Urimet me rastin e Festës së Pashkëve

Portali Malesia.Org

Tuz, Malësi më 22.04.2011

Urimet më të përzemërta me rastin e Festës së Pashkëve të gjithë shqiptarëve të besimit Krishterë.
Paqa, dashuria, shëndeti, mirëkuptimi dhe toleranca mbizotërofshin në familjet tuaja.

——————————————————————————-

KËSHILLI NACIONAL I SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI

Ulqin më, 22.04. 2011

U R I M

Këshilli Nacional i Shqiptarëve në Malin e Zi uron të gjithë besimtarët e krishterë për festën e Pashkëve.

Festa e Pashkëve eshte festë e cila na kujton ngadhnjimin e jetës mbi vdekjen, prandaj si e tillë le të na shërbejë të gjithëve , gjithëher si ringjallje e shpresës , për ditë më të mira dhe si një shembull sakrifice dhe përkushtimi që ne si shqiptarë duhet të tregojmë si ndaj njëri-tjetrit ashtu dhe ndaj kombit qe i takojme. Kjo ditë është dita e përjetësisë ditë e besimit tek Zoti, besimit te vetvetja dhe besimit për një mirëqenie dhe të ardhme më të mirë për për të gjithë ne.

Gëzuar e përshumvjetë Pashkët, mirësi dhe lumturi në familjet Tuaja!

KRYETARI,
Tahir Tahiri

——————————————————————————-

REPUBLIKA E SHQIPËRISË
PREFEKTURA E QARKUT SHKODËR
N/PREFEKTI MALËSI E MADHE

U R I M
Me rastin e festes se Pashkeve

Te dashur vellezer e motra te krishtere te Malesise se Madhe kendej e andej kufirit. Shqiptare kudo qe jeni!
Me lejoni qe ne kete dite te shenuar per gjithe Ju besimtare te krishtere sic eshte dita e Pashkeve t’Ju uroj personalisht por dhe ne emer te institucionit qe une perfaqesoj Gezuar kete dite te bekuar, Dita e Ringjalljes dhe e Shpreses se Madhe. Krishti u Ngjall. Vleresojeni kete dite jo vetem si shenje besimi fetar por dhe si nje shprehje te dashurise mes njeri-tjetrit, edhe per besimtaret e feve te tjera por edhe per gjithe shqiptaret kudo qe jane. Eshte domosdoshmeri qe cdo here te jemi prane njerezve ne nevoje si vellezer e motra te nje gjaku, te themi per kedo e kudo fjalen e mire dhe te nxisim me shume besimin tek Zoti.
Kujtojeni Nene Terezen, Nenen e Madhe te te gjithe shqiptareve por edhe te mbare botes se si arrinte ta kthente dhimbjen ne force per njerezimin. Te gjithe duhet te gjejme aty misherimin, paqen, tolerancen, mirekuptimin pse jo dhe harmonine, gezimin dhe lumturine per te gjithe shqiptaret kudo qe jane, e jo vetem per ne por per mbare popujt e globit tokesor.
Dita e Pashkeve sjellte per te gjithe Ju perparimin Tuaj dhe te familjeve Tuaja, ndersa per mbare shqiptaret dashurine per Atdheun e Kombin Shqiptar. Festat gjithmone jane shenje bashkimi e bashkepunimi, ndaj per te gjithe malesoret e Malesise se Madhe por dhe per mbare shqiptaret deshiroj ta festojme se bashku kete feste duke shpresuar dite me te mira ne te ardhmen tone te ndritur.
Edhe njehere Per Shume Vjet Pashket. Gezuar.

N/PREFEKTI
SYTKI NDRECAJ

KOMENTOJE