Gjendja e studentave në Malësi dhe arsyet se pse është kështu

ALTERNATIVA SHQIPTARE
Alternativa Rinore

Duam që të gjithë të jeni të informuar se Alternativa Rinore Shqiptare është formuar dhe se Brenda sajë veprojnë një numer mjaft i konsiderueshëm anëtarësh që të gjithë janë student të fushave të ndryshme. Nuk kemi të bëjmë me një subjekt të ri, por vetëm me një këshill të forte të Alternatives Shqiptare. Ajo që na ka bërë për tu angazhur në këtë subjekt ka qenë se Alternativa Shqiptare na ka ofruar përkrahje morale, ekonomike dhe gjithashtu është treguar e gatshme kurdoherë të jetë në sherbimin tonë. Sinqeriteti i tyre është deshmuar edhe në ngjarjen e fundit që ishte përpjekja për të pasur një parti politike unike si ka qenë në 2006 Alternativa Shqiptare. Kjo përpjekje dështoi për shkak se krahu tjeter nuk ishte i gatshem që ta ndaj udhëheqësinë me të rinjt.

Përderisa po përballemi çdo ditë me “patriot” dhe politikan që po lavderohen se po bëjnë njëmijëenjë (1001) të mira për të ardhmën tonë, ne si studenta të degëve të ndryrshme, po përballemi me një breshëri problemesh. Për këto probleme, zotërinjt e ndëruar që na perfaqësojnë edhe në Parlamentin e Malit të Zi, nuk hapin gojë. Kurse këtu, para popullit të tyre rrahin gjoksin sikurë çdo ditë përpiqen që procesin ta çojnë përpara. Është më se e vërtetë se këta politikan, na kanë futur në process, por në process të asimilimit kombëtarë.
Duke e ditur se studentët janë e ardhmja e çdo vendit dhe se ata, studentët pra, kanë bërë ndryshimet më të medhaja në botë, për fat të keq politika jonë i ka injoruar dhe i ka lënë në harresë. Sot, njohim një dezintegrim total për sa u përket studentave shqiptarë në Mal të zi. Si, do të pyes dikush. Çështë ky dezintegrim studentor? Kësaj po i përgjigjemi si vijon:
I ashtuquajturi fakultet shqip për mësuesi (program studimor për mësuas), ka prodhuar një numër të mjaftuashëm mësuesish që i plotësojnë nevojat edhe për 40 vitet e ardhshme. Tani, në vend që politika jonë të jetë e orjentuar kah studimi dhe arsimi shqip, para syve të tyre po lejojnë që kjo fabrikë mësuesish, të vazhdojë të prollojë përseri mësues që është më se e qartë se nuk do kenë ku të punojnë. Ndersa a është fakultet ky i mësuesisë apo jo, deshmon vetë fakti se as edhe një here, Parlamenti studentor i Malit të Zi, nuk ka derguar ftesë që edhe shqiptaret ta kenë përfaqësuesin e tyre në këtë institucion. Me sa duket, këto nuk janë probleme madhore për politikanet tonë. Më mire është që të merren me gënjeshtra e përralla që janë mësuar por kësaj here, nuk do lejojmë të na gënjejnë, të na injorojnënë dhe të na e zhvasin voten. Mjaft zoterinj!
X,Y partia politke, shpërndan bursa për student. Kjo është gjë mjaft e bukur, por në anën tjetër, i injoron studentët dhe i quant ë paaftë, në menyrë që ata të ndihen të vegjël. Është e kuptuashme që ne si student nuk kerkojmë kreun e asnjë partie politike, as udhëheqjen e saj. Edhe sikurë të ishim me diploma është absurditet ta kërkonim një gjë të tillë. Por të bojkotohemi fare, të mbahemi larg dhe të përkëledhëmi sikur çiliminj, harrojeni zotërinj të nderuar, harrojeni sepse ju jeni plakur dhe fati do të ishte të na kishit degjuar pak, të na i kishi ndegjuar hallet dhe të punonit në drejtim të tyre. Ju thoni se studentët frikësohen që të integrohen në politikën shqiptare!!! Nuk është aspak e vërtetë. Por ju edhe ata student që i keni në radhet tuaja, i frikësoni dhe i bindni se dalja në skenën politike është një tragjedi. Mjaft me formulat e vjetra te UDB-së. Këtë e bëni që ju të jeni në qendër të vëmendjes dhe ata, studentët, të jenë vasalet tuaj.
Të nderuar politikan, përfaqësues të popullit shqiptar, pse nuk e proklamoni faktin se punesimi i të diplomuarve me kombësi shqiptare në Mal të Zi është diskriminues dhe ta ngreni problemin deri në qiell, deri aty ku duhet të degjohet. Apo nuk ua ndie fare për askënd tjetër përveç jush, ndersa për komb, atë e dine të gjithë se ju i takoni kombit të interesit. Po të ishte ndryshe, do të merreshit me rregullimin e te vetmit gjimnaz shqip në Malësi që falë jush dhe heshtjes tuaj, është në një situate katastrofale. Do të thonit ju se skeni çfarë të bëni. Nëse jeni përfaqësues të popullit të Malësisë, atëherë thërrisni prinderit të mos o çojnë fëmijet në shkollë deri në zgjidhje të problemit! Nëse nuk arrini ta bëni, zotërinj, ju nuk keni besimin e ntyre, dhe nuk e keni. Por jo, sepse ua prishni qefin atyre që ua ngrehin veshët dhe u përqafojnë nëpër koridore të errëta.
Mburreni të nderuar se keni derguar disa çistjerrna me ujë nëpër pjesët malore të Malësisë. Kjo është me të vërtetë e dhimbshme, sepse ju nuk doni që tua zgjidhni problemin këtyre banorëve një here e mirë,por doni që ti mbani në dorë duke ua lagur buzët me nga një pikë ujë. Si është e mundur që nuk bëtë gjë, që pusi që u hap pothuajse në dyert e oborreve të Hotit, uji i tij të shkon drejt kësaj popullsie. Por jo, se persëri ju nuk jeni kompetent për këtë. Fëmijet në fillore dhe në shkollë të mesme çdo ditë mësojnë nëpër tekste te hartuara qellimisht gabim. Sikurë kjo të mos mjaftonte, ka edhe mungesë të tyre, dhe ju nuk bëni zë.
Falë menaxhimit të politikës tuaj, sot rinia në Malësi është pa kinema, pa aktivitete sportive, pa biblotekë, pa teater dhe pa perspektive.
Ne jemi të vetëdijshëm për të gjitha këto, jemi të vetëdijshëm se Malësia duke qenë në duart tuaja, nuk po avancon por po degradon. Alternativa Rinore do të jetë aktive, do të na shikoni dhe do ta kuptoni se studentat punojnë, studentat dinë dhe se e ARDHMJA JEMI NE!
Alternativa Rinore Shqiptare
(Studentat)

 

29 Comments

 1. Po ju zotni student te Alternatives Rinore a jeni aq te ri sa nuk e dini se Koalicioni Alternativa Shqiptare dhe Lidhja Demokratike ne zgjedhjet parlamentare te 2009 kan fitua 1 mandat ne parlament. Pra koalicioni juaj kishte deputetin Mehmet Bardhi. Ndoshta nuk e paski nda vetem buxhetin parlamentar me Lidhjen Demokratike por edhe programin politik qe besoj se kur keni nenshkrua marreveshje e keni definua. Deputeti i koalicionit tuaj u ka perfaqesua nga 2009 deri 2012.
  Tash nuk e kam te qart se kan po akuzoni e kritikoni ju? Po thoni perfaqesuesit politik e deputetet. Aty ishit edhe ju edhe pse jo nga rendi i ASH por nga rendi i partnerit tuaj LD. Ju edhe per zgjedhjet e 2012 jeni me po te njejtin partner koalicioni + PD.
  Duket se nuk jeni vec Alternativa Rinore por edhe shum te ri/papjekur.

 2. Duhet shkruar me fakte dhe jo te gjuhet ne hapesire.

  Nese psh Mehmet Bardhi ka mundur te beje dicka per ju studentet dhe nuk e ka bere atehere i ka fajet ai e jo dikush tjeter. Ju studentet atehere duhet te protestoni para Bardhit per te padrejtat qe u jane bere.

 3. Pjeter a u preke pak po? a je ken ti student nojher? mjeft i urt kenke hahahha

  • Nuk pata pse te prekem, por sikur u preke ti? Nese je pjes e kti keshilli te Alternativs Shqiptare ater ishte dasht sparit me kqyr perreth e mos me u ngut.
   Urtesin e tregove, ska nevoj koment

 4. Fillimisht i përshëndes të gjithë studentën malësor dhe ata shqiptarë nga trojet shqiptare nën Malin e Zi me shpresë se një ditë fatin tonë do ta drejtojnë në rrugën e duhur! Analiza e Alternativës rinore paraqet gjendjen faktike tek ne e cila fatkeqësisht siç po vazhdojmë, do të zgjasë edhe për vitet e veti.. Mirëpo një gjë spo e kuptoj Ju të nderuar studente, a jeni pjesë e Alternativës Shqiptare apo jeni organizatë në vete. Nëse është e para , atëherë e gjithë kjo analizë, edhe pse faktike, nuk mundë të jetë asgjë tjetër përveç demagogji . E them këtë se jeni pjesë e kësaj partie që ka për gjenerator Nikë Gjeloshajn , atëherë vështirë se mund të keni përkrahjen e ndokujt. Mehmet Bardhin po e lemë anash. Edhe pse për më se dy dekada është në skenen politike, duhet pranuar se ka pas një qendrim të qartë sa i përket çështjes shqiptare. Por megjithatë duhet pranuar se pothuase i gjith aktiviteti i tij ka qenë shterp dhe duhet cekur pangopësinë e tij për për të qenë në krye të LD në MZ. Student të nderuar, shqiptarët nën Mal të Zi janë në udhëkryq, madje sot si asnjëherë tjetër. Dalja në skenë e katër listave për zgjedhjet e ardhshme është barometri më i mirë për situatën që ndodhemi. Politikanët tonë, vizion të vetëm kanë Kolltukun nga i cili veprojn sipas motos– Gjithëçka për xhepat e familjarët e tyre, për popullin asgjë . Andaj ju këshillojë, kujdes mos të bini në kthetrat e këtyre ujqëvre që nuk po ngopën duke pirë gjakun tonë. Le të jetë vizjoni juaj vizioni i së ardhmes , i cili më në fundmi do të largojë errësirën dhe do të sjellë rrezet shprese për ne shqiptarët nën Malin e Zi.

 5. Bukur asht mei lexua komentat pro e kontra por jekta t’qukatunit me jâri tjetrin nuk na bjen gjâ.A don rinija me bâ si babat e tynet e me krîjua aq partija(meg’jas deri tash jân tet) sa i kan edhe ata.Prej jush deri tash kem dy, Alianca Rinore e Alternativa Rinore edhe sa pona vin nuk dijmë.Pova nap i shëmull,bashkoniju nar ni kulm shpijet e nar ni êmën: “ZÂNI RINORE i MALËSIS-ZRiM e kallzoni Pleqnis se dini meu bashkua,se Rinore ktû e Rinore aty kini me tret ëm mjegull si Gjyshat e Babat tuoj.Bashkoniju ni tavlin kokrrllak e kûvêtni me jâri tjetrin për interesat e Malësis,belda dini mair se na.

 6. Domethan Pjeter kurr nuk paske studijua jo?

  Dodgjeka jam dakord me kete qe e shkruat por Alternativa Rinore eshte vetem nendege e Alternatives Shqiptare pra dega e te rinjve…

  • I nderuar, nese studimet i ke perfundua ne ket dhjetvjetorin e fundit, kur une i kam perfunduar ti ndoshta ke qene ne shkolle fillore. Kjo nuk ka aspak rendesi, vetem po te pergjigjem ne pyetjen tande megjithese nuk e di se cfar rendisie pate.
   Mua nuk po me intereson jeta juaj private, e sesa studimet te kan vyejt do ta vertetosh gjate jetes.
   Une e pata fjalen per Alternativen Rinore si pjese e Alterntives Shqiptare se shkrimi i tyre edhe pse i qelluar se pari duhet te i drejtohet partis e te ciles qenkan dege apo organ.
   Ja kalofsh mire.

 7. Na e carti antoni boinin carte zoti krye cpejt ka fillua me permys…Maliqi ashte kral kur i qet glacat e pshtyms ahhaahha

 8. Te rinjet jane e ardhmja, menyr dhe shembull se si duhet te rinjet te kycen ne politik, njeher ne forume rinore dhe kadal te pjeken e behen gati per me marr detyrat tjera ne subjekt e JO sikur keta te FDI qe ne moshe shume te re, pa provuare dhe pare sifunksionon subjekti njeher dhe politika kercejn ne gjarme politik. E kemi shikuar edhe ne mbrem kete emision, ishte per te ardh keq per ate djal te ri, menyre si flt, si interpreton, pasiguria ne fjal dhe qendrim, qendrueshmeria dhe siedhja kur te tjeret flasin, krejt keto i shef shikuesi, dhe vjen ne perfundim pa seriozitet i madh shepapjekuri dhe te moralshem ata qe e kan shty me hy ne kete loje duke ditur se ska shans as teorike me korr rezulatat e me u be deputet. Gjeka e Hasani ishin te qet, te sigurt dhe te japin pershtypje se kan seriozitet dhe pergjegjsi, pa marr parasysh programet dhe qendrimet politike, per Maliqin, me mire mos me komentua, mendoj se Vaseli asnjeher me ne TV nuk do ta coje, sepse ka shumete pavendosur dhe i vetmi humbs i keti debati ka qene Vaseli permes Maliqit, ka tregua se aj vec don ngatres ndermalesore….
  Eshte vrejt se ne Malesiposacerisht kishteqene njefushate e qet te mos ishin kyc ne kete loje FDI, kuj i konvenon ngatrresa ndermalesore????

 9. Po kush jan gjithe kta studenta ne ASH-s ? Jaty ne ash vetem Gjergji , Nika e Marku se tjeter qyqe nuk kton. Po kush asht alyetnativa rinore , e paska shkrua Marku ket text por paska harrua se nuk thueht “studentat” por studentet. Si ne emision anton lulgjuraj “jurist I diplomuar” thafti krahi recitnonte ne studio e thonte kualicion . Imagjinoni juristin qe nuk din t thot koalicion.
  T kthehem te alternativa: na I qitni emnat e studenteve ti shohim..

  • As Studenti as koalicioni nuk jan Fjala Shqipe ater muj me fol si t’don,por edhe ti gabove kur e shkrove “thueht” jekjo fjal asht Shqip e duhet me shkrua Shqip.Mos u kapni me ato t’voglat por merrni argumentat e t’diskutojm si nijerzit.Te bajm atmosferen shoqnore me mehabeta.Kaloshi mir

 10. ~NJOHURI~ti me sa po sho un paske krye fakultetin e gjuhes shqipe? 😀

 11. L*****n, mos u zej. Hajt nje dite ne zyre dhe shifi, jane 12 student qe punojne per dite ne zyre. Emrat te duhen? pse? do ti shofish shume shpejt ne kampanj neper Malesi me sa me kan than e kam pa planin e tyre. do ta jap nje emer qe vec ka dal ne list zgjedhore, Lubo Lekocaj, apsolvent ne fakultetin juridik ne Podgoric. Ke besa edhe Gjelaj, Gjokaj, Lajcaj, Gojcaj, Juncaj, Gjonaj,Bojaj, Lulgjuraj, Dedivanaj,Lucgjonaj… krejt keta jan pjese e struktures se alternatives rinore, e gjysa e tyre e kryesis se ASH, mos te ju vijn keq nese te rinjet kyce ne ASH, e dijn te gjithe se te ju nuk kan hapsire dhe as nuk kycet kush, pse ama asnje njeri nuk patet ftyr te re ne kryesi tash sa vjet, jeni dy vet e gjysem, vaseli, lindoni, dy rexhepa dhe Maliqi… ndersa ti l*****n kishte me ke shume me mecim nos me fol shume , …..

  • Gota , me vjen keq qe po I berzie njerzit ne kete bized pa hak pa hile. Une nuk jam ai qe po mendon por pach vetin ne qaf.

 12. Maliqi kite me fut edhe doni te ri qe ka punua per UDB por se len Vaseli se don me fut leberal, e mos e prekni Lindonin se ata vec e kan me u tha “tkallzoj vet” e ashte tye krye kurs te Vaseli per dihet cka… dy Rexhepat e Nikolla jane si rrjet milimagash…Ma mire

 13. Nuk me hiqet nga mendja se si Kaçurreli i LD nga Ulqini me tklonuarin e tij ne Malëesi iken meni here…tani bejne se jane nervozuar….po permbytet anija te paret iken minjet kapitena….Lindoni i IQ është djal i mirë, ka qendrim dhe e thotë atë…(kur flen)…Antoni pat mbrem nje raste te mire se deri tash ka fol para pasqyret, si kur ka mesuar te recitoje, por ja nderpren recitimin, aq i ri e nje Udbash e qiti ne rrene tri her….tkan tha kojshia Anton je i ri e mos u fut, por ke da me pyet akademiket e renomes evropiane hahahah

 14. SA katrrohi ju DPS propozon dhe ofron referendume, atek ju vazhfoni.
  Kur u ka pa mram kam ndalua e mendua, aman aman kush do me na perfaqesua. Kurse kete dalin e ri mos e sulmoni aq shume, sa i per ket shprehjes e pashise, mashallah se i ka xhbi mram. Me muj me ba pak ma shume shqiptare e mos te ngarkohet me do bindje tjera si dhe ska nevoj me plas pas flamurit malazez kishte me ken ok.
  Jam qesh disa here kure donte me fole Hamdia em si badem e shikonte Antonin a po e sheh dhe si po e sheh dhe si me droj flite aahhaa, Mishelini yne.
  Maliqi duket se tan kohen nga halli bonte me p***dh me koll. E tu thaft krahi Maliq po ku don ti me ba politike, une se di ate njeri normal qe ty ta nep besimin, pasha zotin e kam me sinqeritet te plot. ai qe te jap voten ty si njeri duhet me u kontrollua sa ma urgjentisht se sduhet me ken ne rregull.

 15. Jo jo gabim e kini burra se Maliqi ska punua en UDB por en KOS(kontra-obavjestajna sluzba) pra ne Sherbimin informativ USHTARAK, ka i fije dallim! Maliq,ke skadua Maliq trimi, sjau din per ner atyne ci tkan pru en sken politike,si stvjen tyrp more si su vjen tyrp ty e Vaselit? Si su llepet Malsija ci e ndat e e ckatrruet…Vaseli duhet than asht lider politik me plot fjale dhe nga zemra e thom dhe e di se munet e din e ka pervoje me punua por en tjetren an smunet more burra e ka VAKSINEN e liberalve cka elle i perdori lidhjet e vjetra liber ale mej afrua disa shoke partiak te kahershem por sdua me permend emra…E ti L***** zogu qetsoju pak he burr kadal mos u ngut apo bela tka ba keq VAKSINA e Vaselit? hahahaha besom se je shum qesharak. Elle nji gja jam i bindun e ajo eshte se as IQ as ASH as as nji parti ne Malsi nuk mundet me ba gja vetun ky eshte fakt,pa ba bashkim ska gja perfill kurrkush e ishalla,ISHALLA i dit tan bashkona en Malsi Ulqin Plac e Guci dhe mbesim ne 2 parti shqiptare qe eshte me se e mjaftueshme dhe te shkojme drejt perparimit! Perkrahje per te gjith te rinjet qe kane filluar te kycen dhe ti mesojne disa gjana pa marre parasysh se ne cilen parti jane.

 16. Pershendetje te gjitheve te nderuar e te respektuar komentues.

  Nese behet fjale per kete organizem ta quaj te ASH se, qe eshte i perbere nga 12 persona qe jane te gjithe ti ri, ater asht fat i mire qe jane afrua. besomni se me Vasel Sinishten e Maliqin nuk flitet se ata u duket se jan pi gjithka edhe para disa ditve kam fole me ta en Tuz, e ai thote se nuk e ka problem aspak. Ba ci grupit si pelqen thot Vaseli, vet terhiqem e ju vazhdoni. Komunist e injorant. Besoj se jekjo asht edhe arsyeja se pse kta studenta jane te rrevoltuom en ta. Ka premtua gjithcka i ka ardh per gojet, e tash jan cpua tana.
  sa per mua, vota asht e shejt, por provoni mos me pagua dika, me pa se si reagon populli en malesi….thone pareeeee…….e pse, se jane gi merrenat e vaselit e te maliqit.
  vetem paraqitja e maliqit pram ne tv deshmon se ai i ka shite drut.
  vetem me pa se kuj ia ka da traktorin prej usaidit, kuj ia ka dhane materialet e kan ka punsua per sa kohe ka ken en komune
  te mjeret na per veti se jeta studenta opaskan pas te drejte…ishalla o zot u bashin 25 e jo 12
  edhe dasht zoti brb e te tri listat e fitoshin kaj deputet e ater me pa se kush cka ka me punua por per vaselin e di, prap ka me cua uj en hot
  me t mira u pashim

 17. L****** Zogu hahahahahaha, tka ba keq vaksina hahahahahah, o tlumt goja Dinoshjan se besa bukur po flet….po ma prish pak se kenke pak kiç kur ashte teatri ne pyetje sa te pelqen Antoni….kur e çon gishtin ater kqyr kshtu si idhun…ater ule koken, ater thote jame per heqje kufijsh, ater ne na nal zemra..he leu edhe i zog shqiptari qe don shqipnin e madhe kur ai…trt ne evropen e bashkuame hahahahahahah, ater deliriumi bjen pffffffffff si ballon ci cpohet….ater prap e çon Zanin ater Hamdia largohet pak se e çou prej gjumit…ater maliqi ja çon zanin aparatit me tije ma mire…e jeshtu ma ne fund thote kem mu zgjerua edhe ne Plav e Gusi …

 18. Asht fakt i gjalle se Malesine dhe Shqipnine i lidh nji ajer, uje dhe toke.

  Kufijt, pra, duhen hiq sa ma pare…i kane vendos kot dhe artificjalisht.

  A po kuptoni o kopuka…hahaha

 19. MOS PRITONI ME LEXUA DERI N FUND….hahahaha, cem ka gjet edhe mua me mett t kres…po ju studenta sigurisht kini tie se dikush nga ASH i pat viedh 10 mije euro e menoni se Nika ka mju nda bursa prej tyne a cka asht me ju???? hahahaha….kam nis me qesh me vetin se ju as me qesh smun bani kan ma….e Antoni pram mka pelqye se e ka tregua jate batuten e njoftun ci e kite shpik Besniku dje, me gjas i kishin pa dhan me hager mire….plastu zoi syte po pse merri me kto marrina! nese jeni studenta me tregoni sa bajne 2 e 2 se mjan ngatrrua kto pune. sa per dijeni mua mduket se studentat duhet me u organizua ne nji shoqate studentore. KOS e UDB ose ANB te dini se ka ne cdo subjekt…Nika akuzonte dikur se Dinosha punon per Serbine e bahet miku i tyne…Marku na dvette dikur a dini ka sa shkojn mitrolozat, o kuku lele….Maliqi asht ken ne KOS dhe sic e di une e kan largua prej aty, e logjikshme asht se tkite punua si duhet e kishin paj edhe ma tej. mejde-thom malsorce. FDIne e ka themelua Dushko Markoviqi qe eshte kandidati i DPS te malesise, i pese a gjashti n liste se Luigji e Halili su duhen gja ma as DPS as Malesise e Ulqinit. Franin e kan cua me pajt fjalim se kite deke dikush en Danillovgrade e Nikolls i kane than me diplomua se smun pajne njerz budalle pa shkolle ma…allahallah… FDI, i ka mrene edhe shen Angjellkun e Vaselin e Pozitivnas…Edhe Lillja i ka nja shtate a tetumdhjet UDBasha por ndasht se duhet me jetua diqysh…Nikolla m dhimet se ja futen Gjoka, Marashi e Agroni. T isha n kam t tij e formoj edhe i lillje tjeter e emnin tja qes si tdone aj se tash se pengon kush….cdo subjekt thote se e perkrah diaspora e besa jashtu asht-i cojne pare gjithkuj sipas PROTEKCIJET, por u lumte se edhe atje ka nis mu permiresua gjendja ekonomike. E tash spo mun mos ju thom cka menoj vete: FDI- Forumi i Debilave Inteligjent…ASH-Alteranativa e Studentave te Humbur…LD- Lillja e Deshtakeve…UDSH- Urrejta Demokratike mes Shqiptareve…Forca, Iq, Perspektiva- realisht m pelqejnese kta tjerte sdine ku jane se jo per tjeter edhe m falni e m kuptoni…. paaaaaaaaaaa e kan emnin e gjat e spo ja di as fillimin as funin por kam me votua per ta e ju sugjeroj t votoni edhe ju tjeret….FDIse i uroj ditelindjen-nji vjetorin e ishalla nep zoti e t dytin nuk e lusin…Antonit spoj thom gja se atij ” i vjen keq por ska me kan me bisedua per kto gjana”, sic e tha vete, e asht i zanun me do eksperta, analista, jurista e tertallavrtalla t cilet jane n gjandje me zhvillua edhe malin e zi e jo ma i ulic en tuz-jane me t vertete t forte por t kene kujdes se po hin plani urbanistik e t guten mi perfunua shpijat se mujn mjua rrzua, pritezot se edhe ater kishin me than se shqiptaret skane t drejta sa duhet…shihna burra me 14 en prame…jeni t ftuem ne Iniciative vec Besnikun mos e merrni se tane ushqimin na e han pasha zoten e edhe “pallomat” jane shtrejtua e po na fik, por muj mej dal zot rinia e ASH e mej ble do sene per ta me jato pare ci ja kan vjedh iniciatives…FAKT-sje aq i paedukuem sa po thone jekta por ni tiesha ma to fol keq per ty e Dod Gjeken kam mjau tuk veshin sa ti shoh n Tuz….met’t e kres gja e madhe…por vet spo kam problem me to se i kam dry n podrum …m falni se mra kazani e pom duhet me shkua…

 20. Vuksalekaj a din si kishte me quajt dodegjeka kete emision (tavlina e kokerllakt )..
  te bahena pak korekt, antoni ka ken ma i miri, edhe pse ka bestiat disa here. Ai kur nisi me recitua thom se u ba ma e keqja por pri her ai tha jam per flamur jam kundra cdo gja cka eshte andrra shqiptare, kjo tregon se muj me ken tradhtar ne te ardhmen, pra trgon simptome te njeriut qe prit me u shit. por mram kishte sulme te mira..
  ahaahhaha jam kenaq tye me u qesh, aty bahej luft mes antonit e maliqit e hamdia si ishte ngreh si Dac , pra ishte kul ne fotele, qe me zi e nxente ajo.

 21. Fotelat e gushta dikush kite tej me i gjys felet, than hamdia me gjith ta ka shkua nshpi se as me xjerr, Po antoni e tha jam jurist i operacioneve te trunit, e malsia e madhe don zot shpijet, mtakon mua se kam platform freshko njemujore…. Platform njemujore hahahaha fligac tre… Hajde de tite ken tremujore….fatmiri tri her ka ba kryq e bismilah… Po ku jam tha… Antoni ashte nivel i nalt e di vet per doktorrin aristotelin…a e din ti aristotelin dinoshjan cka kapa kshtu pasion hahhahahahaaha dua prap kso emisionesh…anton tlutem msoje rolin bukur mna kerqeth se mram vec ke ba parodi

 22. Urime studenta, kish me ju propozua me ba nje investigim mas parit ne prapaskene, e ater nese menoni se ja duen t’miren Malsis, prekrahni edhe ma fort. Vec te dini se tan jetes, kini me pas nje (!) mbi koke.

 23. po mven mir ci Pasha Zotin spaska pritua me shkrua kaq gjat , por pom ven keq se si paska pa perciell mir politikat , se mos te flasim per hajni se sdi ku dalim ….
  e per menimin tem nuk duhet me qit fjalt si kpurlla se skan baz , kta studentat iher pa me i pa cka jan a cka kan me ba , sa gjasa me i sha , po mu llan pak zemer se belda vjen dita e del dic sparitv prej tyne…
  menoj se ma mir ci jan afrua aty te Alternativa se me krijua dic tjeter edhe i FDI tre!!!! me gjith se per disa gjanaa ke tee drejt…

Comments are closed.