Shqipëria shkatërron Greqinë me rezultat 5:0

shqiperua-u19Kuqezinjtë e ekipit U19 të drejtuar nga Foto Strakosha kanë shkatërruar Greqinë në turneun miqësor që po zhvillohet në Itali.

Kombëtarja U19 ka arritur të korr fitore me rezultat 5:o, duke dhënë kështu një paraqitje të shkëlqyer në përballje me helenët. Me dy gola të Krasniqit, dhe nga një të Ruçit, Micit e Lamçajt, ekipi i Strakoshës ka marrë një fitore të jashtëzakonshme, pavarësisht që bëhet fjalë për nj turne miqësor.

Formacioni i Shqiperise: Elezaj, Lika, Kariqi, Ruci, Çollaku, Abrazhda, Lamçaj, Xhaferi, Tahiraj, Çekiçi, Krasniqi, Durmishaj. /aSport/MALESIA.ORG/