Haradinaj dhe Cakaj, përkrahin Listën Shqiptare

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës së Kosovës Meliza Stublla Haradinaj dhe Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj,  ju bëjnë thirrje të gjithë bashkëkombasve, vllezërve  në Mal të Zi, të dalin masivisht në zgjedhjet e së dielës për ta mbështetur fuqimisht Listën Shqiptare dhe ruajtur projektin euroatlantik të Malit të Zi.

“Kjo listë nuk lidh për herë të parë vetëm Malësinë e Ulqinin por duhet të bashkojë gjithë shqiptarët pa dallim”, thuhet në deklaratë të Haradinaj dhe Cakaj.
Malesia.Org