Edhe koalicioni tjetër shqiptar paralajmëron kushtëzime për presidencialet

Koalicioni Shqiptar të cilin në Parlamentin malazez e përfaqëson Fatmir Gjeka mund të kushtëzoj mbështetjen e kandidatit presidencial të DPS-it, Filip Vujanovic, me mbajtjen e referendumit për Komunën e Malësisë, shkruan gazeta Vijesti.

Koalicioni Shqiptar përbëhet nga Partia Demokratike e Fatmir Gjekës, Alternativa Shqiptare e Gjergj Camaj dhe Lidhja Demokratike e Mehmet Bardhit.
Ky koalicion, apo pjesë të tij, do të kërkojnë që referendumi për Komunë të Malësisë të zhvillohet krahas zgjedhjeve presidenciale, duke shtuar se në të kundërtën do të largohen nga koalicioni qeverisës, zbulon Vijesti nga njëri funksionar i lartë i këtij koalicioni të cilit nuk i jepet emri.

Si brenda koalicionit tjetër shqiptar Forcës për Bashkim, ashtu edhe në Koalicionin Shqiptar (PD-ASH-LDnëMZ) vërehet moskoordinim brenda subjekteve që përbëjnë këto dy koalicione që mund të rezultojë, si gjithmonë, në dëm të votuesve shqiptarë. /Malesia.Org/

67 Comments

 1. kot eshte tani per kushtezime eshte dashte te veni kushte kur votuat per shtetin e mali te zi kqyr e formoni edhe do parti ater e kem punen edhe ma mir si te gjith punoni per i karrig te keqe.

 2. Koalicioni ose nje pjese e ti ka paralajmruas se nese krahas zgjedhjeve presidenciale nuk organizohet referendumi per Komunen e Malsise do te largohen nga koalicioni qeverises, hahahahah, ka deklaruar funksionari i lart te cilit nuk i jepet emri , rrenc anonim asht ky.O Me randesi per ta eshte qe e perkrahin Fatmiri e Genci qe jane lokomotivat e dy koalicioneve se jata kane shkua per 10 -20 % buxhet kto vagona nuk ckapen, por ma mire kine me pa mos me fol de se kshtu e iritojn votuasin ma fort.

  • analisti sipas tejet asnje parti shqiptare dhe asnje politikan shqiptar nuk viejka, thgjith po i sulmon, quan tradhtar etj etj…
   kan voton ti pash besen? dps, snp, sdp, df apo nfoshta pozitivna?
   cka ije ti? nuk muni met kuptua!
   kish met kuptua meken me i kritikua se sigurisht e meritojn por me i fundos tgjitha partit shqiptare e thgjith perf e tyne, kta nuk mun e kuptoj!!!! per kan punon ti?
   ne ket mnyr ti kontribon qe shqiptart te zhduken krejt nga skena politike dhe ne malsi te veprojn vetem dps dhe partia boshnjake. do you realize that?

 3. Me te vertet sa parti jan, popullin shqiptare te malit te zi,si nuk kane marre kryetart e ketyne partive,me shprish popullin shqiptare ne ket fare menyre.

 4. A kini tagji bodh simjet per gja.
  Edhe kaq ni bashi kini ba bodh se tjeter nuk presim pej jush
  Zoti u dhasht bereqet .

  • detroit, a ke votua ne REFERENDUMIN 2006??? kem tagji edhe per ty bile…

   • Pasha zotin..

    Sa per me ta hjek marakun Pasha Zotin as skam votua as se kam aprovua,por e kam kundershtua.
    Faleminerit per ofer une po vazhdoj te ushqehem si deri me sot,por nojsen keshtu i trajtoni ju bashkombasit tuaj.
    Cdo here cdo kushe qe ka kerkue ndihme ju e keni gjet perkrahjen tone e tani po na e ruani “tagjine” per ne.
    Pashe Zotin pasha zotin… mos ruani gja per mua,rezervat nuk i jepen kuj,ato gjithere ruhen per vehte.
    A din dicka une nuk ta due te keqen dhe as nuk jam komunist me parullen e tyre”Edhe bar do te ham por nuk do ti biem kuj ne dor”
    Kur shkon njeri ne ket…

    • Kur shkon njeri ne ket gjendje kapshaten e fundit e len per vete.
     Ishalla nuk te con Zoti ne at gjengje
     As nuk keni mundsi dhe as nuk jeni aq xhymerra me i dhan dikuj gja.
     Bama Zot haram me ja marr kuj kapshaten qe se ka as per vete as gja te vet.

  • I shkrova edhe Malot’s Nishit, se ty duhet me te palua siç t’ka palua Samirja. Jajo ite penicilin per ty? Por, jo vetem per ty, por edhe per disa ksajte ci vertet futen kot, shkruajn kot dhe asgja nuk thon. Oj Samire t’kjajm me lot….

 5. Nuk u nevoitet t’i kushtezoni se referendumi do tu imponohet ne kohen, kushtet dhe rrethanat e caktuara qe do t’i konvenojn pushtetit.

 6. nji pyetje per stafin: Ne baze te ckafit konstatoni se brenda koalicionit ka moskoordinim??? kto deklarata ende askush nga koalicionet nuk i ka mohua as kundershtua, keshtuqe spo mund tju kuptoj se cka doni t thoni me ket konstatim ne fund te tekstit!!! a mund ta deshmoni kete???

 7. Hajde DETROITO Hajde!!! Paret ne fajde i kem marr e
  besa mirbodh jem ken pregadit per jekto çi i kemi pas,por tash po shoh se na kenka çtua grigji,ME TY e besa as ty skem me te lan keq se san e byk e krune kem me te qit edhe ty si shoqet tua nje soj edhe pse je shterp nuk kem me te lan unt.

  • Malota i Nishit
   E more Malot po kush e pati me ty
   Por kur ke tije se cobani merr pare ne fajde.per grigje te vet aj ose i dno ose, va ban tagjin.
   Taman keki cobana,por cobana tkqi se as prat pune nuk tek ini.
   San e byk e krune hahahah u prata u thac zoti u dhasht beriqet se stek kini as per vete as per gja.
   San e byk e krune hahahaha plleja e shterpa hahahaha o cfar kombinimi taman koalicion.
   Shihet qart se ke tradit cobaniet po duket se va paske terrnua doren pak.
   Me tetana jekto ka munsi ci i kushtezoni shkiet.

  • O Malota i Nishit, na gjet rrezik se na u zhduk Samirja, se Detroitin e disa ksajt, nuk i kishe pa ka shetisin shlire. Ajo, shpata i pat vu perpara dhe ua ka kallxua ku e kan vëtin. Çiften e saj, kite me viej me e pagua, vec me na i ba me fole me veti disa Nrikulla, Detroita e e nakarade ci nuk din as pse flasin, as cka flasin. O Samire, po te qan me lot portali. mire ke ba ci je tehjek, por ne disave, na ke fik.
   Kalo mire kudo je e kushdo je. Nijesha mire per ty Samire. E ti Malota i Nishit, je pika e burrit – sa po shoh ne shkrime.

 8. Mund te kushtezojne Ash-ja se askush tjeyer. Fatmir Gjeka e ka fitua ata chka ka dasht. Bardhi kishte kushtezua tash 25 qe asht ken deputet , por tash e ka hjet kur nuk e dvet kush gja. Edhe ash mij me dal prej koalicionit se asnjigj tjeter..

 9. Leke a jemi ne ata qe per disa vite kritikuam UDSH duke e akuzuar se eshte pjes e koalicionit dhe e pushtetit antishqiptar, i sherben qeveris si dekor perpara bashksis nderkombetare dhe keshtu te drejtat tona mbeten te pa realizuara. Ku eshte tani ndryshimi ne mes te UDSh dhe dy koalicioneve tjera une nuk shof asnje ndryshim vetem po nje sherbtore te pushtetit me teper.
  Une ne kete rast kisha me i bojkotua zgjedhjet, ma pare se me votua Gjukanovicin e sherbtort e ti, se vetem votuasi munet me i msua mend kta.

 10. Qysh me 90tat e deri me sot partit shqiptare perpos UDSH i kempa ne opozit edhe ti barabar i ke quajt tradhtar, hajna etj. Ti je haptas kunder cdo politikani dhe cdo partie shqiptare pa marr para sysh si jan! Qellimi dhe detyra jote eshte qe cdo levizje shqiptare ta shkatrrosh. Un e njoh nje person ne Malsi, e njoh vetem nga pamja dhe punt e kqija ,qe ka than haptas ne publik se don me i shkatrrua krejt partit shqiptare. Sifo qe jan partit shqiptare, e besa kan vend per kritika e permirsime por jo me i fundos e me i djeg.

 11. Detroito: une thjesht pergjigja ne pyetje qe e bene,te tregova se si e kem situaten,nuk kerkova nim as keshilla nga ti.Besa more Detroito per me shpetua grigjin edhe ne fajde merren paret por per me e shpetua nerin e burrnin e e me e kthye borxhin e fajden ateher shitet grigji me ugiç e kumon.
  Çobania more Detroito eshte pun e ndershme se ne malsort pothuaj se te gjith jemi bijt dhe bijat e çobanave, se blegtoria eshte kene burimi kryesor i egzistences sone.Prej çobanavet more Detroito kan lind mesuesa,arsimtar ,profesora, mjek,doktora, inxhinjera,por kan arrit tituj shkencor ,deri ne…

 12. Akademik , nuk dij a rrallitej ti Detroit ne keta qe une i nmrova ,e une vazhdoj çobanin me respekt per keta qe i permenda por edhe per grigjen time qe me jep buken.

  • Po edhe ti po fket per nder a,une kurr nuk tu drejteova ty,
   Ti me pas nder nuk me thue mue je shterp e hajde e po te qes san byk e krune kur un asnje te keqe nuk ta thac as nuk e pata me ty.

   “A kini tagji bodh simjet per gja.
   Edhe kaq ni bashi kini ba bodh se tjeter nuk presim pej jush
   Zoti u dhasht bereqet ”

   Kjo ishte e drejtuar per koalicion qe deshten me i vu presion kandidatit.qe vertete nuk presim gja prej tyre.

   Tani me gjej te keqen time qe te kam fyer ty,ku ti e merr te drejten te me drejtohesh ne ate fare menyret.

   • Nder te gjithe atyre qe kane mbaruar shkolle dhe kane vlera,por jo te gjitheve, sepse ka asish qe kane mbaruar shkolle dhe vertete kane mbetur cobana.
    Nese ke edukate shkollore si po na paraqitesh atehere perpos gramatikes tende te shohim edhe pakez kulture shkrimi pa fyerje dhe epitete.
    Ti metverte paske mbet coban ne krye ,kendej done debat e ne tjetren ane kumona e dhenve te tingllon ende ne koke,pra ajo shkolla qe ke mbaruar dhe edukata qe ke marr nuk te paska mund cobanin.

    • Cgo here rrespekt per bujq dhe puntore,asnje fjale te keqe per Cobana,per dhen as per ugica,por per ata nuk zene vend ne leter si puna jote.
     Kesaj rradhe nuk po e zgjas me shume me ty jo per tjeter por munges te tolerances dhe mirekuptimit tende qe te mundon si njeri.
     Edhe heret e tjere u perpoqa ti shmangesha komentimeve me ty se e verejta se nuk i kupton ato,por ti as keshtu nuk rrin rehat.

     • Me fole per te gjitha keto lemi te fushes profesionale qe ti i lartpermende ka disi si shume dije e pune.
      Une nuk i perkas shtreses se intelektualeve ne se kjo do te ishte e mjaftueshime per ty si pergjegjeje.
      Ti sigurisht i perket njeres nga keto lemi, dhe nuk dyshoj fare per kete, mbas te gjitha ketyre komenteve dhe shkrimeve etimologjike qe i interpretove para nesh.

     • A po e sheh vetin cka shkrua e sa shkrua, pash jat zot ci pan dhen gjall? A po na kallxon, por si burrat, sa vjet shkoll ke ba ti? Nuk asht barre mos me pas shkoll, por asht barre me harrua se nuk ke shkoll, o Detroit Zeza

 13. -Pershendetje. Do ju lutesha te komentojme si bashkombas e bashkevendas per te miren tone dhe pa ofendime. Edhe keshtu te percar e per faqe te zeze jem. Prandaj le te perdorim minimumin e kultures ne komunikim, me ofendime vetem se po thellojme hendekun mes nesh qe po i shkon pershtati anmikut, KUJDES!!!

 14. Leke pasha besen e zotit nuk jam une ai personi qe kam deklarua qysh prej 90te se duhet me i shkatrrua partit shqiptare, em ke katrrua me dikan por nuk asht problem.
  Une jam i mendimit se shqiptaret duhet te kene vetem nje parti e jo shtat ose tet, ne rastin tone Partia ne pushtet e Gjukanovicit, ka themeluar aq shume parti sa qe jane ken te obliguam me themelua nje ligje qe ka me zvoglua numrin e partive, por na tash sa vjet me tana kto parti, e kem humb fuqin reale politike qe eshte dasht me pas, edhe kshtu Milloja ka luaj me ne si ka dasht vet, tash prodhon dy parti qe jane aleat e ti,…

 15. Tash partit i kane disa persona te cilet duket se jane te paguan me tej e me i mbrojt edhe kur ata bjen vendime te gabuara e ne dem te qytetarit. Edhe cka asht me e keqe e me deshpruase eshte fakti se kane marre vota prej trupit elektoral shqiptar, kjo tregon se populli eshte i emancipuam politikisht tani mbetet tu them lodroniu si te doni me shqiptar, sepse berret i keni en vath e vetem po pritni momentin me jau u lshua Ujkun en shpine edhe njerher, ose sic e quajm na Gjukun.

 16. Detroito:
  Per çudi pse po reagon ne ket menyr!?
  Kur te vjen nje reagim prej atyre qe ti nuk pret me shum se me ja u sigurua
  tagjin baktive.
  Me siguri te kane be nervos temperaturat e ulta qe i kini pas ditet e fundit ne Detroit hahaha ,hajt se qetsohej more se su ba nami

 17. Analist edhe vet jam per ata se duhet me i kritikua e kritikua e kritikua, bile me i fut ne presion por ajo nuk bahet ne ket mnyr. Edhe vet mendoj se jan plot gabime.
  Edhe vet jam per ata se shqiptart duhet tken vec 1 parti shqiptare, maksimalisht 2.
  Por ti po i shan, fyen, etiketon si spijuna tana partit dhe tan perfaqsuesit e tyne!!!! KJo asht pak shqetsuese. Se kush mbeti ater? Mbeti DPS tcilin e voton i pjes e madhe e malsorve, i pjes qe e shesin voten per interesa.
  Sado te kqi tjan partit shqiptare, vet ata i kam votua e hala 1 tmir personale prej tyne se kam pas ne jet. Edhe vet…

 18. kam mujt me e shit voten dps, me i fut do lek ne xhep e besa edhe me ja hap vetit rrugen per noj vend punet e interesa tjera personale.
  vet prap nuk pendohem se kam votua malsorin e shqiptarin, sido chi asht e cka chi tbajn.
  Edhe ni jan tan sherbtor te millit vet prap kam me votua shqiptarin i cili ka me ken i grimc ma pak sherbtor se aj tjetri. megjithse vet nuk besoj se tgjith jan sherbtor.
  vet nuk thrras tan spijuna as nuk thrras me i djeg e mej shkel e me i zhduk partit shqiptare si ti. Ti bela jo me qellim, por ket pun je ka e ban

 19. ti nuk thrret ne reforma, nuk thrret ne permirsimin e gjendjes brenda partive shqiptare, ti thrret per zhdukjen e tyne nga rrafshi i tokes.E cka ater? Me formua parti treja? Ti po thua se duhet me pas vetem 1. e kshtu kite me ken vec edhe 1 ma shum. ose nese bahet ajo qe me i zhduk tgjitha ater na mbetet vetem DPS dhe Boshnjacka

 20. Pershendetje me fjale te shkurtera dhe me respekt te madh dua vetem nje keshille te vogel.. Nuk duhet asesi nxane bese oportunistave politik aq ma pak oportunistave politik serbomalazez. Sepse historikisht ata na kan perdorur por si lecke dhe pas perdorimit na kan hedhur ne koshin e plehrave. Pra sot qe e kemi nje pseudo-egzistence duhet ne menyre absolute qe angazhimi yne ndaj tyre duhet lidhur me nje kontrat qe duhet analizuar pik per pik dhe nje pîk me menguar duhet reziluar kontraten.

 21. Malota i Nishit

  Ti vojte si i kurrecasi ci e kapa vllan e lik e ka shkua e lyp bare ne barnatore, po ky se ka di shkienishten mir e i ka dvet imate lijeka za nasheg Nisha,kta kujtojn se po dvet per mi e i apin gips, kur del te shpia i thot vllaut hajde me hager pashe e tamel se me jekta miell tbardh ci ta qita en tamel pas 5 minutash ske me tije ma at dhap, ky i shreti i ra ferrk e ferrk e hager shpej e shkov me ra. Kur cohen ropt en nate e shkojn me kqyr si ka dje Nishi ky i krim akull

 22. Leke besom tash sa kohe i percielli , percielli cdo deklarat te partive politike, une nuk mund te jap vlersime pozitive per gjana negative, Une e shohe se jeta qe jane pjes e legjislativit malazez po bajn noj gja te mire perkundrazi kta po i tradhtojn ne mnyre te hapun qytetaret. Une te zezes nuk mund ti them e bardh, nese ti ke arrit me kuptua se dikush vie dicka prej tyne ma thuaj he burre se Une plasa ty prit me pa noj gja te mire ne at vend.
  Une cdo her kam votua partit shqiptare, por em vjen e rand kur ma keq se shkjau po ma bane vllau edhe munhet me qit pluhen sysh se asht en t drejt,…

 23. Qesin kushtrimin e kur katunsit e dvesin Gjoken po ce gjet njerin ci ka ken shnosh e mir.ky va kthe ky kje pa qef dicka e ata tbarnatores ma kan dhan jet bar kur va kallxon qe bar me pyt mit.
  Edhe ti Malot Nishi shkrueke jektu ma shume per bakti se per njerz, metthan menja se ne ket shtet na va kan marr te drejtat baktive jo njerzve.
  Besa lum veti chi u ka, se me dit baktit sa tmetchim ini edhe ato kin me ik pej jush.
  Jam kem vjet me burr en Malsi e haje dreq se ne e preu kush i
  Qiq, e per nat na garroshin pas nesh me i cua en darka.
  Pasha Zotin kjem fik me ta edhe tye mva ble harxhin te…

 24. Te shpia, e kjem fik me ta.
  Po va kuves edhe i tjeter as meze nuk na veshin ma tmira sit paren nat kur shkueme, pas disa ditsh kunats seme i erdhen dajat e saj e tkrisi mezja e pershuta e thame diku nkatun, a di si mra si mem pa ra pika, mpa burri se u xbeva e mi xhgurdulisi syt se u tremt se po foli gja,burri hager e vet as se kerrkova e ata merr e ha e pse spo merr e pasha Zojn 5 mica shkov e vet aspak pershut en goj.

 25. Jekshtu pra pa ba vaki na co pare atje e nimoju e ata ne bana budall, po spom dhimen valla vech e pach mu kallxua se si jan shumica pej atej. Hi sta din per ner po edhe flasin keq e ma zi ska.
  Puno e vizito e co per fejesa e martesa e sta din kush per ner po nsy tblit t thon perzotin jem fik me jeto dasma pa na e qit kush doren, allahalla.
  Edhe per Komb e Malsi nep e co e mbledhje e nimo me botua libra , demistrata, kisha, xhamija rruga, permendore, vorre, e kurrku murrkush as ni falemiderim.

 26. Prit e perciell ktu, del e teshi ne aeroporte, coj per Detroit, jepu, blenu shtro darka e ne fund as ni fare rrespekti,kur shkon ne Malsi ata lider e politikan qe ne i deshtem e rrespektueme ktu hupin si shurra e puls asja sje i zoti me e pa me perjashtim te ndonje ceremonije ateher po vin gjithku por doren en xhep asnjehere asku.
  Sa per kshilla e menime na qe jetojm 30 vjet ktu nuk dim as sna dvet kush gja.
  A doni mem besua dichka nje dormen ktu din ma shume se nje lider atje me perjashtim te disave qe kan ken cpesh ktu, e lena ne disave qe kemi pak shkolle e pune me te mira.

 27. Po u pershendes pa te keq e kush mos e besoft e provoft, vet 6 dit e ja s punoj e burri me i soj biznisit demek, vech per bese ketu ne Amerike nuk fitohen kollaj.
  Na chi jem gjenerata e par e kem nastolgji per at vend pak na duket me u chkri, e sikur ju atje te ishi te organizuem both mir kishi me na e pa hajrin.
  Kur tplakna na e te desim u ka marr dreqi gryk tetanve se jekjo rini nuk kan me ken Bank ma per ju . Ishalla e ban Zoti ma mir se menojm.

  • Pajtohem me ty krejtesisht, jeshtu jem ba, tana vlerat njerzore i kem hup.

   Hala nuk ditme me ju vlersua aq sa duhet, kurr nuk e menueme se mos tu kishim pas juve atje. Tash ishem ken ma zi se Plava e Gucia. Kishim dek unit.

   Por kta hajt diqysh, por na i plast Zoti syt, se kurr nuk ditme me i shfrytzua tana ato pare chi na i nist ktej, e kishim godit i qytet mat bukur se Podgorica. Por tana ato pare ci i nisni ktej tana perfundojn en Podgorica. E Podgoricant jetojn prej pare juve. Ater ma mir asht mos me nis ktej as i cent deri ci te fitohet komuna.

 28. Nrikulla vec nuk na kaxove edhe si e pin kafen e si ta kan pjek!!!! Barre me shkrua kso gjanash per bes.
  E vllazne e motrave e kem
  per detyr me u ndihmua.
  Por edhe pa ndihmen ton kishin me jetua se kan jetua njerzit edhe ma keq.
  Mos shkruej ma pash zoten se asht barre cpo shkrua

  • E more Tom tpast nrikulla,both fort po ta kam perqef chi po mkritikon pasha Zojn, a di pse se nuk paske ra rrugve te mija.
   Po tkallxoj se nuk na kan dal punt si kem kujtuejt.
   E kampas tije pej gjyshit i fial e asht ken i metshem e me za pej Stjeponit e thote mos ta bierrt zot munimin.
   Ti sem kuptove mit u thach nuk pom dhimen vech mos me muj me i ba gy malsor bashk me i mene po tan jan te korruptuem si mos me fol pash Zojn.
   De tmerrshin per jat dreq komunet, jaq de.

 29. O Lum Nrikulla po ti te kishe ardhte kumara at’her kishe pa pritje!
  Besom more Nrikull se po me llepej se i paske hallat te keq ata njerzit e ilaken tate tana jato te mira qe ja u paski pa ba e ata su paskan pa prit asqysh,per çud.Por valla more Nrikull vetem rodi i keq i permet nerat e tfalat qe i ban,por kqyr more Nrikull se bela se ke pa hap rrethin lark me keto te mira,Po edhe i gja more Nrikull ,ku e gjete vetin ne ate komentin tem me Detroitin?A don me me tregua i gja lum Nrikulla si tu dukti aj komenti i tij qe na drejtohet per tagji?

  • Malota i Nishit

   Edhe ty pot pergjegji por valla nuk e meriton per dy gjana , e para se nrikulla te kumara duhet me ken si te vllau,e ni kjoft ashtu ater ska mevoj me fol se kisha ba pritje te mir, e dyta se po me tha se jam pej rodit te keq, e ta nap besen chi jam ma rodit se ti,u vertet i permeta por ti me pas met duhet me e dit se kto dhafe e ankesa nuk jan ma shum tmija se tatyne tjerve,chi shkon ne at vet e sta ban kush i rrespekt si lypet e besa kshtu po ankojn edhe tiert.
   Po ti po kqyr muhabetet e mija kur ti i ke 100 here ma te kqija tuat.

 30. Valla Nrikulla, kjosh me nafak, se jeky kuvet se pat venin jektu, por nojsen se ti chfryne “mushknite” tua.

  • Diagnoza
   Pasha Zojn bash e paske emnin e mir e dike me i diagnozua punt,se bash mja ke qellua se i kam cpraz mushkinte.
   Tash ti,edhe pasi keke diagnozer ma chberthe ket pune pse vet u shpreha kshtu a pse jan punt nuk jan tye shkua dichka mir apo mos problemi asht diku tjeter,vet po pres pergjegjen tane,por t lutem pa hile e banalitet.

 31. Por edhe ti Nrikull si me ken e afert me detroitin po na nenvlerson a e sheh si e perfshi ni katun ne at bised ne kontekst negativ e bisedon rastin me nje lloj nençmimit per Kurrecas por prap spo ta marr per te madhe se kenke e zhgenjyeme ne ket vend

 32. Te tregon puna se sa te organizuem jan, 10 vet e 15 parti

 33. nrikull bela mos te kishim lshua Malsin e bela e din se ma shum se gjysa e malsorve jetojn ne amerik, bela ite ken tryshe se ishim ken ne numer gati sa podgorica e me mat mdhat komuna ne mal te zi. edhe to me ken se tmirt e paskan lshua malsin e tkqit paskan
  mbet atje.
  po na jem mir ktu se i kem tana kushtet ater me fol e kem kollaj

  • Tom te kuptoj edhe krejt jashtu asht si po thua ti por kite me vijejt me pase ma shume rrespekt per ne sec kan tan sa jan atje.
   Tana komet ci e kan lshua at vet as nuk kthejn krye mrapa e na vec po munohem ma shume per ta se per veti edhe barabar po na shkon tan hurrch.

 34. mos i kjoft kuj, po cfar bisedash po lexoj!!!
  me te ardh keq e tyrp kur miq e shok te mi nga shqipnia e kosova lexojn me cfar debatash merren malsort e mi!!!!!!?????

  • Anonymous

   Mos tvin marre as tyrp aspak se i 100 here i kem punt ma keq se chka jan kto komentet e mija.
   Marre asht si kem vojt nerveti.
   E sa per jeta te Kosovs e Shqipnis mos u lodh aspak se sta kan qit doren me kurr i se deri jetash, e kem me cof per pun te tyne.

 35. O Zot po a ka brav a kjuch chi ki me muje me na e pshile gojen. Po anonimus, ni ka barre ku noj pik, jekjo asht ajo origjinalja…..

 36. Malota i Nishit

  Ti vertete qenke burre “taman”,ti nuk paske te ndalur,une e pata vendos te nderpres komunikimin me ty,edhe nuk tu pergjegja fare e te tregova perse,e ti perseri nuk po me len rahat .
  Ato te nrikulles drejtoja asaj e jo mue.
  Ti per bese te Zotit me ken keshtu ne jeten e perditshime nuk ma merr mendja se sti kan thye hund de mas paktit deri jetash nja 10 here.

  Une nuk te ofrova tagji,por pyeta a keni tagji.e as at pyetje nuk e pata per ty.
  Rri ne punet e tua te lutem un skam pun me ty.

 37. Tash po u fale tanve e tanve u duel pune me TRIKULLEN,askuj pej jush nuk ja thach i fjale tran chi me prek dikan vetem nkjoft se kam ba llafe
  TRIKULLS tan ju garruet e sulmuet em folt se asht keq e barre se cka po flas e ju nuk pritoni e su vjen marre me u kap me i grua.
  Po ku ini ju ku asht burrnija juaj pse nuk shkoni me u kap me burra,hajt ni vu lasht b…a e kapnju me trima me ata chi po va marrin tokat para deret e kan me va vra edhe fmit,pasha Zojen e bekueme edhe vet po vi me ju,ose delni zot vetit taj ose veshni rashat e grave ose del e hupni krejt pa shej.
  Folni tash Qyqana.

 38. Hajt Nrikull pash zoten se boll shkrove marrina. Hajt mos prito kadal.
  Se kurrkush nuk te sulmoj, as nuk po kapet kush me ty por ti e paske kuvetin e lik e te gjat.
  Ti shkrove se shumica e Malsis jan kshtu e ashtu… si tu kishe shkua shumices ne kafe e tpaska kthye pa pershut. Po ku flet ti per shumicen e Malsis. ku e merr te drejten?
  Lus moderatorin qe kso lloj shkrimesh mos te lejojn te publikohen!!!

 39. Besa vet pach dvet per i dreqo brave po se perdori kush…..

 40. Dikur thoshin,”hajt ma çka po na rrin si Nrikull,ose po trypnohej si Nrikull”e tj .
  E sot kjo nrikulla jon po na ban per pes lek, e per çka, per pak prshut,
  Besa more Nrikull heren tjeter kur te qes rasti me arll kem me te qit pershut e Kubasica e tane te mirat,nje her kem gabua e jo me.

 41. Malota i Nishit
  Kshtu e doni ju me u tej si nrikull por jeni te skaduem, as su pyesin grate as sy pyesin vajzat po jau dredhin dhe brellin ka te duen e ku te duen, iku koha e patrialkatit, e per ty Malot me vjen keq se te njo mir e as nuk din me u la shtatit po te vjen era edhe pa tpa kurrku.
  Kubasicen epja n…. tane, e pershutat ti han kojshija i par, kshtu qe ti ke met me i ba hysmet b….. tane se tjeret nuk merren me ty.
  Edhe nje gja u harrova se ti je specialist baktish.

 42. I lexova keto komente dhe vertet shokuese!!!
  Nrikulla me ra ne sy posacerisht… ti vertet paske dredh bishtin dhe qenke e semur!

 43. E muar dreqi kumarin se na u ba Nrikulla helm obboooobbbooooo
  çe forta grua kjo nrikulla e bekueme, jo dreqit sju dashka gja kjo soj nrikullet,
  kjoft,fal dreqit ,nrikulla e kumaria per jekshtu
  Mir po i njohke ti GEZIM ket soj miletit

 44. Moderator, te lutem mbylljau keto komente, se i kaluen te gjitha kriteret.

Comments are closed.