Deçiqi fiton 2:0 ndaj Petrovac

KF Deçiqi ka fituar sot 2-0 ndaj Petrovac, në kuadër të ndeshjeve të 1/8 së Kupës së Malit të Zi.

Në ndeshjen e luajtur në stadiumin e Tuzit golat i shënuan Ilir Camaj dhe Kristijan Vulaj.