Turnamenti “1st Malesia Golf Open 2012”

Një grup individësh, malësorë nga New York-u, të Hënën me 1 Tetor 2012 organizojnë turnamentin në Golf “1st Malesia Golf Open 2012”.
Të ardhurat nga ky turnament do ti shkojnë Fondit Humanitarë Malësia nga New York-u.

Lokacioni:
Mahopac Golf Club
601 North Lake Blvd
Mahopac NY 10541

Per informata me te hollësishme jeni të lutur të kontaktoni:

Tony Lulgjuraj 1347-219-6701
Vasel Ulaj 1917-560-6701
Vasel Nikprelaj 1914-844-4215
Vasel Juncaj 1914-262-0701
Leke Gjolaj 1212-666-8051

12 Comments

 1. Ja’v lumsha, jeni ma t’e fortit. Keni perkrahjen e diaspores.
  Zoti ja’v shperbleft ne shendetin e familjeve t’uaja per kete qe po bani per Malesi e ne vacanti per studentat, strukturen ma vitale te njie shoqerije.

 2. Koja, me shprese se ne nje t’aredheshme t’e shpejt do’t lozim GOLF edhe ne vendlindjen tende, megjithese nuk e njoh terenin e Kojes.

 3. mos e merrni ne qaf ket popudh ketu me rrena
  se gja spo kryeni me keto pune vec tue bliedh pare e tue godit shpijat e veta tue formua darka sikur darken e mrame ci u bat bashk per te festuar kryengritjen e malesis jan kenun 500 veta ne fund te darkes kan mbet vec 600 dodhar prej 35.000mive kun darka ka kushtuar vec 40 per njeri me ju me pas pun h***a ne krye me kryetart.ci u dvesin e nuk dini me dhan pegjigje vec thoni flasim ma von edhe e kapercen muhabetin ja futni kot ketyre punve !!!

  • PYJKA, po, po, punojn shpiat e veta dhe ne te njejten kohe po thon se po kryejn obligimin ndaj vendlindjes. Pyjka, nese ke argumente per keta qe po shkrua dile me fakte e t’i kompromitojm kete grupe qe tashe19 vjete me radhe na e kane nxane rrugen ne tjereve. Hama dreq vet tane jeten tue punua e as nuk godita shpi atje, as si cova kuj gja e t’isha kape me ta ndoshta edhe une kisha punua shpi ne Malesi edhe isha ba burre i mire tue i ndihmua vendlindjen. Hama dreq ni ma pa kush hajrin deri me sot, vec tue punua e pagua jekso billash edhe kurr s’mujta mej perpjek.

  • Besa e Zotit mir jau shtîne pyjkën e mir i paskan nimua vêndlindjes tye ma hâger e me pi.A âkên n’at dark noj puntor e çoban,na kallzo pash Zotin????

 4. Golfi, burra e gra t’nerueshem, luhet me shkop. Kush nuk ka shkop nuk mundet me luej. Nese i ke kokrrat por nuk e ke shkopin perseri nuk mundesh me e luej. Me fjale te tjera, me pas shkopin asht e domosdoshme, e kokrrat mundesh me i pas e dhe te huaja…ok.

  Tung i here!

 5. Ti Pyjka edhe mire e ke ckjarua punen e darks, por Shqata Humanitare ka here nuk e ka organizua darken e Kryengritjes…Fondi Ded Gjo Luli asht zot shpijet aty…

 6. Me ba koment esht ok pore komente si kto nuke kane kure fare lithjet, fatkeqesisht kure disa persona mandojne si kta te cilte kane komentua per persona te cilte mundohen te nimojme shokve the vlazerve ne vendlindje jane ata te cilte nuke kane kure fare kuptimit ne jet.

Comments are closed.