TKZ bën homazhe në Bratilë (foto+video)

13Një grup i Tifozave Kuq e Zi nga Tuzi-Malësia përkujtuan sot 105 vjetorin e Kryengritjes së Malësisë 1911 dhe ngritjes së Flamurit në Bratilë të Deçiqit.

Ata vendosen lule dhe bënë homazhe tek pllaka përkujtimore, aty ku para 105 kryengritësit malësorë ngritën Flamurin tonë kombëtarë.

Më pas, ata vendosen lule edhe tek varri i heroinës kombëtare Tringës së Smajl Martinit në Kshevë. /MALESIA.ORG/


1611 12 13
7

4
2