Gegaj: Berisha është mik i vertetë i Malit të Zi

Zyrtari i DPS-së Nikollë Gegaj ka reaguar në lidhje me një deklaratë të kryeminsrit shqiptar Sali Berisha, ku ai paska kërkuar bashkimin e gjithë shqiptareve në një shtet.

Gegaj, për të përditshmen DN, deklaron se Berisha disa herë deri tani ka treguar se është mik i vertet i shtetit të Malit të Zi dhe udhëheqësisë së këtij shteti dhe se angazhimet e tija janë të njëjta me atë të qytetareve të Shqipërisë dhe Malit të Zi, bashkim në BE. /Ulqini Online/

7 Comments

  1. asht mik po jo i atyre qe i shkelin te drejtat e popullit ma te vjeter ballkanik.Por ndoshta juvet flisni per malazezet me origjin Shqiptare qe u sllavizuane dje .Masemiri i tregon meritat e tralltarve te kombit vepra.Shqiptaret lle u.d.b . ne mal te zi aty ni dit dota gjeni elle ju veten .f….Dinoshen. malsia dotu shperblehet .a ke harrua ta urosh vesten ma te malle te kombit Shqiptar .oooo komunist?!!!!!Jeto kuq e zi .o.sa.mir.qe.jam.Shqiptar.i malli Zot te kjosha fal qe me linde mua krenar Shqiptar

  2. He na thaft krahi, e shifni del shqipetari, ma mir te themi shqipefolesi dhe e akuzon kryeministrin Shqiptar Sali Berisha se paska theksuar se Shqiptaret duhet te bashkohen ne nje shtet. A e shifni se sikur thonte i famshmi Konica nje nder politikanet dhe diplomatet me te mir qe ka pasur kombi yne,aje theksonte se ne Shqiptaret jemi e zeza e vetetvehtes dhe mandej vin te tjeret. Keshtu edhe ky kastravec antishqiptar i Malesis po i dhimbset Mali i Zi nese shqiptaret bashkohen, sepse po i humbe shteti i tije, ato troje shqiptare.. He MEDET o burra se ska kush… se ky…. don.. dicka…tjeter

  3. Lenje te shkretin rahat se mundohet me i pelqye Millit , me i dhane ndonje vende te mire pune.?.. Kryetare komune seshte me , deputet , i kreu mandati, edhe me diplome ( falco ) duket ka problem .Ka ra ne hall. Ma zi se Hasan Fazlia .Malazezet jane duke ja kthye shpinen, se sdin per cka me e perdor me .Komentet e tija nuk kan kurrfare vlere , e mos te merremi me me te Tung…

  4. E para her si po flet te verrteten ky Gegaj Sali Berisha esht mik i Malit Te Zi Berisha nuk esht per bashkimin kombetar por per bashkimin e Shqiptarve bashk me kombesit tjera ne familen evropjane per Bashkimin kombetar apo paisje me pasaporta Shqiptart jasht Shqiperis nuk ka fol

  5. jam dakord me ty sudoku, ne shkrimet e ktij GEGAj nuk duhet me komentua as pak lenje te lehin , fjala e tij ma ska vler, as me harxhua energji per ta sja vlen. bashkimin kombtar ska me muj me nal as ky as milli

Comments are closed.