Rrahje në Kuvendin e Tuzit

Tuz, Malësi (04.10.2012) – Këshilltari i Partisë Demokratike të Socialisteve (DPS) Naser Krkanovic dhe këshilltari i Partisë Socialiste Popullore (SNP) Zeljko Milic janë rrahur gjatë pauzës së seancës që po zhvillohej sot në Kuvendin e Komunës urbane të Tuzit.  Ata u përleshën në korridorin e ndërtesës së Kuvendit duke përdorur grushtat. Incidenti u ndalua me intervenimin e këshilltarëve tjerë.

Deri të përleshja ka ardhur mbas përplasjeve të ashpra verbale që Milic dhe Krkanovic patën gjatë seancës.
Milic kishte thënë se DPS dhe UDSH ndajnë konserva ushqimi qytetarëve në prag të zgjedhjeve.  Në këtë Krkanovic u përgjigj këshilltarit Milic, “nëse të nevojiten me trego cilat i preferon dhe ku donë që ti sjellim”, njofton TV Vijesti.  /Malesia.Org/
Foto: Vijesti 

31 Comments

 1. perderisa nuk jan shqiptarë as njëri as tjeter ska kurrfe turpit.
  Asht “knaqsi” kur sorra-sorrs ja xierr syt….

 2. Edhe kjo eshte Demokraci
  Rrezikun per keta halamet buurrash.
  A do te ket repriz?

 3. Te dy, se bashku me Dinoshjanin, duhen kapur dhe z***r gjalle ne kazan.

 4. E cfafe kachimakut na ashte fut e perzie ne ate Malesi he I pasha pert se pertej se pret miza hekur.

 5. Dua ta shikoj kyt konflikt nga nje tjetr ane,,, Shikoni cka ben partia ne pushtet.. Me cka mundohet ti marrin votat ne Malesi….Ajo pse e ban .?kurrkush nuk pret ma mire prej saj… Por njerezit ( malesore ) qe i takojne aqsaj parti nuk ju pengon fare ..Malaziasi Miliq i vetmi i kritikon per ate gje.?. Ketu ashte tyrepi…. Zoti kryetare i komunes Franjo Lulgjuraj tashti ma as cemi sti la mkatet.? Ulqinaku ka te drejte. si mundesh me qen pjes e nje partije aq idiotike e te punosh haptas kundra malsorevet tu? Ke edukua me mijera te rinje po si te behen ata njerez te mire dhe te drejte kur ti je4 lag asaj.? Tyrprohem se kam qene nxenes i yti

  • Mos m’merrvesh keq, por pot dves kush e ka fajin aty ma fort Lulgjuri,Gegaj,Miliqi,Krkanoviqi ose Malsort çi i kan xgijedh.Mos e mrapshtoni demokracin por lypnije fajin dërshe vetit

 6. Dps dhe Unioni sigurisht se kan me i ble votat si gjitheher edhe ne te kaluern. Pse jan rrah keta dy far burrash seshte fort pun e madhe, le tja nxierrin syt njani tjetrit.Bosi i Kerkanoviqit esht Frani Lulgjuraj dhe bosi i atije MIliqit esht Kol Lulgjuraj sa qesharake, marrti dreqi edhe Bosat edhe anetaret e ketyre partive antishqiptare. Se besoj se malsoret kan me u rrejt mbas disa konzervave apo ndonje nje thesi mielli, si ju thonte nje her nje mergimtar. Le te shpresojm se votat do te jepen partive dhe perfaqsuesve te partive Shqiptare dhe askujt tjeter. Tash kan rradhenFrani e Kola ater me hi Lulgjurajt me i godit. por ketyre te dyve duhet te jua jepni dorezat qe mos te merrciten fort se jan kushri…ha.ha.ha..LOL

 7. u knaqa, tash 20 e sa vjet DPS na thote na e pshtueme malin e zi nga lufta e ne anen tjeter kryen krimet me dubrovnik-milli i pat vizitua ” clirimtaret”, ater ne bukovice, ater shtrpci, ater kallugjerski llaz, ater deportimet e muslimaneve, ater konservat e mielli, ater gishti i madh e tj etj…Kta te SNP u katrruan me millin s jau vjelli paret e balonave ci jau pat dhane Srecko Kestneri, ater i vrane sekuliqin, raspopovicin, tash ne vona shqekiqin e kan mej vra edhe do tjere…e tash edhe rrahen dermje vetit…i pasha ka i tukin flokt e xierrin syte jari tjetrit para te 14-it….Franjo Franjo, krejt pom duket se po t sheh dikush hordheqet e tua….ka me tu idhnua nikolla gegaj se sa a ken aj ska pas kaq arritje komuna juej…tash kan met hjek partiet thafte krahi si spo zen kurr…e kuku p[er partine kur tshkosh ti n histori….ater ka me ra ky pushtet e ty me shok kan me u cua n spuzh me pshi plehnat tueja….tyrp po thoni!!!! qe ju po mduki t marr krejt, ata sdine tjeter vec kshtu, njerez analfabeta, t varun nga konzervat, bile t skadueme dhe mendoj se pikerisht konservat u kane ba keq e jane cmend cmendti zoti….oj kuku, kaher skam qesh jekaq sa sot….jan t forte pasha zoten!!! rrnofte konserva…

 8. Mire e kini i shalla per dit rrahi aty ne ato blellje jashtu chohet perpara populli edhe jashtu e edukoni rinine perpara Malsi perpara Jini ka ja plotsoni qefet popullit

 9. Rrahjet, fatkeqesisht jane perditshmeri e jetes parlamentare. Hyni neper arkivat e parlamenteve me me tradite demokratike, do te gjeni skena nga me te ndryshmet. Kjo, nuk eshte e bukur, por jo aq brengosese. Cka po me brengose mua eshte se ne, nuk duam t’a pranojme : “Secili popull ka ate udheheqesi te cilen e meriton”. Pse po behemi sklerotoke dhe po duam te harrojme se – pikerisht kjo udheheqesi qe tani eshte aktuale ne Malesi, para nje dekade e fitoi bindshem “Koalicionin per Malesi”. Keni harruar? Dikush i quan “analfabete”, dikush ndryshe, por ne mbjellem “kungullin me djallin dhe tani po na thehet per koke”. Do te doja te ndegjoj, apo lexoj emrin e atij personi qe eshte per shijen tone?? Ma thuani! Ne, vetem pasiqe vdesin i ngrisim larte njerezit. Kjo eshte per te qare.

  • aaaha ti je prej atyne qe kan qef me tije katken per t’gjall.

 10. Jo burra Kola e Frani nuk ishin rrah (ni jân Malësor) por kishin xijer levoren,ni e kan,se ën Malësi jân rrah dikur veç grat e fëmija.

 11. Grecha Trieshi pershendetje.
  Ndoshta dhe te kam ngatrrua me dike ka mundesi,Por gjithsesi komentet tua, I vlersoj.
  Sa I takon pyetje qe une jau e Ty e Gjeloshit ,pergjigje jote kje shume e koklavitur dhe e pa kuptueme per mue.
  1)per rrugtimin e Gjonit qe e permend nuk me tregove se nga I cili burim vjen , a eshte diku I shkruam a Jane gojdhena?
  2)ma sqaro edhe nje here I cili eshte konvertim ma natyral te ata shqiptare prej Markut ne Mehmet a prej Mehmetit ne Marko
  Deri ne pergjigje tung

 12. Jo Dod Gjeka ka kalua koha e LEVORE me njani tjetrin he burre. Dhe esht mir qe ka kaluar ajo koh, dhe mos me u vra njerzit per politik se mendojn ndryshet. Kjo qe ka ndollur aty esht normale per boten demokratike, keto ndollin edhe ne parlamentet boterore dhe me kultur parlamentare qindra apo mija vjecare e jo ne TUZIN tone dhe komunen urbane. Mos u lodhnio per ate pun se nuk esht ba pun e madhe.Neser do te puthen dhe pine se bashku ne restorante URRELA. Kurse ajo per Kolen dhe Franin Lulgjuraj ajo ishte ma teper qesharake dhe sarkastike sepse jan te dy kushri mes vedit dhe ju takojn atyre te dy partive te ndryshme, njani pozit e tjetri opozit, prandaj e thashe kete, se jo Dod Gjeka mos u frigo se skan me tu rra prej patriotizmit ase njani ase tjetri, si nje dhoje i ke te dy promalazeze, bile njani procetnik. Mos u shqetsoni do te rrehen prap dhe sdo te bahet gazepi.

 13. Cud ci ska kcye elle F****i mu rra? Rrahtae pika krejes aty ku e kan vu se aj as me ruej berret nuk asht e jo ma kryetar ^komunet^. Sido kjoft DPS-i edhe ksaj her ka punua e asht tu punua shum e kame fitua bindshem e ka mna marr en pik tqafs

 14. O vellezer shqiptar
  Te lumt ne me vellezer tone me diaspor(ll) , para pak ditesh njeri me inicialet P…..l. S …… J thrret ne gjak ,po e citoj “vech gjaku i lane keto gjunafe te politikanvet tan” kurse sot Plaku i web faqes D…. Gj , thrret ne mejdan me dal politikant me levore ,ishalla nuk e lexon plusi keta se me siguri kite me me sulmue edhe mue si Leonen se po i fyej keta “burra”

 15. Ti Dod po ksyre dikan te hiqin toket asi Dikur as me shkrua skem dije Nojsen ti atje ne Turqi por edhe vet jam atje na i kuptojm gjanat pak ma thelle
  haaaa TUNG MOS u prekDODE

 16. Mos droni se skan me chua ma tej vech jarit me ja dhan ikozerm ma shum edhe gjicka ne rregull

 17. ‘MALESIA.org.- bedlam” is declaring,Kosove Rexha Bala,a persona – non – grata. No farther information given from this point..

  Rrini me shendet.

 18. Na fike ,po si do bejme pa ty?
  Eja me nofken Bala Rexha Kosov

 19. Beteje! sherr e degame! Kerkojshin qimen ne qull qeni.Perleshje trup me trup.Njeriu nuk zihet me veten! Luftuen si d***a te egjer.Kishin te drejte – se ishte per hije te g*****t.U kacafyten dhe u konsumuan gjeresa nuk u mbeten tjeter – vetem bishtat.
  Uh,uh,tani edhe mue me hane dueret per tu rrahur! – Jam ne thike e ne pike me malazezo-madhin.
  Po kush i ndau, Turku a, Shkjau? Latini a,Ferhati,Frani a belau?

 20. qyre ti deciqi tjeter e jo une DECHIQI kije kujdes me shkrime haaa tung

Comments are closed.