Milo Djukanovic mandatari i ri

Mbas përfundimit të bisedimeve në mes të presidentit të shtetit Vujanovic dhe partive politike parlamentare, udhëheqesia e DPS-it njoftoi se në vend të kryeministrit kthehet Milo Djukanovic.

Propozimin e udhëheqesisë të DPS-it, që Djukanovic të jetë mandatari i qeverisë së re, e ka përkrahur presidenti Vujanovic, dhe vetëm pritet që kjo të zyrtarizohet. /Malesia.Org/

35 Comments

 1. Robert Ujku, a mund te jesh me i qarte, s’ta kuptova konceptin e fjalise.

  • Na ka rrah, vra e shpergule, na eshte kercnua e na ka burgos, dhe vesin ska me ndrrua shakalli jo more Vrojtues

  • Paj ska me terrnua vesin vrojtues, jaj ci ashte ken tash i cerek shekullit jaj ka me vazhdua me ken…se asgja tjeter

 2. Ky esht kopili ma i madh qe ka njoftur politika malazeze. Dikur ishte krahu i djathte i Millosheviqit, dhe aleat i tije ne bombardimet e Dubrovnikut dhe Vukovarit e vendeve te tjera. Ma von u ba kontrabandist dhe u pasurua ne menyr te paligjshme, njekohesisht punoj dhe veproj ma shum se askush tjeter per ta ber malin e zi te pavarur, me cgje edhe ja arriti dhe ky do te hin ne historine popullit malazez si kreatori dhe ideatori i shtetit te malit te zi. Ky per ne shqiptaret ka ken burre mjaft i keq, por per malin e zi ka ken shum i mir. E thasht zoti edhe ne shqiptaret te kemi per kombin ton,

 3. Shpresoj qe edhe ne per kombin ton te kemi Gjukanoviqa qe ta bashkojn dhe shpetojn atedheun. Ndoshta tani qe mali i zi, duhet te behet pjes e EU-se mendopj se edhe ne shqiptaret e kemi rastin ti fitojm disa te drejta si Komunen e Plot dhe perqindjen en punesim dhe administrat,te rregullojm me ligje perdorimin e simboleve kombetare,edukaten shkollore dhe gjera te tjera qe duhet te i fitojm ne ate shtet.Ky tandem Gjukanoviq dhe Vujanoviq e kan rastin me ba ndryshime edhe ne te mir te shqiptareve. Me vendosmerin ton punet do te shkojn ma mir, nese jemi te ndar gjasat i kemi me te pakta, kujdes ta

 4. Tani edhe Amerikanet kan me e kap per gushe Gjukun se i ka rrejt per komun dhe besoj se Engell dhe disa te tjer kongresmen e senator amerikan tani kan me u marr me ket ceshje me serjozisht, megjithse edhe deri tani ata kan dhan kontributin e vet ne ket drejtim. Edhe ne duhet te punojm se bashkut ne te gjitha drejtimet qe mos te dalim me shum zera, se do te na denojn historija.Esht koha te veprojm dhe jo te rrim vetem duke u marrur me te kalueren dhe duke kritikuar e sabotuar njani tjetrin, ju lutem keni kujdes tani ne keto kohra historike.Mali i zi pa te drejtat tona ska shans te lundrojn asku

 5. Shterngoje shpinden Ujko, prapseprap ti je i qendrueshem dhe i forte si ujk apo ? 🙂

  • O vjen Gjyka si shtat her zana e mron vllaznit ne Malesi…une Gjyk mes ty e tije zgjedhi cdo her ty…e do te qendroje vllau per moter…jam Ujk une 🙂 simpatike tkam o dreq

 6. Edhe dreq mje ba ti gjyk 🙂 e kshtu goditesh pacifiste, tolerance, mirekuptim, harmoni 🙂

 7. Mire se na vjen o miku i shqiptarvet zoti Gjukanoviq.

  • Besa ti more gjyk, gjoja poe thua si per lojna por ta dish se edhe vaseli ka kontribua per me formua ky shumicen keshtu qe ky do jen shefi i vaselit ndersa vaseli si puntuar i tij pra minister ne perberjen e qeveris Gjukanoviqit. He nae marrshin te keqen te gjithe.

 8. Bravo H2O na e marrte te keqen ai e ata qe e votojne ate

 9. A po tallesh me ne ti Berisha i Grudes a po mendon me te vertet ate qe po shkruan ketu. Pasha nerin ne nje menyr se ke keq se ne Kosov esht HERO dhe ne Shqiperi esht Hero, ashtu e presin Thaci e Berisha. Ne Malsi dhe ne shqiptaret nen malin e zi, merr vota me shum se te gjitha partit shqiptare bashk, hajde dreq i thon kesaj pune.

 10. jo puntor i tij ska nevoj me ken e bela besa ka me ken si ata te udsh-se.
  ai e cdo njari pse jan pjes e qeveris duhet te punojn per ata qe u dhan voten.

 11. skapa parti shqiptare mat fort se udsh. si me vota ashtu edhe mbeshtetje nga shteti, por per servilizem u denuen nga populli. kshtu qe do te denohen edhe tjert nese kan me punua ashtu

 12. Pse Ujko mos te perzijejm pak me llafe masi qe barabar kurrgja tjeter s’mund te bejm. Po, te gjitha keto qe i ceke per mue, i perkrahi, besoj se nuk ke gje kundra !!!!!

 13. Pasqyra e ngjarjeve, horrove edhe nje gje: Ai Malin e Zi e ka be “ciflik” te vetin, here hjek njenin, here vene tjetrin, here ai pesident, here kryeminister, here largohet per ceshtje taktike, pastaj kthehet perseri ne skenen politike. Ben si don ai vet se ka kapitalin e pallogaritshem personal se e ka ctrylle si limonin krejt pasurine e vendit. Kush paraqet rrezik per ta ose e zhduke pabesisht ose e ble me te holla. Perdore intrigat e knjaz Nikolles, te careve te Rusise dhe te despoteve per te qendrua ne pushtet. E ka lehte sepse Mali i Zi eshte nje province e vogel.

 14. Per te ruajt pushtetin perdorin te njejtat taktika si Gjukanoviqi si Putini, prandaj nuk perjashtohet mundesia e bashkepunimit reciprok. Duket se i njejti mekanizem, e njejta dore , i njejti sigurim i meshefte siguron vazhdimesine e dominimit dhe te monopolit politik te tyre per arsye interesash matriale, nacionaliste dhe politike.

 15. O Pasqyr,je i vetmi ne ket faqe qe i analizon gjerat me gjakftoftesi,dhe per ket kam nje respekt te posachem per ty.
  Ta thom te verteten se per tadhje e thach,por ti e the ket anen tjeter qe bota ashtu e pranon.
  Kosova e nderon dhe e respekton per mikpritje e strehim qe u ka be gjat luftes, dhe per pranimin e pamvarsis se shtetit,qe nje fjal thot: miku i mir dihet ne di te shtir.poashtu edhe shqiprija ka respekt per te dhe marrdhenje shum te mira me te.
  Ateher lind pytja, kush jemi ne, fjala eshte per shqiptaret e malit te zi

 16. Ujko, n’se mundesh me be ndonje gje te dobishme beje, seriozisht, por une thash per vehte se nuk mund te bej gje.

 17. Zotrinj te Nderuar qe keni komentua ne kete tekst, i kam lexua tekstet ni nga ni edhe me eshte pelqye shume menyra se si e kaomentua vrojtuesi kete lajm. Eshte shume e vertet se Mali i Zi eshte shtet i Milo gjukanovicit te cilin ai e ka shendrruar ne prone private te veten,Ai behet kryminister kur te don largohet kur te donbehet president, sepse gati te gjitha partit ne Male te Zi jane produkte te tiat perfshi ketu edhe Partit shqiptare te cilat i ka themelua ai vet per me shkatrrua shqiptaret politkisht edhe me i perdor kur te kete nevoj per to sic i perdori ksaj here, ata jane piunat e ti…

 18. Berisha i Grudes u kuptueme ke te drejt kenkemi ne nje vi ne ket mendim.Vrojtues beso se spo ti dal zot keti katili por duhet edhe armikut me ja than hakun, se vetem ky me poshtersit, por edhe aftesit e tije e bani kyt shtet te pavarur, qe si ka shumicen malazeze, pra ma shum opozit se pozit, si e bani dasht e dreqi e dite.Pore keshtu po jau don interesi edhe Europes dhe te jesh i bindur se se shpejti do te behen edhe pjes e UE. Te jeni te sigurt se malsoreve dhe shqiptareve ne mal te zi, ne pergjithesi do te jua japin disa te drejta elementare, e na edhe rrehemi me pak e kemi me ja sigurua.

 19. Vet ne shqiptaret hymjen ne Europ, pra e para shqiperia do ta propozojn, si fqinin me te mir.Une e di se ky esht kriminel dhe katil e kontrabandist i pabes, por per popullin e vet esht njesh, Tung dhe besoni se edhe kta deputet shqiptar aty ne at parlament skan shum forc me ba asgje te madhe. Ata kan me u punsua me marr ato rroga, besa edhe minister do te behet dikush, se FERHATI shkoj dhe kta tash ja nxan vendin kadal kadal, po si edhe forte. Rrnoft karrika e nxehte i thon ksaj pune. Besa pak jan ata qe skishin me e pranue kur te ua afroshin nigjomni mua te marrin,po nojse cka di une jam plak

 20. Ni je ti V****L G****A CAMAJ qe shkrua me keto iniciale VaselC, ateher spo ban mir sepse ase ajo partia jote qe je antar dhe keshilltar tani, PER GJOJA MALIN E ZI POZITIV, ose si po i thoni ju shkijenisht Partia za Pozitivnu Crnu Goru, beso se ska me qen asnjefije ma e mir per shqiptaret e atyre trevave, se tana nje berdhog jan. Dhe leshove Ameriken me na u ba anetar i ksaj partie shpetimtare gjoja per te gjith popujt qe jetojn aty, duke paramenduar edhe shqiptaret, sme duket se ke godit gja me at pun ase ti zotni, vec ni ke godit faqen e zez,se te baqrdh jo se jo. Po ku dreqin i gjete kta Vaso

 21. Kjo shifet qart se Malazezet i perdorin shqiptaret per nevojat e veta dhe mandej te gjuejn si lekuren e limonit qe e shtryllim deri sa qet lang, dhe ma von e gjuejm ne kosh. Keshtu ban me Fran Lulgjuraj, Frhatin keshtu do bajn, me Nikoll Gegen,Luigj Shkelja,Halil Dukovicin,konzullin Hasani tani minister, dhe shum te tjer, pra edhe me ty V****l C****j keshtu kishin me ba, edhe ni pranosh noni detyr prej tyne, por spo me duket se ase qe ta kan dhan shansen far, hic, ma hic.

 22. Pasqyra e ngjarjeve, George Washingtoni eshte arkitekti i pavaresise se Amerikes, i cili udheheqi luften clirimtare dhe pas luftes u zgjodh dy mandate president i vendit. Pastaj doli ne pension duke u kthye ne pronat e tij ku punonte si bujk. Nuk pranoje privilegje as perparesi nga shoqeria amerikane per rolin e tij vendimtar ne pavaresimin e vendit, por jetoi si qytetar i rendomet ne mos krejt i thjesht. Prandaj pse Gjukanoviqi ishte promotor i pavaresimit te Mali te Zi,per cka ka merita, nuk i jepet e drejta tani te abuzoje me poziten e vet duke vene veten e tij mbi ligjet e vendit.

  • kjo formule qe dhe ti,per mentalitetin shqipetare ne pergjithesi asht krejt e pa njohur…mbas 1000 vjetsh ndoshta kan me arrit mi kuptu thelbin :p…heuu cka ke than mare lume miku lol

 23. Ketu gabon Gjukanoviqi si dhe vellezerit tane ne Kosove dhe Shqiperi, sepse me shembullin personal nuk dine te demonstrojne si ndertohet shteti ligjor dhe shoqeria e te drejtave te barabarta per te gjithe qytetaret, pa marre parasysh i takojne shumices apo pakices. Gjukanoviqi mendon se tani ka siguruar te drejten ekskluzive per t’u pasuruar ne menyre te paligjshme, per te vendosur pushtet absolut duke mos pirfillur normat demokratike.

Comments are closed.