Record infektimesh me Covid-19 ditën e sotme në MZ, 496 raste pozitive dhe 7 humbje jete

Situata e Covid-19 në Mal të Zi po del nga kontrolli.
 
Gjatë ditës së sotme ka pasur një rritje të frikshme të rasteve, ku janë kryer 1299 testime  dhe 496 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.
Gjithashtu ka pasur edhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit.
 
Ndërsa, nga komuna e Tuzit, ka rezultuar pozitiv 1 person, kurse gjithseji të infektuar aktiv nga Malesia, janë 16 persona.
Malesia.Org