Hamilton kampion bote

Hamilton fiton titullin boteror dy kthesa para fundit. Kur ne skuderine Ferrari po festohej fitorja e titullit nga Massa, Hamilton ka arritur te parakaloje Timo Glock dhe te arrije vendin e peste qe i mjaftonte per t’u shpallur kampion.
Nje gabim dy xhiro para perfundimit te gares mund t’i kishte kushtuar titullin per te vitin dyte rresht pilotit britanik. Pas rifillimit te shiut dhe pit stopeve te detyruara, Hamilton eshte kaluar nga Sebastian Vettel duke shuar shpresat per fitoren e titullit.
Atehere kur u duk sikur gjithcka mbaroi, dhe ne bokset e Ferrarit po festohej fitorja e titullit, Hamilton ka arritur te kaloje pilotin Timo Glock duke u ngjitur ne vendin e peste dhe duke marre piket e mjaftueshme per te fituar kampionatin. /top-channel.tv/

KOMENTOJE