Posterat mbulojnë tabelat rrugore

Tabelat orientuese rrugore në Malësi mbulohen me posterë dhe shkarraviten nga aktivistë të fushatës para zgjedhore!

 

35 Comments

 1. kta e kane moton NAPRIJED-po ka mja psy tash plastjav zoti syte, kur edhe tabelat po naj devijojne? vet besa te Vaseli bashke me njata 100 Camaj n Vuksanlekaj e n Sukruq e ju tjert kat doni….ni e marrshim pushtetin ju premtoj se tabelat skan me shkua ma NAPRIJED…

 2. Nuk po i kuptoje ato shkrimet lart!
  Ketu tregohet kultura, emancipimi, qytetaria, shkollimi etj etj te njerezve qe propagandojne per DPS. Kjo eshte prishje e prones publike dikush duhet te jap pergjegjesi. Me qene se qenka diku nga rruga per Sukruq, ka mundesi qe “gjenerali i ushtrise se vdekur” nga Sukruqi Gj. Gj ti kete vendosur

 3. Hiqvani naten krehvani hekura bishet bela zehet dikush ka ti vun tjerat?

 4. Mos ja u jepni voten ,se per tabela e postera kodhaj.
  Por ne sukruq i kane te fortit ,ja fillon ne maje me ing N””””” G””””” vazhdon te te posht me ing Gj””””” Gj””””” dhe te ma i poshtri i te gjithve major i udb.es Z”” Gj”””.
  A i dini kush jane keta burra?po ma te mir buurrat nuk theren per mas, ja hakshin m…….. Njani tjetrit

 5. Ahh!!! me i pa Nikoll Gegaj e Gjon Gjelaj sa hije u ka me da paketa me makarona , konzerva, vojë, miellë e gjana tjera që u ka skadua afati. Po athua kaq naiv janë malësorët.mos o zot ma keq e ma zi për ketë Malesi

 6. Veprimin e këtyre personave, Pra Nikollë Gergaj e Gjon Gjelaj, duke nda pako të skaduara, së shpejti do ta publikojmë përmes këtij portali nëse këtë na e lejon stafi i Malësia. Org,

  • o burra ..ose ma mire komentuas tash disa koh nuk komentova pore shikova kometet e juva ju bo bani komet pere vasi.antonin barllin franin e tjer po ata jane ne fites se ata kandidohen per buchet e jo pere deputet se shteti ju nep buchetin para zqellore e aty rrine problemi e jo kushe do te ijet deputet pra pere ate arsye nuk mujne me u ba bashke partit politike ne malsi .keshtu neve na tregojn se keme ni ide ma te mire se jari me tjetren ose jeme ma patrijota e punojm pere te miren e shqiptarve keto jane rrenat te vjetra tashe 20 vjet p.r.sh faktet jan se parit ku ashte flamuri i lire shqipt

  • sinqerisht pershendetje .une nuke cuditem pere keta cu jane ne menyre haptas(publike) pere DPS-E pore me befasojn disa ci punojn gjoja per interesa te popudhit e ne anen tjeter marrin drejtimet prej pushtetit dhe jane mate sigurt pere punen se gjoni e nikolla e frani .keshtu ashte aje sistem 60vjecar komunist e ashte pjek nare elkure eashte shtir me u largua se ka hyre ne gjake pore do tu vine koha elle atyne se kure plaken duan me u ba potrijota keta jane potrijota interesit personal

 7. vepçrimtarinë e këtyre personave duhet ta qesim në dritë sikurse qepen e nxjerrur, pra me prapanicë në diell..

 8. Veprimtarinë e tyre e kemi perpi me zori tash sa vite, tani u ka kaluar cdo kufi durimi, këtyre duhet treguar vendi qe e meritojnë

 9. pra more burra ka shume keso rrenash ku ashte ujesjellsi ne malsi a vetem ashte punua pere zonat malazeze e jo shqiptare ku jane fondet pere buqsi si ne pjest tjera te malit te zi ku ashte bregdeti i ulqinit ci u murar ne kontrollin e pushtetit apo kryporja e ulqinit me vlefta milarda evro po ku jane bjeshket e malsis apo me dale ne plave guci me tokat e parkut nacional e liqeni me to ka shume e shume tjera pore keta perfaqsuasit tan nuk e folin se tremen se hupin keto fonde e rrogat e tyne keshtu vjen deri te kjo formul se ashte interesi personal e neve shahna me jari tjetrin

  • une po ndigjoj se ne tuz po pine e po hane sa te ijene para votimesh se pagua bucheti i partive e shume mire pere keto restorane se po kene pune pore mose hani shume se u bane gjeder se ma von nuk kini ku me marre se nuk kane me u njofte kure te kryen votime si ma perpara ni u kujtohet kaloshi mire e suksese ne votime

 10. Po pse nuk i vên Posterat koalicionat Shqiptare?.Po burrat e dheut blonije Tuzin me Vasel Sinishtaj,Çunmulaj Lulgjuraj,Camaj.Kush pova pron.Brin e Deçiqit pi Tus blonije me fotografija t’politikanvet Malësor e kurrkush nuk kameu th gjâ.DEMOKRACIA

  • e more dod a munesh i here me komentua e me pa noje kuptim komenti juaj po pse dreqin nuk dele diku ne park e kalo kohe se nuk ije pere ketu more burre a nuk e she vete se si te ka hije kjo pune si shala gomarit isoj u bjen mose e merre pere te keqe se po te tregoj hakun ose bala me shkua pere peshk kalone ma mire tung

   • Dodgjeka keka gjeni nese e krahasojm me botkuptimet tua. Ose nuk din me i percjell … Isoj cudet duhet t’jet.
    Edhe vazhdo e shkruaj se e ckrine e bane voj politiken e malsis.

  • mbi deciq nuk rrugon vetem ata ne big more dod e atje kuje duan me tregua se jane ne votime a bela ma mire te thueshe ne vorre ene tuz se ata ma mire punojn se keta te gjallt ci jane ne politik

 11. E more Dodegjeka, hajde ne Tuz e shko ne shkolle fillore ta mesojne pake gjuhen shqipe, sidomos drejtshkrimin dhe cmallu me trojet e te pareve. Mos te josh aq shume Kroacia se edhe Malesia por edhe Shqiperia kane aq shume bukuri sa shume te huaj kane mbetur te mahnitur. Ti e din se ne Kroaci atje ku jeton, kane nje ligj per gjuhen standarde qe zbatohet ne menyre rigoroze, p.sh. ato mjete informimi qe nuk e zbatojne kete ligj denohen me te holla.

 12. O Dod Gjeka!
  Po nuk je gi me V*****S j M***** Bi por mos e harro at djalin Anton Lulgjuraj se ai nuk eshte kjen kurre ne UDBen as te Jugosllavise as ate te Malit te Zi, ai duhet te jete demokrate se as komuniste ska pase kur te ishte! Na e kane merzite fotografite e vjetra por i vejne se popullin e kane nxane si zogun Qyqe . Thueju ta vejene nje here ate sokol Anton Lulgjuraj! Mjafte i ke suportue komunistat kam mendue se te kane dal per hunde por prape u siedhesh dhe ty si kur thote nje komentues te ka mbetur ne gjak per pa vdeke nuk dote te leshojne ty as te tjeret komunista .

 13. hej, mire po thot Sinqerisht…………………….portali malesia.org ju lutem lejojeni qe ta publikojne materialin per konzerva e voj
  le te shihen burrat e shkijeve ci sterrkasin si cakaj neper qelbesira
  se ata jane vete cakaj e qelbesira
  se sa per popull, populli malesore din me marr paketen nevojet, por edhe voten me dhane ku duhet………

 14. Suma vec njerzit qe nuk e din gjendjen ktu dhe ata qe nuk e dijn kush rrin mbas Antonit flet kshtu si ti. e mos tflasim me shansen reale qe ai te fitoj as 30% te votave te mjafturshme per deputet.
  nuk dukesh njeri qe ke qellim te keq por teper i painformuar me realitetin

 15. po a din se krejt malesia i ka dhan ma pak se 6000 vota ne zgjedhjet e fundit.
  vec 2 mij i kan marr partit shqiptare. e edhe sikur antoni ti marrin tgjitha ato, shansa per fitore nuk ka.
  tjerat vota jan te dps, udsh, partia boshnjake dhe partia proserbe. kto vota nuk muj askush me jau marr. ato jan te tyne.

 16. Doda po thot se ne maje te Deciqit duhet te rikomponohen ata gure dhe te shkruhet VASEL, SAVEL, LESAV, AVELS, SELAV… Uu rrofte dreqi!!!!

  Ky dreq emnit u shkruaka ne shume mbnyra.

 17. e ksaj her partit shqiptare ne malsi marrin edhe ma pak se heren e kalueme, sepse jan te ndara ne 4 lista.
  deputet muj ne u marr vec me bashkimin e votave te malsis, ulqinit, krajs, ans nali, plavs

 18. Tash keni fidhua me dhomotit njeksajte ne keto komente, jemi ne prag te zgjedhjeve dhe do te ishte mir te beheni pak ma serioz. deshtem apo nuk deshtem neve esht koha e atidhe qe duhet shqiptaret ne mal te zi te dalin dhe te votojn per kandidatet e vet, pra per ate qe mendojn se esht ma i miri per shqiptaret e atyre trevave. Une mendoj se ska ven ase koh per ofendim, sot esht e enjte, tre dit kan mbetur deri te votimi perfundimtar. Jepni mendimin tuaej ne ket drejtim, psh une mendoj se Genci e Vaseli e Amiri e fitojn nje deputete, por jan shanset e mira qe te fitojn dy deputet,kurse UDSH e tj1

 19. Sum Gruda nuk di se pse e perdor ate pseudonim kur eshte nga Hoti, a por don me meshef identitetin. Ai te kalueren nuk e ka te pastert. Ka puna si gazetar per P……den. Kete puna ia ka pas gjete miku, spiuni me i madhi i sigurimit jugosllav i cili ka qene edhe konzull. Kujdes Sumo se as ti nuk e ke te kaluren te mire…

 20. O Sum Gruda
  A votohen deputetet per pashi a ?
  Vertet nuk keke largu shum nga sum gruda me breza.
  Me siguri jeton ne michigen sa i ke keto met e na i jep keto sugjerime.

 21. Sheqyr qe me lejuat te shkruej disa fjale per te vetmen “Shtepi e vogel” por e madhe me vlera te Kombit tone!
  Shtepia Muze e Shjefen Zef Ivezaj me bashkeshorten e tij . E vetmja shtepi si Muze Kombetare e mbushur perplote me instrumenta e literature kombetare shqipetare. Shtjefeni eshte i ri 75 vjecar po ashtu bashkeshortja e tuj qe e inkurajon qe te punoj. Shtepija eshte e mbushur perplote gjer qe s’kane se ku te flejne por ne nje qoshe ne toke. Ai ka flamurin kombetar eshte annetar i LD qysh ne diten e pare qe eshte themeluar pore si duket e kane harruar.

 22. Do ishte e mire qe politikanet vte ndertojne nje Muze te bukur per Tuze dhe Malesi jane te pa ndara.
  Keni miqe ne Mal te Zi se keni dhe tregetina me Malazeze dhe tu ndertojne dicka falas ne se thote Dinosha dhe Vaseli ajo ndertohet ose Bardhi teshe 22 vjet ne sherbime ne Parlament. Kur erdhi Edi Rama foli se do hapte nje Universitet ku eshte Berisha? E keni mike mos e kurseni se duhej qe tu ndimoje per gjera per popull . Merrni sa mendime nga une a ju pelqejn apo do keni edhe ketu rezerva.

 23. pra kualicjoni ne krye me Fatmir Gjekaj 1 pra 3 te sigurt e ndoshta edhe 4 deputet plus DPS ka me fitua nje deputet, dhe nga shqiptaret se di do te jet Luigj Shkreli, Nikoll Gegaj apo ndokush tjeter, si Gjon Gjelaj apo..dikush tjeter. do te shofim. Ne Malsi Vaseli fiton shumicen, dhe i dyti Ferhati i treti aje i DPS prandaj ti SUM GRUDA ja ke futur kot edhe ksaj here, nuk i din gjerat se cfar po ndolle ne Malsi. Ate djaloshin Anton Lulgjuraj e ke te mir dhe te bukur me u fotografua me te, por jo per politik shqiptare, mbas atij qendrojn ujqit e politikes Dr P””” C””” ne New York, Vasel Cam

 24. Ska ma kuptim me debatua ne keto tema se ju Robert Ivezaj me administratoret tjer, sa duem me e perfundua mendimin kjo po na kputet, ju sdoni me lejua qe ti themi mendimet deri ne fund, prandaj esht e veshtir me komentu ne faqen tuej te internetit. E di se e keni te veshtir me e administrua, sepse disa i kalojn caqet, por ju po ja bani si aje shoqi, qe tha kan djeg tamli, e fryn edhe kosi. Ju na mueret ne qaf edhe ne te tjerve qe per keto zgjedhje donim te komentonim ndershmerisht. Megjithat edhe pse sdo te kryhen hallet tona shqiptare nen malin e zi, do te mbahen zgjelljet dhe Vaseli do te fi

 25. I nderuari DODE GJEKA te lace nje pyetje ne “UDSH pas zdhedhjeve vetem me Gjukanoviqin”,ndoshta edhe nuk e ke verejte ende.Kaloshe mire.

 26. Deciqi eshte per M**** T**** , Mos i leshoni keta tjeret se do plasin prej b****
  si me janxhe Dod Gjeka ka harruar ose ju ka mesue keq por aj vend eshte i rrezervuar per M****** T****.

 27. Vrojtues
  Po pse se ka emrin e Dedes qe e ka ma afer ,por te kumares qe jan ken koleg ne P …….jed dikur?

Comments are closed.