Iniciativa Qytetare takohet me Ministrin Ditmir Bushati

Ditmir BushatiUdhëheqësit e Iniciativës Qytetare – Tuz u takuan dje me Ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë Ditmir Bushatin.

Në një njoftim të publikuar në faqen e IQ-së në facebook shkruan: “Në vazhdën e takimeve të shumta dhe dinamiken e lartë të punës për t’i arritur kërkesat tona të përbashkëta, sot (me 23. janar 2014), udhëheqësit e Iniciativës Qytetare u takuan me Ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, z. Ditmir Bushati”.

Ministri Bushati para se të takohej me homologun e tij malazez, Igor Luksic, u ndal për tu takuar me përfaqësuesit e IQ-së. Ministri shqiptarë mes tjerash rikonfirmoi përkrahjen e Qeverisë së Shqipërisë në lidhje me realizimin e kërkesave tona, sidomos kërkesën për realizimin e statusit të Komunës, shkruan në njoftim.

Bushati shprehi gatishmëri në lidhje me përkrahjen e cilësdo kërkesë demokratike drejt avancimit të drejtave qytetare dhe kombëtare të shqiptarëve, njofton IQ-ja. /MALESIA.ORG/

 

 

35 Comments

 1. Ne “National Prayers Breakfast” nga Mali i Zi do marrin pjese Milo Djukanovic, e jane te ftuar edhe Krivokapic, Gvozdenovic dhe Aleksander Damjanovic. Nga Serbija numri dhe ftesat po shtohen gjithnje e ma teper. Vuk Draskovic me bashkeshorten merr pjese vazhdimisht ( e mbani mend kure urlonte kure u bombardue : “RF e Jugoslavise” kurse tash dy vjete edhe Dacic eshte prezent. Hashim Thaci merr ftesen e pare per kete vit dhe do jete prezent. Per ftesen e pare SHBA paguanje shpenzimet kurese per cdo ftese tjeter paguan cdo individ. Prej Shqiperijet ka ftese te shkoje kush te doje. Vetem Sali Berishes STOP. Me mir del ne penzion sesa po i edukon brezat e ri mbrapsht tue urlue ne Parlament. Ma fort kishte me te pase hije nje kemese ne dore sesa komjuteri.

 2. Te “dashtun vellazen dhe motra” drejtohet “Pasqyra e ngjarjeve” si dikure qe jemi drejtua popullin ne Malesi ne fund te funeralit, duroni, mos u nervozoni, ini te qete, mos demonstroni. Deri kund keni arrijtur ne negociata, vazhdon “Pasqyra e ngjarjeve”. Prap e don draftin. Pasi lexoj transkriptet e bisedave telefonike e shof se perseri nxehet. Gjysma e negociatave perfunduan. Perfundoje pjesa e pare: organizimi i demonstratave. Kemi pase ne plan te shkojme ne Washington vetem me dy autobusa. Te organizuar mire. Nje nga New York, tjetri nga Detroiti. Me dom F dhe Dom P Edhe dy hoxha. Te lutemi se bashku para botes. A u kujtohet kure Obama, qe nuk ishte president, na beri me dore. Na
  pershendeti te gjitheve me simpati. Ndoshta edhe tani, pas decenijeve na kishte

 3. na kishte pershendete dhe kishte thane ” a hale nuk e fituat komunen”. Ju kishim sqarua se gjysma e Malesise eshte boshjnakizua. Pra “pasqyra e ngjarjeve”, pjesa e pare e negociatave ka perfundua. Demonstratat nuk do organizohen. Ajo ishte detyra e jote. E jo me i vjerre ne mure dekoratat e V. S. dhe Komunes urbane. A thua ju pergjegj Lukshic z. Bashes se deri kund kan arrijte ne negociata me partite shqiptare. A thua partite “shqiptare” i pergjegjen ndryshe Bashes?! Sigurisht pergjegjia ka qene e njejte. Teper ije kreshpulit. Po don ndihmen e Prishtines, Kosoves dhe SHBA. E ti me tej tue me hanger steka. Perse nuk organizojne nje demonstrate ne Tuz. Ne dashte 150 veta, sa kishte A. apo nevet ne New York. Sa per informate, tani e kemi nje deputete ne Parlamentin

 4. e Shqiperise 21 vjecare. Ti e lideret tone mendojne se Djukanovic ka vendosur te jete engjull. Ferhati, por edhe lideret e Kosoves thonin pritni sa te formohet Kosova si shtet. Pritme. Te njejten po e perserisin keta aleatet e ri te Djukanovic. Me te cilet DPS po ben negociata. NEGOCIATA JO ME DHANE KOMUNEN. POR NEGOCIATA MOS ME DHANE KOMUNEN. Cdo send tjeter eshte rrene dhe zvaritje deri sa te boshnjakizohet Malesia krejtesisht. Demonstratat ne Malesi ishin organizua. Por per fat te keq A. i ndolli tragjedi. E ky portal eshte i vetmi qe po demonstron cdo dite. Pa te as nuk kishim patur informatat elementare. Merrni shembull. Gjithkush ne lami te vet.
  Ti “Pasqyra e ngjarjeve” me mire te kishe krye detyren tende. Ku i kemi “Seminaristet e Hotit”.

 5. Ku e kemi L e Gurit. Ku e kemi kryetarin e shoqates patriotike “Malesia e Madhe”. Per Fondin Humanitar as mos te dvesim. Dede Gjon Luli ka shkua ne “Vikeshen”. Te gjithe Malesoret jane ba humanist. Basha nuk mund te thoshte me teper se deklaroheshin perfaqesuesit e partive “shqiptare”. Heshtja eshte prenim vetem kure pritet te flasish dhe nuk flet. Basha nuk mundete te kerkonte me shume se kerkojne “perfaqesuesit shqiptare”. Nuk mund te vijne nga Tirana e Prishtine e te demonstrojne ne Tuz.
  Te gjith se bashku per komune dhe jo negociata. Nuk ka negociata te gezosh te drejtat si qytetaret e tjere te Malit te Zi. Por, jo bota ju shef se ini bashke me DPS. Nuk alarmoni as nuk pengoni askend ne bote. TE GJITH SE BASHKU PER KOMUNEN OSE JO VOTEN DJUKANOVICIT.

 6. Po cfar detyret me krye une, po cfar lidhjet kan Seminaristat e Hotit ktu, po cka po dhomotit more burre. Sa per demostrata mesiguri kame dale ma shume se ti ne to, une nuke thashe mose me ba demostrata, po me kane dhe sa. Ti po thua se je prej New Yorkut,ateher shtrohet pyetja sa duelet heren e fundit ne New York kure shoqata oraganizoje protesta para disa muejve.Pyete vehten tande a delet ne protesta me 30 ose 40 veta dhe ne jemi afersishte 30 mi shqiptar nga mali i Zi ne Amerike. Keto jan pyetjet dhe jo metrreshe me persona, jo ku kshtu e jo aje ashtu. eshte e vertet se kane fidhua NEGOCIATAT per njefar komune atje apo jo, nese ti dine dicka tjeter na trego ANTI-REXO…

 7. Mandej ti e ke perzie pake se ky ne takim me Llukshiqin nuke ishte Basha pore ishte Bushati, nje person tjeter dhe nga nje parti tjeter, pore ti i ke perzie punet se sdon me bisedua ne menyre konstruktive per temen pore per personat.Shqiperia po zotni asht ne dijeni se cfar po ngjane atje ne Malsi dhe nder shqiptaret ne Mal te Zi..Tashe do te shifet se sa do te bejme se pari shqiptaret e atyre trojeve dhe se sa bashkepunim do te ken mes vedit, qe kure te shkojn ne Tiran muejin shkurt cka do te diskutojne me qeverin shqiptare, dhe sa te vendosur dhe konstruktiv do te jemi ne.Ta shofim forcen tande zotni nga new Yorku baje nje kushtrim dhe te shofim sa do te dilni ne protesta, qe the Obama na pati pershendet kure duelem per te burgosur politik te fluturimit te shqiponjes, aje ishte Senatori…

 8. Mccain aje qe ndaloje makinen dhe na pershendeti, pore besa nuke eshte per tu levdua aqe shume ase puna jone se me dale kaq pake ne protesta ska shume kuptim, pore megjithate ma mire me dale se mos me dale aspake. Ateher aje punetori i DPS it Nikolle Gega na quen atje Shaka Jada, (nje grusht mjerakesh)..pore aje edhe ate detyr ka dhe per ata paguhet..Besoj se marreveshjet duhet te pretcizohen ne te miren e komunes dhe Malisis, dhe se pa marreveshje ska gja, jane vra me qindra e mija ne luftra dhe perseri ulen ne tryez dhe bajne marreveshje. pore ti ndoshta ke nje FUQI dhe ARMATE te fuqishme dhe ske nevoje per biseda ase negociata dhe do ta bashkoshe shqipnin per 5 vjet behemi ETNIKE te bashkuar ne nje shtete. ASHTU QOFTE, pore per njetashe deri sa te vime te ajo pike duhet me punua STEP…

 9. by STEP, me marre njeher dicka qe te kulemi ne kembet tona dhe ma vone do ta bajme edhe shqipnin ETNIKE si e ka krijua vete zoti. Nese behet kjo demostrat do te shifemi atje ne Washington dhe bisedojm ma teper, pore tani nje KOMUN te PLOT ateher do te vine koha edhe per nje Shqiperi te Bashkuar ,pore problemi esht se ne nuke jemi bashkuar ne se parit, ater me bashkua kombin), a po shef se kemi njeqind mendime edhe mes vedit. Jemi vend i vogel me probleme shume..Kosov Rexhe Bala kesj here eshte ne nje vi me mua. Nje her nje komune qe te jete bazamenti apo Themeli i shtepis, ater me godit shtepin si duhet ngapak sipas takatit. Shpresojm se ata lideret tone atje ne Malsi kesaj here do te sjedhin dicka te mire ne keto bisedime, dhe do te pranojn vetem ata qe eshte e MIRE per Malsin.

 10. Sa mire eshte me qene antare i BE. Shume ggjerave u vjen fundi. Sot ne ora 13:40, Josip Perkovic, ish kryetari i Sigurise Shteterore te Kroacise te dikureshme komuniste (HDS-Hrhavtska Drzavna Sigurnost) u vendos ne aeroplan dhe zbriti ne Gjermani ne ora 14:45. Ai u ekstradua per shkak te dyshimit te vrasjes te Stjepan Djurekovic, ish kryetarit te INA i cili pati ik ne Gjermani, si dhe per akte tjera ne teritor te gjermanise.
  Ngadale drejtesia do vije edhe ne Mal te Zi.
  Me fal “Pasqyra e ngjarjeve” per gabim trashanik qe bera lidhur me emrat e “Pashes”dhe Bushatit. Por e shof se ne baze te shkrimit kam mendua ne Bushatin.
  Sikur te ishin organizua demonstratat me kohe (faza e pare e negociatave) kishin qene me

 11. me teper, por do te bisedoj edhe disa gjera tjera se nuk po deshiroj te i publikoj. Ti nuk ke marre pjese me shume se vete ne demonstrata. Prej viteve ’70 nuk besoj se kam mungua me teper se ne dy demonstrata qofshin gjithshqiptare, apo per fat te keq, vetem te Malesoreve. Kure shumica na lane vetun per hir te Djukanovic. Une kam deklarua se nuk ka negociata ne realizimin e te drejtave te barabarta me qytetare te Malit te Zi. Per bashkim kombetar e ke specialistin L. L. G. Ai i vuri themelet e shqiptarizmit ne Mal te Zi e tani po ven themelet e bashkimit. Tani po don me i vu themelet e dyte te fundit te Malesise me V. S. e N. Gj.

 12. Ne domestrat te gjithe shqiptart pa dadhim ska ransi pak ashum Kurr skan ken numer volitshem aj qe thot kshtu e ashtu pak ashum per mua asht njeri I pa vendosun .shifemi ne Washington, D.C. Ata qe duon me pa malësin perpara.

 13. Ok ne Vashington, po kta te Tuzit chka me ba, a thua me prit vech prej Vashingtonit nojsen ?

 14. E more pasqyra i ngjarjeve , po si ste vjen turp ti te flasesh per komun te plot apo te gjysmuar, pu kur u kishte propozuar V. C qe te themelohet nje keshille pran shoqates M e madhe,qe do te merrej vetem me themelimin e komunes, pse nuk e kishe perkrahur, e tash po done me pranua shum me pak.
  Ti flet per biseda rreth tavolines, cudi qe nuk po ja drejton ato L. L, i cili eshte i deklaruare si patrioti ma i madhe ne diaspor, ma i madhe shume edhe se ti.
  Ti ishe sekretar i levizjes “Atedheu na bashkon”, e si kam degjuar une, i pari per te larguar ishte Gj. L., tash kam degjuar se jeni mishe e thua.
  Per fat te keq Malsia ka shum kesi mostrash si je ti pasqyra i ngjarjeve me shoke, qe gjitthe her jeni munduar qe patriotet ti paraqitni si sherbetore, kurse sherbetoret si…

 15. Kurse sherbetoret si patriota.
  Pra, ju malsore te nderuar mos u cuditni pse malesia po asimilohet!

 16. M.Pjetri ti kane than gjanat gabim, sishte ashtu si po thua ti po megjithate ska gajle se une jam mesu me kso gjerashe, dhe sme duken befasi. Mua sme ka largua kushe nga levizja atedheu na bashkon, ajo eshte e pavertet une jam largue vete nga ajo per arsye qe dihen, dhe i kam ba te ditura ka here. Ketu jemi duke folur per situaten pra per komunene e jo per individat dhe jeten e tyre politiko shoqrore, apo personale. Flasim per takimin e qeveris shqiptare me perfaqsuesit e zgjedhur te Malsis ne Tuz dhe Podgorice. Pytja ishte ma mire me marre kete qe afrohet, apo mose me marre asgje dhe me vazhdua me komunen urbane, per keto te bisedohet zoteri M.Pjetri.Kurse ate Gj.l qe ti e permend une e kame kushri dhe ti mose u lodhe se kure prishemi dhe kure pajtohemi ne aje eshte problemi yne, dhe ste…

 17. Jo eksperimente ma me Malesine. Eshte tyrp te shtrohen keto pyetje. Jo komune-jo vota per Djukanovic. Nuk duem edhe dy decenije pa komune. Nuk na intereson as stoli I V. e as N. E dini se flamuri eshte ngrit ne Bratil te Deciqit. N. C. eshte prej nen Bratiles. Aj kurr nuk do te tradhetoj per kete ceshtje. Ndoshta as nuk e ftojne ne biseda. Do e pergadisim terenin mire.Per komune u deklarua edhe M. B., te cilin e gjunjezuan Djukanovic dhe F. D. Nese nuk japim komune, duam shkeputje e koalicionit. ose I kemi pergadite hujte per ata qe tradhetojne. Te jau fusim ne B… Dhe te mos marrin asnje vote.U kethyet ne pozite te Ferhatit. Dhe e pate se kunde na solli.

 18. A dini?…ka ndodhe e dhe keta?…Kur eshte martue N C,pervec malesoreve te ftuar ne darsem dhe kumares qe ishte vellai i P.D ne sofer kishte edhe 19 shkije.Bisedohet se 2 nga ata ishin me mbiemerin Stankoviq nga Zeta!………..A dini se kur eshte martua N. Gj Gj…aj KA PAS VEC NJE MALESUER TE FTUAR NE DARSEM,M N Gj nga Nikmarashi….FAKT! asnje shqipetar tjeter per be,te gjithe tjeret kane qene shkje.

 19. Une e kam fole dhe e flas te verteten, pasqyra i ngjarjeve, e pasi qe po thua se e verteta eshte mdryshe, na trego se cka u ke met borxh V e Nqe po mundohe ti mbrosh ne tradhtin e hapur qe po i pregatisin Malsis, Ti e ke pranua vet se i ke padit, por ke than se je marr vesh me ta dhe ta kan fale.
  A mos valle marrveshja ka qen qe ti sherbesh gjat gjithe jetes!
  Tani kur Gjukanoviqit i shterngohet litari ne fyti dhe kur i duhet ta jap komunen, Ti me shoket tu po mundoheni ta mbani ne pushtet, duke ja humbur nje her dhe mire komunen Malsis.
  Pse nuk organizove demostra ne Washington tani kur jane te nevojshme, se kur ishin kontraproduktive ishe me te paret!

 20. Te gjithe e dine se je duke e keqperdor vlaune tende dhe permes ti edhe shoqaten Malsi e Madhe, duke e shendrrua ne nje filjale te sigurimit Malazias, per te vetmin qellim ruajtjen e status cuos, dhe mbajtjen ne pushtet te Gjukanoviqi( e ben kete me vetedije pa vetedije, detyrim apo pa detyrim) ky eshte problemi yte!
  Ti e dine shume mire se perfaqesuasit e sotem politik “shqiptare” jan fajtoret kryesore te gjendjes se keijuare ne Malsi, dhe ne vend qe te gjith te bajm presjon ndaj tyre, duke ju treguare qartas se do ti shpallim TRADHTAR, nese pranojn ma pak se komun te barabart, Ti i perkrah haptas ne tradhtin e radhes qe po ja pergatisin Malsise.
  Pa varsisht nga niveli i ulet i edukates, askush nuk te perjeton si naiv, dhe kjo e shton dyshimin se Ti je ne sherbim te DJADHIT!…

 21. Nuke e di se kushe je ti me ate nofke M.Pjetri pore kjo eshte nje teme me e randesihme se gjerat personale, prandej nuke dua te merrem me ty.Esht ma me randesi Malsia dhe fati i saje ne ekto momente delikate.Nese ke dicka me lajmro ne kontaktet personale qe i dien cdokushe qe done, dhe jo permes internetit. Sa per tradhtin e partive shqiptare une se besoje se do te bejn asnje tradhti, e nese bejn ateher ato vet do te pergjegjen para historise. Une nuke kame bere protesta kontraproduktive askusrre ase qe do te beje, nese mergata mendon se eshte e mire me ba ateher ato dhe do ti bejme.Besoje se atje perfaqsuesit e popullit qe si kame zgjedhur une, ata kane me vendos se bashku me popullin qe i ka zgjedhur aty..Ti nese je ne parti politike shqiptare na e trego forcen tande se ku je ti..

 22. Nese ne ket mes inkuadrohen edhe shteti shqiptare dhe aje i kosoves ateher eshte pake me lehte me u zgjedhe ky problem kyce per Malsin dhe te ardhmen e saje(kure them per malsin nuke duhet te ndalemi aty, por e kame fjalen per te gjithe shqiptaret ne Mal te Zi)..Deshta edhe nje fjal me M..PJetrin edhe pse sja vlen pore hajte, pse spo ju garanton ti kushdo qe je, shqiptareve ne Malsi se aje Gjukanoviqi do tjau japin komunen 100% te plot dhe merre ti ate barre mbi vehten.Mbasi po thue se je ne dijeni te sigurt se do te arrihet ajo, ateher pse spo e shpalle me diken kete SIHARIQ dhe mesiguri se ata do te kuptojne, apo vece e ke me HAMENDJE.. e more M..Pjetri sa shume” i URTE” na paske dale. Ka pase thane Kaculi shume kane dale e shume jan pa dale,, edhe tani tane jeni ba experta atje,…

 23. Nga mergimi nuke vjen shpetimi, munde te vine ndonje ndihme qe kerkoni pore atje vendoset per gjithcka e jo ketu..Ti more M.Pjetri me shoke nese sheh se eshte gabim katastrofal per malsin dhe tradhti si po thua ti NDALOJE ateher qe mose te behet kjo, del para malsis dhe thueju se jau siguron 100% komunen e PLOT dhe besoje se do te ndegjojn pse jo..kushe se done nje gje te tidhe..nese eshte gja ajo pune qe po thua ti..megjithate sme interesojn debatat personale dhe sdo te merrem me ty…nese po thua se me njeh me tel dhe flasim per te gjitha, dhe ske nevoje me fole neper interneti..

 24. Ps deshta edhe nje gje qe harrova ti thome ketij fare M..(.tI) Pjetri Me personat ne fjale V..dhe N..une i kame mardhanjet e shkelqyeshme dhe une spo kuptoje se cfar flet aspake..Gjindem ne mergim per 32 vite dhe skam pasur asnje lidhej me ate pushtet kurre, ase qe kam shkua per vitet e jugosllavis ne ate shtet, ase kure me kane vdekur antaret e familjes prandej ska nevoje ndonje spjegimi tjeter per kyte pune zoti M.P po kame punua dhe bashkepunua me partit shqiptare si shumica apsolute e mergates shqiptare(dhe besoj se keshtu do te veprojn edhe ne te ardhmen), pa marre parasyshe se ate konvenojn ty ato apo jo…Skame arsye te paraqes asnje trimni me ty ase me askend qe eshte shqiptare edhe pse mendon ndryshe, pore une nuke munde ti quej partit shqiptare, pra perfaqsuesit e tyre…

 25. Tradhtar ase antishqiptare, dhe une se di se kane bere asnjehr nje gje te tidhe.Mergata i ka perkrah dhe do ti perkrahin derisa te ndegjojm dicka ndryshe, dhe ty ajo po djege pse mergata me i perkrahe keta..populli i ka zgjedhe dhe aje do ti hjekin zoteri jo ne..Prandaj ti pase kenke aqe i zoti formoje nje parti tande dhe del ne vota i fitoje, apo duket se sta mbane, ske kredibilitet me ba nje gje te tidhe…Le te feitohet nje KOMUNE e MIRE dhe e VLEFSHME per Malsin ashtu si duen populli atje…se ne kha smujme me vendose per ato pune pore ju atje…

 26. Gabimet qe behen pa dashur e pa hire duhen fale.”Pasqyra e Ngjarjeve ” ndoshta nuk ka informua por i ka rreshqit gjuha.Ndodhin rreziqe,rreshqet njeriu mbi akull,shpeshhere rreshqet sapuni nga dora,e rreshqet njeriu edhe nga mendja.Prandaj M.Pjetri nuk pritet lisi me nji spate.I ke prek ne seder e nuk flitet me nje te madh ashtu.I ke prek ne seder

 27. Mua sme ka prek kushe ne seder ase qe po me interson ajo pune, une baje punen time nese mundem me ndihmua ndonje send mire(pore jo shum mujm na prej kendej me ndihmua se vendimet merren atje, dhe jo ketu), Une se di cfar gabimesh me apo pa dashje i kemi bere ti Gjel Pellumbi, po nojse spo hime ne ato biseda tashe……vetem perpara.

 28. Zoti i bekoft “nofkat”,une gjithmone kam thene se jane shume doracake.Duke iu falenderue nofkes, shyqyr qe nuk di saktesisht kush eshte “Pasqyra e Ngjarjeve”,se ky M.Pjetri e ka vu ne karamanjolle e po i mshon me cekiq.

 29. Jo vllazen e motra keshtu nuk fitohet e drejta ase komuna e plot e malsis tue akuzue njari tjetrin neper forume dhe tue fole marrina pra armiku jakshtu don me ken sa ma te percam.

 30. O Gjelosh Mustakuqi,pak koh me par ke shkrua per dasmen e N. C.,dhe e ke tregua numrin e te ftuarvet,dhe kombesin e tyre.
  Tue dit se ti nuk ke marr pjes ne ate dasem, keto te llena qe ti po i paraqet ne ket portal nuk jane aspak te verteta( me vjen keq qe po i them keshtu njaj burrit me mustak,bile edhe te kuq)por tashti edhe mustaket iken e u ben te barabart burra e gra( po mendoj pa mustak)
  Pra kjo shpi qe ti po u shpifej, shkjaun e ka dit, njoft dhe trajtua si armik,aso kohe edhe sot.
  Keta burra qe u rriten ne deren e Vusksan Lekes kurr nuk u shiten as nuk tradhtuen,por gjithmon sakrifikuen çdo gje per fe dhe atdhe.
  Pra ta dish more Mustaku i kuq se keta nuk e dhan jeten per shkja si disa qe ti mir e din se kush eshte!? Por edhe nje gje: shteti edhe nese te vret nuk te len tyrp…

 31. Nuk te len tyrp mbrapa.
  Tung Mustak kuqo, edhe ma pershendet Kosov Rexh Ba(?)len, dhe Kastriot Albanin

  • Nuk pate nevoje Llesh mej perhape pershendetjet, se tana ne nje vend bashkohen !

 32. Lesh Tuzi, nuk po sulmone Mustak kuqi P .Z, po tregon nje gje e cila flet per N e jo per P.
  A dine me na tregua,se po flitet se N eshte punsua ne Polici te Danillovgradit.
  Nese eshte punsua haptas Ai ka ba gabim, me fjal tjera ka marr fund karjera e Ti!
  Si me e ba ate gabim me gjithe ate mjeshtei qe ka pas, deri edhe V e N Gj u treguan ma te afte duke sherbyer si Ai dikur prapa skenet!

 33. Shtepia e Rrok Pjetr Zekut prej Vuksan Lekajve te fisit Camaj me shekuj jan kjen anti Malazez Shkiet e cetis e kerkoshin Rrok Pjetrin ta vrasin se e kishin hal ne sy 3 vjet u mshef te Probatini itij ne KOJ ne Shtepin e Palok Uc Gerit Ulaj mas disa vjetve Pjetr Zekun me shum Hotjan i pushkatuen por pasarsit e Rrokut kurr nuk u pajtuen me rezhimin Malazez gjith mon ne forum disa komentues me nofka Shtepit me za e me respekt munohen mej perul na Malsort e Malsis tan jemi ni etan jem hilake njani me tjetrin i ndjeri Zef Marku Camaj pat than gjith mon mas kalit te mir cohet Pluhen ti lam akuzat e tshamet mes jari tjetrit kemi Malazezt e Turqit e Srbt e Grekt ci i kem anmiq shekullor

 34. Pjeter Zek Toma jo vec se ka qene antisllav por ka qene edhe antiturk e antikomunist.Ka qene nje nga burrat ma te mire qe ka lind pushka per carkut,nga Shkodra me 7 Malet.Kurse kreshnikun e ati oxhaku Smal Mar Lulin e njofti krali e mbreti,Shkodra e Cetina eshte i shenuar me germa te arta ne Historine e Popullit Shqipetar..Ai u vra pabesisht ne Bese Te Zotit nga “burralecat” e nje mahalle te pabese nga Rapsha.Flitet qe me rastin e vrasjes se Smail Markut,Has Hoti me gjobaret e ti deshti me perjashtue at mahalle nga Hoti.

Comments are closed.