Karnavali “KORET” 2013 – Vallëzim nën Maskë (foto)

Tuz, Malësi (9.02.2013) – Karnavalet “KORET” 2013, të tetëmbëdhjetat me radhë po zhvillohen këto ditë në Malësi.
Të shtunën në mbrëmje, në restorantin Troja në Tuz u zhvillua nata e dytë e karnavaleve, “Vallëzim nën Maskë”.

Maska kishte të karaktereve të ndryshme dhe mjaft interesante, por gjithnjë si edhe viteve të mëparshme vërehet se një pjesë e madhe e të pranishmëve vijnë në këtë mbrëmje pa maska, pa edhe më të voglin detaj që simbolizon “Vallëzimin nën Maska”.
Megjithatë, ishte një natë e bukur, përplot të rinj shqiptarë të cilët u argëtuan duke vallëzuar me muzikë popullore dhe zbavitëse shqiptare deri në orët e vona të natës.

/FOTOGRAFITË/

Tri maskat më të bukura, të cilat i përzgjodhi juria ishin:

NR 1
NR 1
NR 2
NR 2
NR 3
NR 3

/Malesia.Org/

 

40 Comments

 1. Pershendes Keshillin e Karnevaleve, poashtu pershendes donatoret qe kontribojne per zhvillimin e kesaj feste popullore, sepse vite me radhe ky manifestim po na argeton edhe na grumbullon te gjitha grup moshat e per kete duhet nje falenderim i vecante, keshillit dhe pjesmarresve ne Kore iu uroj suksese ne kete pune si dhe ne fushat e jetes.
  Malsorja

  • Kjosh jete-gejate malsore e te lumt goja, e kta tjeret nakshin m… se chdokush per ta asht i keq. A din pse ? Ta tregoj vet ! Disa nuk jane te zot me ba kurrgja, ater vech lehin yjet, e do tjere jan te zot, po per gjana te mira nuk duen me luej me gisht, e kure i bajne tjeret, i han zilija. Ky manifestim asht tregue si nje zbavitje e mire per tana moshat ne Malesi, bile po ka edhe sukses veteve funit, e ky “i miri i nanes” i lutet dikuj te bijen shi i madh te marten per mejau prish defrimin n’mos tjeter fmijve. Me qellim thash i lutet dikuje, se Zoti nuk lutet per plotesimin e deshirave dashakqija. Kush te kete qefe me chfare njerzish kemi na, te hyne jektu, ku po e tregojme vetin.

 2. Malsorja, a na i tregon donatoret me qe po i permend,po per çfar donatoresh behet fjale ,kur hyrjet i kan me pare, se keshillin e njohim se tash 18 vjet te njajtit jane,por duket se jane si keta te partis ne pushtet(DPS)qe su pelqen rotacioni,por keta ndryshojn se kurr nuk bejne zgjellje,as formalisht.
  Besa aty pater Pashku pyetet per çdo gje se keta tjert veç dimo zot.
  Don zoti e bjen shi me te madhe te marten ne mramje.

 3. Rrespekte per organizatoret.
  Eshte perkrahur masivisht ky manifestim gjere para disa viteve, por nuk perkrahet me ashtu. Me ne fund eshte kuptuar se t’gjitha ato para qe mbledhen per kete ngjarje, dhe shum pak shpenzohen, dikund ikin ato para. Ku e si nuk i dihet. Duhet te jape dhogari “……” i karnevalit, N….

  • Përshëndetje Malsori,
   deshta me ta ba nji korigjim të vogël në lidhje me para të mëdha që thue për të cilët Këshilli nuk din gja deri më sot, në se ju dini na i siedhni pash nerin se 4500 Eur nuk munet me ba gja për 5 ditë manifestim. shumë ma shumë kanë aktivitetet tjera para dhe nuk i për mend kush as nuk u lyp kush llogari.
   por nuk ka problem, Këshilli asht mësue me xhelozi tash 18 vjet nga ju dhe shokët tuaj.

   Sukses

   • Cima, duket se edhe ti je pjese e Keshillit te Koreve, nje perqindje te vogel te hyka edhe ty ne xhep me duket. Thash me pare se simjet nuk jan te kenaqur me donatores. sepse njerezit e kane kuptuar se ku dhe si shpenzohen ato para…..

 4. O more çifteli,kush ti ka shkeput telat se hiç nuk tingllueke.Po ti a e din se shiu eshte beriqet i Zotit, e Zoti te lumt ne per te kurr s’ben keq,une s’ju luta me ra bresher as bor ,por shi,
  perseri po i lutem te na bien shi te marten ne mramje sa as nje her deri tash,hahahaha,e ti çifteli
  nreqi ata qyqe telash

 5. Chiftelija flm shume, poashtu kjosh jetegjate e faqebardhe!
  Pershendetje edhe per replikuesin, Benard Hoti, donatoret jane vendas, besnesmen, por edhe bashkadhetaret ton ne diaspore, per te qene me korrekte personat qe kontribojne ekspozohen ne revisten e Koreve dhe disahere jane shfaq ne video bime,nga 4 nete qe shfaqen Koret, 2 nete paguhen me nje cmime shume modest, nga 1 euro,Nata e Humorit dhe e Satires, Ballo nen Maska,ndersa nje nate eshte per kontribuesit dhe pjesmarresit.

 6. e per ner ner zdin njeri cme tha “vec Zot naj ruaj ment e kres”

  • Mos i luej vajza trieshjane se vech kshtu e chfryjne njerzit inadin per ata qe bajne dichka per Malsi. Vet nuk bajne as ma te voglin akt por i harxhojne energjite negative ne thashethanme.

 7. More Malsorja,sikur mos te kishin perfitime personale ky keshilli i koret s’kite me punua tash 18 vite,se sikur mos te kishin perfitime financjare beso se i kishin be zgjelljet mbas 2 viteve,per me ja leshua tjerve.Po pse keta te kshillit,kur jan manifestime te karakterit kombetar nuk duken kun?
  Ty malsorja po te duket pak nje euro, por naten e maskavet u kan vu gjob atyre qe jan ken pa maska,per te maskuarit hyrja nje euro e te pa maskuarit dy euro,kesaj i thon plaçkitje malsorja.
  Sa per donator prej diasporet mos na thuej se e dim se kush jep,dhe sa i allurojn koret.
  Per donatoret vendas i dim, se jane keta prej DPSit koleget e kshillit se te gjith i ke antar,

 8. Mos u ngut burr se ka njerz qe punojn edhe pa perfitime materjale.
  Mos i gjeneralizo kshtu.

 9. O, paske pa qefe duket me kene ti antar i kshillit ? O k, nuk asht keq, po a thue ishte kene programi kaq i sukseseshem me nje antare si ty. Taman kish dashte me pa si kishe komentue n’at rast

  • Me nje fjale e pranove qe organizatoret pefitojne nga karnevalet…..Shume nga kryesia e karnevaleve jane duke mbjellur harllia rrushi kohen e fundit 🙂

   • Pse, vetem organizatort po mbijellkan hardhija rrushi. Besa pra kenka nje organizate e madhe se vneshta mje shume jane ba 🙂

    • Se kuptove oper nuk deshte me kuptua. Gjithsesi Zoti asht i madh….nuk asht ken chud me gjujt quskia e jo vesh shi 😛

 10. Tash e muer dreqi krejt te gjith u bet malsor e malsore, gje spo merret vesh, bjeri pak qyteli e disponona pak.

 11. Besa more Bernard Hoti edhe ti i ke ne kto faqe 4-5 nofka, bile pak thach, ater mos u chudit per tjer…..ok vet po i bije pak, e ti knoji ato kangat qe aq shume stervitesh mej mesue permensh !

 12. mos folni marrina pash besen e zotit. po nuk asht ajo firm
  balonash por organizat karnevalesh. as nuk e ka sponzor rrokfelerin.
  organizimi ka edhe shpenzime. hajde edhe ni mos ka aq sa kan donacjone, ater cka?
  sa mujn me mbet ne plus? noj shpenzim personal te kryesis e noj dark. po a nuk e meritojn
  aq a? organizatat jofitimpruese sjellin miljonat edhe puntort i kan rrogat. kta sjan organizat miljonash per fat tkeq

 13. malsori, ke me vu re ni gja, chdonjeni chi deshti me ba dichka te mire per shoqni e per rreth, dahet i shame. Ata mjaft mire kane perparua me ate manifestim, bile ne ven me tha shyqyr se edhe ashtu spo ka shume zbavitje popullata jone. Jane disa smirzes chi me muj nuk lane kan me ba hajr. Frigohen tash se drue po u met noj euro ne xhep, e me u tha atyne bani ju noni sen ne ket drejtim, nuk kishin me u lolle. Por vet thom mos te penohet askush per chka te baj mir. Kush qesh i funit, ma i bukuri qesh !

 14. Te lumt ne per Zotin,ju luta te na bijen shi e ma plotsoj deshiren!!!!!
  A po e sheh more Malsorja se

 15. dikur e paten diskfalifikua HOTIN sepse kritikoi DPS, pjese e te cilit jane edhe OJQ KORET me keshillin e saj!! sot shyqyr zotit e shtine edhe HOTIN ne valle me vetin se tash sa vjet skan pranua me marre pjese por ndryshojne koherat. Sa per kshillin zgjedhje kurr skan me ba. Per finansat dine besa krejt kshilli se ku u ikin, por sa tjeni gjall skini me dijt gja, edhe nese zevendesohen kan me zhduk cdo gjurme se intrigat ma te medha ne bote zhvillohen nepermes institucioneve fetare-Vatikani ka te mshehtat ma te medha ne bote dhe i perdor vec kur i duhen per noj dreqni…KORET jane baza ma e forte e DPS ne Tuz. nje antar i keshillit me ka pas than dikur se KORET jane krijua me qellim PERCARJEN ne Malesi-nji dite do ta dini kush asht aj se sdo tja mshehi emnin…i adhuroj KORET!!!

  • E sakt e vertet, topi sta lua. Koret kan marr fun 10 vitet e fundit. sot i vjet skan me u organiza aspak, se skan ma donator,,,

 16. mfalni se harrova me urua jeta fituesit…vetin e I e te II se jeky i treti edhe mos tkite marre pjese skite ken gja e cuditshme e jo ma noj vend por nejse se juria sigurisht asht ken profesionale…hajt edhe ne mira u takoshim inshallah

 17. Mendoj se ne tere boten Brazili ka qene i pari per karnevale e duket se tash ja keni kalue, urime pasi edhe Hotin e paski kthye mrapa.

 18. Ti Diaspor mos u lodh per Hotin se ketu eshte para teje,ktheju e shiqo mbrapa ku ije ti.
  Dhe ta dish se Hoti kurr sesht kthye mbrapa,as zdo kthehet.

  • Bernard Hoti
   Edhe ti ke vojt si ….. kur ishte Manifestimi i Shtepese Muze te Ded Gjo’ Lulit i lutej Zotit te binte shi.
   Kshtu pra …. yn Partiot nu pati rastin te ishte as ne 100 vjetorin e Kryengritjes se Malsise se kishte marre rruge per Australine e larget ne nje “Vizite Zyrtare”
   Besoj qe ka qene ne Teatrin Migjeni ku u dekorua e gjithe Malsia e Madhe dhe ne !00 vjetor ne Tirane apo Vlore.
   Hahahaha
   Mbetsh me shnet

 19. Pasha Zotin…
  Kur shkruan ti shemet Ballkani e drillen edhe Roma e Vatikani.
  Ti shprehesh ne kete menyre:”Intrigat me te medhane bote zhvillohen permes Institucioneve Fetare” , Vatikani …..Dreqni” e “Un nuk besoj ne shum Zotna po ne nja me emrin Zot” etj etj.
  Pash at Zot ci ti beson en ta (aj nuk eksiston) a po na trego si burrat ku i merr ti kto mend ci jane jasht kesaj bote,A vine e tmarrin naten e tana kto i zen diku ne misteriozitet apo je i mitur e ke deshire te shkruhesh me te rriturit.
  Nese Vatikani perdore dreqni apo zhvillon e sajon intrigat me te medha ne bote, na trego atehere ku mbeten Super Fuqite,Politikanet,Diktatoret,Berthamat Nukleare,Kriminelet me Krimet e Organizuara,Dilerat e Droges etj etj

 20. Kur thue se beson vetem ne nje Zot, e jo ne shume Zotra na trego per cilet Zotra e ke fjalen,se ne kete bote predikohet nga te gjitha religjionet se ka vetem nje Zot, vetem se ato te gjitha kane Profetet e vete.
  Ti ndoshta e ke fjalen per Jesusin,aty ti e ke problemin se don te besosh ne Zot por jo ne Jesusin,atehere ti nuk as nuk beson ne Zot as nuk ke Zot, se Zoti e Jesusi jane nje,bile edhe nje tjeter Shpirti Shejte, tash u ben Tre, katastrofe per me e prenue per ata qe nuk kan qetsine e shpirtit.
  Ninija nje Zot ,Trinija nje Zot ne tre vete.”trinija jane tre vete Ati e Biri e Shpirti Shejte”
  Kjo nuk don shume logjike:Nese ka Zot Aj edhe e ka fuqine me veprue permes Personave te ndryshem por ne kete rast permes Jesusit qe eshte edhe Zot eshte Biri i Zotit edhe Shpirti Shejte.

  • Po çesht kjo tem tash,Ti po ja fut kot more Ringjallje,i perzjeve lisat me plisa.

 21. Kjo i fie eshte komfuze(e nderlikuar) Shpirti Shejt.
  Shpirtin Shejt Zoti e jep permes hiresise se tije cdo individi te mire e besimtare qe eshte i pa djallzuar,para se Jesusi te hyp ne qiell u la Shpirtin Shejte te gjithe Apostujve apo nxensve te vete.
  Permes shpirtit shejte Ata mbrriten me be te gjithe mrrekulli ashtu si vete Jesusi dhe te gjithe u flijuen e asnje nga Ata nuk i rane mohit Zotit Krisht,Bire te Zotit,dhe Shpirtit Shejte.
  Po mos te ishte Jesusi Zot Apostujt nuk do te perhapnin Krishtenzmin sepse ata nuk do te kishin arsyen perse te flijoheshin
  Flijimi i tyre eshte Testamenti i Ekzistences se Jesusit ne krahnorin e Virgjneshes Mari,edhte Testamenti i ekzistences se Jesusit si Njeri qe vdes ne Kryq per mekatet tona dhe si Vet Zot qe Urdheron Ringjalljen dhe pavdeksherine…

 22. Kete shume njerz ne Ballkan e kane besimin ne Zot.
  Kampas rastin te pyes Politikanet se a besoni ne Zot e ata pergjeshin se po,po mir se po hajt spjegoma pak e pyetja?Paj asht i soj Fuqiet,kjo eshte pergjegja kryesore e tyre>Po atehere ne cilin Zot beson ti e pyetsha?A e ke lexue BIBLEN?,paj sa gja ajo pune pergjeshin perseri,.atehere e pyetja po ka te vjen ty dijeja si Intelektual nese nuk e ke lexue Biblen e keshtu me rradhe.
  Mos e kundershto nje Lemi nese nuk e ke studjue pak,e lere ma nese nuk e ke cfletua aspak,
  ti nuk ke ka din asgje sepse nuk ka te vjen.
  Te gjithe te gjithe shkollaret dhe Intelektualet ne Amerike dhe ne Boten e qyteteruar e kan lexua Biblen te pakten 2 here.
  Zoti nuk eshte dicka qe mund ta zgjellesh ti vete.Aj eshte i vertete dhe eshte krijesa Jote.

 23. E more Ringjallja a si po te thashkan
  Qe me ty as dreqi smuj me i dal ne krye,a ije historjan a filozof a teolog a kush dreqin ije zdi,por ije enciklopedi e gjall.
  Ne histori smundet kush me ty as ne politik jo,se jo po ti kenke i fort edhe ne teologji,po sa do te kesh lexua ti?

 24. Ringjallja
  Por ne nje gje je gabim se ije total jasht temet e per chudi te moderatorit qe ta lejon!

  • Filip Paloka
   Vetem hiqe djallin pej gojet se je ne rregull.

   Dakort se isha jasht temet por zdi a e ke perciell se cka shkruen zotnia me nofken Pasha Zotin…. kunder Vatikanit e fejet, e ktej em thote un besoj ne Zot.
   E vetem e pata me qellim me i sqarue pakez punen e Zotit te vertete
   Tu prift e mara.

 25. Ringjallja sa per dijeni,nuk jam Bernard por mos u ngut e lexo ma ngadal,dhe nje gje,nuk po e di arsyen pse mu drejtove me ket krahasim mua.Por duket se e paske hup busollen e komenteve se po kapercen nga nje tem ne tjetren qe skan lidhje me temen qe ketu eshte e prezentuar.
  Por OK se ky portal ka turli b……sh e sesht e imja me i ndreq lumejt e leqakuar,
  Me besim se do ti kthehesh temes te pershendes.

 26. Benard Hoti
  Pershendetje dhe te kerkoj ndjes qe e paskam shkrue padashje gabim nofken tende.
  Ne komentet e mija te me perparshme une u paraqita ketu me nofken Resurrection dhe ti me kshillove qe ta shkruej nofken ne shqip me Ringjallja, e mora si per nder dhe vendosa per nderen tende te te degjoj dhe keshtu edhe po shkruej.
  Sa per komentin qe tu drejtova ty ishte me shume shaka dhe ne fund bera hahahaha edhe te pershendeta.
  Ku koment me doli jasht temet shkaku se ti i lutshe Zotit te bjere shi sikur Prifti diten e perurimit te Muzeut Ded Gjo’ Luli.
  Vetem kaq e pa kurrfare te keqe jo.
  Pershendetje.

Comments are closed.