Termet 4.4 shkallë Rihter në afërsi të Malësisë

Sonte në ora 19:33 një termet me 4.4 shkallë Rihter goditi Podgoricën, njofton Enti sizmologjik i Malit të Zi.
Tërmeti me epiqendër në Podgoricë u ndie në Malësi.
Sipas Entit evropian sizmologjik epiqendra e tërmetit ishte në qendër të Podgoricës, në afërsi të ndërtesës së Qeverisë dhe Presidencës.

Edhe një tjetër termet me intensitet më të ulët, 2,2 shkallë, u ndie në ora 20:26 me epiqendër në rrugën e Tuzit në afërsi të ndërtesës “Plantaze”. /MALESIA.ORG/

35 Comments

 1. Termeti ne Podgorice 4.4.Rihter.I dridheshin serbit plackat e barkut dhe telat e zemres!Levizje te vogla e te shpejta drejt bregut te Zharnices.Tronditja dhe shqetesimi,frika dhe tmerri gjithmone na kane ardhe andej.2.2 Rihter ne kryeqytetin tone,nganjehere kur bualli i tokes e shendrron barren nga njani krah ne tjerin ndollet termet.Shyqyr qe ka shpetue Malesia jone pa deme.

 2. I dyti termet 2,2 nuk e kishte epiqendren ne Tuz, por para hymjes ne Podgoric ne rrugen e Tuzit afer nderteses “plantazhe”. Faleminers Zotit qe kaloi Malesija mire !

 3. Te kisha pas doren e fuqin e Zotit jatu ne qender te kryeqytetit ja kisha cua pak zanin, se paktit 8.8 richter scale sa me jau nxierr gjumin atyne gjakpisave shkije edhe sahanlupisave tyne malisori! Heren tjeter lus Zotin te pelsas nji vullkan e llava e zeze e mbuloft tan malin e merrcitun me perjashtim te popullit Shqiptar,ndoshta edhe gabelat se Zoti i ka merrcit boll.Pra shkijeve jau llasht Zoti te paren e u tret fara si kalit te verll..Keto jan urimet e hagrepit per kojshit ton malazez,mos jau pritet Zoti as termekun as vullkanin as llagemin !!

  • Mos he burri i dheut se kush ja çil tjetrit gropën vet ën tâ bjen se podgorica nuk asht lark Tuzit.

 4. A ke tije ti Hagrepi se madhkimi asht krejt si bumerangu, prandaje kujdes, leja ti gjukoi Tjeterkush.

 5. Harepi u dishron shkijeve cka na dishrojn ata Shqiptarve!!
  Tash per disa qe jeni “shejten” mos mendoni si une.
  Malesia asht plot vorreza prej dores se malazezve,edhe ka 74 pernjiher!
  Cka u ba me ket bumareng ? Apor nuk asht ptotokolli I njajt per te dy palet.Duket se paski simpati,dhimje e dashuri te Madhe per kojshit qe na uzurpuan vran pren e djegen tash gati dy shekuj.Lus Zotin mos te keni edhe ju fatin e atyne ci I deshten,respektuan e besuan shkijeve, sidomos ti Kurravica ci duket se nuk e ke kuptuar komentin..
  Zoti I ruajt Shqiptaret prej shkijeve se termeti sna ka vra kurr !!

 6. Per at arsye mundohemi qe armet kimike/atomike mos te bien ne duar tua. Nuk e di sa fuqi ke, si “hagrep”, qe t’i helmosh anmiqet e shqiptarve 🙂

 7. Besoj qe edhe kta tjeret qe nuk madhkojn e duen Malesine njelloj si ti Agrepi. Jo besa Kurravicen se ke marr vesh ti se aj mire t’ka marre vesh, por tue dijt se jem afer me Podgoric, din se asht e pamundeshme me ndolle ajo eskatologji chi e permete ti, e Tyzi e Malsija me pshtua.

  • I neruoshimi Bekimi,nuk habitej vet jektû për jekso komentash,as nuk âsht vetun Hagrepi çi ma shtjen helmin ën gjak.Vet jâm demokrat e e neroj edhe e prênoj mênimin e gjithkuj,por kadikush don me kên ma katolik se Papa.Jeky Papa Frâni ka nis me dlir ata çi duon me kên ma katolik se aj vet, jektû te Malësia Org muj mei dlir veç Stafi i Portalit. Edhe Tërmeti vjen prej Zotit e zoti e besoj nuk e da Malësorin prej Shkjaut se jem tepër afër,veç Cemi na da.

   • Dode, kush, simas teje kje ktu ma katolik se Papa, dhe chka po dlire Papa Frani, katolikt ???? Mos i kjoft kuj ky lloj komenti…..

    • Jektû disa po bâhen ,dua meta përkëthye,ma Shqiptar se Shqiptari e nesër kame pi kafe me Malazes.Ç far njerit âsht aj çi ja don dikuj tërmetin 8,8 Po besa edhe upeshkun Gjerman e ka trnua çi ka harxhu Eurat si milioneri i dejun.Ka tha, populli i da shtir sot Eurat prej gojes fmijvet e ne na duhet meipa kujdes ato Eura çi na vin prej tynet.

 8. Uroj qe Malesia e jone e kaloi pa problem termetin ne fjale. Se edhe zoti ka qene, eshte e do jete me ne edhe ne raste te tilla. Ashtu sic do jete me ne edhe kur ” lekundjet e termeteve ” te mevonshme do shkundin qeverite shqiptare e malazeze per te sjelle dite me te mira per Malesine tone te perbashket e me te drejta te plota sic edhe e duam te gjithe. Zoti i bekofte malesoret e treven tone Malesi e Madhe. Me respekt per gjithe bashkemalesoret kudo qe ndodhen Sytki Ndrecaj Koplik, Malesi e Madhe..

 9. Dod Gjeka dy fjal i kam pr ty belda ke harrue se Cemi nuk na da Trieshi Koja Luhari Omerbozhajt gjysa e Dinoshs Tojegji Mali i Kakarriqit ci ika 180 shtepi Shqiptar Rakiqi Dod shkiet na kan vra pre rrah na kan myt Malsia va ka pa sherrin bodh tash 100 vjet te kalue ater te madhit Zot po ja lam me Gjukua Dod Gjeka kalosh mir ne margim urime Festat. ✊

  • Shum i neruoshimi Martin
   Edhe ti e tan Malësort i paçi për hajr ,me shnet, zêmër t’mir e t’dlirt, t’pastra si feja e Krishtit e t’këthijellt si ujt e Cemit pa urrejtje,pa shamje me jâri tjetrin. Thuoji gjithkuj siç ka tha Krishti:”Fale o Zot se nuk din çka bân”.Hagrepi e ka përmêt kryeqytetin ater thaç edhe vet se na da cemi.Mua ma kan fik tân jetën,por jâm i kështên e na duhet mei fal por kurr mos me harrua çka na kan bâ. Malësija âsht aty kû âsht,nuk kem ka me pajt,qijella âsht nalt e toka e fort e ne na duhet me jetua e me përparua se as Nâna e Madhe nuk na don ma fort, e ata poe dijm tash 100 vjet.Nuk ka kom ën Europ pa pakica por ata ka g’jasa dijmn mamir me konzumua,drejtat,lirin,jetesën e intergrimin se na Shqiptart.

   • Qyshse i kam pa komentat e Dodes, jeky asht ma i shkelqyeshmi. Mark Krasniqi tha para pak ditesh per Adem Demaqin: do te ishte mire me pase vdeke sa ka dale nga burgu, qe edhe une e miratoj ket mendimin e te madhit Mark. Mirpo une per Doden nuk po thom te vdese, largo Zot, por tu mehet ktyne mendimeve e mos te prishi se ka thane fjale arit. Te lumt Dodgjeka Vulaj !

    • Nuk dij pse ja ka da dekjen Marku Ademit,nuk dij pse ja don dikush dikuj t’keqen.E ka gjua rrfeja i shpi ën katun e kojshija i tij u qesh e i ra mir çi poi digjet shpija. por ater u këthye veri prej kësolle s’tij e kapi zjarmi edhe atâ.qeshu,qeshu por jo për t’g’jat.Mos ja dërshro kurrkuj ata çi nuk ja dërshron vetit,as anmikut se nuk din çka bjen nesërja.I neruoshimi Unifikim, sot m’ke befasua edhe ta rris nerën çi iher m’ke marrvesh. Dodgjeka asht gjithmon isoj,e sho realitetin edhe nuk muni me kên optimist me jekso politikat çi e përdoron Shqiptari tash 100 vjet,Vet nuk muni meja vû tân fajin, si ju, Malazezvet.Na Malësort nuk din me konzumua demokracin se hala kem trâb prej UDB-et prej Titit e Enverit, Na Malësort i shohin koret,ne na duhet meu ûl n’tok e me çmua realitetin e…

 10. Nga lajmet me te fundit degjova se sot kishte pas termet ke Uji i Ftohte ne Vlore,kjo erdhi si pasoje jo nga dora e Zotit por nga dora e Idolit tim Ediiiii Kriiiiistaq Raaames.
  Kane pas thane te mocmit tane;paraja haram shkon te harami.Qe pra kjo deshmon se si parate e vjedhura te Lulzim Bashes (ne rrugen e Kombit)te investuara ilegalisht ne pallatin e Bashes i merr gjirizi….! tani rendin e kane pasuria e Shkelzenit,Argites dhe kumbares,dhe nunit te tyreDamir Fazliq.

 11. Ne lidhje me termetin ne Vlore reagoi sot ashper edhe “baba i kombit,arkitekti i Shqiperise se Re” zoti Sali Berisha.Ai thirri per revolucion,terorizem,dhe permbysjen e rendit socialist te Edi Rames me dhune.Zoti Sali Berisha! nga po te vine keto vizjone abnormale? valle nga hashishi,Edi Rama,opiumi,apo vera e bere uthull qe po ta rropasin premisin e po ta germisin shpirtin.Gjendja histerike e S po sa rritet dhe behet me akute,duket qe i parashikon me trishtim valet e shterngates dhe termetet qe dita dites po marrin fuqi ne Shqiperi,ndonese dale-kadale.Ka fillua te bumbulloi,eshte e sigurt si vdekja se Sali Berishes ajri po i behet dita-dites plot smoge afsh e zapulline.Permbaje vehet “burri” i Vicedollit.Ne se ngordhe,stervinen tende do tua japim serbeve per ta varrosur atje…

 12. ne varrezat serbe te frontit te Selanikut ne Paris,karrshi varrit te ,Esad Pashe Toptanit,ku ne kapakun e varrit te tij shkruan me gerrma te arta; – Najbolem srpskom prijatelju svih vremena – Ketu ne Detroit sot kemi te rreshura me bore e acar me stuhi nga te ardhura nga Poli i Veriut, ne Vlore Berisha e Basha paskan termet,po Ju! si e keni sot kohen ne Malesine e Bukur?

 13. Besa na mire e kemi, te na rroj rrenuesi se per bukuri po kalojme, noshta na vjen ne vizit s’rish rrenuesi jot si heren e kalueme e na bjen ndonje termet se per tjerat as nuk presim. Rrnofte tritoli per rilindjen e Shqiperise !!!!!

 14. HAGREPI TLUMT GOJA ELLE HIQU CHKA FLASIN KTA MALSOR CHI JAN MALAZESOFILA. TI FOL ,E KTA DET HAN M SHKIJESH . SE KTA JAN MJESHTRA VECH ME RROK BYTHYEN MALAZEZE AS GJA TJETER

 15. HAGREPI RRNOSH SA MALET E PER KTA SI KURRAVICA MOS U LOLL. ATA SJAN AS UJ AS VEN AS SHKIJE AS SHQIPTAR. TRET TU FARA TAN MALSORVE CHI PO I SHERBEJN SHKJAUT

 16. SI MUJN ME PA SIMPATI PER AT POPULL CHI VETEM KQURIN ME NAE TRET FAREN?OSE JAN T MARR OSE JAN BAKTI ATA MALSOR E NUK SHOHIN MA LARK SE HUNA

 17. Pse a thue seme madhkime dashkena me u chlirue nga malazezet ? Une mendoj se tash ne ket kohe do tendihmonte dipllomacija, e ne te kaluemen ka ndihmue trimnija. Asnihere nuk kam ndigjue se arrihet dichka tye madhkue si qyqe. Ti noshta u beson legjendave te prrallave……

 18. Hagrepi nuk asht qyqe,as nuk madhkon as nuk beson ne legjenda as prralla,por u dishron atyne cka na deshirojn ata neve dhe asht real me cdo koment..Tash ju qyqeve ci nuk u pelqejn komentet e hagrepit nuk kam kurim per ju se jeni teper te semure.Mospelqimi juaj nuk me pengon,brengos as shokon,se shkijet gjithmon kan pas katila si ju ne Malesi,per ata jem sot ne ket situate !!

 19. O shkje te pabese,o ju malazese faqezese,qe beni veprime te turpshme e te denueshme kundra shqipetareve,o ju tradhtaret,spijunet,xhelatet,shtypsit dhe gjakepiresit e Malesise.O ju armiqet pushtuesit malazeze,…….mallkimi i nenave tona u raft permbi….!,dhe pak e keni!
  te mallkuar qofshi ne shtepi,ne are e ne rruge,ne trotuar ne pylle e ne uje,ose ne kisha tuaja.Qofshi te mallkuar ne jete e ne vdekje,duke ngrene e duke pire,te uritur e te nginjtur,te gjumosur e te zgjuar,duke ece e duke qendrue me kembe,te ulur,duke punuar e te c’lodhur.Qofshi te mallkuar ne c’do pjese te trupit,nga brenda dhe nga jashte……kurre mos paci shendet,e Perendia u marrofte!
  Ne vend te “Grudes”,me ate kompetencen time dhe fjalorin tim te manget,po perpiqem t’ua sqaroj sa me thjeshte.

 20. Po more dikush ne mungese te tjerave vlera sikure jane: trimerija, burrerija, besa dhe tjerat karakteristika qe kane dekorue Ded Gjon Lulin e tjeret malesore trima, kta dikushat, te vetmen arme te “forte” kane madhkimin. E more te mjere, po pse nuk e chliruet Malesine njehere e mire me “armen” tuej po llomotitni ne ket portal. A thue Deda vetem madhkoi apo bani gja tjeter kundra anmikut shekullor ? Po ju kqyrni me u zbukurue me trimerine e tjerve, kurse ju fsheheni si qyqe e madhkoni, edhe ata bile mas pseudonimave, se nuk keni guxim haptas. Edhe une jam me nofke, por une vetem gjana reale dhe pozitive perkrahi, kurse ato te “dobtat” i kundershtoj. Megjith madhkimet tueja pra Mali i Zi, anmiku i perbetuem i Malesise, po deperton chdo dite e ma shume ne trojet e Malesise tue…

Comments are closed.