Fatmir Gjeka bën marrëveshje me DPS

Përfaqësuesi i “Koalicionit Shqiptarë” (Partia Demokratike – Lidhja Demokratike – Alternativa Shqiptare) Fatmir Gjeka për agjensionin Mina tha se kanë arritur marrëveshjen për qeverinë e ardhshme me DPS – Milo Djukanovic.

Ai sqaroi se nuk vjen në konsiderim thirrja e partisë Mali i Zi Pozitiv (PCG) për një marrëveshje eventuale.
Ditët e ardhshme do të njoftojnë mbi detajet e marrëveshjes, tha Gjeka.

Përderisa koalicioni tjetër shqiptar “Forca për Bashkim” (Forca e Re DEmokratike – Iniciativa Qytetare Tuz – Levizja Perspektiva) në negociata për formimin e qeverisë së ardhshme do të shkoj bashkë me Partin Boshnjake dhe atë Kroate.

Sipas agjensionit Mina ata pritet që sonte të takohen me përfaqësues të DPS kurse të hënën me përfaqësues të Mali i Zi Pozitiv (PCG). /Malesia.Org/

 

 

 

 

59 Comments

 1. Neqoftese shkoni me Partit Boshnjake zoteri Vasel dhe Genci duhet ta siguroni qe do te ju mbeshtesin per Komunen e Plot,ose kan me ju rrejt si partia e Gjukanoviqit njedhoje. Keshtu esht kur nuk ka bashkepunim nder partit shqiptare por te gjith vrapojn sa ma par me hy ne qeveri. O marrtu dreqi me gjith qeveri se spo ju ike askan qeveria, por ju duhet me ju lute ata e jo i luteni ju atyre apo na pranoni se duem me ju. Hejde dreq me ket pune. Shpresoj se dini cfar po bani, sepse jeni atje dhe ndoshta dini ma mir se mergimtaret, por shum te cuditshme keto pun. Une se mednoj se duhet aqe shpejt ..

 2. Ku jan Nik Gjeloshi E Gjergj Cami (gjergjusha), cka kan me than kta per ket cka po ndodh. Me ken si ata jap dorhjekje e slejoj me qesh malsia me kto pollavra cka po i bajn malsis. Turp e barre u kjoft, per kta dy.. se spo di si mju than se trima e burra kurrqysh sjan.

  • Nik Gjeloshaj,Gjergji Camaj,Mehmet Bardhi te gjithe e kan dite se kjo do te ndodhi pasi edhe ne marreveshjen qe eshte bere per koalicion kjo permendet…
   Per kete gje edhe ka ardh deri te mosmarrveshjet ne degen e LD te malesise,ku duket se Nikoll Cami me shumicen e anetareve te kryesise se deges e refuzoj kete oferte dhe nuk prenuan qe ti bejne fushat Fatmirit e Mehmetit per te cilet e dishin se do te shkojn me DPS.Por Gjok Dukaj gazetari i TVMZ bashk me Agron Dedvukaj dhe Marash Dedvukaj u futen ne kete liste.

   • kta pacin faqen e zez, po si sju vjen turp para malsijet prezentoju me fjal kunder dps-it e kti pushtetit e tash bahen me ta, barrja e malsis jeni nik e gjergjush!

 3. Kam than e prap po thon nuk jan keta lider per te miren e Malesis vec duen stolin sot per sot edhe miloshevicin me gjadh lan gjukanin e shkojn me miloshin!!!! nuk ka hajer prej tyne jan komunista te pa vler keta duhe me i dhez naten me shok te vet se diten u vjen era e qielbin venin un mos paca pun me ta.

 4. Vraponi shqiptar vraponi, dhe Gjukun mos e harroni, se besen ja keni dhan, me hy ni pushtet tetan, kush lodhet per Malsi, per komb e shqiptari, se kemi malin e zi, me nje pavaresi, do te na sjedh liri, te drejtae komun, kurrkush smun ti luen, se na kan premtua, malazezeve me u besua, Fatmiri nje fjal po flet, Mehmetit po i bertet, ba si po baj vet, ne dac me ken deputet, se edhe Gjergjusha i malsis, ja din bishtin dredhis, e ka Lishen qe na nimon, e pushtetin qe e keshillon, shum darken jau shtron. Nikollen e qitem jasht, se ashtu puna e ka dasht, nacionalizmit i ka dal boja, te na falin zotni

 5. Ho,, ho ,,ho a e shifni se cpo bahet e ju doni me thye kryet njani tjetrit per zgjedhje. Ju lumte Fatmir me shok se bukur bolle, po njeky plaku Mehmet Bardhi si munet me ba keshtu….

 6. jo more jeky ulqtnaku kjeka i pashim jo jeky tjetrii lollune tek ashte

 7. Prap ni e bashin punen me ner chi va dha populli
  edhe keq po ju besoj ktyne dyve se edhe shqiponja chi po shihet ne ate foto spo me duket se jan ngyrat e verteta e aty e shoh se sjan te vertet

 8. Fatmir Gjeka ka bere nje hap të ngutshëm.. eshte dashur të veprojë së bashkju me pakicat tjera sikur forca

 9. Por nëse pakicat tjera nuk shkojnë me DPS edhe Fatmiri do të shkojë për lesh sikur nana pari e tij_udsh..

 10. Në qeveri duhet hyrë por ende ka shanse teorike të formohet qeveria e pakicave me Pozitevën, andaj z. Gjeka JE NGUTUR SIKUR DELJA NE KOLLOMOQ!!

 11. une mendoj se fatmii din cka asht ka ban, mendoj n fund do te na befasoj per mire,
  ose nese eshte si thua ti Sinqerisht, ater ai ka dal mec pej pare

  • Mire ke pas than ti more Zadrim, Antonin e vetem Antonin, ai i tradhtou Besnikun e Vaselin bashkepunetoret e tij me te afert per pune te parave qe merren per fushat. Ater popullin e kite knaq. Po a u bane pjes ti e atyne 500 votave qe i shkuan direkt pa asnje kusht DPS, tpakten keta po vene kushte, antoni per 500 votat e tyre nuk ju vuri asnje kusht!

 12. Z. Gjeka mir ka ba ci asht bashkua me Koalicjonin e Malit te zi,asht ken e ditun se ka me u bashkua. Na malsort duem pun,jo vetem na por edhe shqiptaret qe jetojn ne uqlin,tivarë,plavë,etj… E pra ni daci punsim ky duhet me ba aleanc me kta. Mos u pani shum patriota se shumica e juve e shesin shqiptarin per 50 euro. Tuzi ka me fitua komunen,dhe pozita jon ka me u permirsua..

 13. Eshte shansi me i mire per shqiptaret per te perfituar nga ky pushtet. Para referendumit nuk diten ta shfrytezojn rastin, ky eshte nje shans i dyte. Po duhet te ishin shqiptaret edhe ne kete rast te bashkuar. Bashkepunim vetem me kushte te forta, sot patriotizem eshte punesimi, shkollimi, emancipimi, zhvillimi ekonomik, social, etj etj, vetem zhvillim, ky eshte patriotizem. Me ka me bashkepunua, me Frontin Demokratik qe gjysma jane gjener al serb. E kem pa se sa kan pas mundesi me ba ne opozit, ne qeveri duhet por vetem e vetem me kushte te forta.

 14. “Nuk mund ta besoj se aj djal aq i mir tradhton”
  A i ke pa chka ka ba dijasporA,per ta ,e ata smujn me gabua.?
  Une jaty u bazova.
  E voten ma par ja jap Mandiqit se ati femiut te LAZDRUEM
  Komenti im i par kje sa me hap tem!

  • Nika me te vertet si njeri asht i mire,por per politik ska haberr!
   E po Gjergjusha valla e ka forcua partin,ne Vuksanaj 70 vota ater paramene si a forcua 🙂

 15. Me kên me përkthye Niman begun n’Gjemanisht si Begu i Kurrkuj.Jâshtû jân tan politikanat Shqiptar,ata jan veç t’vetit e Eurit.EURA;EURA e EURA. Me kên meva dhan dreqi i mallkuom Eurat ata, hîjn ën koalicion me dreqin.Puna e fundit Populli e ka fajin e kurrkush tjetër.

 16. Fillua mbrapsht a kur Forca kerkon partner tjeter e jo ate qe ka ne Ulqin. stop.
  rrezikon pushtetin vendore dhe kthimin atij DPS, ashtu siç ban ASH me 2009 në Malësi. Stop
  Mrapshtia nuk përfundon kurrë me qenë se ASH deklaron bashkimin me IQ dhe pas disa ditësh del se siç tha Vaseli se 99% nuk do të thotë 100% kaqë për besën qe tek ne malsoret materializohet me shtergim duarsh. stop
  Nika e Gjergjusha me Markun përbajnë ASH, ata nuk kanë tjetër organ përveç ata vet. Vet Gjergjjusha tha natën e fundit të fushtatës se si ashte vendos..stop
  .ARSH te vetmit qe kanë deklaruar kunder pushte…

 17. Paj mire ashte dite se ka ma ardhe deri te kjo tradhti sa eshte lidhe kualiconi me frakcionin e UDSH qe gjithmon kan lupi ne sahanin e miellit,e sa i perket krahut te rrebeluem te deges se malsise ne krye me Gj***** D***** tinisht asht dite edhe ma par se si puntuar i servisit shtetnor ai punon per shkatrrimin e deges ma te forte e ma te organiueme te LD,kam tije se naten e zojes se Trieshit F***** L********* bashk me P****^ P******* kan festu te ky gazetar.I sygjeroj Nikolle Camaj qe me shume kujdes ge veproj per ruajtjen e kesaj dege pasi kjo asht e ardhshmja e LDMZ.

 18. Kadal Malesore . Mos u gutni me kfalifikime fyese(tradhetare) ,gadi per cdo kende . Sipas disave as nuk ka te mire ne Malesi. Kjo aleance ka marr gjitheseit : 450 vota ne komune te Podgorices. Sipas ksaj don te thote se Gjergjusha,Nikolla,Marashi. Agroni , Gjoka Dukaj e ca te tjere nuk kan fituar as votat e familjes se ngushte, e jo me te gjere. Si mundet ai ta pengojne Gjeken mos te bej cka beri… Edhe nese jeni Malesore e dini se shtepia e malesorit eshte e mikut dhe e zotit. Pra kush ku shkone ne feste nuk eshte per koment ketu…Tere Malesija ka dhane 2669 vota partive shqipetare.Tung..

  • Sudoku, me duket se asht than tash disa here ne kete teme se Nikolla sasht me keta tre burra dhe e ka kundershtua shkuemjen ne liste dhe fushaten, se bashku me 12 anëtar te krysesise se deges, por Gjoka, Marashi e Agroni e kan marr persiper me “pshtua” partine, por malsort nuk han bar dhe kan thane ma mirë votat direkt dps-it se perkrye shkuesave….ater as mos ti fajsoj kush votuesat por “shpëtimtaret”

 19. Edhe sikur tana votat Malesoret ti kishin dhan nje nga partite , 2669 vota nuk mjaftojne per nje deputet . prandaj pa votat te Ulqinit ne nuk mundemi me pas deputet , vetem nese ua ven ne liste DPS-i. E# ata deri tash nuk jane treguar per te mire .. tung…

  • Malësori kurr nuk âkên gjys njerit,ater pse me da me Ulqinak mandatin?Kur nuk mujm me pa 1 mandat ater nuk na duhet as gjysa.Shum t’neruoshimit Malësor, ktheniju xhgijedhjet lokale,aty mujm me xgijedh na vet pa nime t’kurrkuj Kuvêndin edhe parin e komunës e jâty asht shansa e Malësis e jo mandati n’parlamentin e MZ.

 20. na te Vaselit spo ju perziehena, se ju kem pas than se kta tjert jan tradhtar e sna keni besua…tash po e shihni edhe vet ket pune…disa prej jush vec kan fillua me mallkua duert e veta ci kan votua per ta….gjate fushates na kini pas akuzua se vaseli iku n Ulqin e dreqi sdin se cka tjeter….e kuku per ju e per met t kres juve: a asht fatmiri jaj ci tradhetoi UDSH n Ulqin e bile pat paralajmrua se ka me tradhetua edhe Forcen-ket t dyten ska me e ba kurr se Forca n Ulqin ka mbi 3000 vota e mundet me krijua pushtetin vetem tash e mrapan!?

 21. a asht Gjergjusha jaj ci Mugosha ka pas than n Boin se i ka ba propozim me largua Maliqin prej komunet edhe ci axha i tij Lishja eshte finansier i fushates se DPS? a asht Nika jaj ci kur e ka ckatrrua n men e te tij alterbativen 6 vota keshilltaresh i kan pas ba ma shume se 7 ci jan ken kunder-nese se dini un i kam me dokument si kan pas votua at dite? as ata sa ken both por ka pas marr edhe nji dhogari t vulosen ne zyre-bjanko- e e ka pas plotesua ne 10 mije euro???

 22. a asht antoni jaj ci ka pa mbrojt flamurin me flamur malazez, e ci ka pa than se nuk asht parti politike por OJQ? e ci ja kan pas vra axhen e babs komunistat en lugje t thella ater i ka ba promovim Kurbanit t Edi Rams en Tuz? e a jane disa njerez prej diasporet ci i kan prekrah kta jata ci jan ken spiuna spakut tash 300 vjet e ktej??? e plastu zot syte, po ku jetoni ju??? ni jeni shqiptar prej malit t zi i dini edhe ju jeto sene–ater si perfundim del se edhe ju jeni si ata por perhajr u kjoft faqja e zez…mfalni e???

  • Ti keke i grua e keqe e sigurisht edhe pion i DPS, baju burr e prezentoje vetin e haptas trego kush jan ata te diaspores ci i paskan pas t part shpijuna-Marre t kjoft mos u ba si Milokja por haptas dhe prezentoju.

 23. Vet kâm tha kaher për LD deti hiqin jâto dy shtypsa “MZ”e meja vu êmnin LD Malësia, se për xgijedhje lokale,për komunën e plot t’Malësis,kamenau dasht i parti e madhe,i parti për Malësi e meja nis me koh me bashkua rreth vetit tan atdhetart e Malësis se dje âkên von . Mos mei dhan shansën ma as DPS-it as Boshnjakut se ata kan pun both prte Zharrnicet.Besoj se Nikoll Camaj ka autoritet dije e fuqi me bashkua Malësort për t’mirat e Malësorit.Me komunën e plot çilet dera edhe jasht Malit Zi me gjet investime për Malësi, meu përpjek me Malësort e Amerikës çi kan pasuni e meu garantua për…

  • ….investime se veç jashtu bâhet politika për t’mirat e popullit .Asht gjynaf mos mepa Malësija i parti lokale t’fort e mos me prit komandat prej Podgoricet ose prej Ulqinit.Duhet me kên Zot shpijet ën shpi t’vet e aj asht Nikola Camaj me LD Malësia.Shum sukses

 24. O vellezer e motra, mos te mburret askush me asnje fare fitoret. Kan fitua faqen e zez te gjith sa jan. Po cfar fitore mir tha dikush me lart se tan votuesit ne Malsi qe votuen per parti shqiptare ishin 2669 pra ase nje deputet. Ne Amerik Joseph Dedvukaj ne emer te grupit te tije skatrrimtar mburret se e damtoj Vasel Sinishten dhe se la me marr deputetin, ne fakt ashtu edhe nodhe se pa Cungun Malsia nuk kishte pas deputet aspak. Tani kualicjoni tjeter po thon kater vjet do ta mdajn te gjith ka nje vit depuutet, dmth kater krena nen nje by….th pra per nje stol kater veta do ta ndajn, a ka ma.

  • E kta i vraft perendija ather kur tu ndihmoj diaspora ma-tan ata ci akuzojn diasporen jan lakuriqat e DPS it- ik se ju ini marrja e kombit-sa vet ci ini le rrit en Malesi e ci jetoni atje kini marr pushken en dore ti ndimoni vllezrit Kosovar ne UCK – ik se vec me leh neper portale dhe me perca-si su vjen turp.

 25. Ajde Nik e Gjergjush kaj flamur malit zi edhe nja DPS-it rreth qafet e merrnje i xhiro per tuz, tju shohim tan se kush jeni!!!

 26. More Sudok ,une nuk e di se si mundet te emertohen ndryshe por me emrin tradhtar, politikanat te cilet krejt veprimtarin e vete e ven ne funkcion te interesave dhe perfitimeve personale gja e cila bindshem u dokumentua ne zgjedhjet e fundit parlamentare kur partite e shumta shqiptare nuk gjeten i modus te perbashket qe te bashkuar ne nje kualicon te fitojne numrin maksimal te deputetve qe va mundson ligji aktual zgjedhore.Nga kjo del se si penges kryesore ishte poziconimi ne listen zgjedhore qe te gjithve nuk u a mundson mandatin e deputetit,pra interesat e pergjithshme anashkalohen.

 27. Ligj diskriminues m****t.
  500 vota te Alenaces Rinore i kan shkua DPS kurse 2800 vota te UDSH i kan shkua Frontit Demokratik bashk me tepricen e Forces qe i kan shkua UDSH edhe barabar UDSH mbet pa mandat.

  • Vertet ligji zgjedhor ne fuqi eshte diskriminues per pakica e ne vecanti per shqiptar,por duhet te ceket se kur u aprovu ky ligj ne parlament asnje prej deputetve shqiptar e ne vecanti ai i UDSH nuk u gjeten te gatshem ne shej protesti te apin dorheqje nga posti i deputetit.Partit shqiptare te shkaperderlura neper shum kualicione ia mundsojn frontit demokratik nje mandat me vota shqiptare dhe si thot fjala e urte popullore loja e mive darka e macave.

 28. Zadrim deshte me cil temen per Antonin !!!nuk ije aj qe mundesh me ja marr
  ata cka si ke dhan Antoni ka dienin (shkidhen )e kryer mundet me hi kun ti don shpirti ,as nji politikan ci ke sot ne cdo parti malazeze apo shqiptare nuk asht ma i ri se Antoni aj asht kok njerit e ti provokues tek ije rrot k…t

 29. Eshte nje ironi dhe e pa besueshme dhe psikologjikisht nuk mund te behet nje spjegim i drejte per keta “komentues” anonime se perse vazhdojne te thejne rradaken e nuk u pshon goja e tyre a kane tjeter pune apo i paguejne me be analize qe nuk i vlejne dikuj. Po te hapej nje konkurse per medicine do ishin te njejtit qe do pergjigjen me te nderlikuarat qe te jene.
  Ai djali Antoni Lulgjuraj nuk eshte i ri por ka krye Universitete ne Tirane, ne vitin 1878 Abdyl Fresheri ishte 20 vjecare dhe shkoj deri tek udheheqesit gjerman : fjalet popullore ” i thone Abdyl prishe pasurine per Shqiperi” .

 30. O GJELOSH NIKA BURR I MIR ME TANA PIKA
  ta hagert dreqi ate KUALICJON,poti ze met i her e pergjithmon se THOHET E SHKRUHET

 31. EURA, EURA, EURA, po besa EURA, se perndryshe nuk kishin me na u dhimt EURAT per hak te kishes e per me pagzue fmiun e me tu bekua shpija, dhe sherbesa tjera fetare.

 32. 2) Ai nuk ka pas fatin te jete me nje popullsi tjeter vetem Malesore qe thome me plot besim e ndergjegje se nuk jane te klasit te tij . Nje here ata qe e kunershtuan Antonin ja shebyes te devotshe si te Partise Komuniste nuk po thome asaj Titiste se do u kujtohen u shtohet nostalgjia e regjimit titiste. Sote kane gjete nje tjeter per ti shebyer Gj******** dhe te gjithe turren ne ate pushte te tij po thuej ga****** nuk dije cfare te thome por jame i kenaqur qe nuk ka fituar vetem 5oo vota sikur thote nje komentues me siper, se do ishte komprometue me keta vagabonda.

 33. jo more aj edhe aq i ri sa mos me dijt nuk asht.
  e me dijt din shum pak.
  e ka kaxua veten.
  juve qe jetoni larg bela u duket por na qe jetojm ktu e dijm kush asht aj me kshilltart e tij.
  tash i ka marr 200 vota en Malsi eni dalt prap en vota as 50 nuk i merr.
  ata jan djeg pa ja nis sepse ja kan nis smrapsht. kaxon puna

 34. Po por tepershume Malesore e kane votua DPS-in. Ma shume se cdo parti tjeter…Keta tani ju bahkangjiten…Paka a shume i njajti tyrp…Votuait disa ve u duhet me e votua per me mbajte punen,edisa per shkaqe tjera. Por voten va kane dhane pa kushtezim. Keta thone se i kan bere disa kuhtezime , ishadha per te miren tone si shqipetare e jo vec personale. Kerkoj falje Nikolle Camaj ,se ja kam perzije emrin gabim me keta te tjeret. Tung..

 35. O PYJKK…….
  O SA EMER I BUKUR TAMAN TU PERPUTHKA E GEZOSH PER JET E MOT,ME SIGURI TA KAN DHAN PRINDERIT TU ,SIGURISHT TE TINGLLON MIR KUR TE THERRASIN O PYJK K,,,,,
  ANTONIN TA RUEJT ZOTI E HEREN TJETER MA SUKSES SA I TAKON SHKOLLES E GEZOFT, DJAL I MIR E RODIT KA BABA BESA EDHE KA NANA,NIP HOTITJO PAK.I VETMI GABIM SHOQNIJA JO E MIR ,JA LUEJTEN LOJEN E DOGJE NE POLITIK,ATY NUK U TREGUA I SHKATHT KUSH JA KA INAT JA MARRSH TE KEQEN O PYJKK

 36. Partit politike nuk jane perme dal ne zgjedhje e me tej neepr rruga e me fol vec kot. parti politike dmth luft per me fitua pushtet per me realizua programin e vet. me tej ne opozit, asgje nuk kan shqiptaret fitim, me ke ne pushtet eshte pune e mire, sepse nga aty munde te ndikosh me realiua programin e vet. eshte keq sepse qendresa ne pushtet sikur ka ba UDSH, e ka kompromitua dhe duhet kohe me kalua qe em pranua si duhet keto gjera. hape i mencem ne emancipimin politik te shqiptaret, partia serbe e kroacis tash 20 vjet aht ne pushtet, edhe kur ndrron partia qe udhqheq, ata prap vazhdojne me…

 37. (vazhdon nga nalt)
  ke ne qevri, pakicat gjithku ne bote hyjne ne qeveri, pse ketu jane njerit e prapambetun nuk ke cka ben… Urime dhe ndrroni me pune ate te keqe qe kalan UDSH me ate se te gjithe terbohen kur hyhet ne qeveri

 38. SUM GRUDA
  Disa po me thone se ije sum HOTI por ….
  E vertet se ka krye fakultetin por krahasimi qe ti po e ben nuk eshte real .
  Ne vitin1878 sa ka pas te shkolluem sa Abdyl Frasherin, shumica e popullates shqiptare janken analfabet e jo ma te flasim per nje arsim pak me te lart,per ket Frasheri ka pas perparsi.
  Kurse sot malsija, si Antonin per fat te mire ka me dhjetae dhjeta mos te them edhe me qindra ne per familet malsore sot jan gjeneratat e dyta me universitet te perfunduar.por Sum per me e perfaqsu malsin nje adoleshent, nukeshte koha ,se kemi shum per te realizua .eshte dasht me…

 39. SUM GRUDA
  2) me e pregadit me ja fillue me posht ne politik
  Eshte barr e madhe per ate mosh , me u be deputet, ju dijaspor e muert ne qaf e dogjet ne hapin e pare ne politik , por me te i dogjet edhe500 vota qe malsija kuur nuk ja u fal

 40. Me fitua pa pas pozita qeveritare perpare, eshte teper e veshtir ne Mal te Zi. Me shqiptaret tuj u struke se te rrasin dhe ne burge si u bene “Fluturimit te Shqiponjave”. Nje here nuk kane si tu ndigjohet zeri i atyre qe nuk kane nje gazete te vehten , nje radio emision te vehten, kane nje tevizion te tyre ne Tuze dhe ai u ndimon, sa ne Ulqin nje shumice te kohes eshte ne gjuhen serbe. Shqipetaret thone se ky ka qene i “zoti” me qeveri dhe i jep voten nese nuk gezon pushtete Jug. apo MZ. nuk ke me pas vote te popullit jone jane mesue dhe nuk dijne me u nda nga ata qe sundojne. Dhe po qe…

 41. ZADRIMA,shume ju falenderoj per kshilla e sygjerime qe keni per komentet e mija e ne vecantit ne perdorjen e termit kualicion ne vend se te perdoret koalicion,edhe nje shkronje pik apo pres e vetme ka mundsi qe fjalis te i ndrrohet plotsisht kuptimi si per shembull meso gomar e si baba mos u ba,sikurse presa te ishte perdor ne vendin e duhur baba nuk do te behej gomar,mirpo gabimet teknike gjithmon jane te meundshme gjate shkrimit.

Comments are closed.