15 Comments

 1. Te lumt ne per keto lajme. Nuk ka arsye asnje antropolog te shkoje jashte Malesise, te studioje mbeturinat tribal. Ne jemi te papare. takojuni, or vellezer, por jo me kete ‘pompe” dhe zhurme. Ajo eshte pune e juaja, e jo e gjithe shqiptarise.
  Tmerr. Sandra

 2. Lulgjurajt kan qene burra e besnik,njerez te dalluem ne Malsi.
  Vllaznia me e madhe ne Malsine e mi Shkodres

 3. A ka mundesi te dihen organizatoret?
  A eshte Fran Lulgjuri me shoke?
  Ndoshta Kole Loci!
  Apo dikush tjeter!

  Ju lutem na tregoni para se te thrrasim numrat e larte shenuar.

 4. aty per “fat” te mir do tkemi tulifar chorbash. pozit e opozit. parti serbe e parti malazeze, edhe shqiptare, ndoshta dhe boshnjake.
  dps, sdp, snp, diplomat e konsuj etj etj. ishalla kalojm vllaznisht se besa cmos ka aty, si asni fis tjeter

 5. Kush don don kush zdon zdon ashtu ci mos u merzitni se se ftesa asht shum e bukur komtarisht e paster ata eshte merendesi ,por Lulgjurajt e Selishti zdin tjeter qysh vec komtarisht mir.Do tradhtar smujn
  me lodh fisin dhe mahallen ci ka luftua kunder Mark Milanit e Malit te Zi.

  • mos u merzitni per fisin lulgjuraj aj ci don me kenun me ne asht edhe bni qoft se dikush e shef gabim ci nuk asht ken edhe deri tash mundet me u ba lulgjuraj edhe asht ma se i mirardhubn vdhaznija lulgjuraj nuk perjashton vdhaznit lulgjuraj

  • ashtu asht flori,selishti ka luftua kunder mark milanit dhe eshte vendi me historik ne keto troje

 6. ky takim nuke ashte politike pore vllaznore per tu bashkuar zbashkut i math ej vogel vetem meju tregua pase arllsvet se kshtu bahet fuqija kure jem bashke ate here ju lart qe folet per partina ate dite zdote ket kurre ni lloje partiet por VLLAZEN e MOTRA, LUGJURA uleheqsit jane ata vete donatoret jane ata vet e shpresoj se dote kalojn mire me nere e faqet te barll djale mase dja e kushe mendon ndryshet ta lane per vetin.

 7. Ishalla nuk kan me u katrrua me njeri tjetrin se boll te perdreqshim jane !!

 8. Org te takimit jane Fran Lulgjuraj, Kole Loci, Naser Kerkanovic qe mbas takimit do te jete Lulgjuraj , pasta ai Inspektori Ferluckiqi prej Vranet, edhe Nishi i Prek Gjo Doks.
  Kta duan ta bashkojn fisinin e Lulgjurit dhe ta bejn me Unik se kurre edhe me Unik se cka ishin te zotet ta bejn ne kohrat e 1911 kur nje pjes e Lugjurajve ishte ne anen e Baxhibuzukut, dhe pjesa po ashtu ne kohen e Selim Ferluckicit, tash besa shumica e Lulgjurajve jane me Nishin e Franin ni Pjes me Kolen, edhe kta duan me i unifikua se kane me ju dasht votat cka kite me thane z Franjo nasem politckom tandemu Millo Filip koji je isti kau u Fudbalu Ronaldo i Higuain….
  Kuku Fisi i burrave dhe patriotave edhe ba fisi trashtareve dhe Isariotave….

 9. Ne vitet e 80-ta, asnje lulgjuraj se kam pa ne asnje demonstrate antijugosllave. Pse? Vetem ata mund ta dine. Ndoshta nuk i lente P… Lulgjuraj.

 10. Fisi i lulgjurajve, ka dhene dy patriote me fame, Preken dhe Franon. Lume fisi dhe Malesia per ta.

 11. …..slip up,je pak gabim Gurra e Selishtit! ne vitet e 80-ta ne demostrata anti – yugosllave kane marre pjese aq burra Lulgjuraj sa edhe nga fiset tjera; i ndieri Martin Frani Lulgjuraj me patllaken e tij ne brez dhe me vellain Gjergjin,i ndieri Prel Mema,Gjon Lulgjuraj dhe Nok Gjeloshi.A thue i kemi pas aq prej cdo fisi?

 12. Lulgjuraj jane ken burra edhe kam me ken burra.Fjalet e keqija per cdo individ te fisit Lulgjuraj eshte nje inad I madh I drejtuar ka Lulgjurajt,sepse ata jane chi e kan largua mark milanit prej trojeve tona

Comments are closed.