UDSH pas zgjedhjeve vetem me Gjukanoviqin

Qëllimi bazë i UDSH-së është që me veprim politik tu sigurojë shqiptareve një gjendje më të mirë politiko-ekonomike si popull autokton në Mal të Zi, i këtij mendimi është kandidati për deputet i këtij subjekti Mehmet Zenka.

Lideri i UDSH-së, për të përditshmen Vijesti, hodhi poshtë çdo mundësi të çfardo bashkëpunimi me opozitën, edhe në rastin nëse pas zgjedhjeve partia e tij do të jetë në situatë që të vendos për qeverisje.
“Nëse rastësishtë fiton opozita, në të cilën variant nuk besojmë, ne do të mbrojmë interesat e popullit shqiptar  në Mal të Zi si opozitë, në përputhje me detyrimet tona programore. Thënë shkurt e qartë, përveç me partnerët tanë aktual, UDSH nuk do të bëjë shumicën me askend tjetër”, deklaroi Zenka. /Ulqini Online/

73 Comments

 1. Besa more Meto Zenka e dim se ju vec me DPS dhe Gjukun do te bani kualicjone se me askend tjeter se po ju jep poste e karriga bolle, por mos ja pci hajrin Gjukut ase vetit, si po bani ju, po si ma mir me te ne opozit se me shqiptaret, dhe partit tjera shqiptare. Hej de dreq keto jan men.

 2. udsh parti e ashtuquajtur shqipetare vegel e dps iperdor si q…. sa ti duhen me shperda noj baks makarona para votave ater u thot shko …. deri ne votat tjera e kurseni makaronat

 3. Se jeni te pa ftyre, kjo nuk ashte e diskutueshme, por se jeni tradhtare, po verteton edhe kjo deklarate e jotja.
  Nuk di a e dijne te gjithe shqiptaret se UDSH nuk ashte parti shqiptare! Ajo ashte gjendje agregate e DPS-it ne gjuhen shqipe, kurse lideret e saj qe kane startuar si shqiptare e ne fakt kane qene dhe jane sherbetoret e pushtetit, nuk jane asgje ma pak se TRADHTARE ORDINARE. Le ti formojne edhe 100 komuna te tjera bashke me DPS, sjelljet e tyre, veprimet dhe cdo aktivitet qe bejne, per popullaten e gjere shqiptare jane vetem tradhtare. Prandej tash e tutje u sygjerohet partive…

 4. vazhdim:

  …shqiptare qe ne cfardo kombinacioni mos te bejne aleance me keta shkie shqipfolesa, se jane edhe ma te keqi se DPS.

  • me se miri shqipetaret te bejne aleance me parti proserbe pasardhese te millosheviqit…

   haaa kukuuu chfar hajavanash jan malsort 😀

   • Me i keqi serb ashte vellau qe te behet serb. UDSH Ashte pikerisht ai.

 5. e cka me than vet e DodGjeka?! votoni 9 se sic po e shihni skini per kan tjeter me votua ket here….A je me mua Dode???

 6. Ni kjoft se UDSH-i bâhet prap maemadhja parti Shqiptare atwer e dij se Malësija ka hup,e ka hâgër dreqi me gjith çk ka.A poja shihni STEMIN e Ulqinit? Nuk asht Deçiqi me flamurin e Ded Gjon Lulit.Nuk i ka dimua Dinosha çi âkên ,demek,Malësor e tash kan me shtyp edhe mafort Ulqinakt me DPS-in.Jau pashi hajrin o Malësor e gajretoni atje se asht dimni mai kollajt.

 7. Potja Malesia nuk e ka stemen e Deciqit me Flamurin e Gjergj Kastriotit e jo ma Ulqini. Ulqini ka simbole tveta historike qe nuk
  i perdor

 8. Valla jan djelmocha tmir jekt te Alenaca Rinore. Per perfaqsues te Alenaces Rinore en Komisionoin Zgjedhor e kan punsua shkjaun Dalibor Kavaric. Bash bukur paskan ba me ja dhan shkjaut i rrog prej 3000 evrave per kto zgjedhje. Se malsor skanpas ku me gjet se tan jan me pun.
  ni mos besoni kqyrnje en jat link posht

   • a nuk po din me lexua Dod? Bajraktari perfaqson koalicionin Lidhja Demokratike-PartiaDemokratike- Alternativa Shqiptare. Kurse Kalezić perfaqson Aleancen Rinore Shqiptare qe duem vet e ti mej votua.
    mozot ma keq per ne e per ta

 9. o realist cfar m””” realistit je ti more b””””” po ka e din sesa vota kan me pas
  si muni me ken gjithmon kunder rinijet e perparimit va plast zoti po si muni me gjuej gurr e rrena per riniN TON. ADONI ME VOTUA PER ATA CI E KAN CUA MALSIN JEKTU KU A SOT

  • Zef , jekjo rini me Angjellka, Antona e Besnika nuk pin uj ne Malesi. Votat jekyt her si gjithmon i merr Vasel Sinishtaj dhe nr 9.

 10. Votoni votoni votoni Adoleshentat votoni v”””” votoni “,,,,,, keta jane rinia

 11. Dode 9 asht Vaseli e per ket rinine po flitet se po terhiqen prej votash se u jan marua paret e as amerika spo u con gja ktyne ditve….e ju tjert pash zoten po casht Rinia! Rini ka n secilin subjekt, ma shume se aty ci po thoni ju disa… delni me pa i her ket pun….kjo rinia juej, demek, po don deputetin, po ce duen-ata kin me ba bukur tja bleshin ********************************** allahallah cka tie njeri…ti Dode kishe ba bukur mej thirr njerzit ktu me votua per Vaselin se jekta tjert besa po djegen barabar

  • Mos bâ be kot “pasha Zotin”
   Qysh kur asht vaseli ën politik e çka ka bâ deri tash?Ma kallzo i idee çi e ka përcijell Vaseli deri tash ën Malësi?Dy vjet âkên deputat,a doni meja dhan edhe katër vjet mos me punua gjâ për Malësi.Po si nuk e merrni vesh se tan Malsort jan deputatat e Ulqinit ose Podgorices.Mua nuk ëm intereson Ulqini,Podgorica, Kosova as Shqipnija,mua ëm intereson veç Malësija se ka met vetun e nuk dvat kurrkush për ne.Trumulloni i grim me krye e dimoni Malësis,vet ju Malësor se kurrkush nuk ka meu dimua ni mos i dimoshi vetit.Ka tha Zoti dimoji vetit ater kam met dimua edhe…

   • O Dode Gjeka, Mos Harro se PA shqipni, Kosove, Ulqin etj. qe ty nuk te interesojne neve NUK na duhet gje as ajo Malsi.

    Te Pershendes,
    Pashko Sinishtaj

 12. Nese doni qe malsia te je edhe ma keq nese doni qe e keqja mos te na mungoj , nese doni me e lane malsin ne errsi politike ,votoni Aleancen e “””””” “”””””””””””” kjo eshte ALEANCA RINORE

 13. po udves vetem 1 dvetje cka ka ba vasel sinishtaj per malsi deri tash ci ka cperda malsin me rrena e prralla ti apor ini edhe ju si aj. si nuk i kuptoni gjanat mduket cud vaseli me maliqin,gjergjushin e nik gjeloshaj e kan shperda votuasate malsis e tash lypi pshtim nulqin. ini tue marr malsin nqaf me kto marrina. ujku e terrnon qimen po vesin jo ma epni vec i fakt ci mudni me prua vaselin sinishtaj
  gjithkush muj me gabua e kan vu kavariqin se asht dasht per cpejt ni pravnik e kan hjek e nuk ashte ba gazepi. po vaseli ci ka votua per udbashin ci najka rrah malsort e a ken nparti te kralit ci…

  • tlumt zef se i arsyetove se e kan fut shkjaun Kavaricin en pun. skanpa koh me fut noj malsor me e marr at rrog tmir. kta ci vetit po i thon se jan pshtimi i malsis, se jan taman shqiptar e jo si kta tjert, kta ci po lypin pun per rini malsore, kta pa ja nis punes e punsojn shkjaun. pravnikun, e ruejte zoti me gjith ata bashk me shkjaun tuaj se nuk asht i vetmi se kan shum sish me vetin

  • po ku jeton ti qe ban ket pyetje e jep ket arsyetim: Vaseli ka ba:1. deputeti i pare shqiptare qe foli ne gjuhen shqipe ne parlamentin malazez…2….bashkoi gjithe malesine ne 2006-mori pushtetin ne Tuz dhe deshmoi se Komuna Urbane nuk mund te funksionoje…3…kaloi ne kushtetuten malazeze disa nene te cilat nuk ekzistonin kurre…4…kundershtoi te gjitha diskriminimet qe na behen…5….mobilizoi kongresistat amerikane qe ti bejne presion regjimit diktatorial te gjukanoviqit qe ta pranoje komunen e plote te Tuzit sipas kritereve te caktuara me elaboratin, per t cilin ti ske degjua hala…

   • ….por per t cilin Fadil Kajoshaj u prononcua dhe e ke ne malesia.org, me fjalet se si baze e referendumit mund te merret iniciativa e vasel s…..por fadili e din mire se vec ajo iniciative e sjedh komunen e plote te tuzit, asnje tjeter, por mundohet me ja vesh UDSHse kete merite…6…beri koalicionin me te shendoshe nder shqiptaret ne mal te zi e nuk iku askund, percdonate eshte ne tuz zotrote por ti dukesh je qorrua e nuk sheh…a din cka—-smun ti shkruaj tgjitha veprat e vaselit se jane shume por tung

    • 1. Deputeti i pare Shqiptare qe ka fol ne gjuhen shqipe ne parlamentin malazez ishte i madhi Gjergj Daku Gjokaj 2. Ne fakt ai jo qe nuk e bashkoj por e shkatrroj bash me Nik Gjeloshin, dhe e paten premtua qe per 4 vite do ta siellin Komunen e Malsis por su realizua, po ashtu per 4 vjet e nenshkruan buxhetin prej ma shum se 2 miljon euro per cdo vjet e thon se nuk i kem pa paret me sy 3. Po e sakt qe kaluan disa nene, psh. ligji per rendin dhe qetesin, te cilin na e ndalon me e mbajt flamurin kombetar. 4. Shihet bukur cillat diskriminime i ka ndalua, qe edhe para disa diteve nuk e kundershton..

     • ..referendumin per Komunen Malesia, por ishte i permbajtur 5. Ne kete emisjon mund ta gjeni pergjigjen e genjeshtrave te Vaselin Sinishtaj – http://www.youtube.com/watch?v=gsyl5qcolSw
      6. Po beri koalicjon me Forcen e Ulqinit, por a e ke parasysh faktin qe Cungu para disa muajsh ne nje deklarate thoshte qe nuk e kundershton nje koalicjon me DPS-in. Edhe deklaraten e Vaselin qe thoshte se gjate vitit 2013 do te shkrihet dhe do ti bashkangjitet Force. E atehere se bashku do te futen ne DPS. Jeto jan tmirat e Vaselin. E votojeni. Por nuk u cuditem juve qe e mbroni, se jetoni nga kjo pune. Tung

     • Ishte i permbajtur si te tjeret sepse Inicjativen per Komun te Tuzit e bane Vaseli dhe Genci , sic e pranoj padashje ai Kajoshaj, por po provojn me ja marr meritat Vaselit, qe se bashku me Gencin e punuan nje elaborat profesional, dhe lobuan ne qeveri amerikane poashtu ne institucione evropiane qe te merret komuna. Ater kush asht ai qe do te votonte PRO qe te vjedhin dicka qe ke inicua vete. Kshtu ci leni keto fora ktu.
      Tjetra, Cungu tha se nuk pranojm me u fute ne qeveri sikur UDSH-pa, pa asnje kusht, apo sikur ju qe futeni ne zgjedhje vetem per 20 000 eu. Pa i plotsuar kushtet nuk ka…

     • 1-Gjergj Daku e neruashem mos e permend se nuk ke drejt. E vertet por ai foli ne monizem. Por ne pluralizem 20 vjet deputetet tjere nuk arriten me fol shqip, cka permes perdorimit te mjeteve ligjore beri Malsori, e en vend se me u mburr ti po jep dezinformata.
      2- Cdo gje kan ba sic duhet sa ishin ne pushtet ne KU te Tuzit, por nuk funksionoj, sepse KU eshte jofunksionale per ata edhe na e dhane.
      3- Ligji mbi rendin dhe qetsin e votoj partia ne pushtet se bashku me UDSh, dhe nuk ju desht vota e partive shqiptare. Cka ju ne FDI u gezoj dhe te paret e qitet (proklamuat) kete ligj me flamurin e…

 14. DodGjeka – kur diskutoi me shok me thone se asht leht me kritikue e pse nuk ban ti dicka. Nuk asht leht me me u marr me politike e me e ndihmue popullin, por nese je nise asaj udhe mundohu e puno sinqerisht, mos e merr rrogen kot, mos te jesh deputet sa per sy e faqe. mali i zi i thot botes shqiptaret kane partite e veta deputet e vete. Po formalisht na i kemi, por ne relaitiet nuk egzistojn derisa te punojn vetem per fotele. Tash qe duhet te ecim para, na jemi ma zi se ne kohe te komunizimit.
  Rrnosh sa malet – Tung!

 15. Te lumte Besnik urime ,je kene shum i mir ke be progres te madh, ishalla po zgjat kjo kampanj edhe pak se keme e mesua leximin.
  Jeni njesha o aleanca fmiNORE

 16. ndegjoje ne youtube si va rra jozef dedvukaj, ahahhaha vaseli ka ba xero pune ne per shqiptare, haahahhahah
  une jam udsh por kete here 1 dhe vetem 1 dhe vetem 1 e plase e plase e plase…

 17. Dinoshjano shko me fjet se fmija duhet me fjet pas filmit vizatimor,

 18. Luarzo, Kishte met than vaseli ne gjuhen malazeze se e ka ne zemer, sa ne celsa te makines e mban flamurin malazez, duket se kenke dezhurni haha, ti ndac shaj e ndach fyej se 1 votohet per inad te rrencave. Jam udsh por se sheh voten udsh kur kemi ktu 1 qe va djeg syt h**** te korruptuam.
  Vasin me votua kur vota shkon ne ulqin
  pra kujdes ooo popull mos votoni vasin se vota juaj shkon diku tjeter. prqa cdo here nese mendoni se duhet nga malesia te jete kandidati.

  ne keto votime kemi vetem nje bartes listet nga malesia dhe e keni lehte ta zgjedhni vetem rrethoni numrin e pare…

  • Ne se votat e vaselit sic po thua ti shkojne ne Ulqin, une mendoj se ajo esht ni gje shum e mire se te vllezerit tone po shkojne.

   Nuk podi keto votat tua kune po shkojne, me siguri do te ndalojne ne podgorice,nuk dote arrine deri ne ulqine.
   une jam me se i sigurte se ju as nuk e thoni te verteten kur thua se je UDSH dhe thret per INADE tanve me votua #1
   Digjo ti zoteri nese nuk tr pelqejne personat ne politike ater vepro dhe pune ne at menyren e njerzimit per te miren e malsise e jo per inade. Mus u be edhe ti sikur ai personi qe per inat te Grues ka pre Haletet e veta.

   Tung,
   P…

 19. besa jem gi me rrena e pollavra te vaselit jo se jan kta tjert mat mire por bojkot ksaj here nga ana ime me familje ……….

 20. Kush ka met ne krye e ja don te miren Malesise te votoje 9 se vetem me Sinishtaj mundet me u ba dichka, aj e ka kallzua vetin qyshe prej fillimit se ja don te miren Malesise. Na jem ni popull chi harrojme chpejt, se ska pase njeri qe i asht drejtue Vaselit per noj nime qe nuk i ka nimua aq sa ka pase mundesi edhe pa meu kyche ne politike. Jaty ne mjedis te Titogradit te atehershem, ne mes te kolegve malazez, kurr nuk u tyrpnua me fole gjuhen shqipe, si kadisa tjere, as nuk hezitoi me nimue malesort e vet. Chilni syte pra per kan votoni ! VETEM 9

 21. Kta te Alenaca Rinore vertet kenkan fut ne zgjedhje vetem e vetem me djeg sa ma shum vota malsore me qellim qe me ja shkurtua mandatin deputetve shqiptar. Gabim i madh i tyne se malsort vec e kan vrejt ket gja dhe e dijne se ata nuk u futen aty per deputet pasi ata shum mir e dijn se nuk kan shansa as minimale. Se asht ashtu e verteton edhe fakti se punsuan Kavaricin ne vedn te noj trijut malsor per tcilt tashe par demek luftojn e ktej edhe kur kan mundsin e punsojn shkjaun. Kjo ka me ju kushtua per te ardhmen.

  • Em vjen shume keq per Malsort en Malsi, te gjithe flasin aq sa dine, pa fakte. Vetem cka ndegjojne nga thath e themat. Ju keni ndegjuar se VOTAT te cilat do tu shkojn Aleances do te digjen, nuk e di se ku bazoheni per kete “fakt”. Para nje jave nje agjension e parashikon Aleancen si forcen e dyte me te forte shqiptare pas Unionit Demokratik te SH…
   UDSH – 1.2 %
   Aleanca Rinore e Shqiptareve 0.4%
   Forca per Bashkom 0.3 %
   A.SH, PD, LDMZ – 0.1 %
   Atehere duhet te pyesim veten a mos po digjen votat e aleances apo votat e partive tjera shqiptare.

   • Ne ate agjension nuk e din se me rrena i keni bledh nenshkrimet per me marr pjes ne zgjedhje. Poashtu nuk dine se popullates ja keni marr nenshkrimet duke u prezentua si mbledhes se nenshkrimeve per Vaselin S. Tyrp duhet me u ardh.
    Me i djeg votat e anetareve te atyne 4 a 5 familjeve qe i keni ne list per vetem 22 000 euro . Por mir ebani se nuk a mire me e zan dimri betonin e temelit se e cart t ftoftit

  • E une nuk pash ndonje deklarate nga Aleanca per kete zoterin kavariq, ndoshta por nuk e besoj se e kan vendos kete person ne komisionin zgjedhor. Tung

 22. votoni 2 koalicionet shqiptare ashtu se votat u shkojn kandidatve malsor ashtu si me 2009 kur u votua Amir Hollaj e Vasel Sinishtaj edhe pse Sinishtaj ka ken i dyti ne list ata e kan nda mandatin e deputetit, 2 vjet njari e 2 tjetri.
  Nese votoni Alenacen Rinore votat djegen 100% sepse ata votat e UDSH-DPS nuk mujn me i marr kurse edhe sikur ti marrin tgjitha votat e Iniciativs se Vaselit, Lidhjes se Nikolls e Alternativs se Gjergjit ata kanpas 1800 vota tan bashk ne zgjedhjet e fundit e me 3000 bahesh deputet. kshtu qe a doni me tret vota? votoni alenacen

 23. Drejtesia dhe Gjyka edhe une jam me mendimin tuaj, se Vaseli esht opcjoni ma i mir per Malsin. Ne shkolle me 1-sha nuk e kalon klase, besa ase keta qe kan me votue per nr1 nuk kan me kalue klasen. Atje e kan marre nje Serb pra nje shkja Dermanoviq a si po i thon, kurse ketu e kan marre nje mendjemadh qe smuj me hec prej menes se madhe nje Dedvukaj me emrin Joseph, qe me kan than se kur shkon te kisha e Shen Palit ne Detroit e parkon Llambuginin ne parkingun e sakatave, se ja ka dhan mjeku nje vertetim se esht edhe ky sakat. Besa edhe ne keto zgjellje me keta Antona e Engjella dhe kta Josepha s

 24. E chuditshme ! Po keta qe i kan gjyshet malazeze si mujn me i urrejt dajat e babes ,si thua ti d Dinoshjan ?
  Sa per Karaviqin, o me falni Kavariqin mir kan ba qe e kane angazhua , (athue bash ket e kem prej te dajat e babes se kavariqe ka ne Zet)
  O sa i don shqiptaret ky e poti ky u nimon edhe token ne vuksalekaj
  () me marr ,duket se krejt pak pare u merr ,keshtu u ka thane avokati yne i koalicjonit ( kualicjonit ki me thane Antoni) fminor.
  E ti dinoshjan per me i ba keq vetit e malsis ke mundesi sa te duesh e nje prej te kqijavet eshte me e votu antonin, ….

 25. Nuk e kam te qart se si keta te Aleances fminore mund te genjejn se kane antare ne te gjitha trevat shqiptare ne Mal te Zi. Ka kane Anetare ne Gusi, ne Tivar, ne Ane te Malti, Kraje, Ulqin … Nuk kan asken. Ne listen e tyre jane 6 familje, ka 4 apo 5 antare.
  Tjetra, per dallim nga sub.tjera me se pakti kan te ri. I ri aty eshte vetem Antoni. I cili me dhimbet sepse edhe atij ja kan prish rinin mentoret e tij te cilet per ti realizuar planet e mbushen me demagogji, pra edhe ky eshte rast i humbur.
  Si nuk ju vjen tyrp, krejt antaret i kane te nje kofesioni … dmth rast edhe me drastik se…

 26. Dode vet spo qeshi, por nuk kam thane se vetem ka fole Vaseli shqip, por kam thane se ka fole e veprua, per dallim prej mejet e tejet chi vech flasim kot, thome si kite me u da, e aj u ka nimua te gjithve, por i gure i mure se ban, e per ata kite meu da meja besua voten ni duem me pase perparim e jo do fmijachet chi jane tinejxhera chi po naj propozon ti Dode

 27. Historiku deklarat/demant nga Aleanca Rinore nuk ka, pasi asht e vertet se Kavaric asht perfaqsuesi i tyne ne komisionin shtetnor zgjedhor dhe nuk kan cka te demantojne. Kete mund ta vertetosh ne faqen zyrtare te Komisionit Shtetnor Zgjedhor http://www.rik.co.me/ . Kete jau kan than edhe partit tjera shqiptare ne TV e kta nuk e kan demantua.

 28. Hitoriku ne ate sondazh jan anketua 1000 persona ne krejt Mal te Zi dhe organizata e cila e ka ba sondazhin ka than se net ket sondazh mund te bazohen vetem partit e medha si DPS, SNP etj. Per arsye se nga ata 1000 te anketuem nuk jan me shume se 20-30 te anketuem ne Malesi. Kshtu qe nese e merr ket si baz ater e gzosh

 29. Mos harro i se ne zgjedhjet e fundit lokale Vaseli, Nikolla e Gjergjusha bashk i kan marr rreth 2000 vota. Aleanca edhe sikur tjau merrte tgjitha votat nuk munden me fitua deputetin. E ata vota nga trevat tjera shqiptare skan pse presin se e kan listen 100% nga Malesia dhe ska si me i votua as Ulqinaku as krajani as anamalasi as shqiptart e plavs e gucis. Gjithashtu as vota te UDSH smujn me marr asnje pasi ne listen e tyne i kan 100% malsor katolik.
  Vec me logjikua se zduhesh me ken analist as politikan me e kuptua se votat e tyne djegen dhe per at arsye jan kandidua

 30. Antoni Lulgjuraj edhe pse ende i papjekur natyralisht, e mos të flasim politikisht, megjithatë është shumë i përgatitur. Por edhe aq sa vlenë Antoni po ja prishë Agjellku. Ky -Angjelkoja, është një njeri dallaverxhi e asgje me shume. Besniku ka ulishtë, por i ka lëshua bleta. Uroj që Antoni në të ardhmen të ketë sukses por pa disa këshilltarë antishqiptarë dhe antimoral që sot i ka përrreth.

 31. O S hqiptar a e kini pa avokatin nga diaspora sa bukur na udhzon se ka me votua , e barabart si me na than shkoni malsor e pytnju ne liqenin e shkoders.
  Te lumt na per dijaspor . A ja tijet muhabetin si me pa ken i tej pas darket, e jo buurri eshte avokat .o Dijaspor na leni ne me i zgjedh perfaqsuesit tone sipas mendimit tone se kur po na perzjeni ju pun ne zgjedhje ndodh qe te FLUTUROJN SHQIPONJAT!

 32. Te gjithe ne Vitoje. Te gjithe te festojme. Te gjithe te ndegjojme muziken e Nikolle Nikeprelaj. Te gjithe te shkojme e te hame mish te pjekun. Malesia, sonte te jemi nje. Festojme. Festojme.

  Shpenzimet i paguan VASEL SINISHTAJ. Mos na kurrseni. Byremni. Kemi hjeke keq me i fitua keto pare.

 33. PENTAGON
  A po te dhimben paret e karadakvet ,a ke keq qe si merr ti?
  PENTAGON ti je inteligjent ,na e trego rrugen ka ti bijem kesaj her e mos te gabojm?te lutem mos na e propozo KOALICJONIN FMINOR aj eshte gremin per malsi.
  Tung e ja kalosh si don ti

 34. O moderator pse po mi len komentet e mija ne pritje ?
  Tung nga Luarza

 35. 1)
  I nderuari DODE GJEKA,Kame shume rrespekt per Ju,e shohe se me mendje e me zemer mundohesh per ate vend te Vendlindes tuaj qe te ka lane shume mbresa e ndoshta edhe kujtime te bukura gjate feminise dhe rinise tuaj.
  Une i perkas gjenerates shume me te re dhe kam gati 30 vjet ne mergim dhe me kujtohet aj vend kur katundet ishin perplot me njerz dhe gjadheri,kur tejt dhe logjet ishin plot e perplot me djem dhe vajza te bukura, kur pleqt ishin burreria dhe nera e vendit qe rrespektoheshin nga te gjithe, ku dashuria dhe tradita e vertete e Malsorit ishin ne kulminacion qe ishin krenaria jone.

 36. 2)
  Por ajo kohe duket se iku pothuaj se dikush e volli ate kohe dhe bukuri te rradhe qe kishin Malesoret tone,nga ajo kohe kaluen shume dallgje e luftra shume ndrrime e sisteme qe duhej te ishin demokratike dhe me te mira per ne, por jo se MOMENTI kurre nuk ishte i favorshem per NE,duket se as FATI nuk kishte pune me NE, dhe keshtu mbaruem ne mjerim e roberi qe nuk deshtem ta pranonin se po vjen.Prandaj kam nje pyetje per Ju pasi po shoh se as keto zgjellje nuk po te japin shpres:
  SI MENDON, CKA DUHET TE BEJME MBAS SODIT,QE ATO TROJE MOS TE HUMBIN DHE MBESIN SHKRET NE DUART E ARMIKUT…

 37. Nuk kam dijte se Tora Bora ka fonde specile per mish te pjekun dhe kenge ne gjuhen shqipe. Kam pase mendua paret qe i merrni, e ato jane deri 200 mije dolar per ata qe kan deputetin plus paret parazgjellore mund te i perdorni per gjere me te nevojsheme Malesise. Me siguri, si ne tere boten, deputeti i ka zyren, ku me ato pare punesojne 5-6 puntore. E nevet i njofim Vaselin e Antonin edhe pa me ju pa sorrstin ne pasqyre.

  E pare eshte se me siguri nuk mund te votoni per ate qe ju ka dhane gishtin e

 38. funkcionereve te tije nga Malssia edhe dic mbrapa.
  Per perfaqesuas te partive shaipetare qe ju kanw peru deri ne kete situate kurr nuk kisha votua, se ata deri tani vetem ja kam majte me dore Gjukanovicit. Nuk votoj per rroga e as pensione te perfaqesuesevevtevShqipetareve.

  Sa te kryhen zgjelljet, se badhku me Anton Lulgjuraj dhe te rije te tjete, po efhe ndonje i te vjeter dhe te redtrukturoni Lidhjen Demokratike. Me perfaqesuas nga gjithe trojet shqipetare nen Tora Bora

 39. te vazhdoni rrugen e 10 viteve te para te LD. Perfaqesuedit e tanishem nuk ja vlejne dreqit pese pare. Ma mire pa ta, se me ta. Gjithmone do i pengojne forcat e reja.

  Nuk po kam kohe me i korigjua as gabimet teknike, por mir u pafshim ne mish e muzike neser ne Ulqin qe na e qet Tora Bora. Te shkojme te gjithe. Haja qenit, pija qenit, edhe bjeri, karadyzenit.

 40. A e muar kush vesh gja kyt PENTSGONIN? haje dreq i kekan brzie antenat,
  po u gutka me shkua ne qik malsija se noshta e ka detyren prej u d b

 41. Fushata zgjedhore gjithkund ne boten normale bahet kshtu, politik, argetim, ushqim etj…
  Vaseli e subjekti i tij kan ndihmua popullin e Malsis ne cdo kohe. Me cistjerrna uje per ata qe nuk kan uje e qe shteti e ka me detyr me ju cua por nuk ju con. Kto per vite me rradh kan kushtua me mijera evra.
  Ata gjat kohes kur ra bora dhe na pati bllokua kan pagua bagerat me na cil rrugen e me mujt me shkua me ble buken, cka shteti nuk e ka ba.
  Aleanca edhe ajo sa per start shum mir, ka punsua shkjaun Kavaric

 42. Luarza, une nuk mundem met reagua ne tana marrinat tua, qe i flet ti.. kurse keta tijert po ftojne me shkua me hager kaj cop mish te vaseli, une u them hajtni se va qet kaj cop mish vaseli se mushtjerren e len per veti ai.
  kurse ju te nderuar qe po shani besnikun dhe antonin , u them se nuk i njoh aq mire por ne baze te asaj qe po i ndegjoj ne debate me duken boll te mire, sepse nuk kane konkurence ne Malesi.
  pse:
  sepse genci shkon deputet dhe vasit do te jap gishtin e mesem sepse marrveshja nuk e obligon me ja leshua vendin e deputetit
  sepse nazifi si ish udsh e dime se eshte mashtrues…

 43. Kurse ju disa tijer qe komentoni shihet qarte se keni hi me direktiva ketu per Vasin sikur ne nuk e njohim vasel sinishtaj hahhhhaa, po ti a asht vasi sinishtaj, po e pra edime se ai nuk ban me u votua sepse kem opcione ma te mira, pse mos me va dhan shansin ketyre te rive pse , normal se po

 44. Per ty Laurza,
  Besoj qe mund ta lexosh:

  Gjukanovici u dha gishtin e mesem atyre qe do e votojne

  Ata ne med te kambeve, atyre qe jane antare te DPS

  E per tu ba masazhe atyne te dyja, te dyja, te dyja ma, cikava: Vaselit e Maliqit

  Nese deshiron mund te korigjoj gabimet

  Saluto

 45. Dinoshjan , nuk kam shpi se jetoj me babe por nji gja po te thom. Cka te duash ke nese noll ajo pune. Vaseli asht ma i pergadituni prwj te tanve. E populli ka me vendos te diellen.

 46. iku daja shohim, une ve bast ne antonin, se ka ma shume vota, vasi po bjen shume. me dnerime

  kurse ti indiferenti, per ty duhet te jem indiferent sepse indiferent eshte vasi per drejta te shqiptareve.
  kurse per mish hani ju te vaselit e tash vetem mundeni me p…dh, nar jargan se u ka ba keq mishi.

Comments are closed.