Analisti Koço Danaj: Ky vit do të ketë një rëndësi të veçantë për shqiptarët (VIDEO)

“Viti 2012 do të ketë një rëndësi të veçantë për shqiptarët në rajon”. Kështu u shpreh analisti për çështjet ndërkombëtare, Koço Danaj gjatë një bisedë në studion e “ABC News”. Në analizën e tij për zhvillimet në rajon, Danaj komentoi vizitën dhe deklaratat e presidentit serb, Boris Tadiç në Kosovë.
Ai gjithashtu permëndi shqiptarët në Maqedoni dhe Mal të Zi.

Shikoni intervistën më poshtë

VIDEO KOMENTOJE