flet sikur partia e tij pra FDI te kishte fituar 2900 vota ne Malsi e jo 290, pra ksaj i thon Marrja rrin e i zoti se len. Une kam menduar se ju tani po largoheni nga politika, nga ajo disfat e tmerrshme dhe dami qe ju i bet elektoratit shqiptar, meduem se u hoqem qafet por jo duket, ju po na kerconi se do te qendroni gjat me disfata te njepasnjishme. Besnik a merresh vesh me kreun e patis kur jepni keso dekleratash te marra apo jo. Nese ke fol me kryetarin dhe me keshidhtaret ateher je gabim zoterrote, se

 9. Pse po bani paragjykime ndaj Besnikut?
  Krejt cka ka thane eshte me vend.
  Te lumt Besnik djali

 10. Se pasha buke sa ju ska humbur askush, biles as UDSH sepse se pakut ata e dinet hapur se me Ferhatin Ambasador ne Tiran dhe me Hamdin minister smunt te fitojn asgje, ashtu si as Fatmir Gjeka qe vrapoj me hy ne qeveri ma te paren dit, dhe pa asnje kondit, se Bardhin se pyeti kush te ngratin as se di pse asht aty apak.Prandej ti Besnik po ban sikur ajo shoqja qe i pati than nanes ma pan pak kopilin sa ti thom njasaj kurv. Keshtu ke vojt edhe ti me kritikua UDSH qe se pakut ka ken dikushi ne politik, kurse ju skeni tregua rezultat, me vjen keq po keshtu treguan rezultatet, edhe me disa nga mergat

 11. edhe me ndihmen e disa intelektualeve, analisteve dhe veprimtareve kombetar nga mergata jon, ju perseri streguat asnje dhoj rezultatit. Aq vota sa keni fituar ju i kishte marrun cdokush qe te kishte kandidua pa te gjitha ato haxhime dhe trumpetime qe bet,duke paguar tv Boin dhe Tv Teuta dhe portale tjera elektronike ne malsi dhe diaspor qe te dilnit ne intervista dhe haptas te perkrahin vetem partin tuaj dhe askend tjeter, nuk u sodhen asnje rezultat. Shpresoj se me gjua peshk je ma i mir se ne politik, prandej merru me zanatin qe ke se esht ndershmeri dhe fiton edhe buken e familjes.Tung

  • Duket qe keta duan me dale perseri ne zgjedhje lokale sipas direktivave te pozitivna crna gores dhe shefit te tyne, por Malesia e ka kuptua mire se kush jane keta ne…….ja dhe ne votat ardhshme do te marrin afersisht 20 vota hahahah.

 12. Jo te dy komentuas qe komentoni me nofkat, Pasha zotin dhe pasqyra e ngjarjeve ju jeni njerz qe u takoni grupacioneve Vasel S edhe Nikolle C, qe jane kanceri i Malsise dhe doni te hiellni balt mi keta djem qe te gjithe e dini se jane patriota dhe te sinqert, ju shume mire e dini se kush asht fajtor per situaten e kriuar ne Malsi, ata te cilet i kryen sherbimet dhe punuan me instruksione me Mugoshes. Shfarsenegri nuk ka ken bashkiak se california nuk eshte bashki por shteti ma i madhe i SHBAve e ai nuk eshte ma ne krye te ati shteti por Brown keta djem jane si ari edhe nese qitni balt en ta.

 13. Po sije a ku ije more Besnik Patrioti?
  Po si i ke tan at shoqni, si asht Angjellku ,po V…. Gj… si e ke,po Antoni i Lezes si asht, o gati paç harrua me te dvet per Dalibor Kavariqin,harrosha ni anmik.Po Besnik a ini hala shok, a si i pat da paret se ky dreq miletit kuvesin çmos.a don simjet me punua gja ne bujqesi se besa jajo pun çi ja pate nis sa ken per ty,malsoret thon i ke pet ne qaf se nuk ije per politik.
  Valla Besnik ja pat nis mrapsht jater me flamur malazez e ktej demek ishi ma shqiptar se Gjergj Kastrioti por çme tha kshtu e ke kur punon me tru te uhazuem por ty ste fajsoj.

  • Malota i Nishit kush mendon ti se ia ka shkrua kete kumtes Besnik bryc…., Vasi i Ud..s apo Antoni i Lezes? Turp u kjoft juve te FDI qe na prut falurin e knjazit ne protesta per flamur shqiptar.

 14. t lumte analist, e vertete asht kene, une analizova arritjet e FDI, ti mi hjedh poshte ato qe i thashe une nese ke argumente..jemi ne subjektin e Vaselit sepse i vetmi qe ka ba dicka 6 vitet e fundit. mund ti tregoj edhe “bemat” por mendoj se ska nevoj se populli i din. do te thuash se mori vota paqk-jo, Vaseli mori vota sa ne zgjedhjet e fundit-dhogarit votat ne plave,guci, ulqin e Tivar te cilat i merr dhe do dalesh te shifra 1800.dmth, as fushata e pafytyre, jonjerezore dhe shpifjet e FDI, ASH, UDSH e DPS nuk munden tja zbejne rezultatin…e ne votat lokale, te ardhshme do te shohesh se…

 15. shiko chdo njeri e ka at idolin dhe perfaqesuesin e shqipetarve ne mal te zi , por un nuk shof nje te ardhme te mire ne trevat e malsis kur nje pakic i ka disa parti.

 16. .kush e meriton te jete udheheqes ketu!!! kta djem jane si ari-ke harrua te shkruash shkronjen K ne fillim!! balte nuk ka qit kush en ta-vec ata ne vetveten-per antonin nuk kane votua as prinderit, per besnikun as vellai me familje, per Angjellkun as babai i tij, per V…. C as bashkeshortja, per violeten camaj as Deshi se ai eshte funksionare i LDMZ. Nikoll Camaj eshte politikan qe per qellimet nuk zgjedh metoda, e Vaseli nuk eshte ai kaliber-ti ske lillje per disa ngjarje qe nddodhin cdo dite, levizjet, aktivitetet, bamiresite, veprimet ne cdo sfere e thua Kancer!!! fol me fakte kur fol!!!

 17. Prape kenka gjadhe FDI, jo mire kjo pune. Do te ishte mire skur keta djema dhe ata qe i futen ne ate qull te rrinin rehat e mos ti bejne punet edhe me lamsh se cka jane ne Malesi. Shpresoj se kane mesua mend si ne Malesi ashtu edhe ne Dioapore e mos te perseriten gafat e meparshem por te punohet per unitet te faktorit shqipetar.

  Maloku

 18. Më së lehti është të kritikosh tjetrin. Shtrohet pytja çka kemi bërë ne që vetëm dimë të kritikojmë?!! Pra, kur ne kemi të drejtë të shprehim mendimet tona, këtë duhet tua pranojme edhe të tjerëve, edhe pse qendrimet janë të kundërta.. Pra mos të kritikojmë , por sipas mundësisë të bëjmë debat konskruktiv… Pra kaq të mundohemi të bëjmë, se të përçarë e për faqe të zezë jemi ba… Kjo vetëm anmikut po i shkon për shtati, e fatkeqësisht malësia po ka shumë sish,

 19. Besniku eshte nje djal i mire, i paster kombtarisht. Ashtu dhe Anton Lulgjuraj.
  Disa qe u rrin pas, jan te dyshuem dhe jo te paster dhe kta djem kan nis me i eliminua … njeri prej atyre te dyshuarve pak kohe me pare dha doreheqje. Jan dhe disa tjere qe duhet eliminuar kurse kta djem duhet te vazhdojne para.
  Besniku dhe Antoni jan te pergatitur dhe te ngritur.
  Keni perkrahjen tone ne te ardhmen!

 20. O Njerz nuk asht nevoja me fol kush asht FDI e kush jane keta tjeret , ne na duhet se mnyre reale me analizua tekstin, edhe me i thane Autorit te lumt dora se jashtu asht, une kam pas rast me nej i disa here me Besnikun edhe e kam vrejt se ai rezonon shume mire en politik.
  Nese dikush ja ka inad edhe thote ske fakultet e nuk dua me dite cka ke thane aio asht dicka tjeter, por per ata qe kuptojn edhe e perciellin kete djalosh edhe Antonin,vren se ata e kane me zemer , keti nje DR ne shoqaten e tyne qe nuk vie asnjesen asht tyrp del ne televozion e thote nuk ma kane pagua Bostanin, me ate…

 21. Çdo person ka të drejtë të shpreh qendrimet e veta, brenda potencialit intelektual që ka… Për mendimin tim çdonjëri ka të drejtë me aq sa din të japë kontributin për çështjen kombëtare, qoftë edhe përmes debatit.. Pra ska rendesi a ka përgatitje të lartë apo fillorë, rendësi ka ta atdhetarizmin ta ketë me zemër e jo me lara siç e kanë, fatkeqësisht shumë persona, madje edhe me titull dr.. Unë çmoj më tepër B.. sesa një bashveprimtar të tij me titull të lartë. Fatkeqsisht Dr kanë potencial, por u mungojnë ndienjat kombëtare,.Atdhetarizmin e kan sipas interesit….

 22. Pasha zotin duket qe keta te FDI “Sinqerisht” ose Antoni i Lezes dhe analisti 007 ose Besniku paskan fillua me sulmua antaret e organizates tyne me 5 anatare qe jane gjithsei. hahahahhahaha. Keta jane f….. Fatekeqesisht e lane Malesine pa deputet se krejt qellimi i tyre ishte me ckatrrua Vasel Sinishten dhe partit shqiptare. Autori dhe teksti as qe e meritojn te komentohen ne ket portal.

  • Jo Mark, mos u trem, skan fillua me sulmua antaret e vet, por vec jane ne nji ngatrrese pune parashe…si dikur Nik Gjeloshaj…e pastaj iku n taborr me mentorin e ti-L…. C…..(biznes t perbashket dhe me rokshped)…por sdi ku kan me ik kta se si e di vet as ropt e shpis nuk i duan?!!!

 23. O Besnik politiçki po sa vota ke pas ne fshatin tend?
  Me e rregullt ishte ta beshe nje tekst per ti kerkua falje Malesis per dem qe i bët,sesa ky qe ja drejton Meto Zenkes.Po prej çfar pozitet i drejtohej ti, hajde sikur ti drejtohej Antoni i Lezes ,barem aj e ka nje pozit te ngjajshme me te.
  Vetem emri qe e ke smjafton per tu marr me politik se te gjitha tjerat te mungojn.

 24. …cfare komunikimi eshte ky o “burra”…po Besniku e dha nje opinion te vetin dhe ate ne menyre trasparente …e pat guximin qytetare qe haptazi te shpalose ate se cfare mendon ai dhe subjekti i tij … kurse ju te mshefur pas nofkave po e sulmoni…dhe po e vritni lajmetarin e jo ate qe beri krimin … mendoj se komunikimi ne kete menyre i humbe vleren ketij forumi dhe se njerezit do ta anashkalojne …sepse …shume nga ne nuk duam konflikte e aq ma pak konflikte ne mes vellezerish ..andaj apeloj qe te ndrroni stilin e debates dhe te komunikimit …te jemi me tolerant
  Me rspekt ,Pal…

 25. Shkrimi i Besnikut asht plotsisht nrregull. Disa mentor te FDIs jan te dyshimt por ata kadal po pastrohen, njari vec asht largua para pak kohesh e si te largohen edhe disa tjer vet mendoj se Besniku e Antoni kan perspektiv me arrit. Ata mentor kan faj se FDI ka marr vetem 220 vota ne Malsi, vertet se aq vota i kite bashkua cdo individ por mos e sulmoni Besnikun e Antonin per at gja se jam i bindun se ata nuk i kan dijt qellimet e “mentorve”.
  Ata te manipuluar kan ba fushat, nuk kan luftua me fitua vota por kan luftua me djeg vota te partive shqiptare

  • m fal, por antoni e ka dijt teper teper mire se kush eshte pas tij…jemi disa persona ende gjalle qe ja kemi sqarua ket pune, madje edhe ne shtepine e tij e edhe gjetiut!!! e ka pas te qarte se kush jane ata, por antaret e FDI vet kan deklarua ne disa vende se hyjn ne zgjedhje vec me damtua Vasel S. e ti mos na trego sa tmir jan se i njohim….bashke me mentoret ketu ne malesi e atje ne amerike kane luftua drejteperdrejte me VETDIJE te plote per ket qellim.

 26. e sigurisht se fushata asht dasht me ken qe me ja marr votat DPSit e jo me i djeg votat V Sinishtajt e Gj Camajt.
  Un si votues i tyne vertet e kam vshtir me i votua perseri, se fitoj bindje se vota ka me u djeg sic mu djeg vota para disa muajve kur i votova. Deshtimi i kaluar mundet me ndikua qe ne votat e ardhshme mos me fitua as aq sa kishin ne te kaluemet.
  Por vet mendoj se Besniku e Antoni i kan vrejt gabimet dhe jan ne rrug te pastrimit nga ata XXX e ashtu kan me fitua perkrahjen e shum e shum tjerve.
  Pergezoj Besnikun per shkrimin. Presim shum nga ti Besnik bashk me Antonin

 27. eshte krejt normale qe te kemi komente PRO dhe KONTRA por mir do te ishte vec te jemi pak me te kulturuar.
  Besnik mos shqeteso aspak vec vazhdo.

 28. Ti “pal d” more “daji” po na vjen ketu me lekur te qingjit,dhe po don me vu paq e rregull.po a je ne dijeni se çka i sollen keta djem malsis ne zgjedhjet e fundit
  Dhe su vjen tyrp te deklarojn se e kan ber me qellim(te keq)per ta demtua
  Vaselin S, po a te kujtohet protesta e pare e tyre, me te cilat simbole dolen keta halamet”shqiptaresh”po Kavariqin çka e deshten etj e tj.Te gjith ne shkruajm me nofka ,more pal d,po si na bind ti se ije filani ne ne malsi te gjith njihemi ne mes veti,e mund te prezentohemi ne emer te dikuj
  A e njeh ti pal d Maloten e Nishit prej Hotit, ja pra une…

  • …o Malota i Nishit , nese bera ftese per nje komunikim me tolerant dhe per respektim te divergjencave nuk ju gerritha dhe nuk ju ofendova ..thjeshte bera apel qe te perpiqemi qe te respektojme njeni tjetrin edhe pse mund te dallohemi ne mendime ,ide ,gjini etj… nuk eshte nevoja te nencmojme njeni tjetrin …kemi mbet aq pak ne kete Malesi dhe kemi nevoje per njeni tjetrin e jo te “kacafytemi”..
   Nuk pretendoj te vendose paqe ne kete forum sepse kjo nuk mvaret nga une.Une per vehte e di se jam Pal Koci Dreshaj kurse per ty nuk e di ,mbase edhe perdore nofke me emrin e tjeterit
   Pal…

 29. Ketu duket se egzistojn dy dhe me se shumti tre persona te cilet paguhen me komentua, dhe me mbrojt Vasel S dhe grupin e ti, te cilet jane fajtoret kryesor per gjendjen e krijuar ne Malsi, por ne te njejten kohe kur shef menyren se si mundohen ti mbrojn dhef se mbrojtesit jane disa garbica, qe nuk ja vlen te ulesh ne nivelin e tyne.
  A e dini more ju zotrinj se cunami politik e ka kaplua malsin me ardhjen ne sken te Vaseli dhe Bajraktarit te Kosit a e dinise fatkeqsi ma e madhe per malsin ka ken ardhja e tyne ne pushtet ne Malsi se edhe fluturimi i shqiponjes e ju po i mbroni ata ju po…

 30. Ju Po deshmoni se jeni pjes e rrymes antishqiptare ne Malsi, ju ndoshta edhe merrni pak lek, per keto komente , ni saraxh me uj , por menoni se rreni popullin, nuk mundeni me rrej zotin, e ai i dan te drejtat ne rastin e Malsis po vonon, por ishalla nuk ka me na harrua,Ju nuk komentoni aspak tekstin se nuk mund ta hiedhni posht , por doni te perluni djemt e FDIse, por nuk mundeni se asht e drejta e perenis ne anen e tyne, ata kane kundershtar pushtetin dhe ju qe jeni sherbtoret e tyne ,kane zotin me veti se jane te sinqert mos menoni se u bane mire buka haram as ujt qe va bjen vaseli nga mugi.

  • Analist, lexoj argumentet me te cilat komentova deklaraten e HamBesnikut!!! ti thueji argumentet e tua dhe normal se paguhena sepse Vaseli asht ma i forti finansiarisht, intelektualisht, politikisht dhe njerezisht…fluturimi i shqiponjes-ti ske lillje cka asht aj proces-beso-mund t betohem n cka te duash se ske lillje-nese ke qjef me dijt pyete M…. C….. per fillim se cka asht ken ne pyetje…sa per shqiptar e antishqiptar-neve nuk na varet nga 30-50euro kjo ndjenje!!! Bajraktari i Kosit-ka shume informacione te vlefshme, prandaj asht Vaseli aq i forte!!!! hahahah

 31. Ti zoteria me nofken Analisti007 e paske aftesin e analizes 0,07%

 32. Ti Analisti 007, per nder po ja fut kot,po cka kishe me ba ti me kta FDI sikur ti kishit marr 1800 vota ne rrafshin gjithperfshires ne mal te Zi qe sesht kumedi se cfar fitor, por prap mej krahasue kta Vaselin e Maliqin me kta djelmocat qe kan marr 290 vota esht marre per ty. Mandej sdini gja tjetr por UDB-a, kushdo qe jau thot troc ju vetem akuza keni, udba, po cfar dreq udbet more 007. se ata as per vetin skan pare me pague rrogat punetorve e jo per me pague njerzit malsor, sasht gja ajo pun.Shpresojm se heren tjeter do te fitojn ma shum vota,, ndoshta se besoj por hajt te shofim Antonin e .

 33. Besnikun e Engjellkun e te tjeret qe jan me ta si ne malsi ashtu ne diaspor. Rrushi pa u pjekur nuk tuket zoteri analist, keta djelmoca sjan te pjekur hala. Skam dyshim po thon nata qe i njofin se jan djelmoca te mir po le ta shofim se cfar projekti kan per malsin dhe ta bindin elektoratin dhe te gjith do te jemi me ta, por jo me shpifje e akuza qe duelen ata kunder te tjerve sikur te ishin keta te papar dhe te paprekshem, me njeqind mije mendjemadhesi, dhe biles tye me ardhe edhe ne Amerik e tye na shit mendjemadhesi, thue se kan clirua kombin e jo jemi ne roberi e per faqe te zeze. ta ulin k

 34. Ta ulin kryet pak dhe te punojn, dhe do te shofim se cka ka me dal prej tyre. Por jo erdhen me njefar paragjykimi per Vaselin,Maliqin,Nikollen dhe te gjith qe ju rrinin para tyre, duke i nencmuar dhe etiketuar si tradhtar e spijuna e dreqin e te birin. Me ato nuk shkohet kun ju treguan rezultatet ne zgjedhjet e fundit, besa ni vazhdoshi ashtu edhe ne zgjedhje tjera njashtu keni me vojt, ndoshta i bani dyfish dhe i fitoni 500,, hej medet me punen dhe sjedhjen tuaj. Shpresoj te paqoheni pak te dy palet.

 35. Zoti Zenga sa din flet, UDSH-ja e ka krye “detyrën e shjëtë” që e ka patur gajt ekzistimit të sajë, barka e tyre veç ser nuk është fundosur, nuk i ndihmojnë ma as shkumët e detit, misionin e UDSH-së tani po e ushtrojnë partitë tjera parlamentare tonat, si vazhdimsi e përkrahjes së politikës për pushtet, “post pa kusht” populli gjithënjë e ha këtë prodhim të guzhinës që e përgatit qeveria malazeze, garat se kush do ta zënë stolin në qeveri nuk përfundojnë, politikanët tonë kërkojnë edhe një vend në autobuzin qeveritar, qoftë edhe me ndejë në këmbë.

 36. Besniku di çka flet, nuk është profesionist në politikë.
  Kti Franit nuk i rrah sekica dy herë në të njëjtin vend, pasiqë nuk i eci puna me politikë mundohet ta marrë vehten me profesionin që ushtron, me mashtrime e me rrëna zoti fran nuk shkohet në parajs….

 37. Per te cilin Fran e ke fjalen o lisi i vjeter?
  Ku po lexon ti?!!

 38. Te gjithe e kemi njoftur se ky djeloshi nuk din cka flet ne kete tekst sepse ai asht rrush i pa pjekur pa shkolle te mesme. Mjere Malesia ku i ka ardhe koha qe Besnik Gjonaj me i dale zote. Te vetmen gja qe e din ky me shoke eshte per te etiketuar si tradhtar e spijuna, mashtruesa dreqin e te birin.
  Nuk lane politikan shqiptare pa sha dhe pa fyer.

  • O Mark Gjoni, po cili politikan shqiptar nga mali i Zi e meriton me fol fjal të mira për të, cili bëri diçka për popullin e vet, cili nga ata nuk polufton për stolin e vet, cili nga ta nuk po vepron për gjëra pesonale, fatkeqësisht këta që janë intelektual e nga të cilët pritet ma shumë , ata edhe më së paku po na japin, nuk ke të drejt të fyesh ndokënd, së paku ky grupi që ti pikërisht po e kritikon ende nuk kanë ardhë në pozitë që ta dëshmojnë vehten në politikë, ti vetë po kritikon dhe po fyen, bëju autokritik atëher kritiko tjetrin ????

   • hajde kurr mos ardhshin…Lis-o ti paska pi era ment”t…

   • A din me na kadhzua nji her kush asht grupi juaj kush jeni ju??? dhashte zoti qe nuk vine shoket tuaj ne pozite. Malesia ka pase burra dhe politikan neper vite si Rroke Gojcin, Gjergj Dakun, Vasel Sinishten etc. Per igball mire te Malsis ju keni abortua politikisht pa le….

 39. Ti pasqyre e ngjarjeve duket se nuk e njef situaten ne Malsi, ti as djemt nuk po i nifke mire , duket se ma mire se ti po i nifka lisi i vjeter, Vaseli e Maliqi nuk mund te krahasohen me Antonin e besnikun edhe me ba qe i marrin 5000 vota ne Malsi. Ata jane sherbtor te gjukanovicit njerz Njeni prej tyne shume shpejt do te behet nimesminister i bujqsis, ai eshte kuader i sigurimit e e maban veten patriot, mos perkraheni more njerzit e gabuam se do tju qortojn brezat mos u shitni per nje saraxh uj se ne at uj do te mbytet fati i fmive tuaj, mos lejoni te mbeteni skllav te pushtetit antishqiptar.

  • Kjo Pasqyra e ngjarjeve duket se nuk po e njifka taman pasqyrën por antipasqyrën, pasqyra e tij po ja deformoka ngjarjen , pasqyra jote po ti qet mir ata që e shkatrruan Masin, për ty të mir qenkan ata që vrapojn pas stolit , ata që i janë lupi pushtetit, jovetëm këtij “demokratik” por edhe ati monist, ata ma së miri din se çka do të thot pozita, që nga mot ishin pushtetar…….

   • Ti Malota i Nishit, nuk ka viejt me e marr nofkën e “Malotës” se me siguri Malota i Nishit ( ai real) asht ma i mir se ti, nuk e di sa shkoll ke , por mos nënçmo kan në at aspekt, se shkolla nuk e ban njerin, njeriun e përbajn virtytet tjera,

 40. Nese VS dhe MC jan sherbtor te shtetit ater cka jan Besniku, Antoni e Co?
  Ne baze te ksaj qe po thua ti, ater ata jan Promovues te Flamurit Malazez ne Malesi, pra mos harro se ishin tpart prej shqiptarve qe vendosen flamurin malazez krah Flamurit Shqiptar. E na i shajm dasmort qe shkojn me dy flamuj por duhet vetem me flamur shqiptar kurse kta djem promovuan flamurin malazez edhe than se ashtu duhet.
  Gjithashtu kta djem ater jan sherbetor te Kavaric te cilin e punsuan ne vend se me punsua malsorin. Dhe kta djem i qiten ne kosh te mbeturinave 290 vota shqiptare dhe mbshteten percarjen ne…

  • Nuk mund të fajsosh dikën që ështj jashta skenës politike për gjendjen në Malsi, as për flamur, fajtorët janë ata që participojnë në pushtetin, ata që na kanë përfaqësuar vite me radhë, nuk e di pse po kapesh për Besnikun e Antonin, ata ende nuk gjenden në pozitë të bëjnë dishka, dhashtë Zoti që të vinë në pozitë, do ta shofim, ti provojmë, të gjithë kanë filluar me premtime edhe këta që i përkrah ti kanë premtuar shumë e kanë prodhuar asgjë, përveç që kanë përforcuar poltronet e tyre dhe gjithënjë po i forcojnë….

 41. O Lis more Lis a te ka ra gjethi more,po a po e kqyr ndonje her vetin ne pasqyr, o Lisi i shkurt , kush s’te njeh shtrejt te pagua hahaha
  pershendete Franin Lisoooo

   • Mos e përdor nofkën “Malota i Nishit”, heqe, malota i Nishit në realitet asht i nershim e ti kët emër e keqpërdor, aty dhe shifet aj karakteri yt, kur për cirkus e përdor emnin e ti, duket se me të vërtet të paskan ra gjethet o “MALOT”

 42. Me falni se edhe nji gja e harrova. T mjere o Zotttt lexojeni ne fund kush e ka nenshkrua Kandidat në listën e ARSH. Qyqja politika per ty po si nuk u vjen tyrp. Po ti as emnin nuk din me shkrua mire. Vec gabelicat shajne njekshtu, njerzit me vlera qe mendojne se mund te udheheqin malesine kame dinjitet
  Kandidatet per deputet i ARSH A. i Lezes dhe B. GJ.jane mjaft te ri por ne veprime tregohen shume me te papjekun se cka kane me vjet te padishem e naiv ose nuk pyeten per asgje vetem i perdorin disa individ qe kanë cofë në terr duke sha partit shqiptare. Malot Nishi burr burrit…

 43. I vetmi subjekt qe qendroj besnik ndaj programit dhe çeshtjes kombetare, eshte LD ne MZ sidomos dega e malsis me kryetarin NIKOLL CAMAJ
  Ky eshte shembull se si duhet te veproj nje pris politik,ky se ndryshoj kursin e lundrimit per 22vite ne politik, ketij smund ti thohet sahan lupirs si disave.
  Ky filloj karjeren politike ne LDneMZ ku edhe sot vepron me perkushtimin me te madh,e jo si disa qe ndrrojn parti per çdo zgjedhje.

  • Nikollan jo se jo, po Kryetari i përjetshëm i LD pse nuk zbret nga postti, tua lëshojn të tjerëve, a është ruajtje e pozitës dukutia e Mehmet Bardhit, a është poltronist ai, thuaje ti Malot , normalisht se dega e Malsis ishte tërë kohën boshti i LD, por asnjë nga kjo degë nuk mundi të vijë në shprehje, pse, pse ????

 44. Po pse po behej nervoz o Lisi i Vjeter?A por mosha te ben te pa durueshem ka qe vet thue i vjeter.A ste pelqen nofka ime Lis a pse po ma kritikon po ne qofte se emri perdoret si nofke çte keqe ka pse e ven nderin ne diskutim.
  Relaksoju Liso haha

 45. Ata djem e qiten flamurin malazez ne tuz po eshte e vertet por ti nuk e din se kur ka ardh Vaseli en Malsi me ate flamur malazez me kilibarden. Besniku ka luaj sypshilaza me fmi te katunit e antoni e kane perkun ne djep, po me cudit fakti perse nuk e permendin dr Angjellin duket se qenkan te verteta jato qe fliten per te ne Malsi por besa per ta e kam dite se sasht gja nera.
  Flamurin e shtetit ne te cilin jetoni ju duhet me perdor ne protesta se nga ai shtet kerkoni drejtat ata deshten te tregohen serioz para bashksis nderkombetare e vaseli dikur ka shetit me foto te knjazit antishqip nb 1.

 46. Une Besnikun i hiek kapelen edhe e vlersoj tej maset ne rradhe te pare, vetem se lshoj lidhjen braktisi Nikolle Camin njerin qe per vite me radhe ishte ne sherbim te ni diletanitit politik antarit te kshillit per sigurim dhe mbrojtje nacionale, patriotidiotit M Bardhi, i cili ne historin e pluralizmit do mbes njdhe e zez, Nikolla pinolli i Gjukanovicit qe shkatrroj referendumin, dhe ishte kunder ti kur kishin pushtetin ndersa jo ma larg se dje kur DPS Unioni e hodhen ne vota propozimin per referendum ai apstenoj, e nuk votoj kunder, ai shiti votat e lidhjes Vasel S dhe eshte i ngjashem me te.

 47. Flamurin e shtetit ne te cilin jetoni ju duhet me perdor ne protesta se nga ai shtet kerkoni drejtat ata deshten te tregohen serioz para bashksis nderkombetare

  mos more burr se tash e bane m..t.
  ju ne vend se me than se keni gabua ju po e perseritni!
  jeni tpart qe e keni promovua at flamur ne Malsi, tpart prej shqiptarve. Por edhe boshnjakt e Malsis tubohen me at flamur

Comments are closed.